15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13

Please log in

Registration
Forgot password
Elsõ nagymotor

tizso 21 10. November 2016 19:59   reply to: 20
:) már 2x voltam csak akkor a 250-eket próbáltam. Most majd megpróbálom ezeket is ha van (Törökbálint van közel).
    

Butcher 20 10. November 2016 19:55  
Jut eszembe! Menj el a RedBaronba! Ott rengetek félefajta van.
    

tizso 19 10. November 2016 19:50   reply to: 17
Köszönöm a tanácsot ;)
A motoros suliban HONDA CB 600F fogunk gyakorolni elvileg. (majd valamikor tavasszal) kíváncsian várom.

    

tizso 18 10. November 2016 19:38   reply to: 16
Nem gond a sok jó tanács, már régóta azt csinálom ami nekem jó :))) de azért szívesen fogadok minden tapasztalatot, tanácsot. Kezdõként minden jól jön.
Azt már több helyen olvastam, hogy úgy ~100 km-enként elzsibbadt a kollégák nemesebbik fele. :)
    

Butcher 17 10. November 2016 17:08   reply to: 16
Ez így is igaz lehet. Az is! Én 180 cm vagyok 93 kg, és napi kb.95 km- mentem vele. Szerettem az Intrudert, de a derekam már nem a régi ( hentes derék). Ha már motoron fogsz gyakorolni fogod érezni hogy mi a tuti. Az én oktatóm elsõnek egy Hornet-el kínált meg, majd miután simán nyomtam vele a 8-asokat átrakott az Fz6-ra. Hát ég és föld volt az Fz javára. Ezek mondjuk mind egy kicsit a csuklót erõsítik. Ültem a tesóm xvs 1100 -án is azis más pozíció mint az intruder. Egy éve volt nálam az intruder és sajna rá kellett jönnöm hogy nem olyan kényelmes. Pláne a magyar utakon. Keresztbordákról ne is beszéljek. Állítgattam a kormányt ide-oda nem lett jobb. Aztán csere lett a vége. Szóval próbálgass!!!!!
    

kicsi 16 10. November 2016 15:52   reply to: 12
Valószínûleg rengeteg jótanácsot fogsz kapni, típusra, márkára.Ezek bármennyire jószándékúak az ajánló szempontjai alapján lettek ajánlva, ami nem biztos, hogy megegyezik majd a Te igényeiddel. Azzal értek egyet, aki azt mondja, hogy ülj fel, menj legalább néhány kilométert minél több motorral (ha lehetõséged van rá, akkor legalább vagy 100-200 kilométert egy seggel) és így rostáld meg majd a motorokat. A Te magasságoddal nem biztos, hogy az általad felsorolt motorok lesznek a nyerõk. A kezdõk nagy tévedése, hogy a cruiserek, chopperek a kényelmesek. Meglepõdnék, ha mondjuk egy-két év múlva nem változtatnál a nézeteiden. Nem bántásként írom a közkeletû okosságot: (szinte)mindenki chopperesként kezdte, csak vannak, akik továbbfejlõdtek :))
    

Draghubi 15 10. November 2016 14:41  
Udv! Ez is sajat tapasztalat.
Nekem 650es Dragstarom van (classic azaz xvs 650 a).
Imadom! En ugy erzem megtalaltam a szamomra idealis motort. En alacsony (170cm) vagyok. Errol kenyelmesen leer a labam. Az ev nagy reszeben ezzel jarok meloba (napi 2x15 km) de sokat turazunk is vele 2 szemellyel. 46 eves vagyok en sem duhajkodok nekem eleg eros a turahoz is (jol felpakolva sator stb).
Arrol nem beszelve hogy mar 5 eve hajtom es az olaj es gumi cseren kivul csak egy kuplung bowden szakadasom volt.
Szoval csak ajanlani tudom! Nagyon!
    

tizso 14 10. November 2016 14:19   reply to: 13
Köszi!
    

Butcher 13 10. November 2016 12:21   reply to: 12
Üdv! Saját tapasztalat. Keresgélj, ülj fel sok fajtára, hogy melyik kényelmes. Én most cseréltem le a 800-as Intrudert mert cseszte a derekamat. Én is melóba ingáztam vele. Sok sikert a vizsgákhoz!
    

tizso 12 10. November 2016 11:04  
Sziasztok!

Én is elsõ nagymotor vásárlása elõtt állok, a korlátlan jogsit most fogom megcsinálni (legalábbis az elméletet).
Nem igazán tudom milyen motort vegyek.
Elõször arra gondoltam, hogy veszek egy 125-öst, de errõl villámgyorsan lebeszéltek, mondván, hogy "az olyan mint a Simson" (van egy veterán Simson-om).
Akkor legyen 250, de olvasgattam, beszélgettem emberekkel és "beletették a bogarat a fülembe", hogy miért nem veszek nagyobbat. Mert, hogy az jó jó, de 2 személlyel néhol gyenge lehet (mondjuk az elsõ 2 éveben nem vihetek utast).
Nem vagyok biztos benne, hogy 2 év múlva, újra szeretném cserélni (most így gondolom)
Uh. most a következõ motorokat nézegetem:
Honda VT 250 C4 Shadow
Suzuki VL 800 Intruder
Yamaha XVS 650A

és akkor az adatok, tények:
185 cm magas vagyok és 88 kg, 40 éves, nyugodt, higgadt típus vagyok (autóval sem száguldozok csak amennyi a megengedett)
hétvégi motorozásra ill. (esetleg) munkába járásra (kb 6km falu, 12 km pálya, 3 km fõút) használnám.

Az irány mindenképpen ez a cruiser/chopper/soft chopper (ezeket is meg kell tanulnom :) ) irány lenne. Ezektõl nagyobbal nem szeretnék kezdeni.

Mit javasoltok?

Köszi
IT
    

ErErpower 11 9. Februar 2016 10:59  
Ja és nem mind1 hogy melyik kényelmes! :-)
    

Butcher 10 9. Februar 2016 10:28   reply to: 1
Olyat vegyél amon jól érzed magad!!
    

Pikpak 9 9. Februar 2016 10:27   reply to: 1
Szia Bali!!!! Nagyon fontos kérdés: milyen magas, hány éves és milyen a temperatúmú vagy mert ennek függvényébe tudunk Neked segíteni. Azt jó, hogy írtad mire használnád!!!!! :)))
    

kicsi 8 9. Februar 2016 10:19   reply to: 1
A sok remek motor márka, és típus javaslatot olvasva az jutott eszembe, hogy egy dolgot felejtettél megemlíteni: mennyi a rászánható pénzed??
Ha viszonylag korlátozottak a lehetõségeid, akkor kissé leszûkülhet a kör.
Nem emlegették elõttem a faék egyszerûségû, és megbízhatóságú Suzuki GS 500-at.Szerintem-ha egyedül használod-bõven alkalmas mindenre amit felsoroltál, és nem kerül csilliárdba sem az ára, sem a fenntartása.
Véletlenül tudok éppen egy kiváló állapotú eladó darabot :)
    

varajani 7 9. Februar 2016 09:25   reply to: 4
A Burg.650-nek csak a hátrányait láttam a Burg.400-hoz képest. Nehezebb, drágább, bonyolultabb, és valamivel gyorsabb a 650-es.
    

dinnyemag 6 9. Februar 2016 08:59   reply to: 5
Robogó, Honda, BMW, Suzuki....A Yamaha kizárva?:-)))
    

Flenegen 5 9. Februar 2016 07:08   reply to: 4
Én is a Burgman 650-et mondanám. A napi ingázáshoz az a legjobb ezen kívül az esetenként 200 km- is némi kompromisszummal tudja. Vagy sportosabb Yamaha Tmax vagy Honda nc szériában is van az Integra.

Ha viszont ha motort szeretnél:
Honda NC 700/750 x
Bmw f800 gs
Suzuki DL 650

A sorrend mindegy
    

gabo67 4 8. Februar 2016 21:09  
Vegyél robogót hisz most is azzal jársz, burgonya 650! Kényelmes, jól néz ki, gyors, soká fogod kinõni.
    

galoscsabus 3 8. Februar 2016 20:27   reply to: 1
"Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat, és véleményetek errõl a három motorról, hogy megkönnyítsétek a választásom"

Megkönnyíteni?
Eszünk ágában sincs!!!! :-)))))
Ezt mindjárt be is bizonyítom:
Azt írod, hogy munkábajárós motor kell, napi 35 km-re, amibõl 20 autóút.
Nem írtad, hogy a maradék 15 mi?
No meg ott van az a havi pár alkalom, 200 km.....

Munkába járáshoz olyan motor célszerû, ami barátságosan kezelhetõ, kellõen fürge és gyors is ha késõbb keltél ;-) és az sem árt, ha az elsõ tócsa után nem úgy nézel ki, mint egy disznó.....

Havi pár alkalommal 200 km.... ide olyan motor lenne jó, aminek kényelmes üléspozíciója van, lehetõleg nem görnyedten ülsz rajta, nem baj ha bírja a rosszabb utakat, ha úgy adódna....

Mindent egybevetve, nekem egybõl egy 650-es V-Strom rajzolódott ki a ködbõl :-)
Rendkívül megbízható gép, többen használják ingázásra, hétvégi örömmotorozásra és világjárásra is.
Nem egy csúcsmodern technika, de ez nem mindig hátrány ;-)
Nem is a legszebb a motorok között, de ez átléphetõ probléma...ha egyáltalán probléma.
Árban a megfizethetõ kategóriába tartozik, de az ár/érték aránya magasan veri sok, lényegesen drágább motorét.....

Remélem sikerült legalább egy kicsit elbizonytalanítsalak :-))))
    

varajani 2 8. Februar 2016 16:49   reply to: 1
"A CB500F-tõl tartok kicsit, mert "csak" két hengeres, illetve attól, hogy nehogy 1-2 év múlva kevésnek érezzem a közel 50 lóerõt."
1-2 évig boldogan húzod a gázt, kellemes könnyû motor, ha kevés, majd eladod!
Bízol magadban, bízol a motorban, nem kell a nagyobb vassal birkózni, egyszerû a szerkezete. Ha lesz majd aki felkéredzkedik mögéd, akkor vesztek közösen egy nagyobb vasat:-)
    

bali305 1 6. Februar 2016 17:43  
sziasztok!
Elsõ nagymotor vásárlása elõtt állok, a korlátlan jogsit most csinálom. Eddig egy Keeway F-act 150 robogót hajtottam több, mint 4 évig. Kinéztem a Honda CB500F és 650F, illetve Suzuki GSR750 modelleket. A CB500F-tõl tartok kicsit, mert "csak" két hengeres, illetve attól, hogy nehogy 1-2 év múlva kevésnek érezzem a közel 50 lóerõt. A GSR750-rõl negatívumként csak a kicsit gyenge féket hallottam. A CB650F-nek csak a kipufogója nem tetszik. A kényelem a fõ szempont egyébként, leginkább munkába járáshoz használnám (napi 35 km, ebbõl 20 autóúton), havonta pár alkalommal pedig 200 kmeket mennék vele egyhuzamban. Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat, és véleményetek errõl a három motorról, hogy megkönnyítsétek a választásom :)

köszi!

üdv
Balázs
    

Previous page
Felhokep

Member count: 22130
5.614 tours so far
14.222.326 km
34073 stat_participants