Please log in

Registration Forgot password

Milyen choppert vegyek? Segítsetek.
Comment
Előző oldal
matador (msg) 37 May 6, 2018, 5:19 a.m.   reply to: 36 x
Mert... mi a bsj vele.
Volt 250 sem s van 535xv ....megy jár teszi a dolgát.
     Reply to this

ErErpower (msg) 36 May 2, 2018, 8:11 p.m.   reply to: 33 x
535 öst ne vegyetek!
     Reply to this

Fido71 (msg) 35 May 2, 2018, 2:25 p.m.   reply to: 34 x
Így igaz!
A nagyrobogóknál szintén...
     Reply to this

S.Csaba (msg) 34 May 2, 2018, 12:07 p.m.   reply to: 33 x
Ha nem jó a derekad, akkor nem lesz sokáig choppered. Nekem van egy M800-am (éppen eladó), meg egy túraenduróm. Az M800 hat éve van nálam, azt hittem az lesz életem végéig, de inkább a másik. Minden úthibát a derekamban érzek, mert a chopperes testtartás miatt nem tudok a lábtartóra terhelni. Úthibából pedig elég jól állunk. Amúgy imádom a V2-t, gyönyörű is a motor, de most már örüljön neki olyan, akinek jó a dereka.
     Reply to this

gregzekk (msg) 33 May 2, 2018, 10:23 a.m.   x
Köszi mindenkinek!
Egyelőre az 535-ös tetszik a legjobban. Rövid túrákat tervezek, hétvégi jóidős szabadidő motorozást. Egyelőre. Van egy szar derekam, úgyhogy egyelőre meglátjuk.
Örülök, hogy ilyen kedves társaságba csöppentem!
     Reply to this

ErErpower (msg) 32 May 1, 2018, 2:39 p.m.   x
Yamaha dragstar 1100 classic vagy Suzuki VL 800 Intruder classic ot!
     Reply to this

KTib962 (msg) 31 April 29, 2018, 10:27 p.m.   x
Ezt most csak azért, hogy az a sok szar, ami felkerült a fórumra letakarodjon a képernyőről.
     Reply to this

Vararobi (msg) 30 April 20, 2018, 3:09 p.m.   x
Szerintem semilyet!
     Reply to this

cizi (msg) 29 April 12, 2018, 8:05 p.m.   reply to: 28 x
Egy barátom is "kívéjjel" kezdte a motorozást. A legalkalmasabb motor volt a túrázásra. Mindig elhagytak róla valamit, amit csörömpölės után az az asszonnyal sokszor hosszasan túrázva kerestek árkokban, bokrokban... Sohasem sikerült hazaérniük üres hátizsákkal. Aztán egyszerre megoldódott a probléma, mert Banditra váltott...
     Reply to this

csanyi (msg) 28 April 12, 2018, 6:54 p.m.   reply to: 26 x
No igen, láttál közelről keeway-t? Az semmire sem jó csak egyfélére, megtanulni velősen szopni. Én a kollégának bármit ajánlanék ha elmondaná mire akarná használni kivéve a kínai gépeket mert ha véletlenül olyat vesz akkor egy életre megutálja a motorozást ha csak nem mazochista. Egy keeway még 30-40000-et sem megy el egy jóképű generál nélkül és a legváratlanabb pillanatokban általában az otthontól legalább 800-1000km távolságra fogja a váltó vagy valami más beadni a kulcsot.
     Reply to this

papi (msg) 27 April 12, 2018, 6:46 p.m.   x
Jól írkálsz Tibi !!
     Reply to this

KTib962 (msg) 26 April 12, 2018, 7:33 a.m.   x
Olvasgatom a hozzászólásokat, vélemény ütköztetéseket és egyre csak azon jár az agyam, hogy szerencsétlen kapkodhatja a fejét rendesen, de kérdem én: tudjuk egyáltalán mire akarja használni? Lehet, hogy csak melózni akar járni, vagy a hobbikertbe szombatonként esetleg pecázni. Röpködnek a nagy márkák, holott lehet, hogy - és tudom, hogy köpködés meg fújolás jön - egy Keeway is megtenné.
     Reply to this

cizi (msg) 25 April 12, 2018, 6:31 a.m.   reply to: 24 x
...hát így visszaolvasva valóban nem egy kellően átgondolt hozzászólás volt!:)
     Reply to this

Robi70 (msg) 24 April 12, 2018, 4:12 a.m.   reply to: 21 x
Cizi, 70+os életkorod ellenére igen jól tartod magad.:)
Vagy rosszul adtam össze a számokat a hsz-edben?:)
     Reply to this

cizi (msg) 23 April 11, 2018, 9:13 p.m.   reply to: 22 x
Igen, kellő tisztelettel egy kezdő is elboldogul egy nagy motorral és idővel a km-ek meghozzák a gyakolatot ami nem összekeverendő a tudással!
     Reply to this

varajani (msg) 22 April 11, 2018, 8:45 p.m.   reply to: 21 x
55 év körüli barátom Guzzi Nevada 750-et hajtott. Sok év alatt alig ment vele. Elmentünk a Transzalpinára, leszaladt az útról. Ajánlottam neki a TDM-et, megvette, azóta fülig ér a szája, úgy örül. Elment 3 napra a horvát tengerpartra egyedül, 2 éjszakát töltött ott, csak hogy motorozhasson.
     Reply to this

cizi (msg) 21 April 11, 2018, 8:11 p.m.   reply to: 19 x
Jani! Valóban nem árt betartani a fokozatosságot, de én éppen az életkor miatt ajánlottam egy-két lépcső kihagyását. Én 40 évesen 250-es Jawa, húsz év szünet és TDM-re ültem már több mint tíz éve és nem volt rossz döntés. Ezzel együtt megkaptam az ország egyik legelitebb társaságát is!:)
     Reply to this

csanyi (msg) 20 April 11, 2018, 6:18 p.m.   reply to: 15 x
Lányomnak Drag-ja van azzal mentem és nem volt túl jó, 535-tel még nem mentem, de ahogy írod erősebb és karcsúbb így könnyen lehet, hogy tényleg jobb. Mindensetre mikor lányom M800-ával mentem egy horvát hosszú hétvégére nekem ki lett mindenem, az ülés addig kényelmes amíg állok, de ahogy elindulok mivel a lábam előre nyújtózik így mert nem tudtam magam megtámasztani a lábtartón a gerincem kikészült elég hamar, eleinte még ment a szokásos 200km-enkénti megállás, de már a harmadiknál azt kívántam, hogy mihamarabb forduljunk vissza vagy legalább ott éjszakázzunk hiába volt még csak délelőtt 11......oszt ezután az egész úton ki voltam mert hát a többiek a túragépeken nem akartak 100km-enként megállni ellenben velemi aki már 50km-enként is megálltam volna.:))
     Reply to this

varajani (msg) 19 April 11, 2018, 4:09 p.m.   reply to: 18 x
Nem úgy van az, hogy mindjárt túramotor:-)
A legszebb a chopper, azzal kezdődik a motorozás szeretete.
Azután a túramotor, és ha már elég volt a jó utakból, és igazán szép helyre vágysz, akkor jön az enduro:-)))
     Reply to this

cizi (msg) 18 April 11, 2018, 1:54 p.m.   reply to: 17 x
Lehet, hogy a chopperesek most legszívesebben megköveznének, de szerintem ha már veszed a fåradtságot akkor egy üléspróbát megér egy túramotor is!
     Reply to this

gregzekk (msg) 17 April 11, 2018, 1:25 p.m.   x
Köszönöm mindenkinek az összes tippet, tanácsot. El fogok menni a RedBaronba és felülök mindenféle vasakra.
     Reply to this

KTib962 (msg) 16 April 11, 2018, 8:58 a.m.   reply to: 14 x
A piros meg női szín oszt hány alfa hím (vagy ezt gondolja magáról) rohangál olyannal. Az 535-re teszem a voksom.
     Reply to this

varajani (msg) 15 April 10, 2018, 10 p.m.   reply to: 12 x
Idézet Sport Motor tesztből az 535-ről: Egy igazi kezdő soft chopper, minden motorozni tanulónak meleg szívvel ajánlom. Könnyű önsúlyú, fordulékony ugyanakkor, elég nyomatékos is, és még két személy esetén is meg állja a helyét a maga 46 lóerejével.
Tapasztalatom szerint a Drag Star 40Le elég kevés a nagy tömeghez. Hosszú, ezért hegyen, de körfogalomban is kínlódás vele fordulni.
     Reply to this

Draghubi (msg) 14 April 10, 2018, 5:41 p.m.   x
az 535-ös elég "női" motor. Én csak akkor ajánlanám ha nagyon kicsi, vékony testalkatú az illető. De így is kinövi 1-2 év alatt.
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 13 April 10, 2018, 8:02 a.m.   reply to: 10 x
Esetleg a "segítség" topicot......
     Reply to this

csanyi (msg) 12 April 10, 2018, 7:46 a.m.   reply to: 11 x
Miért?
     Reply to this

varajani (msg) 11 April 9, 2018, 10:18 p.m.   reply to: 10 x
Inkább az 535-öt, javasolnám, mint a Drag Star-t!
     Reply to this

gregzekk (msg) 10 April 9, 2018, 9:56 p.m.   reply to: 2 x
Köszönöm a konstruktív reakciót, Doktor Úr! :-)
Valóban nem vagyok itt otthon még, ezért ha javasolsz egy hatékonyabb módját a segítségkérésnek, azt megköszönöm.
     Reply to this

Draghubi (msg) 9 April 9, 2018, 6:37 p.m.   x
Bocs lemaradt, hogy a 650-esre gondoltam.
De persze ha vastag a pénztárcád egyből kezdheted egy Harley Sportsterrel.
     Reply to this

Draghubi (msg) 8 April 9, 2018, 6:37 p.m.   x
Bocs lemaradt, hogy a 650-esre gondoltam.
De persze ha vastag a pénztárcád egyből kegdzheted egy Harley Sportsterrel.
     Reply to this

Draghubi (msg) 7 April 9, 2018, 6:33 p.m.   x
Hali!
Üdv a motorosok között!
A Red Baronban tényleg érdemes körülnézni, kipróbálni mindent ami tetszik, de a helyedben én nem ott vásárolnék, mert minden drágább 10-20%-al. Bár van nekik valami szerviz klubtagságuk, az állítólag jó. Olvass utána.
Én a Yamaha DragStar-t ajánlom, nem azért mert nekem is ez van, hanem mert szép, jó, nem sok minden tud rajta elromlani és nem biztos hogy le akarod cserélni pár év múlva nagyobbra.
     Reply to this

Pamacs (msg) 6 April 9, 2018, 4:28 p.m.   reply to: 1 x
Hali !! Pl. ezt az 535-ös Yamaha Virágot !!
     Reply to this

Bulldog1100 (msg) 5 April 9, 2018, 3:32 p.m.   reply to: 1 x
Szia!

Gratula a jogsihoz. Én a Yamaha Virago 535-öst ájánlom. Klasszikus, szép, gyakorló motornak tökéletes, bár ha belejössz a motorozásba, akkor hamar kinövöd és túl adsz rajta.

De legjobb ha elmész a Red Baronba, ott ezer féle csoppert találsz, ráülhetsz, kipróbálhatod és a leg testhez állóbbat megveszed.

Üdv a motorosok közt.
     Reply to this

Robi70 (msg) 4 April 9, 2018, 3:08 p.m.   reply to: 2 x
Barátságos hozzászólás!
A végére oda biggyeszthetted vóna, hogy
motoros üdvözlettel!:)
     Reply to this

lendvai (msg) 3 April 9, 2018, 2:49 p.m.   reply to: 2 x
Lehet nem ismeri a motorozz.hu-t, segítséget kért, ennyi. Aki tud segít, aki topiknyitás-fóbiás az meg szokás szerint nyivákol. :-)
Én chopper ügyben nem tudok segíteni, de nem zavar, hogy nyitottál egy topikot, aki tud és akar segíteni az majd megtalál itt is. :-)
(Én japánt vennék, de a chopperesek majd elmondják az álláspontjaikat.)
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 2 April 9, 2018, 12:53 p.m.   x
Mi a pék f**szának kellett ehhez egy topicot nyitni????
     Reply to this

gregzekk (msg) 1 April 9, 2018, 12:53 p.m.   x
177 cm, 85 kg. Friss A jogsi, 43 év. Choppert szeretnék. Kényelmeset, klasszikusat, szépet, nem nagyot, sztm indításnak a 350-500 közötti köbcenti lehet jó. Megköszönöm a javaslataitokat.
     Reply to this

Hoterkep
Hirdetések

Member count: 26763