Horvát kanyar, április 22-24
(by nemtom51 ) |
Date(s) | 22. April 2017 - 24. April 2017 | Tour type | Társas gurulás |
Difficulty: | 3 | Max. participants: | 10 (10 free places) |
Distance: | 1500 km | Appr. speed: | ? km/h |
Description: 1.nap Székesfehérvárról indulunk. Igyekszünk gyorsan letudni az autópályás szakaszt a minimálisan szükséges pihenők beiktatásával. Karlovac után elfelejtjük a monotonitást, nem sietünk többé. Alacsony forgalmú hegyi szerpentineken fedezzük fel a Tengermellék-Hegyvidék régió északi részét, amely alpesi jellegével igazi ellentéte a mediterrán tengerpartnak. Miután átmotoroztunk s hegyvidéken és megcsodáltuk az Omladinsko tározót Rijeka óvárosában sétálunk, pihenünk egy órát. Utunk utolsó etapján végigkanyargunk az optijai 66-os parti úton, több irányból lefotózzuk a Kvarner öblöt és a Plomin-i fjordot. A késő délutánt és az estét Rabac felfedezésére szánjuk ahol szállásunk is lesz. Napi táv: 553 Km (Székesfehérvártól) 2.nap Kiadós reggeli után átmotorozunk az Isztriai félsziget belsején, amit nem alaptalanul csak horvát toszkánának "csúfolnak". Isztriai Kalandunk lezárása képen felmotorozunk az Ucka hegység Vojak nevű csúcsára ahonnan 1378m magasból csodálatos 360°-os panoráma tárul a szemünk elé. Hogy levezessük az adrenalint és letudjuk a zsúfolt részeket elpályázunk Hreljin-ig, ahonnan a leereszkedünk a méltán híres E65-ös part menti útra. Senj-ben tartunk egy hosszabb ebédszünetet és megnézzük a várat. Az út további része a motoros mennyországban folytatódik. Balról fenséges hegyek jobbról az azúrkék tenger kísér minket, előttünk pedig széles, jól tapadó, tükörsima aszfalt vár ránk minimális forgalommal. Pihenés képen megpihenünk a Maslenicki hídnál, majd elfoglaljuk szállásunkat Zadarban. Este bebarangoljuk Zadar óvárosát és erődjét. Napi táv: 323 Km 3.nap Mivel az E65-el nem lehet betelni, ezért északi irányba is visszamotorozunk rajta, de nem lesz unalmas, mert teljesen más látványban lesz részünk, ráadásul Karlobagnál felkapaszkodunk a Velebit hegyláncra, hogy a magasból is kigyönyörködhessük magunkat a páratlan partvidék panorámájában. Senj után a A1 autópályával párhuzamos, gyér forgalmú úton tartunk kanyarvadászatot és megcsodáljuk a tipikus közép dinári tájat. Egy kellemes vidéki ebédszünet után kanyargunk még kicsit, hogy méltóképpen vegyünk búcsút az egyedülálló régiótól, és megkezdjük az utunkat hazafelé. Napi táv: 614 Km (Székesfehérvárig) Túratempó: Autópályán 140-150Km/h Egyéb utakon az útviszonyoknak megfelelő, de dinamikus tempó. 70-110 Km/h Tankolás: 200 Km-ként Teljes túra hossza: 1500 Km (Székesfehérvártól-Székesfehérvárig) Pihenő: Kb. óránként + a rövid fotószünetek. (mert lesz mit fotózni) Szállás: Jó minőségű szállodákban 2 ágyas szobákban félpanzióval / igény esetén 1 ágyas szobában - Feláras! Helyek: Korlátozott számban, a jelentkezés sorrendjében. Várolista van! Elvárás: megbízható motor, utasbiztosítás, motoros rutin Esőnap nincs, rossz idő esetén is megyünk! A túra költsége: 49000 Ft/fő kétágyas szobában, másik túrázóval/utasoddal közösen elszállásolva 71000 Ft/fő egyágyas szobában Jelentkezés / Információ: info.rrmoto@gmail.com +36-30/505-6787, +36-20/561-8803 http://roadrunnermoto.we… Itinerary http://roadrunnermoto.we… |
Meeting points
|
Comments: |
Participants: 0 Persons, 0 bikes |