15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13

Please log in

Registration
Forgot password
GPS kérdések
Next page

Kawakarika 1704 4. November 2017 20:28  
Sziasztok!
Használ valaki WayteQ xRider GPS-t?
Teszteket olvasva szimpatikus,csak a hozzátartozó Sygic 3D-s térképről hallottam kritikát.
Érdemes térkép nélküli változatot venni,és IGO -t,vagy valami mást telepíteni rá,illetve kártyát venni?
10 éve megelégedéssel használom a jelenlegi MIO C-520ast kocsiban,motoron,de a az utóbbi időben néha egyszerűen kikapcsolt,újraindításkor nehezen tért magához,Ráadásul Svájcban:((
Szóval ideje lenne lecserélni,és ezzel a típussal szemezgetek.
https://prohardver.hu/teszt/wayteq_xrider_gazdasagos_gps_motorosoknak/wayteq_xrider_a_hu_tars.html
Ha tud valaki tanácsot adni,ne tartsa magában.
Köszönöm.
    

mati12 1703 24. Juni 2017 21:33  
Egy darabig,aztán a Petőfi rádió már keményen nyomta...:-) Vagy nyomja most is...?Azt már nem tudom.
    

Vidom 1702 24. Juni 2017 20:48  
Biztos jó,nem vitatom. Mint ahogyan jó lehet a dsg váltó is motoron (nekem autón volt és nagyon baba volt.) Manuálisban akkor és ott váltott ahol akartam, de ha elfelejtettem akkor fent vagy lent belenyúlt.

Mégsem vennék (még most) dsg-s váltóval motort.

A navigációban anno bolondultam volna aTMC-ért de Mo-on az se működött.
    

mati12 1701 24. Juni 2017 14:57  
Az a baj,hogy a kijelző mérete miatt nem lehet jobban ráközelíteni az tervezett útra,de azért talán így is látszik a különbség. Az első képen a "kanyargós"tervezés volt beállítva, a másodikon pedig a "gyors" az autópályák elkerülésével.
    

mati12 1697 24. Juni 2017 14:42  
Azért az hozzá tartozik a dologhoz,hogy ezt a funkciót nem hazai felhasználásra találták ki ahol a legnagyobb kanyarokat legtöbbször a körforgalmak jekentik.
Ez a funkció tökéletesen működik pl.Ausztriában ahol van arra módja,hogy zerge b@szta kanyargós hegyi utakon tervezze az utvonalat,ami mondjuk motoros szemmel nézve nem is olyan nagy probléma.
Erre természetesen létezik többféle alternatíva is.Pl.leülhetünk otthon a gép elé és tervezhetünk nekünk tetzső kanyargos utakat Google Maps-al majd betölthetjük azt az Igo-ba,de ez nem ugyanaz.
Ennél nem kell magunknak tervezgetni,mert elvégzi helyettünk a program,és ahol módja van erre ott nem is teszi rosszul.
    

kawa550 1695 24. Juni 2017 09:42   reply to: 1694
Ez a funkció nem azt jelenti, hogy megkeresi neked a környékeden a menő motoros utakat, hanem arra, hogy miután megvan az úticél, választhatsz olyan útvonalat, ami valszeg hosszabb és bonyolultabb mint amit amúgy tervezne, de lehetőleg kanyargós. Kb ahogy most is választhatsz az egyszerű, jól követhető, gyors stb. beállítások közt. Csodát nem kell várni tőle.
    

Vidom 1694 24. Juni 2017 09:34  
Erről a kanyargós utak funkcióról csak az jut eszembe, hogy önmagában értelmetlen. Nem tudom beütni, hogy itt lakom, 200 km-t akarok motorozni és kanyargós út legyen (ennek alternativája lehet igo-ban a panorama)..

Szóval ki kell találnom, hogy hova megyek és ha ránézek a google térképre akkor már látszik, hogy kanyargós.

Mire gondolok?

https://goo.gl/maps/k2Jzx5puXw32

https://goo.gl/maps/SnCrMfT93h92

https://goo.gl/maps/y27B9UzFbbt

Viszont ha ezekről nem hallottál, vagy nem vagy a környéken akkor esély sincs pusztán navigációval megtalálni szerintem.
    

Pez 1693 23. Juni 2017 23:13  
Garmi Drive 50 GPS elkelt
    

mati12 1692 22. Juni 2017 22:10  
Az én receptem:
- http://gpszone.hu/termek/wayteq-x995-gps-w-x995
- http://gpszone.hu/termek/cns-univerzalis-pna-napellenzo-cns-ne
- https://goo.gl/B9RaA1

Viszonylag olcsó,napfényben jól látható,rengeteg navigációs program telepíthető rá,köztük a TomTom is aminek a funkciói között megtalálható a "kanyargós utak"funkció ami egyébként a kimondottan motoros navigációra kifejlesztett TomTom Rider sajátja.
    

endre55 1689 22. Juni 2017 12:54  
Sziasztok!
Garmin Zumo 350 készülékkel kapcsolatos tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.
A szerkezetet 4éve vásároltam, ebből kb 3 évet sikerült használnom viszonylag gond mentesen, megelégedéssel. Ami visszatérő hiba volt kezdetektől, "A memória megtelt" című hibaüzi, ezt állítólag már kijavították, csak be kell vinni a készüléket a Navigate- hez, nekem ez nem sikerült, vidéki lévén. Annak idején, egy Oregon készüléket cseréltem be, ráfizetéssel, mert az gyári hibás volt. Kb. 1éve kezdett velem olyan vicceset játszani, hogy hol érintkezett a gyári bölcsőben lévő érintkezőhöz hol nem, ilyenkor persze írta, hogy a külső áramforrás megszűnt-kikapcsolok. Ez tud kellemetlen lenni, hogy finoman fejezzem ki magam. Amit szintén nem sikerült a használat során elérnem, hogy a kártyára telepített topo térképet rendesen kezelje, nyilván nem útvonal tervezési funkcióval, csak adatbeolvasás szinten, nekem mindig lefagy, legutoljára már szakemberhez vittem, telepítse fel ő a térképet....hátha. Egy kicsit lett csak rosszabb, mint amikor én csináltam. Még egy általam negatívumként megélt dolog, BaseCamp brrrr.... nehezen szoktam meg, Map Source jobb volt, talán azt kellett volna tovább fejleszteni. Visszatérve a fő problémára, a csatlakozó nem javítható csak cserélhető 16ezer pénzért. Ez az USA-ban nyilván nem probléma, itt a vadkeleten kicsit árérzékenyebbek vagyunk, nem is tudom miért. Sajnos bennünk magyar emberekben él egy olyan tévhit, hogy ami drága, az=jó.
Nálam ez a tézis a Garminnal megdőlt az biztos. Szerintem ennyi pénzért egy kicsit tovább is működhetne rendesen. Úgy érzem most, hogy egy kicsit a fogyasztói társadalomról szól az egész kialakítás, vagy pestiesen lehúzásról. Pl. hogy a kábel vége egybe van öntve, emiatt nem javítható, no nem baj, gondolja a csavaros eszű magyar, majd műkszik szivargyújtó-ról, ha-ha, mondja az amcsi, az meg úgy van kizárva, hogy a motoros tartó bölcső éppen letakarja a készülék betáp kábelének nyílását, mikor a készüléket bepattintja a helyére az ember.
No, mindegy a szerkentyű autós használatra még OK, motorosnak meg majd választok valami olcsóbbat, butábbat, de talán tartósabbat.
Széles Utat, jó navit!!!
    

Pez 1688 22. Mai 2017 22:53  
Garmi Drive 50 GPS eladó

http://www.kepesmotor.hu/motor_kiegeszito/p1777439
    

Pez 1687 22. Mai 2017 22:53  
Garmi Drive 50 GPS eladó

http://www.kepesmotor.hu/motor_kiegeszito/p1777439
    

Vidom 1686 2. Mai 2017 20:34   reply to: 1683
Nekem csak benzinkutak vannak beállítva.
    

Vidom 1685 2. Mai 2017 20:22   reply to: 1684
a sys meg ennyi.

Mutatja az egyirányú utcákat és a település neveket nagyobb betűkkel irja ki.

[device]
type="HTC Touch HD T8282"


[interface]
mapfontscale=200

[loading]
show_statustext=1
text_align=1
text_fontcolor=xC0C0C0
text_fontsize=30

[map]
3dcarsizemin=5000
3dcarsizemax=7000
3dcarsizemul=17000
2dheadup=1
show_oneway=1

[map]
2dheadup=1

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0
roadsign_lines_per_screen=18
rotated_roadsigns=1

[debug]
show_oneway_3d=1
show_oneway=1
    

Vidom 1684 2. Mai 2017 20:20   reply to: 1683
Nos,

nem szeretnék vitát nyitni arról, hogy melyik igo változat jó és melyik nem.

Én a IGO 8.3.4.102680 változatot használom dimka 1.1.4.7 skinnel.

Ez szabadon paraméterezhető, azt állítasz amegjelenítendő adatokon amit akarsz:
- gps magasság
-idő
- hátralévő idő vagy távolság
- érkezési idő
- következő köztespontig hátralévő idő vagy távolság
- stb.

nekem nincs bekapcsolva az épület, domborzat közepes.

3d és building mappa üres,

Elfér 2,95 gb-n.

A térképek 2016_03 haviak (tudom van frissebbek de olyan sok út már nem épül, évente nyár előtt frissítem.

A többi igo verziót nem ismerem, ez megy (gondolom ha Ausztriában, Olaszországban, Horváthországban, Erdélyben, Lengyelországban, Szlovákiában jól működött akkor nem érdemes lecserélni.

Töltéshez legalább 1500 mah kell (ha ennél kevesebb a hálózati akkor is feltölti, csak célszerű kikapcsolni az eszközt.

Legegyszerűbb az usb kábel és egy univerzális hálózati töltőfej.
    

Spapa 1683 2. Mai 2017 17:39  
Szia Vidom!
Nekem is xRiderem van, IGO primo van telepítve rá.
A motoron még nem fagyott le, de ha a szobában bekapcsolom akkor igen.
Most viszem "okosításra" a készüléket.
Légyszi foglald össze, hogy miket érdemes kitörölni a programból.
A POI-k azért jók lehetnek, ha az ember kempinget, szállást, vagy benzinkutat keres. Nem?
Nekem nincs hozzá gyári hálózati töltőm, a régi Navon-é, meg ugye nem ér be. Azért jó lehet a feszültség arról is. Meg kellene faragni?
Köszi előre is.
Üdv.
    

Vidom 1682 1. Mai 2017 13:49   reply to: 1681
Nem beszélünk el. Az hogy kicseréled a bekapcsoló gombot értem. A reset-et már nem mert az nem várt események kezelésére szolgál, amit nem kesztyűben kellene rendbe tenni.

Mindettől függetlenül úgy gondolom, hogy a navigáció kezelése kesztyűben (1-2 gomb megnyomásától eltekintve) nem ideális.

Nézd csak meg, hogy mennyivel több hiba van ha mobilról fórumozik valaki.

Ok, hogy 1-2 köztes pontot kesztyűben kapcsolsz ki, de egy új cim begépelésére már nem ideális. Legalábbis a motoros navik képernyő mérete nem. Ekkor én már megállok és lehúzom a kesztyűt.
    

kawa550 1681 1. Mai 2017 08:19   reply to: 1680
Elbeszélünk egymás mellet.
Az ok pont hogy az volt, hogy a kezelő gombok mérete, elhelyezése és kilalakítása(bekapcs és reset) gyárilag rossz kivitelű, kesztyűben gyakorlatilag kezelhetetlen, ami egy motorosnak nevezett készüléken bőven kimeríti a probléma fogalmát. A te válaszod erre az, hogy akkor nem használod a gombokat és az automatikusan bekapcsoló beállításokra támaszkodsz mint egy mankóra, én meg átalakítom úgy magamnak, hogy -mint egy normális motoros navi- kesztyűben is használható legyen és kész.
    

Vidom 1680 1. Mai 2017 07:15   reply to: 1677
Alapvetően és is a javítás mellett vagyok, de:
- van az az eset, hogy annyi a javítási kombináció, hogy célszerűbb egy működő verzióról elindulni a számtalan eshetőség miatt
- ha fagyogatott és javítás párti vagy, akkor hogy jön a képbe "drasztikus" fizikai átalakítás?

Nem az okot kellett volna megkeresni?

Egyébként akkor ott továbbra sem ok valami, ha nagyon sok embernek látja neked meg nem.
    

kawa550 1679 30. April 2017 20:03   reply to: 1678
A navit akkor sem látja, amikor azon csak a gyári winCE fut, a laptop gyári eredeti win 8.1, épp hogy a win7 tört, amivel jól működik.
    

Sander67 1678 30. April 2017 19:50   reply to: 1677
Akkor az nem a navi hibája, hanem valami tört szoftverek használata miatt van.
    

kawa550 1677 30. April 2017 19:26   reply to: 1675
Természetesen én is a gyári kábellel használom, eszébe sincs látni a win8.1-nek.
Másrészt a poik és a domborzati térkép cseréje után megjavult, ma egyszer sem fagyott le. Nekem inkább az ilyen megoldások evidensek, hogy megkeresem mi a baj és azt javítom, nem cserélgetek egész programokat. Blokkot se cserélünk egy gyertyahiba miatt.
    

Vidom 1676 30. April 2017 13:59   reply to: 1675
És ha valaki még mindig imádja a képernyőt nyomkodni a számítőgép helyett akkor annak itt van két video (az egyik "lánykoromból"):

https://www.youtube.com/watch?v=v0wM4LUuvsw

ennek a szülésében már nem vettem részt...

https://www.youtube.com/watch?v=ffj8RGn-Qpo
    

Sander67 1675 30. April 2017 12:20   reply to: 1674
Köszi a magam nevében ezért az infókért, mert így minden tökéletesen mükszik az xRideren. nálam is a adatátvitel és a fagyogatás volt a fő probléma, és láss csodát a gyári usb kábelen látja a winfo10-es is, és így már könnyedén kitakarítottam a navi programból felesleget.
    

Vidom 1674 30. April 2017 07:58   reply to: 1673
Nos:

Kábel:
ha nem a gyári kábelt használod csak töltés van, adatkapcsolat nincs. Mivel a gyári kábel gépbe menő részre hosszabb vagy 2 mm-el. Ezt én úgy oldottam meg, hogy egy másik kábel navigáció felé menő részénél a műanyagból lefaragtam egy kicsit - a fém rész hosszabb lett.


Térképek:
Jó ha azonos gyártótól származik az összes térkép és a hozzá kapcsolódó kiegészítők is (3d épületek, stb.)

Fagyogatás:
- MIvel motoron használon nálam az összes dolog ki van irtva amire nincs idő.
Ezek egyébként lassítanak is.
3d épületek, poik, stb. Igy a komplett Europa ahová motorral eljutthatok elfér a belső memórián.


Szoftver:
Nekem igo van, dimka skin-el (itt a verzió azonosságra ügyelni kell.)
Előnye, hogy menüből sok minden konfigurálható (melyik oszlopban mit mutasson, melyik gomb milyen funciót lásson el)
    

Vidom 1674 30. April 2017 07:58   reply to: 1673
Nos:

Kábel:
ha nem a gyári kábelt használod csak töltés van, adatkapcsolat nincs. Mivel a gyári kábel gépbe menő részre hosszabb vagy 2 mm-el. Ezt én úgy oldottam meg, hogy egy másik kábel navigáció felé menő részénél a műanyagból lefaragtam egy kicsit - a fém rész hosszabb lett.


Térképek:
Jó ha azonos gyártótól származik az összes térkép és a hozzá kapcsolódó kiegészítők is (3d épületek, stb.)

Fagyogatás:
- MIvel motoron használon nálam az összes dolog ki van irtva amire nincs idő.
Ezek egyébként lassítanak is.
3d épületek, poik, stb. Igy a komplett Europa ahová motorral eljutthatok elfér a belső memórián.


Szoftver:
Nekem igo van, dimka skin-el (itt a verzió azonosságra ügyelni kell.)
Előnye, hogy menüből sok minden konfigurálható (melyik oszlopban mit mutasson, melyik gomb milyen funciót lásson el)
    

kawa550 1673 29. April 2017 21:09  
Na, egy cimbinek is fagyogatott a friss térképekkel, aszongya hogy a poik frissítése után helyrejött. próba cseresznye.
    

kawa550 1672 29. April 2017 20:22   reply to: 1670
A szoftvernek a pár nappal ezelőtti térkép frissítésig nem volt baja, csak a térképcsere után fagyogatott, ezért is kérdeztem, hogy nem kell-e valami mást is cserélni ilyenkor a térképfájlon kívül (.dem, license, mittomén). Kipróbáltam rajt igo-t meg a primo 2 változatát, az n440-en mindegyiket sikerült előbb utóbb működésre bírni, de ezt csak ezzel a primoval sikerült rendesen működésre bírni, ezért inkább ennél maradnék.
Előre tervezgetésekkel én nem játszok, beírom amerre menni akarok és törlöm a köztespontot mielőtt elérné, hogy ne vigyen be a centrumba ha csak érinteni akarok egy települést.
Itt viszont mindjárt jön a másik probléma, hogy a win8.1-es laptop, amit mindenre használok, se activesync, se mass storage állásban nem látja a gépet, csak az akkuját kezdi tölteni. Ugyan ezzel a kábellel, ugyan azon a csatlakozón, ugyan az a gép gond nélkül kezel fényképezőt, telefont, bármit csak ezt nem. A progit is csak a gyerek win7-es asztali gépéről tudtam rátenni, mert az viszont gond nélkül csatlakozik hozzá.
Ehhez kapcsolódik, hogy a micro sd kártyahely hozzáférhetősége is gyalázatosan rossz, szerszám nélkül nem tudtam kivenni a kártyát, de még csak a borító gumifedelét se tudtam körömmel felnyitni.
Olcsó gép, de nem is nyújt többet mint az ára.
    

Vidom 1671 29. April 2017 20:07   reply to: 1668
de küldhetek neked egy működő verziót....
    

Vidom 1670 29. April 2017 20:04   reply to: 1668
"Azért kell kapcsolgatni, mert a nem eredeti szoftver néha lefagy és nem reagál semmire, ilyenkor egy reset vagy egy ki/be kapcsolás segít, de asszem ezt elég érthetően leírtam alant. Már hogy segítene, ha rendes gombok lennének rajt, mint pl az előző wayteq n440-en, amit eddig használtam, de nincs. De megnézném te menet közben hogy kapcsolod ki ha lefagy."

Értelek, tehát van egy hibás nem eredeti szoftver rajta, ezért kell a kapcsoló.

Az enyémen sem eredeti van (sem a motoroson sem az autóson) és az elmúlt 4 évben egyszer sem fagyott le.

Azon még nem gondolkodtál el, hogy másik verziót vagy ugyanazt de másik helyről töltsd le?

Egyébként ha én félre állok akkor bőven van időm kikapcsolásba be avatkozni, mert a gyujtás kulcs ott van előtte.

A potyogesrol meg annyit, hogy gépen megtervezem az utat és át töltöm rá. És mivel úgy tervezem, hogy azokon a településeken ahol csak át akarok menni oda a jelolot a telepules utáni utra teszem igy mindegy neki, hogy városban merre bolyongok (amerre nézelődni akarok, vagy amerre a forgalom enged).

De mindenki úgy csinálja ahogy szeretné. Az akksi meg télen simán bir töltés nélkül 2 hónapot is. Nyáron meg hetente-két hetente megyek. Meg az utvonal áttöltés miatt ugy is le kell vennem.


Az biztos ha nekem a szoftver vacakolna ennyit már régen cseréltem volna.

Ez meg gondolom evidens - nekem.
    

Vidom 1669 29. April 2017 20:04   reply to: 1668
"Azért kell kapcsolgatni, mert a nem eredeti szoftver néha lefagy és nem reagál semmire, ilyenkor egy reset vagy egy ki/be kapcsolás segít, de asszem ezt elég érthetően leírtam alant. Már hogy segítene, ha rendes gombok lennének rajt, mint pl az előző wayteq n440-en, amit eddig használtam, de nincs. De megnézném te menet közben hogy kapcsolod ki ha lefagy."

Értelek, tehát van egy hibás nem eredeti szoftver rajta, ezért kell a kapcsoló.

Az enyémen sem eredeti van (sem a motoroson sem az autóson) és az elmúlt 4 évben egyszer sem fagyott le.

Azon még nem gondolkodtál el, hogy másik verziót vagy ugyanazt de másik helyről töltsd le?

Egyébként ha én félre állok akkor bőven van időm kikapcsolásba be avatkozni, mert a gyujtás kulcs ott van előtte.

A potyogesrol meg annyit, hogy gépen megtervezem az utat és át töltöm rá. És mivel úgy tervezem, hogy azokon a településeken ahol csak át akarok menni oda a jelolot a telepules utáni utra teszem igy mindegy neki, hogy városban merre bolyongok (amerre nézelődni akarok, vagy amerre a forgalom enged).

De mindenki úgy csinálja ahogy szeretné. Az akksi meg télen simán bir töltés nélkül 2 hónapot is. Nyáron meg hetente-két hetente megyek. Meg az utvonal áttöltés miatt ugy is le kell vennem.


Az biztos ha nekem a szoftver vacakolna ennyit már régen cseréltem volna.

Ez meg gondolom evidens - nekem.
    

kawa550 1668 29. April 2017 19:28   reply to: 1666
Azért kell kapcsolgatni, mert a nem eredeti szoftver néha lefagy és nem reagál semmire, ilyenkor egy reset vagy egy ki/be kapcsolás segít, de asszem ezt elég érthetően leírtam alant. Már hogy segítene, ha rendes gombok lennének rajt, mint pl az előző wayteq n440-en, amit eddig használtam, de nincs. De megnézném te menet közben hogy kapcsolod ki ha lefagy.
Másrészt én meg pont hogy fixre kötöttem az akkura, épp azért hogy ha kell akkor állóhelyzetben gyújtás nélkül is lehessen bökdösni és ne kelljen kapkodni hogy megelőzzem a leállást, ha pont azért állok félre hogy valamit bepötyögjek. Az automatikus indulás is ki van kapcsolva, mindig fenn van a motoron, de ha ismerős környéken megyek, nincs bekapcsolva. Másrészt mivel leginkább motoron használom, ezért ott is van a motoron, ami meg a garázsban egy időzítőre kötött csepptöltőn pihenget, ami így az akkut is tölti, meg a navi akkuja is minden indulásnál fullon van. Ezt a tulajdonságot mindenki tudja értékelni, akinek volt már hogy bármilyen okból menet közben eltűnt a navi vezetékből a delej.
De nem is ez a lényeg, nehogy már az legyen a magyarázat a szar bekapcsológombra hogy automatikus bekapcsolásra is lehet kötni, akkor meg a szar is jó rá.
    

Pitypalatty 1667 29. April 2017 19:27   reply to: 1664
Az "útvonaltervező memória" ezek szerint a tárolója, szerintem töröld a felesleges térképeket.
    

Vidom 1666 29. April 2017 16:09   reply to: 1661
Nem értem a wayteq xridert miért kel kapcsolgatni.

Úgy kell bekötni, hogy gyújtás alatt kapjon áramot.

Innentől kezdve az eszközt be lehet állítani, hogy a külső áramot kap akkor bekapcsoljon. A következő lépés, hogy beállítsd, hogy bekapcsolás után a navigáció automatikusan induljon el.

A power managment részben meg be lehet állítani, hogy mi történjen, ha nincs külső áram. Ekkor a navigáció 3 mp alatt kilép (ekkor még beleavatkozhat) és 4 mp alatt meg az eszköz kikapcsol.

Igy nem merít semmit és nyomogatni sem kell.
    

endre55 1664 29. April 2017 11:08  
Üdv!
Garmin zumo 350 hez szeretnék segítséget kérni. Megtelt a memória.
Az útvonaltervező memória megtelt hibaüzeneteket küld. Hogyan lehet orvosolni?
Amivel eddig próbálkoztam:újra telepítés, térkép és szoftver. Továbbra is küldözgette az üziket. Garmin márkaszervíz azt ajánlotta vigyem be, mert ez szoftverhiba, és ők újra telepítik. Most legutoljára töröltem, az útnaplót, ez nyilván elfoglalt némi helyet, mert azóta műkszik, de ez mégsem megnyugtató, hogy manuálisan kell törölgetni, ha megtelik a lemez. Egyelőre kikapcsolom az útnaplót.
Ha valakinek hasonló problémája volt, vagy tudja a megoldást, kérem szépen segítsen.
Endre
    

kawa550 1663 25. April 2017 20:27  
A bekapcsolót is feltuningoltam kicsit, most már az is odanyúlsz és müxik, kesztyűben is.
Olajos doboz oldalából lyukba illő méretű kis darab, ahhoz odaragasztva még kisebb darab, az egész egy a lyuknál nagyobb gumilaphoz ragasztva(biciklibelső), pofával lefelé a lyukba ragaszt, kész.
    

mati12 1662 25. April 2017 19:40   reply to: 1661
MacGyver....!
    

kawa550 1661 25. April 2017 18:52  
Sokan dicsérik ezt az xridert, nekem ma annyira az agyamra ment hogy nekiálltam átalakítani.
Vannak ugye, akik nem gyári progival használják, hanem mindenféle tört igo meg primo van rajtuk. Ezt én természetesen mélyen elítélem, hogy más szellemi termékét pl az 1st torrentről letöltsük.
Na szóval, az ilyeneknek különböző okok folytán előfordulhat, hogy egy térképfrissítés után az addig viszonylag jól működő gép óránként lefagy. Ez már alapjában probléma, aki tudja hogy ilyenkor mi az ami nem fér össze a többivel és mit kéne még a térkép fbl fájljain kívül cserélni, az ne tartsa magában.
De ezen kívül is. A bekapcsoló gomb nekem még kesztyű nélkül is a használhatatlan kategória, kesztyűben meg egyszerűen nem tudom bekapcsolni. A hátulján lévő reset gombhoz hiába van lyuk gyárilag, az sem elérhető, ma pl 2 percig bökdöstem a gyári cerka hegyével,eredmény nélkül.
Ebből lett elegem és következett ez:

A gyári lyuk 6-os fúróval felfúr, majd egy 6.5-el tölcséresre alakít, de nem átfúr.
6.5 csapágygolyó bele a lyukba.
Perpill sima fekete szigszalag darabbal hátul leragaszt, kiesni nem tud, mozogni igen, menet közben kesztyűben a csapágygolyót megnyomva 1 pillanat alatt újraindít.
    

Spapa 1660 28. März 2017 17:56   reply to: 1659
Talán itt több látszik a megoldásból
    

Spapa 1659 28. März 2017 16:02   reply to: 1655
Én a kormányra fogattam fel, egy tartalék kormány leszorító pár, és némi 15x15-ös zártszelvény felhasználásával.
    

C.J.Jani 1658 26. März 2017 19:16   reply to: 1656
Vedd meg térkép nélkül.
Majd Igot tegyél rá.
Facén a motoros túrázók csoportja alaposan kivesézte az xridert.
    

Tomi1 1657 26. März 2017 19:06   reply to: 1656
Nekem ilyen van és nagyon jól teszi a dolgát.
Tavaly Erdélyben is nagyon képben volt.
A vízállóságról annyit, 2500 km- ből 1300 esőben és nem vette zokon :-)
    

poteka 1656 26. März 2017 16:40   reply to: 1655
Azzal én is szemeztem, ha majd lesz vele tapasztalatod, örömmel olvasnám.
    

C.J.Jani 1655 26. März 2017 12:00   reply to: 1654
A tükörszár magasítás lesz a megoldás.
Elvileg vízálló, amit vettem. Wayteq xrider gps.
    

poteka 1654 26. März 2017 09:57   reply to: 1653
Tükörszárra ha teszel toldót/kiemelőt, arra lehet GPS-t tenni.
De a bal oldalon a tükör tartója mellett jobbra is elfér, nekem ott van a dupla vízálló USB aljzat és pont a kormányközépre tettem a GPS tartót. De nyilván attól is függ, hogy milyen kütyüt használsz - nekem kínai vízhatlan tokban céges iPhone navigál, azért nem izgulok annyira :).
    

C.J.Jani 1653 25. März 2017 21:10  
Nem találom a GPS fix helyét motoromon.
Kormányközép már foglalt.
Tükörszár jó lenne, de vékony. (Erre valami okos megoldás?)
Yamaha 900 Diversion-ra tenném.
    

TPBalaton 1652 23. November 2016 18:03   reply to: 1651
Nekem eleinte a BC lassúsága nem tetszett.Aztán idõközben fejlesztették/gyorsítottak rajta.
Aztán még a bonyolultabbsága sem tetszett,de végül pont ez lett az elõnye! :-)
Pl. külön lehet a sebességeket autós/motoros menethez szinkronizálni.
Vagy pl. útvonaltervezésnél a pihenõidõket is be lehet kalkulálni...
    

Yossarian 1651 23. November 2016 16:09   reply to: 1650
Mapszósz. Ha már. De leginkább semmit.
    

TPBalaton 1650 23. November 2016 14:42   reply to: 1649
Map Sourcet használtok vagy valami offshort?
    

Yossarian 1649 22. November 2016 20:54   reply to: 1648
Te vagy az elsõ, akitõl ezt hallom, pedig elég régóta Garmin fan vagyok, rengeteg ismerõsöm garminozik, de ilyet még senki sem mondott.
    

TPBalaton 1648 21. November 2016 19:05  
Pedig jó a BaseCamp,csak meg kell tanulni használni!
Sztem sokkal fejlettebb a Mapsource-nél...
Én is sokáig ódzkodtam a használatától.
    

endre55 1647 21. November 2016 12:21   reply to: 1645
Használom mellette a Base Campot, bár egyetértek Yossarian hozzászólásával, egy kalap sz... Én helyette inkább a mopedmap-et szoktam tervezésre használni.
De, vissza az alap kérdéshez, idõközben leküzdöttem a problémát, hááát néhányszor emlegettem a Garmint.
Szóval, csak annyi volt a baj, hogy a Garmin Expressz-t is frissíteni kellett, de még így is vagy 3x, nem tévedés 3x kellett telepíteni, mire a számítógépre is feltelepült. A gps-re a friss verzió simán ráment, mûködött is, de ugye a gépre külön kell telepíteni.
Csak egy hülye felhasználói kérdés a garmin szoftver alkotók felé: ha új verzió készül egy szoftverrõl, nem lenne szerencsés egy indításkori üzenettel errõl tájékoztatni az idióta felhasználót??? Ugyan úgy, ahogyan egyéb programok azt megteszik, sõt némelyik rögtön felajánlja az internetes frissítés lehetõségét.
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
    

Yossarian 1646 20. November 2016 22:28   reply to: 1645
Basecamp felejtõs, egy kalap szar. Térképet *.img formátumban, a kütyü, vagy a memóriakártya Garmin könyvtárába kell másolni és mûködni fog.
    

jmj2 1645 20. November 2016 21:40  
Használod melllette a BaseCampot, vagy csak simán a Garmin Express-szel frissítesz kizárólag a GPS-re?
    

endre55 1644 20. November 2016 07:53   reply to: 1643
Köszi szépen, sajnos valami más lesz, most telepítem 4. alkalommal. Mindig a gépre teszem. Ahogyan írtam is, a my maps ben látja a gép, de adatot már nem olvas be. Érdekes, hogy felraktam mellé az omphiking-et, azt símán kezeli!!! Ja, és persze nem futtatom mindkét térképet egyszerre.
Még egyszer köszi a tippet!
Üdv
    

mati12 1643 19. November 2016 21:36  
Memóriakártyára vagy a belsõ tárhelyre telepítetted a térképeket? Ha az elõbbi akkor lehet,hogy a kártyával van gond. Én elsõ körben újra formáznám és újra telepíteném a térképeket.
    

endre55 1642 19. November 2016 21:24  
Sziaaztok!
Nagyon szeretném a segítségetek kérni. A zumo 350LM -el kapcsolatban.
Frissítettem a térképet, 2017.20.ALL van rajta jelenleg. A my maps-ben megjelenik, viszont a készülék nem látja, legalább is "A térképadatok nem elérhetõek." hibaüzit küldi.
A térképet 2x újratelepítettem, firmware friss:6.17.10, web updater, és társai, amit a garmin fel tud mutatni minden lefuttatva. Talán, még annyi infó, hogy kb. 2-3hete nem használtam a masinát, bár nem tudom ez jelenthet-e valamit.
Mi lehet a baj, mivel lehetne még próbálkozni??
Még egyszer nagyon köszönöm, ha sikerül foglalkoznotok vele.
    

Discography 1641 12. August 2016 21:24   reply to: 1640
2012-es térkép van rajta és azt szeretném frissíteni :D
    

Yossarian 1640 11. August 2016 08:39   reply to: 1636
Attól függ, minek a frissítésérõl beszélünk? Térkép, vagy firmware? Egyik sem bonyolult, max idõigényes:)
    

Winchi 1639 11. August 2016 08:09  
:))
Heuréka🙂
Meg oldottam...
Van egy olyan lehetõség a be állitásoknál...hogy..."forgalmi statisztikai adatok"...az kivettem..és minden oK!😃
    

pandamaci 1638 10. August 2016 20:20   reply to: 1637
Csak ötlet: Igo-ban lehet választani, autópálya, fizetõs, dijköteles? engedélyköteles? foldutak utak stb kipipálását. Ezek hogy állanak?
Meg: igo ban az automata idõ frissítés alighanem kikapcsolható.Ez esetben a készülékbõl nem vehet át téves idõt, nem beállított dátumot? Vagy: primoban olyan jármû nem választható ki, amit nem visz rá a hágóra,pl teherautó...

    

Winchi 1637 10. August 2016 19:43  
Helló!
Tavaly õsszel vettem egy cns globe motoros navígációt...( ez eddig használtam már sok féle fajtát ).De még ilyesmível nem találkoztam!
Az IGO Primo 1.1 fut rajta.....
Mostanság síkerûlt az alpokban gurigázni és akkor fedeztem fel,hogy nem tervez át azokon a hágókon,amelyek a téli ídõszakban levannak zárva.
Egy behajtani tilos ikonnal jelõli és szõveggel írja......ídõszakos....
..és akármilyen sûrûn teszek be köztes pontokat,akkor is körbe visz,nem cél írányosan! Esetlegesen ITN converterrel tervezek útvonalat...ott is át tervezi és nem visz azokon a hágókon keresztûl,amerre szeretnék.Úgy gondoltam hogy a térképezéseim 2015 okt-nov és talán azért....ma elvittem a gps szervízbe ahol vettem....és jeleztem ezt a jelenséget.....???...ennyi volt a válasz..Erre a 2016.05 haví ,friss térképezést meg kaptam.....de sajnos így is ezt csinálja! :/
A kezdetektõl használom (...mondom használok ) gps-t és minden tulajdonságát amit lehet kihasználom,de ebben az esetben elfogyott a tudásom! :/
Szeretem a primot,mert jókat lehet vele tervezni,õssze fûzni,stb...
Köszönöm a segítséget! :)
    

Discography 1636 9. August 2016 17:01   reply to: 1635
Annál azért egy kicsit bonyolultabb :D
    

Yossarian 1635 9. August 2016 16:58   reply to: 1634
Gondolom küld egy új img file-t :)
    

Discography 1634 9. August 2016 16:55   reply to: 1631
Szia Mati12!

Hogyan tudnál segíteni a Zumo 500 frissítésében?
    

mati12 1633 1. August 2016 15:39   reply to: 1632
Sajnos nem tudom tölteni az autóstöltõvel sem,csak usb kábelen keresztül veszi a töltést.
    

Ispan 1632 1. August 2016 14:51   reply to: 1629
Nekem 5X cserélték gariban a motoros tartót... kb minden évben egyszer, mert az a 21 pólusú érintkezõbõl egy mindig oxidálódott (olyan volt mint a rézgálic)Néha le is tört.
Autóban tudod tölteni? Mert akkor egyértelmû.
    

mati12 1631 31. Juli 2016 14:25  
Tudnék...
    

Discography 1630 31. Juli 2016 12:45  
Sziasztok. Valaki tudna segíteni egy Garmin Zumo 500 térkép frissítésnél?
    

mati12 1629 30. Juli 2016 09:59  
Meghalt a Gps-em (Garmin Zumo 550) nem veszi a töltést a motoros dokkolóról. Nem tudom mi adta meg magát a töltõ vagy a gps.....?
Ezért keresnék valakit,elsõsorban a környékrõl (É-Ny Magyarország) akinek van ilyen navigációja és megengedné,hogy kipróbáljam az õ dokkolóját.
Elõre is köszönöm.
    

vlevi 1628 27. Juli 2016 17:06   reply to: 1626
Igen. Gyárilag arra is sigics van.
Nekem szerencsére nincs problémám a telefon melegedésével.
Amikor jó idõ van, akkor nem teszem be a zárt tokba, csak, ha esik. Így azért kicsit hûti a menetszél.

    

Jaky 1627 27. Juli 2016 14:01   reply to: 1619
Nekem is tomtom van mobilon, tesztelve is volt Kanadában, egyszer sem vitt be a susnyásba, úgyhogy nekem tökéletesen bevált.
    

Spapa 1626 27. Juli 2016 11:21  
Szívtam én is a GPS-ekkel a telefonon, meg PNA-n.
Most beruháztam egy Wayteq xRider-re. Erre IGO-8 primo lett felrakva. Nem rávaló. :-)
A kezdeti nehézségek (lefagyások) után, úgy néz ki, hogy jól mûködik. :-)
A barátom aki szokott navigálni a telefonjával, már sokszor szenvedett a készüléke túlmelegedésétõl.
    

OcsiÚr 1625 27. Juli 2016 07:42   reply to: 1624
A Here Maps továbbra is elérhetõ, csak a Windows 10-et futtató telefonokon nem fut. Windows 10 alatt a Windows Maps lehet a megoldás
    

vlevi 1624 26. Juli 2016 07:40   reply to: 1623
Igazad van, ezek vannak.
De ez a kettõ az, amelyiket már megszámolni sem tudom, hányszor töröltem le a droidos telefonomról.
Here maps lehetett volna még alternativa, de az (tudomásom szerint ) windowsra megszûnt.
Microsoft maps pedig igencsak felejthetõ.

    

1Laciapu 1623 26. Juli 2016 03:43  
Hogyne lenne.
Sygic, Waze is van csempésre. Én is ezeket használom.
    

vlevi 1622 25. Juli 2016 23:18   reply to: 1620
Én se birtam megszokni a sigicet.
Igoban olyan 1xûen lehet többpontos utvonalat rajzokni, ahogy a többiben nem
Talán mostmár az ujabb google maps.
De az meg mobilnetet igényel, külföldon az meg draga.

Én is telefont használok, de célirányosan olyan telót kerestem, ami nem túl drága, de nagy fényereje van. Így lett alcatel idol3 5.5"-os. Napszemüvegben, lehajtott plexivel, direkt napsütésben is látom a kijelzõjét.

A navim egy öreg darab, tizenéves is van már talán, annál még nem volt szempont a fényerõ. Kocsiban elmegy, de motoron nem látom.

Ha valaki telócserében gondolkodik, navi miatt, érdemes jól szétnézni, fényerõnek utánakeresni, ésatöbbi. 20-30 ezres kínaiak nem tul rosszak, de azért lutri.
Windowsos telefonok jók lennének, mert nem szar a vas, ami bennük van, de NINCS rá navi program választék. Igaz, más programból se van. Ez az egy dolog, ami miatt nem ajánlom a windowsos telefont.



    

Yossarian 1621 25. Juli 2016 21:25   reply to: 1620
A Cygic pedig nem rossz.
    

Dokypapa 1620 25. Juli 2016 20:38  
Cygic-et dobtam ao LG G3-ra , ,, ki próbáltam , nem rossz ,de nem iGO, lehet csak szoknom kell,. köszönöm a segítséget , már csak a melegtõl félek , , elég meleg a teló az állandó kép megjelenítés miatt.
    

kawa550 1619 25. Juli 2016 16:32   reply to: 1616
Nekem egy tomtom van az androidos telón, jól müxik. Ingyenesen letölthetõ a próbaverzió: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp ami aztán némi biztatásra még 50 évig mûködõképes marad és frissítések is tölthetõk rá. :)))))))
Igo után elõször felbosszantott, mert nagyon nem azt a logikát követi amit az igo, de ha hajlandó az ember azt mondani, hogy oké, felejtsük azt el és tanuljuk meg ezt, akkor néhány használat után már kézre áll, mert nincs a logikájával semmi baj, csak nem olyan mint az igo.
    

lendvai 1618 25. Juli 2016 13:56   reply to: 1617
Én telefont használok navigálásra, van fenn IGO, Waze és Nokia Here, lehet válogatni. A kijelzõ felbontása klasszisokkal jobb, mint a PNA-ké, hátránya, hogy kisebb a fényerõ és tükrözõdik a kijelzõ, mivel tokban kell tartanom. Ebbõl adódik a másik hátránya is, nagy melegben túlhevülhet a telefon és megáll. De ilyen velem eddig csak 1-2 alkalommal esett meg, figyelni kell rá, hogy ha megállok ne érje napsütés.
    

Yossarian 1617 25. Juli 2016 10:52   reply to: 1616
Ha a mobiltelefon is jó lehet, akkor én arra szavaznék. A beléjük épített GPS manapság már érzékenyebb, mint az olcsóbb navikba épített kütyük. Az újabbak már tudják a Glonass-t is, így kétszer annyi mûhold jellel dolgoznak, így stabilabban tartják a pozíciót és pontosabbak is. Igo is van telóra, meg egy rakat másik navi program, hogy a Waze-t ne is említsem, ami szerintem jelenleg a legjobb, bár a keresõ része a határ szar. Sztem. A másik, ami a teló mellett szól, hogy ha már úgyis van, akkor nem kell sok pénzt kiadni egy másik kütyüre. Az értelmes GPS-ek nem olcsók, újonnan inkább 100e fölött, mint alatt.

    

Dokypapa 1616 25. Juli 2016 10:16  
2007 óta a második GPS esett szét alattam , azaz megadta magát , nem bírta az állandó melót és meleget ,

Most szeretnék valami korrekt GPS-t ,, ár érték arányban megfelelõt és iGO kompatibiliset , a méret nem annyira fontos , a Bluetooth kommunikáció is egy fontos dolog lenne, mûködõ képes kommunikációval .
Ha érdemesebb telefonon navigálni , nekem az is akár jó lenne , bár jobban hiszek a GPS-ben . Nem a reklám érdekelne hanem a használati érték , azt ajánld amirõl tudod is , hogy jó , azaz használtad , használod és tudsz is róla , nem csak olvastad . A segítséget köszönöm.

    

Yossarian 1615 8. Juni 2016 09:32   reply to: 1614
Ja szerintem se, de nehéz ezt az elvet terjeszteni :) Sok az ellenálló :)
Egyébként szívesen :)
    

SZICSU 1614 8. Juni 2016 04:17   reply to: 1613
Köszönöm a gyors,és önzetlen segítséget!!!
Most megerõsítettél benne,hogy nem minden BMW-s kötsög...:-))))
    

Yossarian 1613 2. Juni 2016 12:08   reply to: 1612
Vedd ki a Navi SD kártyáját :) Akkor mutassa, ha tudja :)
    

SZICSU 1612 2. Juni 2016 12:03   reply to: 1611
Tudom,de ebben a menüben nem engedi kivenni a pipát,a Naviguide mellõl...:-(
    

Yossarian 1611 2. Juni 2016 11:16   reply to: 1610
A beállítások menüben megtalálod a térkép verziókat, de ott is, ahol beállítod, hogy melyik látszódjon :) Innen inkább pü :)
    

SZICSU 1610 2. Juni 2016 11:01   reply to: 1609
Mondtam,hogy tök hülye vagyok hozzá...Én csak használni tudom...
    

Yossarian 1609 2. Juni 2016 10:28   reply to: 1608
Ezek a Naviguide, Topoguide? A topoguideot én lecserélném Openmaps-ra, baromi részletes és naprakész, és ingyenes. A Mo térkép melyik verzió?
    

SZICSU 1608 2. Juni 2016 10:19   reply to: 1607
Rajta van a Mo. térkép és a topo térkép is,és a Mo.térképet nem tudom kikapcsolni,ha a topot akarom használni.A topot bármikor ki tudom,de a másikat nem...
    

Yossarian 1607 2. Juni 2016 10:00   reply to: 1605
Ha hosszú távon vannak terveid a Garminnal, akkor érdemes élettartam frissítést venni hozzá, utoljára 27e körül volt az ára. Amíg a kütyü megvan mindig kapod negyedévenként a frissítést rá. Mi a másik bibi a garminnal?
    

mati12 1606 2. Juni 2016 09:44   reply to: 1605
A Garminnal kapcsolatban õk tudnak segíteni. Tapasztalatom szerint nagyon segítõkészek.
https://www.google.hu/m?q=navigate+kft&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1#istate=kp:xpd
    

SZICSU 1605 2. Juni 2016 09:12  
Van egy Garmin Zumo400-am motorra,és egy MIO C520 az autóba,amin igo8 fut.
Mindkettõre térképfrissítés kellene,illetve a Garminnal van más bibi is.
Leszögezem,én tök hülye vagyok hozzá.Valaki tudna segíteni?Természetesen nem ingyen...;-)
    

kicsi 1604 2. Juni 2016 08:43   reply to: 1603
Tessék:https://www.youtube.com/watch?v=ffj8RGn-Qpo
    

krisztian.fz6 1603 2. Juni 2016 07:14   reply to: 1602
Így már lehet tervezni IGOra is.
    

szabiboy 1602 1. Juni 2016 17:07  
Hátha van olyan, akinek ez is új (lehetõség) az útvonal tervezésre.

https://youtu.be/bjAHY1KS2Cs

    

Bimmer1 1601 27. Mai 2016 12:45   reply to: 1600
Köszi, megpróbálkozom a frissítéssel :)
    

mati12 1600 27. Mai 2016 10:56   reply to: 1599
Ha hivatalos verziót használsz akkor frissítsd a térképeket mert a legfrissebb már ismeri õket,ha viszontt nem annyira hivatalosat használsz akkor rakd újra az egész programot és a telepítésnél így a legújabb térképeket tölti majd le.
    

Bimmer1 1599 27. Mai 2016 07:58  
Kis segítség kellene.

Navigon szoftvert használok androidos telefonon GPS-nek. Van ezen lehetõség valahogy hozzáadni a VÉDA ellenõrzõpontokat hogy figyelmeztessen?

http://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=12350&lstpg=search


    

Previous page
Felhokep

Member count: 22130
5.614 tours so far
14.222.326 km
34073 stat_participants