2019 A varázslatos Bosznia-Adriai tengerpart
(by greengos ) |
Date(s) | 16. Mai 2019 - 19. Mai 2019 | Tour type | Társas gurulás |
Difficulty: | 1 | Max. participants: | no limit |
Distance: | 1200 km | Appr. speed: | ? km/h |
Description: Bosznia - Horvát tengerpart , 4 nap 2019.05.16. – 05.19. Egy igazán sokszinű túra. Elkalndozunk Sarajevóba ahol megkóstoljuk a helyi ételkülönlegességeket, meglátogatjuk az óvárost. Lenézünk a Mostari hidról. A Krka nemzeti parkban motorozunk és talán még ebédelünk is ha nem késsük le . Este a fárisztó nap után alkohol mentes sört kortyolgatunk Trogir óvárosában. Nem utolsósorban, motoros szemmel talán a legfontossabb: húzzuk a gázt és koptatjuk a gumit a Neretva völgyében és a tengerparton a 8-as úton. 1.Nap: Horgos (Srb) – Sarajevo (BiH): Találka a Röszkei határátkelő után a szerb oldalon lévő Mol benzinkúton. Onnan Újvidék irányába indulunk ahol kis uzsi pihenőt tartunk. Az első hegyi kanyarok a Fruska Goran várnak bennünket. A Boszniai határ után már igazi hegyvidéki motorozás vár bennünket(útközben megcsodálhatjuk az út mellett legelésző tehenket is, akik néha-néha az úton is sétálnak ), gyönyörű fenyőerdőkben kanyarog az út Sarajevó felé. Szállásunk is ebben az egzotikus városban lesz, este besétálunk a Bascsarsiara és megkóstoljuk a jellegzetes Sarajevói csevapot . 2.Nap: Sarajevó (BiH) – Trogir (CRO): Reggeli és egy igazi fekete kávé után búcsút intünk Sarajevónak. Jó minőségű kanyargós úton koptatjuk a gumik peremét egészen Mostarig, vigyáznunk kell útközbe hogy a Neretva völgye varázslatos tája ne terelje el figyelmünket. Megnézzük a régi hidat, akinek kedve van ugorhat róla egy fejest is . Mostar után az Adriai tenger partját veszük célba és a varázslatos Jadranska magistrálán húzzuk a gázt és élvezzük a motoros életet egészen Trogirig. 3.Nap: Trogir (CRO) – Crkvenica (CRO): A reggeli torna után elhadjuk Trogirt és a Krka nemzeti parkot veszük célba, ha nem tévedünk el megcsodáljuk a vizeséseket és a kis szigeten lévő templomot is. A tengerpartra a Velebit hegység mellett érünk ismét, egésszen Crkvenicáig le sem térünk a 8-as útról. 4.Nap: Crkvenica (CRO) – Zágráb (CRO): Crkvenicából Senj irányába indulunk, ahol búcsút intünk az Adriai tengernek és a 23-as útom kanyargunk egésszen Karlovacig, onnan Zágrábig autópályán haladunk. A túra Zágrábnál ér véget. A következő közös túránkig itt búcsúzunk el egymástól. Motoros 2 ágyas szobában megosztva valakivel – 280 euró Motoros utassal francia vagy 2 ágyas szobában – 500 euró Motoros egyágyas szobában – 340 euró Részvételi dij tartalmazza: Szállást a túra teljes időszekára minimum 3 csillagos szállodában 3 reggeli 3 vacsora Autópálya dij Túravezetés Ajándékcsomag Részvételi dij nem tartalmazza: Baleset és utas biztositás Üzemanyag Személyes szükségleteket és minden olyan szolgáltatást mely nem lett felsorolva Érintett látványosságok :az egzotikus Sarajevó – Bascsarsia, Neretva völgye, Mostari hid, Velebit hegység, a varázslatos adriai 8 as út –Jadranske magistrala, Trogir óvárosa, Krka nemzeti park. A túrán való részvétel nem ajánlott: chopperrel, cruiserrel 600 ccm alatti motorral Itinerary www.greengos.hu |
Meeting points
|
Comments: |
Participants: 0 Persons, 0 bikes |