TESZTÜZEM
Please log in

Registration Forgot password

23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23

SEGITSÉG!!!
Comment
Winchi (msg) 13435 Feb. 22, 2017, 6:27 p.m.   x
Helló!
Keresek profi GPS hozzá értő szakit.
Lehetőleg Bp..vagy pest megye..
     Reply to this

László_atya (msg) 13434 Feb. 16, 2017, 10:27 a.m.   reply to: 13431 x
Na, mondtam én, hogy MLM, mert ugye az is pilótajáték, csak azt nem tiltják, mert valamennyit adózik... :)
     Reply to this

Annonymus (msg) 13433 Feb. 15, 2017, 2:11 p.m.   x
2016
     Reply to this

Annonymus (msg) 13432 Feb. 15, 2017, 2:10 p.m.   x
Jó napot naccságosurak...Lacus...megjöttek az új cip?k...remélem olyan jók lesznek mi t ahovy mesélted...55000 be álltak meg
     Reply to this

Yossarian (msg) 13431 Feb. 15, 2017, 1:51 p.m.   reply to: 13428 x
Ez konkrétan egy pilótajáték. Hozz még két embert, azok pengetnek, a fentiek meg kapják a lét. Egyszer? ez, mint a faék, aki elkezdte simán meg is gazdagodik bel?le, a többiek meg tejelnek. A hülyének is megéri. Ja nem, CSAK a hülyének éri meg :)
     Reply to this

kawa70 (msg) 13430 Feb. 15, 2017, 1:47 p.m.   reply to: 13429 x
Én se most jártam???? internet akkor se volt postán kellett küldeni, kapott levél alapján. Mindenesetre kiváncsi lennék mib?l gondolják hogy ez a megoldás és lehet?ség bármire. Meddig és kinek juttatnak vissza meg mennyit. Akik intézik az egész ügymenet azok ingyé teszik felebaráti segit?szándékból vagy azt is finanszirozni kell ebb?l a tagdijból? Mer akkor ez megint csak egy olyan próbálkozás mint amikor autót akartak igy intézni csoportban havi tagdij befizetéssel és ha összegyült valamennyi lé akkor sorsoltak ki kapjon autót.
     Reply to this

Audimania (msg) 13429 Feb. 15, 2017, 12:36 p.m.   reply to: 13427 x
Amikor meg iskolaba jartam, nem volt ilyen. Na jo, internet se nagyon volt. Itthon.
     Reply to this

László_atya (msg) 13428 Feb. 15, 2017, 11:19 a.m.   reply to: 13423 x
Mi a f@szom ez? Mert a szöveg a legocsmányabb MLM "konferenciák" m?sorszámaira emlékeztet...
     Reply to this

kawa70 (msg) 13427 Feb. 15, 2017, 6:14 a.m.   reply to: 13425 x
Ja, és ilyet már kitaláltak egyszer, amikor még iskolába jártam ugyanez már megvolt csak akkor 500 ft volt a beugró.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13426 Feb. 15, 2017, 6:12 a.m.   reply to: 13425 x
Mondjuk én meg se néztem egyik linket sem, csak megnyitottam. Aztán mivel láttam mir?l van szó már zártam is be mert rühellem az efféle néphülyítést.
     Reply to this

Audimania (msg) 13425 Feb. 15, 2017, 12:03 a.m.   reply to: 13424 x
Nemhogy itt, sehol.
"kb. 9-10ezer Ft önkéntes küldésével már tag lehetsz..." Pfff
     Reply to this

kawa70 (msg) 13424 Feb. 14, 2017, 11:01 p.m.   reply to: 13423 x
Valamit nagyon elnezhettel.....nem biztos, hogy ennek itt a helye.
     Reply to this

xell (msg) 13423 Feb. 14, 2017, 9:41 p.m.   x
Egy kis összefogásra lenne szükség:
Egy elképzelt párbeszéd Én és a Lehet?ség között.
Történik napjainkban a sok hazugság félrevezetés közepette.
Továbbikban én= É lehet?ség= L

L: Szia,kerestél!
É: Én a lehet?séget kerestem.
P: Igen én vagyok és itt vagyok nem ismersz fel?
É: Végre már nagyon hiányoztál sehol nem találtalak,már azt hittem nem is létezel.
É: Jaj de jó mutasd magad!
L: https://www.youtube.co...
É: Hát nem így képzeltelek el.Biztos te vagy A lehet?ség?
L: igen.Nem tetszem?
É: Hááát nem ilyennek gondoltalak.Azt hittem a TV-ben látlak,vagy az utcán a földön talállak mert valaki elhagyott,vagy a lottózóban találok rád, vagy csak úgy beléd botlom.
De a képzeletemben csillogsz villogsz,mindenki téged akar és azonnal.
L: Mi a baj velem?
É:: Hát nekem nem t?nsz lehet?ségnek!Szerintem az emberek sem ismernének fel.Olyann izé ....semmilyen vagy mint egy egy fogkrém reklám.
Szerintem nem hiszik el az emberek nekem ha megmutatlak nekik.
L Miért nem akarnak jól élni?
É: Mert csak legyintenek és azt gondolják ez nem lehet az! Túl egyszer?nek t?nsz!Els?re túl könnyen elérhet?nek t?nsz Nincs semmi titkod? Apróbet?s rész?
L: Pedig nem vagyok álruhában!Ez vagyok én akire sokan vágynak. Miért gondolnak olyan elérhetetlennek ? Ha túl egyszer? vagyok akkor már nem lehetek igazi?
É: Mert még sose olvastak rólad az újságban és nem szerepeltél a TV-ben,csak olyan aki utánozott téged és már nem hisznek benned.
L: És te hiszel?
É: Bizalmatlan vagyok mert azt mondták az emberek.

L: Kik azok az emberek?És mit mondtak rólam?

É: Szinte mindenki.És azt mondták te nem lehetsz az mert nem kell nehéz fizikai munkát végezni,nem kell a hidegben dolgozni,
nem kell éjszakai m?szakot vállalni miattad,nem kell korán kelni,nem kell messzire utazni,nem kell a családodtól távol élni.
Mert ezt szokták meg az emberek, csak ebben hisznek sokan.
Tudod itt mindenkinek egész életében ezt vésik az agyába.

L Próbát tettek velem ,és csalódtak bennem?

É Szerintem nem,csak megszokták a nyavalygást és azt,hogy mástól várják a megoldást,de maguk nem akarnak semmit se tenni.Meg ugye a család,média hatása.

L És te hiszel bennem?

É: Kétségeim vannak,de ki akarlak próbálni mit veszíthetek?Nem akarok tovább abban a hitben élni amit mások mondanak,és akarnak velem elhitetni.ÉN akarok meggy?z?dni rólad és inkább magamhoz hívlak,mert bízom benned.Biztos nem véletlenül kerestél meg.Mert már tudom véletlenek nincsenek.Ezt viszont tudom nem hiszem.És téged is inkább TUDNI akarlak NEM hinni

É De kihez irányítsalak tovább?

L Bárkihez akinek szüksége lenne rám!

É És mit kell tennem?

L Mutatom is , ez lenne az els? lépésed:

https://www.youtube.co...

É Megtettem de nem felejtettél el valamit?

L Nem felejtettem el csak most keresem a társam.Hoppá meg is van:
https://www.btcrising....
É Neked van társad?
L Persze csak nem gondoltad,hogy egyedül járok a nagyvilágba?Egyedül nem jutnék semmire,de te sem.Ugye rájöttél már?
L Most már veled vagyok élj velem,légy a társam!
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13422 Feb. 8, 2017, 9:55 p.m.   x
Köszönöm a válaszokat!

Maszek vállalkozás a cég. A munkaszerz?dés és a munkaköri leírás alapján szinte bármi lehetnék :)
Semmi konkrétum. Kollektív szerz?dés? Ugyan már...
A szakmunkás bérminimumra is azt mondták, hogy itt az nem vonatkozik. Igazuk is van, megvan a kiskapu hagyva, csak meg kell találni, nem nehéz.

Hogy miért jöttem akkor ide dolgozni? Mert eddig szuper jó hely volt minden szempontból. Most beütött a megbízónknál a krach, borul minden.
Na, majd kialakul, még egyszer köszi!
     Reply to this

kawa70 (msg) 13421 Feb. 8, 2017, 8:36 p.m.   reply to: 13420 x
Ha meg még jobb akkor van kollektiv szerz?dés, ami szabályozza. Ha meg egyikse, akkor bemondásra megy minden. Mindkét oldalról.....
     Reply to this

Audimania (msg) 13420 Feb. 8, 2017, 7:45 p.m.   reply to: 13419 x
Ha egy kicsit is normálisabb helyed van, kell lennie munkaszerz?désnek. Abban le van írva, hogy mit, mennyi ideig,mennyiért. Ha ennél is jobb, akkor munkaköri leírásodnak is kell lennie. Abban elég jól körül van határolva a mit? Ha írásban megkapod az új munkaköri leírást, akkor érthet? lesz, hogy a mennyiért-nek is változnia kell. Ha csak szóban, akkor csak az addigiakat lehet számonkérni. Ha nem tetszik nekik, megegyezhettek, vagy felmondhatnak. (arra azért számíts, hogy nem fognak eltekinteni a felmondási id? kitöltését?l) Én magamtól csak akkor tenném, ha volna kilátásban elfogadható ajánlat.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13419 Feb. 8, 2017, 6:40 p.m.   x
Röviden a kérdésem:
felszólíthat-e a munkáltató, hogy adjam be a felmondásomat abban az esetben, hogy ? jelent?s mértékben megváltoztatja az elvégzend? munka mennyiségét, folyamatát, körülményeit, idejét plusz fizetés nélkül, és ezt nem vállalom el. Vagy mondhatom, hogy a felsoroltakra tekintettel mondjon fel ?? Hogyan tudom ezt elérni?
Privátban is jöhet, megköszönném a segítséget.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13418 Feb. 8, 2017, 5:24 p.m.   reply to: 13417 x
Pontositanek, munkajogban, felmondással kapcsolatban kéne infó.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13417 Feb. 8, 2017, 1:40 p.m.   x
Munkaügyben jártas illet? segítségét, tanácsát kérném, inkább telefonon, ha lehet. Ha megcsörget, visszahívom!
elérhet?ségem az adatlapomon található. Köszönettel!
     Reply to this

kawa70 (msg) 13416 Feb. 7, 2017, 6:45 p.m.   reply to: 13415 x
Azért naptári nap, mert az a munkaadónak könnyités, hogy annyi ideje van a távozó munkaer?t pótolni adott esetben. Ez régen nagyobb jelent?séggel bírt, mint maanpság amikor állitólag az utcán százan várják hogy mehessenek dolgozni - ami egyébként egyáltalán nem igaz, mert egy gyakorlott jó szakember helyett nem fog azonnal lenni egy másik. Másrészt vannak olyan munkahelyek, ahol a szolgálat vagy munka nem hétf?t?l péntekig és állandó napközbeni meló, hanem adott esetben lehet hogy egy hónapban összesen 10-12 napot dolgozik, azt is össze-vissza. Ezek nem 8 órás munkák, azonban a munkanapot abban kéne számitani, ez elég bonyolult lenne, ráadásul nem is biztos hogy a dolgozó és a munkaadó egyformán értelmezné.
A naptári nap meg elég egzakt kikötés. A felmondás beadásától indul, és tart ameddig a munkaszerz?désben vagy szóbeli megállapodásban ki lett kötve.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13415 Feb. 7, 2017, 6:11 p.m.   x
Köszönöm szépen, minden egyebet megtaláltam, csak ezt nem pontosítják sehol.
Köszi!
     Reply to this

kawa70 (msg) 13414 Feb. 7, 2017, 6:04 p.m.   reply to: 13413 x
A kilépett az a dolgozói cselekvés amikor felmond, de nem tölti ki a felmondási id?t - ami ugyebár az eltöltött szolgálati id?b?l származtatott napok száma. Akár szabadsággal is eltölthet? a felmondási id?.
De ma már sehol senki se kérdezi mi volt az el?z? munkahelyén.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13413 Feb. 7, 2017, 6:01 p.m.   reply to: 13412 x
Naptári nap. De amugy szinte mindegy, mióta a munkakönyv megszünt, hogy kilépett, kirugták, megszünt vagy leszámolt........
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13412 Feb. 7, 2017, 5:57 p.m.   x
Szeretném megkérdezni a hozzáért? olvtársak véleményét, hogy felmondás esetén a felmondási id? napszáma hogyan értend?? Naptári nap, vagy munkanap?
Guglival nem jutottam d?l?re...

El?re is köszönöm!
     Reply to this

klimas (msg) 13411 Jan. 31, 2017, 3:38 p.m.   reply to: 13410 x
Pont így találtuk meg a rosszalkodó alkatrészeket és tényleg az általad írt h?mérsékleteknél így viselkedik a motor. Ami zavar , ha beindult -10°C -nél, akkor egy darabig sántítva jár, eléggé rázkódik, majd úgy 15-20 mp után szépek kisímul a járás és mintha semmi sem történt volna. Ez a rázkódás nem igazán tesz jót a kett?stömeg?nek, mert az van benne, hála a fasz mérnököknek.......Na most ennek a halálát nem akarnám siettetni ,ezért akarnám rendbe tenni a gyertya kérdést. ...
     Reply to this

pandamaci (msg) 13410 Jan. 30, 2017, 8:05 p.m.   reply to: 13409 x
Ha ebbe a csatlakozóba bekotsz egy próbalámpát, reggel meg tudod nézni a tényleges el?izzítás, majd járásnál az utóizzítás idejét.(h?t?viz h?fok jeladó vezérli). A sárga kontroll ezt sem direktben jelzi ki..Egyébként egy jó cdi hdi motor minusz 1-2 fokban izzítás nélkül is beindul, de -10ben tutira nem.
1 kiégett gyertya viszont nem lesz akadálya hogy röffenjen-ha más gondod nincs,
     Reply to this

pandamaci (msg) 13410 Jan. 30, 2017, 8:05 p.m.   reply to: 13409 x
Ha ebbe a csatlakozóba bekotsz egy próbalámpát, reggel meg tudod nézni a tényleges el?izzítás, majd járásnál az utóizzítás idejét.(h?t?viz h?fok jeladó vezérli). A sárga kontroll ezt sem direktben jelzi ki..Egyébként egy jó cdi hdi motor minusz 1-2 fokban izzítás nélkül is beindul, de -10ben tutira nem.
1 kiégett gyertya viszont nem lesz akadálya hogy röffenjen-ha más gondod nincs,
     Reply to this

klimas (msg) 13409 Jan. 30, 2017, 6:31 p.m.   reply to: 13407 x
Szia! Az izzítás vezérl?r?l a stekkert le lehet könnyedén húzni, a bekötés is meg van és így derült ki , az egyik gyertya nem m?ködik, vagy elromlott vagy kontakt hiba van.
Alaphelyzetben a vezérl? is szar volt de ezt kicseréltük, ez most jó.
Gyakorlatilag - 2-3 fokig észre sem vettem az izzítás hiányát, amikor bejött az els? komolyabb -10 körüli id? , akkor nem akart indulni, a szokásos kör, akksi csere, így sem indul... na akkor kezdtük a mélységeket kotorászni. Ami a szemét megoldás oroszlánoséknál, a m?szerfalon semmi nem tájékoztat arról hogy valami b...meg van..((((
     Reply to this

desiderus (msg) 13408 Jan. 29, 2017, 7:50 p.m.   x
Sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata IGOL motorolajokkal ?
El?re is köszi.
     Reply to this

pandamaci (msg) 13407 Jan. 29, 2017, 7:30 p.m.   reply to: 13405 x
Az izzitógyertyákat kiszerelés nélkül is meg lehet nézni, hogy jó-e..Persze a csatl.kábelt ehhez le kell szedni róla. Ha szakadt,akkor nem vesz fel semmi áramot, azaz rossz. Ebben a pözsóban kb 5voltos gyertyák lesznek, azaz 1 méter dróttal direktben az akkuról ne próbálgasd .
Különben mi a gondod,nem indul a minuszokban?
     Reply to this

klimas (msg) 13406 Jan. 29, 2017, 3:44 p.m.   reply to: 13404 x
Javítok : A videón a nyolcszelepes motor van...
     Reply to this

klimas (msg) 13405 Jan. 29, 2017, 3:43 p.m.   reply to: 13403 x
Köszi, egyenl?re a legnagyobb gondom, hogy nem találom, hol tudnék áztatgatni...)))) Aztán szerencsére nem mindennapos a használat, lesz id?m mindenféle varázslatokra. Van egy elég jó akksis csavar ki-behajtóm, elég széles sávban állítható a nyomatéka, próbának jó lesz talán.
A beszakadt gyertya kiszedésére Zsámbokon találtam céget (egyenl?re).
Ha minden igaz, csak egy gyertya nem m?ködik, lehet elektromos kontatkthiba is..
Ha nem ez a gond....nos akkor jönnek az imádságok ...:)))
     Reply to this

klimas (msg) 13404 Jan. 29, 2017, 3:36 p.m.   reply to: 13402 x
Köszönöm a fáradozást, de ez a 8 szelepes motor és Citroen, a pözsóék valami eszement módon lebarikádozták a gyertyákat. I
Itt egy kép a motorról felülr?l.....
     Reply to this

pandamaci (msg) 13403 Jan. 29, 2017, 9:51 a.m.   reply to: 13401 x
Nem az a legnagyobb gond, hogy sz.r hozzáférni..hanem az , hogy kitekeréskor, kilazítás el?tt az izzítógyertya beleszakad. Aztán ezután senki nem akarja a hengerfej le fel költségét bevállani..
Hogyan állj neki? Elötte esténként (meleg motoron) áztasd be a gyertyákat csavarlazítós olajba. Ha nekiállsz, melegitsd be a motort, és újra fújkáld a gyertyát a hideg csavarlazitóval. Lazítani 20-30nm nél nagyobb er?vel ne próbáld!! 50nél kb elszakad!! Ha csikorogva megindulna, újra fújogasd, tekergesd oda vissza. Ha igy nem megy hagyd abba. Spec légkulccsal kis er?vel veretve lehet még próbálni,de olyanod úgysincs..
Meg van olyan cég is aki a beszakitottat a helyén nem olcsón kibányássza..
     Reply to this

Kraszi_ (msg) 13402 Jan. 28, 2017, 10:05 p.m.   reply to: 13401 x
Nem magyar, de a lényeg látszik...
https://www.youtube.co...
     Reply to this

klimas (msg) 13401 Jan. 28, 2017, 8:09 p.m.   x
Sziasztok!
Bajban vagyok, segítséget kérek. Van egy Peugeot 5008 2.0 L HDI motoros
autó, izzítógyetyát kellene cserélni benne. Hetek óta bújom a netet, sehol nem találok videót vagy valami hasonló információs helyet, ahol meg lehetne tudni, egyáltalán hol van és hogy lehet hozzáférni?? A szerel?k szerint valami gané munka és nem akarják vállani, persze van az a pénz csak nem nekem...Ha esetleg van olyan szerel? ismer?s,pláne itt a XVI.k. környékén aki legalább megmutatná, már az is segítség. Kösz el?re is és inkább a privátban szóljatok.
     Reply to this

ztaki (msg) 13400 Dec. 24, 2016, 8:09 a.m.   reply to: 13399 x
én ilyenkor meg szoktam kérni a szomszéd nénit.... Még sosem csalódtam. ;)
Még passzíroz is.. ;)
     Reply to this

egynyoc (msg) 13399 Dec. 23, 2016, 8:26 p.m.   x
Kedves Barátaim,
Bajban vagyok, tudom nem motoros téma de hallé /halászlé/ receptet keresek....fõzni nem tudok így kicsit hosszabban jobban körülírva várnám a lehetõségeket...a lényeg, szeretnék holnapra saját önerõmbõl hallét összehozni itthonra a család meglepetésére...
Feltétel passzírozni ne kelljen...azt nem vállalom be...
Amim van....ponty kb. 4,5 kg pucolt állapotban az egyiknek meg van a feje is...kárász dögivel...törpeharcsa is szép számmal...
Kb. ennyi...
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13398 Dec. 9, 2016, 11:50 a.m.   x
Ha én lennék a gyártója ennek a szarnak, én is ezt javasolnám :)))
Tuti törés :)))
     Reply to this

Attimotor (msg) 13397 Dec. 8, 2016, 8:48 p.m.   reply to: 13393 x
90 fokkal eltekered, 45-el vissza, és kijátszod.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13396 Dec. 8, 2016, 7:56 p.m.   x
Köszönöm a biztatást, akkor úgy jön szét, ahogy gondoltam!
Na majd holnap, ma már elpakoltam mindent...
     Reply to this

Jani55 (msg) 13395 Dec. 8, 2016, 7:46 p.m.   reply to: 13393 x
A középsõ képen láthatod, a felsõ, a csatlakozós egység is kis "háromszögekkel" önzáró összenyomás után.
A jól látható helyeken két-két kis csavarhúzóval/akármivel be kell nyomni a négy helyen -a képzeletbeli átlók mentén- és széthúzni. Otthoni körülmények között kétemberes, négykezes munka, megy az.
Türelem, igyál egy kávét, a segítõ személynek mutasd meg, beszéljétek át, egyszerre csináljátok, ha jó a mozdulat, magától szétpattan. Nekünk is ilyen van, még nem törtük el egy esetben sem.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13394 Dec. 8, 2016, 7:44 p.m.   reply to: 13393 x
És ha tudnád hány ilyen egyirányban összerakós dolog van a világon....... nem cserésre tervezték egyiket se hanem ha csere akkor az egészet ugy,ahogy van. Bár van amelyikhez létezik kiszedõ célszerszám, de az ritka.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13393 Dec. 8, 2016, 7:19 p.m.   x
Ez a kapcsoló egy agyrém!
Mellékelt linken látható két nézetben is, hogy néz ki a belseje. Na most azt a két kis szárnyacskát kéne egyszerre összenyomni, hogy kijöjjön a kapcsolóházból. A négy sarkát egyszerre! Benyomni és közben kihúzni az egészet! Hát szarjon sünt, aki tervezte! Ehhez olyan spéci szerszám kell, hogy ...
Holnap beviszem a servicébe, megkérem a szakikat, ugyan már legyenek oly kedvesek kivarázsolni belõle, mert összerakni k....vára egyszerû. És ha lehet kapni belét, akkor azt ki is lehet venni!
Na, jól felhúztam magam ezen a szaron, miért nem lehet normális dolgokat kitalálni....

Link

Reply to this

1Laciapu (msg) 13392 Dec. 8, 2016, 5:59 p.m.   x
Arra rájöttem, hogy ha a kitámasztó háromszögek alsó sarkait odanyomom a kapcsoló testhez, akkor a kép szerint lefelé le tudom nyomni. Az a része már szabad. Igen ám, de a csatlakozós része, ami keresztben van, az nem fér ki a lukon! Valahogy ketté kéne szedni, de hogy?
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13391 Dec. 8, 2016, 4:59 p.m.   x
Gyerekek!

Nincs itt valaki gáztûzhelyes? Vagy mind1, aki ismeri, hogy kell kiszedni ezt a fajta kapcsolót az elõlapról? Új elõlapot tennék fel, de ezeknél a kapcsolóknál elakadtam...
Elõre is köszi!
     Reply to this

klimas (msg) 13390 Dec. 6, 2016, 9:06 a.m.   reply to: 13389 x
Sõt , hogy még egy kicsit fényezzem a sajátomat, megtudtam, a kerekek poziciója indifferens, a rendszer felismeri és jelzi ha gond van. Tehát lehet a felniket csereberélni, bár igaz, egyszer meg kell tanítani az autót.
     Reply to this

klimas (msg) 13389 Dec. 6, 2016, 7:55 a.m.   reply to: 13387 x
Hááát... nekem sem kell átszerelni, 60e-ért meg qrva drága lenne!!!

Reply to this

Flenegen (msg) 13388 Dec. 6, 2016, 6:28 a.m.   reply to: 13387 x
Lehet gogy ebbõl a szempontból az Audi jó, de azért ott is látni nem túl szerencsés megoldásokat:)
     Reply to this

F2 (msg) 13387 Dec. 5, 2016, 10:45 p.m.   reply to: 13384 x
Hááát szomszéd, én áldom az Audit az indirekt rendszerért... nincs nyûg, nem kell átszerelni vagy venni még 4db-t a téli szettbe 60e-ért, nem kell cserélni stb. cserébe mûködik :)
     Reply to this

klimas (msg) 13386 Dec. 5, 2016, 10:29 p.m.   reply to: 13385 x
Jó-jó! Nekem egy öreg autóm van a fiatalabbak mindig okosabbak, meg aztán a szoftverfejlesztõkön sok múlik....
     Reply to this

Flenegen (msg) 13385 Dec. 5, 2016, 10:03 p.m.   reply to: 13384 x
Akkor mondom neked, hogy a kia meg a hyundai még feljedtebb, mert semmit sem kell megadni. Ha a típushoz való a szenzor, akkor kb 8 perc vagy max 10 km alatt automatikusan betanul.
     Reply to this

klimas (msg) 13384 Dec. 5, 2016, 9:58 p.m.   reply to: 13382 x
Köszönöm a segítséget, büszke vagyok az oroszlános gépem fejletteb rendszerére.
Amit ezzel kapcsolatban megtudtam, 9 szenzor (4 elsõdleges + pótkerék + 4 másodlagos szett) azonosítóját lehet megadni a BSI-nek és így felismeri az adott garnitúrát , nem kel minden szereléskor újra tanítani. Remélem így is van...
     Reply to this

tsanyi (msg) 13383 Dec. 5, 2016, 8:32 p.m.   reply to: 13381 x
Az nem morog inkább? Bár az elején akár koppanhat is, nekem tavaly eleinte azt csinálta a kamionon és az abs hibát dobálta.
     Reply to this

Flenegen (msg) 13382 Dec. 5, 2016, 8:20 p.m.   reply to: 13380 x
Nincs benne szenzor. Indirekt rendszerrel oldotta meg a Honda. Az abs jeladó alapján a kerékfordulatból számolja a keréknyomás értékét.

Okosan és bõvebben:
Link

Reply to this

Jani55 (msg) 13381 Dec. 5, 2016, 7:54 p.m.   reply to: 13378 x
Hali! Én kerékcsapágyra tippelnék.
     Reply to this

klimas (msg) 13380 Dec. 5, 2016, 7:12 p.m.   x
Sziasztok! Nem motoros téma de hátha valaki tudja: Honda C-RV keréknyomás érzékelése hogy mûködik ? Egy ismerõsöm váltig állítja, a második garnitúraként vásárolt téli felnikre /be/ nem tettek külön szenzorokat!!! Ennek ellenére, amikor defektet kapott a téli gumikkal, rendszer pontosan jelzett neki.
Érdekelne hogyan oldották meg Hondáék, hogy mûködik??? Persze ha igaz amit az ismerõs állít!!!!
     Reply to this

kawa70 (msg) 13379 Dec. 2, 2016, 6:59 a.m.   reply to: 13376 x
Biztos nèztèk, de engem egyszer a lengèscsillapitò szivatott meg igy. Toronycsapàgy felõl baloldalon kopogàs az ùt minõsègènek arànyàban. A lengèscsillapitò felsõ rèsze adta a hangot.
     Reply to this

Tiger (msg) 13378 Dec. 1, 2016, 9:06 a.m.   reply to: 13377 x
Szia kawa, igen ez is felmerült, mikor a toronycsapágyat cseréltük, hogy esetleg a teloszár( ha van ilyen) kopog a házában. Nekem egyértelmûen a jobboldalról jön a hang, ahogy írod az út minõségének(minõsíthetetlenségének) arányában.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13377 Nov. 30, 2016, 8:30 p.m.   reply to: 13376 x
Biztos nèztèk, de engem egyszer a lengèscsillapitò szivatott meg igy. Toronycsapàgy felõl baloldalon kopogàs az ùt minõsègènek arànyàban. A lengèscsillapitò felsõ rèsze adta a hangot.
     Reply to this

Tiger (msg) 13376 Nov. 30, 2016, 7:15 p.m.   x
Köszönöm mindnyájatoknak, akik segíteni próbáltok:-)
Az általatok felsoroltakat próbáltákn kizárni azok a vizsgálatok, amelyeket elvégeztek rajta. Mindent kizártak, pedig még rázópadra is feltették.
A második vizsgálat azt hozta ki, hogy nagy valószinûséggel a toronycsapágy.
Nosza csere, nem kis veszõdséggel, alkatrész beszerzéssel.
Már kiszerelve látszott semmi baja, de azért, ha már megvettem, kicserélték.
Semmi nem változott és mostanra értem el azt a szintet, hogy már halálosan idegesít, mert semmi másra nem tudok vezetés közben figyelni, mint erre a rohadt kopogásra, amit még a kasztni jó fel is erõsít.
Kicsi most ajánlott egy szervizvezetõt, holnap megpróbálom elérni, hátha motorosként jobban áll a dologhoz, mint az eddigi próbálkozók, akik közül az egyik egyébként egy hivatalos mûszaki állomás volt és annak a mûszerezettsége, technikája.
Bocs, hogy ennyit nyûglõdöm ezen a marhaságon, de azért mégsem cserélhetem le látatlanban, esetleg indokolatlanul a futómû összes elemét:-)

Reply to this

zooli (msg) 13375 Nov. 30, 2016, 5:58 p.m.   reply to: 13369 x
Ha már végig nézted az összes,lent említett"kutya csontot",támasztó gömbfejet,szilenttet,torony csapágyat,axiál csuklót és mind feszes.Érdemes megnézni nincs e valamelyik üregben felverõdött kavics,beejtett anya,bit fej akármi.
Tud ám szivatni.:))
     Reply to this

Z.Tibor (msg) 13374 Nov. 30, 2016, 12:57 p.m.   x
A kopogáshoz: nekem rendszeresen stabilizátor pálcát kell cserélgetnem.Hála a magyar utaknak.....Amint megkopik,kopogó hangot ad.Érdemes megnézni,nem kell a legolcsóbb fajtát keresni....egyébként kb 4-5000 az én típusomra.Mondeo.
     Reply to this

galoscsabus (msg) 13373 Nov. 30, 2016, 12:32 p.m.   reply to: 13371 x
Sajnos magyarul már nem fogják kiadni többé, ez a legutolsó infó a kiadó részérõl.
És csak a magyar nyelvû kiadás jöhet szóba.
De köszönöm, hogy foglalkoztatok vele.
     Reply to this

Spapa (msg) 13372 Nov. 30, 2016, 12:01 p.m.   reply to: 13365 x
Hasonlóan jártam már én is. A kipufogócsõ hozzá-hozzá verõdgetett a karosszéria aljához. Aztán a függesztésen kellett nyújtani. :-)
     Reply to this

ErErpower (msg) 13371 Nov. 30, 2016, 12:01 p.m.   reply to: 13369 x
Link
     Reply to this

zooli (msg) 13370 Nov. 30, 2016, 11:46 a.m.   reply to: 13369 x
Ha nem feltétel a magyar nyelv a bookline oldalán tuti találsz.
     Reply to this

galoscsabus (msg) 13369 Nov. 30, 2016, 11:37 a.m.   x
Hölgyek/Urak!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem!
Égen-földön keressük-kutatjuk Anthony Bozza, Slash-rõl írott könyvét, de egyre reménytelenebbnek látszik a történet.
Egy nagyon kedves barát számára keressük ajándékként és nem szívesen mondanánk le a meglepetésrõl.
Ha bárki tudna olyan forrást, ahol még be lehet szerezni, az nagyon kérem szóljon.
Azon ritka esetek egyike, amikor "ár nem számít" a jóízlés határain belül :-)))

Üdv
Gálos Csaba
     Reply to this

Tiger (msg) 13368 Nov. 30, 2016, 11:08 a.m.   reply to: 13367 x
Hello kicsi,
Melyik Ferkóra gondolsz?:-)
De megkérdezem, bárki is legyen:-)
     Reply to this

kicsi (msg) 13367 Nov. 30, 2016, 10:47 a.m.   reply to: 13365 x
Ferkót kérdezted már?
     Reply to this

OcsiÚr (msg) 13366 Nov. 30, 2016, 9:41 a.m.   reply to: 13363 x
Szia Doky!

Tavaly augusztusban jártam az említett úton motorral. Nagy a forgalom, de egyébként teljesen európai szintû a közlekedési morál. 2-3-4 sávos szakaszok váltakoznak. A vártnál sokkal elõzékenyebbek voltak az oroszok. Benzinkút ellátottság is rendben van. Egy szakaszon kész az autópálya, ami elvileg fizetõs, de tõlünk motorosoktól nem kértek díjat.
     Reply to this

Tiger (msg) 13365 Nov. 30, 2016, 8:16 a.m.   x
Sziasztok.
Az utóbbi hónapban kétszer fizettem teljesen potyára két futómû diagnosztikára (az autóban, amivel naponta közlekedem reménytelenül kopog valami).
Az egyik vizsgálat "eredményeként" még 23.000 forintos javítást is elvégeztettem, mondanom sem kell, teljesen feleslegesen.
Nem az az alkatrész okozta, okozza a kopogást, csere után kiderült.
Mielõtt az õrületbe kergetnének a "hozzáértõ" szervizek, kérem jelezze felém motoros körökbõl az a valódi szakember, akinek nem haladják meg a képességeit egy normál személyautó futómûvének alapos átvizsgálása, hogy mikor és hol tudná átnézni az autót!?
Egyszerûen nem akarom elhinni, hogy ennyire bonyolult szerkezet lenne egy pár elembõl álló futómû.
Bár számomra tényleg az, de mentségemre szolgáljék, nem tanult szakmám:-))
Elõre is köszönöm!
     Reply to this

tsanyi (msg) 13364 Nov. 28, 2016, 6:01 p.m.   x
Kösz a segítségeket, megoldódott!
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13363 Nov. 27, 2016, 11:09 a.m.   x
Érdekelne pár infó , ha valakinek lenne , nem túl régi , SzentPétervár , Moszkva útvonalról , mennyire biztonságosak az Oroszok és egyébb.

Reply to this

kisfeher74 (msg) 13362 Nov. 27, 2016, 9:31 a.m.   x
Próbáld meg a Fiat szalont Gyõrben, õk indítanak minden nap mûszaki vizsgát.
     Reply to this

pandamaci (msg) 13361 Nov. 26, 2016, 4:29 p.m.   reply to: 13360 x
Ha jó az autó, akkor kb az Autóklubnál ,meg Koroncón (10km) Bogárdinál van lehetõség arra ,h érkezési sorrendben beáll a sorba,és levizsgáztatják. Mindegyik helyen kérhet elõzetes átnézést is,de arra lehet be kell jelentkezni elõre Hivd fel õket elõtte .
Kb 24-25eFt egy vizsga ,ha nem kell hozzányúlni a kocsihoz.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13360 Nov. 26, 2016, 3:45 p.m.   x
Ha tudtok segíteni az hálára kötelezne, a lányomnak kéne mûszaki a kocsijára Gyõrben, most tûnt fel, hogy lejár 2 hét múlva és addig nem akar hazajönni a vizsgák okán.
     Reply to this

pandamaci (msg) 13359 Nov. 22, 2016, 6:18 p.m.   reply to: 13358 x
Természetesen nem neked szántam, szerintem te láttál ilyeneket közelrõl, sõt kiterítve:))
     Reply to this

kawa550 (msg) 13358 Nov. 22, 2016, 9:16 a.m.   reply to: 13357 x
Egyrészt én is ezt írtam, másrészt én nem Johhny-nak válaszoltam(ez az elõzmény sorszámból is látszik ugyebár), mert azt már ketten is megtették elõttem, jól-rosszul. Csak a rosszult javítottam. :D
     Reply to this

pandamaci (msg) 13357 Nov. 22, 2016, 7:51 a.m.   reply to: 13355 x
A vákuumos benzincsap meg a vákuumos benzinpumpa az 2 különbözõ dolog. Johnny a vákuumos benzinpumpát kérdezte, tipustól függetlenül -bár nem tudom miért :))

Erõsen hasonló szerkezetek, membrán, vákuum , meg benzin mindegyikben van. Mondjuk a vákuumos csap sehogy sem pumpálja a benzint,ahhoz min 2 szelep hiányzik belõle.. Ha a membrán bármelyikben elreped, annak kb ugyanaz lesz a következménye.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13356 Nov. 22, 2016, 6:16 a.m.   reply to: 13355 x
Lehet igazad van, most hogy mondod.
     Reply to this

kawa550 (msg) 13355 Nov. 21, 2016, 9:34 p.m.   reply to: 13354 x
Kevered a szezont a faxommal. :)))))))))
A zizinek(volt nekem is) jó kawa szokás szerint a BENZINCSAPJA vákumos, az on állásban csak akkor enged át benzint ha jár a motor és szíjja a csap membránját a vákuum.
Ellenben pl a TDM-el, ahol meg a BENZINPUMPA vákuumos, kb úgy ahogy a kolléga leírta. Mikor szív a henger, megszívja egy vákuumcsövön a pumpa membránját, amíg nem szív, visszaengedi és ez így megy addig míg le nem állítod. Hátránya hogy ha szerelés után fel kell tölteni a karbit, vagy tavaszi indításnál ha leereszti az ember a beleöregedett benzint, akkor annyit kell köszörültetni mire feltölt, hogy gyakran lemerül teljesen tõle az akksi.
Kawákon szerencsésebb, ott van PRI állás, ami állandóan átengedi a benzint.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13354 Nov. 21, 2016, 9:24 p.m.   reply to: 13353 x
Hát nem tom, de nekem a zzr is vákuum membrános volt de az üza.szivattyú elektromos, viszont volt egy,vákuumdoboz ami akkor engedte müködni amikor nyomtam az inditógombot vagy ha már beindult a motor.
     Reply to this

pandamaci (msg) 13353 Nov. 21, 2016, 8:09 p.m.   reply to: 13350 x
kb olyan, mint egy mechanikus benzinpumpa, csak a benne levõ membránt a járó motor szívócsõben keletkezõ, ,,lüktetõ,, vákum húzogatja.
     Reply to this

johnny (msg) 13352 Nov. 21, 2016, 8:09 p.m.   reply to: 13351 x
Köszönöm.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13351 Nov. 21, 2016, 8:03 p.m.   reply to: 13350 x
Röviden annyi, hogy csak akkor mûködik, ha a motor is, tehát van vákuum a motor felõl. Az a jelentõsége, hogy baleset esetén az áram alatt lévõ, de már leállt motor ne pumpálja a benzint a tankból kifelé és esetleg ezzel tüzet okozzon.
     Reply to this

johnny (msg) 13350 Nov. 21, 2016, 7:53 p.m.   x
Sziasztok!

Valaki le tudná röviden írni a vákuumos üzemanyagpumpa mûködési elvét?

Köszönöm.
     Reply to this

kisfeher74 (msg) 13349 Nov. 21, 2016, 6:55 p.m.   x
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy valakinek van -e tapasztalata Brisk gyártmányú gyújtógyertyáról. Nekem csak a régi Pal-Brisk-rõl van, de az új fejlesztésrõl még nincs tapasztalatom.

Válaszokat elõre is köszönöm.

Üdv: Rozsdás.
     Reply to this

koma* (msg) 13348 Nov. 16, 2016, 10:54 a.m.   x
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
3. kerületi, Kerék utcai óvoda és bölcsõde részére szeretnék karácsonyi meglepetést okozni. Amit gondoltam, hogy ha valakinek van felesleges, bölcsõdés és óvodás életkorú gyerekek által még használható játéka, írószere, meséskönyve, stb, szívesen eljuttatnám az intézményeknek. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Egy csomag papír, egy csomag színes ceruza, egy régi sakk készlet, egy társasjáték, egy építõkocka, bármi jól jöhet. Tudom, hogy a motorozzon fent lévõ tagok, már többször részt vettek hasonló gyûjtésben. Bízok ennek a kezdeményezésnek a sikerében is. Ha valaki szívesen adakozna, kérem privátban keressen. Amit még egyszer hangsúlyoznék, nem magán célra gyûjtök.
Köszönet.
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13347 Nov. 15, 2016, 8:54 p.m.   reply to: 13346 x
Bevallom sose próbáltam a telefonomat rádióként, habár biztos van rajta az is. Most az mp3 projekten dolgozom. Próbálom kitalálni, hogy hogyan tudom azonos frekvenciára hangolni a két eszközt. Az mp3 rádió funkcióját sem használtam még :-) De menni fog! :-)
     Reply to this

S.Csaba (msg) 13346 Nov. 15, 2016, 8:48 p.m.   reply to: 13345 x
Ha meg nem MP3 lejátszót használsz, hanem a telódat, amin valószínûleg van FM rádió vevõ, akkor még a bejövõ hívásaidat sem mulasztod el :) Motoron én is így használom. Persze akkor nem sima vezetékes fülhallgató kell, hanem egy vezetékes headset.
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13345 Nov. 15, 2016, 8:42 p.m.   reply to: 13342 x
Ez a legjobb ötlet!!! Te egy zseni vagy...ui ilyen mp3 lejátszóm van :-) Így akkor füles sem kell, ui az mp3-nak van jack-dugós! Ezt kipróbálom!
Köszönöm még egyszer!
     Reply to this

S.Csaba (msg) 13344 Nov. 15, 2016, 8:42 p.m.   reply to: 13343 x
Úgy, hogy mûködni fog úgy, ahogy szeretnéd :)
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13343 Nov. 15, 2016, 8:40 p.m.   reply to: 13340 x
A használati utasításból ollóztam:
"A Bluetooth funkció headsetekre, fülhallgatókra vagy hangszórókra tudja továbbítani a készülék hangját, vagy fájlcserélésre is alkalmas" - ezt hogy értelmezzem? :-)
     Reply to this

S.Csaba (msg) 13342 Nov. 15, 2016, 8:40 p.m.   reply to: 13334 x
Mondjuk mielõtt a lentieket írtam, el kellett volna olvasnom a leírását:
A Bluetooth funkció headsetekre, fülhallgatókra vagy hangszórókra tudja továbbítani a készülék hangját, vagy fájlcserélésre is alkalmas. A beépített mikrofon és nagy teljesítményû hangszóró megkönnyítik a hangutasítások használatát és a navigációt. A beépített FM transmitter segítségével a készülék hangja könnyedén átvihetõ az autórádióra, vezeték nélkül. Már csak az autórádiót kell a megfelelõ frekvenciára hangolni és kedvenc zenéink, videoklipünk vagy akár a navigációs szoftver hangját az autó hifin élvezhetjük.

Szóval szerintem fog menni a bluetooth fülessel. Alternatíva: mivel van benne FM transmitter, teszel a zsebedbe egy MP3 lejátszót, amiben van rádióvevõ, abba dugsz egy vezetékes fülest. Majdnem olyan jó, mint a bluetooth :)
     Reply to this

S.Csaba (msg) 13341 Nov. 15, 2016, 8:36 p.m.   reply to: 13340 x
Persze vezetékes fülhallgató jó hozzá. Motoron WayteQ xRIDER-t használok, az pont fordítva mûködik, tehát kihangosítani nem tud, de bluetooth fülest meghajt.
     Reply to this

S.Csaba (msg) 13340 Nov. 15, 2016, 8:33 p.m.   reply to: 13334 x
Évi én x985BT-t használok kocsiban ami pont olyan, mint a tiéd, csak nem androidos, hanem WinCe fut rajta. Bluetooth kihangosítónak használható, tehát vevõ, nem adó. Fülhallgatót meghajtani nem tud. Nem biztos, de szerintem a tiéd (ami valóban androidos) is ilyen.
     Reply to this

kawa550 (msg) 13339 Nov. 15, 2016, 7:40 p.m.   reply to: 13336 x
Hát ez érdekes, a 960, a 985 wince, az enyém is.....
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13338 Nov. 15, 2016, 7:36 p.m.   reply to: 13337 x
A navigáció már adott. A hozzá való megoldást keresem :-)
Sajnos a Garmin-nal se lennék elõrébb, hisz a készüléktõl a fülemig valahogy el kell jutni az információnak azzal is :-)
     Reply to this

zizipapa (msg) 13337 Nov. 15, 2016, 7:31 p.m.   reply to: 13336 x
Okos nagylány légy.Vegyél Garmin Zumot.Kár kisérletezni.:)
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13336 Nov. 15, 2016, 7:25 p.m.   reply to: 13335 x
Számít minden információ. Nagyon nagy guru nem vagyok a témában, de a x995-ös navigáció, android 4.4.2 kitkat operációs rendszert használ. A specifikációjából olvastam ki. Link
     Reply to this

kawa550 (msg) 13335 Nov. 15, 2016, 7:11 p.m.   reply to: 13334 x
Nem tom ez számít-e, a bluetooth egy szabvány, de a navid winCE-t futtat, nem androidot.
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13334 Nov. 15, 2016, 6:10 p.m.   x
Sziasztok!
Érdeklõdnék, hogy használt/használ-e valaki navigációhoz bluetooth-os fülhallgatót? Jelen esetben egy Wayteq x995 navigációról van szó, és egy 4.1-es bluetooth-szal rendelkezõ fülessel szeretném használni. A fülhallgató eredendõen sportcélokat szolgál, de - elvileg - android és IOS rendszerrel is használható. A füles 10 méter hatótávolságú. Ami nyugtalanít, hogy azt eredetileg telefonokhoz (hívás-fogadás, zenehallgatás) találták ki, és nem tudom a navigáció hangját (plusz zenehallgatás) is maradéktalanul továbbítani fogja-e? Sehol a neten nem találtam utalást arra, hogy ezt a párosítást valaki kipróbálta-e? A füles nincs még a birtokomban, most készülök rendelni, de kísérletezésnek kicsit drága, ezért kérném a tapasztalatát annak akinek van :-)
Köszönöm szépen!
     Reply to this

Tizedes (msg) 13333 Nov. 10, 2016, 7:20 p.m.   reply to: 13332 x
A lányom náluk alakíttatta át a cordura ruháját és Õ megvolt elégedve az eredménnyel. Én is! :-)
     Reply to this

SZICSU (msg) 13332 Nov. 10, 2016, 1:01 p.m.   reply to: 13331 x
Köszönöm megpróbálom õket.Jól dolgoznak?Van velük tapasztalat?
     Reply to this

Tizedes (msg) 13331 Nov. 10, 2016, 8:38 a.m.   reply to: 13330 x
Link
     Reply to this

SZICSU (msg) 13330 Nov. 10, 2016, 3:15 a.m.   x
Üdv Urak!
Érdeklõdnék,hogy tudtok-e ajánlani valakit,aki Cordura ruhát tudna méretre szabni?
     Reply to this

gabo67 (msg) 13329 Nov. 9, 2016, 10:02 p.m.   x
De miért? :)
     Reply to this

lecso (msg) 13328 Nov. 9, 2016, 8:04 p.m.   reply to: 13326 x
Jóvan, látom nem vagyok egyedül.
2016-ban ez lehet, hogy nem megoldható.
     Reply to this

Winchi (msg) 13327 Nov. 9, 2016, 7:14 p.m.   reply to: 13326 x
Mi a faszt váltogatsz...nem ífa ez...
Tedd ótómatába :)))
Nézz már körûl!
Nincs admin...nics segítség...addig megy így a lap míg be nem krepál..
     Reply to this

gabo67 (msg) 13326 Nov. 9, 2016, 12:19 p.m.   x
Sziasztok
Adminokat kérdezném ha jelszót szeretnék változtatni miért nem tudom megtenni, adataimhoz bemegyek be írom az új jelszót, kétszer kell beírni, kiírja hogy rögzítettük az új jelszót és nem fogadja el amikor be akarok lépni megint , ugyanakkor amit emailre kérek, hogy be tudjak lépni azt elfogadja.
Segítséget elõre is köszi
     Reply to this

Janesz (msg) 13325 Oct. 21, 2016, 8:39 p.m.   reply to: 13323 x
Szia!

Nem szükséges,csak egy mûszaki adatlap a változással.Tehát nem vizsga csak adatlap.
     Reply to this

szodasbacsi (msg) 13324 Oct. 21, 2016, 7:58 p.m.   reply to: 13323 x
Én pont két éve írattam át a színt (autón).
Tizenéve barnásvörös lett beírva a forgalmiba, és a törzskönyvbe is. (Akkor még a korábbi javításoknak köszönhetõen kb. három-négy különbözõ árnylat volt megfigyelhetõ az autón, a barna és a bordó között.)
Aztán valamelyik forgalmi-cserekor (régebben csak három vizsgahely volt benne, hamar betelt) barna lett a szín (én nem is nagyon figyeltem).
Aztán két éve mûszaki után úgy nyomták a kezembe az adatlapot, meg a forgalmit, hogy: menjek el az okmányirodába az adatlappal, és kérjek új forgalmit, amiben majd a piros szín szerepel. Ott meg azt mondták, hogy ballagjak haza a törzskönyvért, mert azt is cserélik. Úgyhogy az a mûszaki a tervezettnél kicsit drágább lett.
De azt most hirtelen nem tudom, hogy az újabb törzskönyvek tartalmazzák-e a színt.
     Reply to this

Cs.Atesz (msg) 13323 Oct. 21, 2016, 5:49 p.m.   x
Sziasztok!

Én azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy szín változás esetén
a törzsköny cseréhez eredetvizsga szükséges e?

Elõre is köszi a választ

Üdv,Atesz
     Reply to this

bagigabi (msg) 13322 Oct. 20, 2016, 7:59 p.m.   reply to: 13321 x
Szervusz Árpi!
Még a mostanira tervezem az újnak kardánosnak kéne lennie,de ahhoz még pénzt kell gyûjtenem,csak mindig el motorozom.Olvastam,hogy kisebb karbantartáson esel át. Sok sikert és jó egészséget kívánok hozzá és remélem jövõre találkozunk valamelyik túrán.
     Reply to this

erdõlakó (msg) 13321 Oct. 20, 2016, 2:06 p.m.   reply to: 13319 x
Az új motorra akarod,vagy még a régire?
     Reply to this

Kawakarika (msg) 13320 Oct. 19, 2016, 8:37 p.m.   reply to: 13319 x
A TDM-fórumon kínált egy kolléga,nem tudom megvan-e még neki.
     Reply to this

bagigabi (msg) 13319 Oct. 19, 2016, 8:19 p.m.   x
Sziasztok!
Automata láncolajozót keresek. ha valakinek feleslegesé vált érdekelne. Nem csak gyári ,ha jól mûködik házilag készített is szóba jöhet.
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13318 Oct. 17, 2016, 5:38 p.m.   reply to: 13317 x
Kész az elsõ film , köszi :-)

Reply to this

ztaki (msg) 13317 Oct. 16, 2016, 5:48 p.m.   reply to: 13311 x
Rosszul tudod... :)
Simán telepíthetõ tört windows-ra is...

A tört windows telepítése a nem ajánlott... ;)
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13316 Oct. 16, 2016, 2:32 p.m.   reply to: 13315 x
Köszi , :-) ,
     Reply to this

czubacsi (msg) 13315 Oct. 16, 2016, 12:32 p.m.   reply to: 13314 x
Amennyiben jelenleg is Windows 7-et használsz, úgy elegendõ a verziódnak megfelelõ jogtiszta szoftvert venned és a kulcsot módosítani.
Tehát ha pl Windows 7 Professional-t használsz (ez az elterjedt kalóz verzió), akkor pont jó a hirdetésben szereplõ. Szépen megveszed, a matricát rányalod a házra, klikk a Start gombra, jobb klikk a Számítógép-re, klikk a Tulajdonságok-ra és alul Kulcs módosítása. Ennyi, megmarad mindened.

Megjegyzem az adatokról alap a biztonsági mentés, a böngészõs bejelentkezések és jelszavak pedig egyrészt megnézhetõk, másrészt felhõbe menthetõk, szinkronizálhatók. Legalábbis Firefox és Chrome tuti.

Reply to this

Dokypapa (msg) 13314 Oct. 16, 2016, 11:09 a.m.   reply to: 13313 x
Ez így ebben a formában tökéletesen igaz , csak egy a gond , minden beállításom és adatom , belépõ kódom , ezen a gépen , ezen a sofveren mûkszik , van amit már rég elfelejtettem , nem szeretném újra installálni az egész vasat , ez van ,.

Reply to this

czubacsi (msg) 13313 Oct. 16, 2016, 10:27 a.m.   reply to: 13311 x
7000 Ft egy jogtiszta Windows 7, ennyit megér a nyugalom és telepíthetõ rá a Live Essential.

Reply to this

freemailpeter (msg) 13312 Oct. 16, 2016, 9:29 a.m.   reply to: 13311 x
rakd fel olyan gépre, ami nincs hálózatba kötve...
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13311 Oct. 16, 2016, 9:13 a.m.   reply to: 13310 x
az ötlet jó, egyetlen kis bökkenõvel , ,, a nem hivatalos Windovsal üzemelõ gépekre nem ajánlott a telepítése , sajnos.

Reply to this

ztaki (msg) 13310 Oct. 16, 2016, 7:35 a.m.   reply to: 13309 x
A windows live movie maker-nél egyszerûbben használható filmvágó szoftver nem létezik.
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13309 Oct. 15, 2016, 6:18 p.m.   x
Nagy mennyiségû film vágásához keresnék segítséget , mármint aki ért a film vágásához , vagy egyszerûbben megtanulható vágó programot , elég sürgõs lenne.. köszi.
     Reply to this

Zsida (msg) 13308 Oct. 6, 2016, 11:54 a.m.   x
A képeken a miénk, de erõsen hasonlít.
     Reply to this

Zsida (msg) 13307 Oct. 6, 2016, 11:51 a.m.   x
Sziasztok!
Kutyánk apjának keresünk befogadó gazdát hosszú távra. Sajnos gazdája olyan helyzetbe került, hogy nem lehet vele a kutya, de etetésének költségét vállalná. Nagyon okos, gyorsan tanuló, 10 éves(nem látszik rajta) fekete fehér fiú border collie. Másik kan kizáró ok, ezért nem jöhet hozzánk. Köszi!
     Reply to this

rimen (msg) 13306 Sept. 30, 2016, 5:18 a.m.   x
Munkájára igényes homokszórót keresek(festék eltávolítás) Gyõr-Mosonban.
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 13305 Sept. 29, 2016, 7:42 p.m.   reply to: 13304 x
Köszi, ismerem, fel fogom keresni ha közelebb nem találok. Elsõ körben motoros-lakatos emberre gondoltam, de nem kapkodnak a jelentkezõk. Vagy mindenki külföldön, vagy tele melóval, nem tudom......Vagy nincs lakatos-motoros?

Reply to this

pandamaci (msg) 13304 Sept. 29, 2016, 7:17 p.m.   reply to: 13302 x
Link
Gyõrben viszonylag korrekt utánfutókat gyártöttak, mûszaki dokumentációval, levizsgáztatva. Meg külön utánfutó alkatrészeket,szabványos tengelyeket,sárvédõív ,vonófej stb -ami a futóhoz kell -is lehet venni, kérdezd meg.
     Reply to this

galoscsabus (msg) 13303 Sept. 28, 2016, 9:38 p.m.   x
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.
Úgy tûnik, sikerült megoldani a problémát.
Több módon is.
Üdv.
GCs
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 13302 Sept. 28, 2016, 10:31 a.m.   x
Keresek komoly szaktudással és gépparkkal rendelkezõ lakatos mûhelyt, ahol egy speciális utánfutó alvázat és futómûvet el tudnak készíteni belátható idõn belül. Budapestiek elõnyben!
Az ajánlatokat privátban kérem, vagy hívjál: 30/9558-358
     Reply to this

László_atya (msg) 13301 Sept. 28, 2016, 9:12 a.m.   reply to: 13299 x
Az "Elmélkedések" topicban válaszoltam. :)
     Reply to this

mati12 (msg) 13300 Sept. 28, 2016, 8:10 a.m.   x
Találtam egy infót,miszerint Garmin Connect kompatibilis az e-trex 10 készülék. Ez annyit jelent,hogy még egyszerûbben naplózhatók a készülék által rögzített nyomvonalak.
Elõször is nyisd meg ezt az oldalt,regisztrálj majd csatlakoztasd a készüléket(valószínûleg magától felismeri majd) : Link
Ezután egyszerûen szinkronizáld a készüléket a programmal és már láthatóak is a rögzített nyomvonalak.
Ha ez meg van már csak a jobb felsõ sarokban lévõ fogaskerék ikonra kell kattintani,és ott kiválasztani a neked tetszõ formátumot.
A képeken egy korábbi futásom nyomvonala látható

Reply to this

Bulldog1100 (msg) 13299 Sept. 28, 2016, 8:02 a.m.   x
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Öteletelésre. Jövõ nyáron leszek 50 éves és keresek egy olyan helyet, ahová motorral el lehet jutni innen Magyarországról 1-2 napos úttal és egy tuti jó hely arra, hogy az ember emlékezetessé tegye az 50.-ik születés napját.

Van nekem is pár elképzelésem, de ha nincs terhetekre várnék pár brilliáns ötletet, ami az én látõkörömön kívül esik.

Várom a segítségeteket.
     Reply to this

mati12 (msg) 13298 Sept. 27, 2016, 10:08 p.m.   x
Én amúgy nagyon szeretek úttalan utakon biciklizni,és ehhez szükségem volt egy programra,hogy ne nagyon tévedjek el.
Hosszas keresgélés után találtam rá erre a programra ami minden igényemet kielégíti,használatával idáig mindig megtaláltam a haza vezetõ utat. Kis túlzással nincs olyan rókalyuk amit ne ismerene a program,és mindezt magyarul.
Androidos készülékekre ingyenesen telepíthetõ: Link
Az ingyenes verzió is tartalmazza a térképeket és nagyon jól használható,a full verzió pedig 1990 forintért a miénk lehet ami aztán mindenféle extrával kényezteti a használóját.
Ha esetlegesen nem elég nekünk a saját térkép állománya akkor külsõ térképeket is telepíthetünk rá: (innét egyébként Garmin készülékekre is tölthetünk ingyenes túrista térképeket) Link
Tudom ha van az embernek egy kimondottan ilyen dolgokra vásárolt céleszköze akkor nem igen akar mást használni,de ez a program egy próbát mindenképp megér mert szerintem földbe döngöli még a Garmin készülékeket is.
     Reply to this

MadBob (msg) 13297 Sept. 27, 2016, 10:01 p.m.   reply to: 13294 x
A MapSource nem fizetõs, innen tudod letölteni: Link

Reply to this

mati12 (msg) 13296 Sept. 27, 2016, 9:31 p.m.   reply to: 13294 x
Ehhez a problémához nagyon nehéz így segítséget adni mivel ha nem ismeri az ember ezt a fajta navigációt akkor nem is tudja milyen opciók vannak rajta. Az biztos,hogy valahogy megoldható a dolog csak hogy hogy...?
Én elsõ körben a Google Earth programmal próbálkoznék,ott van egy olyan lehetõség az Eszközök-Gps fül alatt,hogy Gps importálása. Itt választható a Garmin készülékekrõl szakaszpontok,nyomvonalak,útvonalak importálása Kml fájlba. Amit már ezután a Google Mapsban is megtudunk nyitni majd menteni.
     Reply to this

Attimotor (msg) 13295 Sept. 27, 2016, 8:30 p.m.   x
A garmin fizetõs.
     Reply to this

galoscsabus (msg) 13294 Sept. 27, 2016, 6:25 p.m.   x
Bitte hilfe! :-)

Van nékem egy Garmin e-trex 10 terepi gps készülékem.
Szeretném, ha a benne tárolt pontokat, nyomvonalakat megjeleníthetném a google térképen is.
Mezõgazdasági és erdészeti kárszakértéssel foglalkozom, nagyban segítené és egyszerûsítené a munkámat.
Kaptam tanácsot, hogy töltsek le hozzá egy Map Source nevû programot.
De hiába erõlködök vele, mindig csak valami frissítést szed le és a telepítés közben minden alkalommal hibát jelez, mondván hiányzik neki valami alap-program.
Win 10 dolgozik a gépemen.

Tudna valaki olyan linket küldeni, amin le lehet tölteni a szükséges programot?
Elõre is köszönettel!
GCs.
     Reply to this

Daty (msg) 13293 Sept. 23, 2016, 6:24 p.m.   reply to: 13290 x
Semmi baj, köszi!:-)
     Reply to this

Explod (msg) 13292 Sept. 23, 2016, 11:57 a.m.   reply to: 13288 x
Jaj bocsánat , nem akartalak átkeresztelni :-) csak telón olyan kicsik a betûk, én dutynak olvastam, ne haragudj Daty
     Reply to this

kicsi (msg) 13291 Sept. 23, 2016, 7:49 a.m.   reply to: 13288 x
Látom elkereszteltek, ebben az esetben jogos lehet a kérdésem a szombatra vonatkozóan: Duty free? :)
     Reply to this

Explod (msg) 13290 Sept. 22, 2016, 10:16 p.m.   reply to: 13288 x
Szia Duty.
Az Internet sokat segít :) Na meg ha itt kérsz segítséget gondolom aki tud segít.
A gyújtásrendszer, amely a gyors energiaáramlást és a gyújtószikra megfelelõ idõtartamát egyidejûleg biztosítja, a CDI (Capacitor Discharge Ignition) gyújtás.
     Reply to this

kawa550 (msg) 13289 Sept. 22, 2016, 10:10 p.m.   reply to: 13288 x
Nagyon vissza kell ahhoz menni az idõben, hogy ne az legyen benn, rég letûnt a megszakító ideje.
Link
Semmi garancia nincs arra hogy ez más motornál is mûködik, akár még márkán belüli más típusnál sem.
     Reply to this

Daty (msg) 13288 Sept. 22, 2016, 9 p.m.   reply to: 13287 x
Köszi!

Hát, még ha tudnám, mi is az a CDI, és honnét lehet megtudni, hogy egy robogó olyan!:-((
     Reply to this

Explod (msg) 13287 Sept. 22, 2016, 8:32 p.m.   reply to: 13285 x
Szia Duty.
Gondolom azoknál a robogóknál mûködhet a dolog amikben CDI-s korlátozás van.
     Reply to this

Explod (msg) 13286 Sept. 22, 2016, 8:25 p.m.   reply to: 13284 x
Nem mondod, erre nem is gondoltam :-) Még jó hogy kárszakértõ vagyok a végzettségem szerint ;-)
     Reply to this

Daty (msg) 13285 Sept. 22, 2016, 5:59 p.m.   reply to: 13284 x
Ez mûködik minden 4 ütemû robbernél?
     Reply to this

kawa550 (msg) 13284 Sept. 22, 2016, 5:49 p.m.   reply to: 13283 x
Egészségedre! Kis ünneprontás, hogy ha ezzel a robival véletlenül baleset résztvevõje lennél, a biztosító a nyakadba akaszthatjs a teljes kárt.....
     Reply to this

Explod (msg) 13283 Sept. 22, 2016, 4:59 p.m.   reply to: 13279 x
Szia kawa550.
Tegnap meg is csináltam . Mûködik!!! :-)
Már megy a robi rendesen. ( 70 km/h )
Köszönöm a segítséget!
     Reply to this

Penzi (msg) 13282 Sept. 21, 2016, 11:05 a.m.   x
Sziasztok !
Esetleg lenne Valakinek elfekvõben otthon 600-as Hornethez ültetõ ? ( 2007.11. )
     Reply to this

kawa70 (msg) 13281 Sept. 20, 2016, 11:39 p.m.   reply to: 13280 x
Melyiket is........melyiket is.......kéket vagy a pirosat........
     Reply to this

Explod (msg) 13280 Sept. 20, 2016, 11:09 p.m.   reply to: 13279 x
Kedves Kawa550.
Valami hasonlót olvasok most az angoloknál csak a kék vezetéket hová kötöm az nem volt világos.
Nagyon köszönöm az infót! Holnap ki is próbálom :)

Reply to this

kawa550 (msg) 13279 Sept. 20, 2016, 10:36 p.m.   reply to: 13278 x
Német fórumok szerint viszonylag egyszerû, bár ahogy nézem ez arra vonatkozik hogy 25km/h-ról nyitja ki a fordulatszámhatárolót kiiktatva.
"einfach das blaue Kabel was aus der CDI kommt mit 12v verbinden"
Magyarán a CDI-bõl jövõ kék kábelre kell 12v-ot kötni.
     Reply to this

Explod (msg) 13278 Sept. 20, 2016, 10:17 p.m.   x
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, pár napja bújom már a netet sajnos eddig eredménytelenül. Nemrég vásároltunk a páromnak egy Peugeot Kisbee 50 4T robogót. Tisztában voltunk vele, hogy gyárilag korlátozás van csak 50 km/h a végsebesség, viszont azt hittem hogy ezt a korlátozást az elsõ szervíz és a bejáratás után ha kérjük ki lehet valahogy iktatni.( Mint sok más gyátónál is így mûködik ) Sajnos a tapasztalat az hogy bizonyos forgalmi helyzetekben vagy csak a forgalom ritmusa miatt szükség lenne kicsivel nagyobb sebességre! A szervíz sajnos elutasítja ezt a kérést.
Esetleg valakinek valami javaslat vagy tapasztalat ?
Segítségeteket elõrre is Köszönöm.

Reply to this

Yossarian (msg) 13277 Sept. 14, 2016, 3:03 p.m.   reply to: 13276 x
Semmi extra, pálya végig, kapuknál kártyát elfogadnak..
     Reply to this

Discography (msg) 13276 Sept. 14, 2016, 2:21 p.m.   x
Sziasztok! Tervezek Szerbiába, pontosabban Belgrádba elmotorozni. Valakinek valami fontos és okos tippje, tapasztalata (autópálya kapuk, traffipaxok stb...) amit szívesen megosztana velem?

Reply to this

1Laciapu (msg) 13275 Sept. 12, 2016, 7:16 p.m.   x
Köszi!
Remélem, mihamarabb megcsinálják!
     Reply to this

kawa70 (msg) 13274 Sept. 12, 2016, 7:10 p.m.   reply to: 13273 x
Err" (klaviatúra hiba) A klaviatúra nem fogad el parancsokat, az elektronika - ha ezt programból nem tiltották le – üzemzavari mûködésûvé válik, vagyis kb. percenként, hangtalanul nyitja a mágneszárat. Üzemzavari mûködésûvé válik az elektronika a klaviatúra “lefagyása” esetén, vagy akkor is, ha a klaviatúra és az elektronika közötti kapcsolat (6 eres kábel) meghibásodik.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13273 Sept. 12, 2016, 9:45 a.m.   reply to: 13271 x
KDC-1803

Csak kódunk van, nem tudom, kinél írja ezt, ha error van, semmire nem reagál, napközben teljesen oké. Ma beszólok a fenntartóhoz is.
     Reply to this

OcsiÚr (msg) 13272 Sept. 12, 2016, 7:01 a.m.   reply to: 13270 x
Nálunk akkor produkál ilyet, amikor rásüt a nap a kijelzõre/kezelõ panelre. Ha leárnyékolom kézzel mûködik rendesen.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13271 Sept. 11, 2016, 11:03 p.m.   reply to: 13270 x
Valószinûleg Codefon tipusu kaputelefonotok van. Nem tudnak szórakozni vele, arra nem reagál error-ral. Proxy beléptetõtök is van hozzá, vagy csak kód? A telepítõt kellene megkeresni, egy RESET hátha segít... Legrosszabb esetben központ csere.
Mindenkinél ezt irja, vagy csak egy felhasználó kódjára? Érzékel minden leütést a panelen? De ha pontos tipust adsz vagy lefényképezed, a forgalamzót meg tudom kérdezni.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13270 Sept. 11, 2016, 9:11 p.m.   x
Hátha valaki foglalkozik kaputechnikával...

Társasházunk kapuját egy szokványos, érintõpaneles szerkentyûvel lehet nyitni, 2szám, kulcs, 4szám kombinációval. Vagy két hete este felé error üzenet jelenik meg a kijelzõn, nem reagál semmire, csak kulccsal lehet bejönni. Szomszédom elmondása alapján reggel hatkor, mikor jön a boltból, ugyan ez a helyzet. Aztán valamikor reggel helyreáll a készülék. Egész nap üzemel rendesen, tûzi a nap, tiszta forró, esõs, párás idõben sincs vele gond, estére meg "elromlik".
Az lenne a kérdésem, hogy nem lehet ezeket valami kóddal esetleg lezárni, hogy Errort mutasson és ne mûködjön, aztán reggel meg kikódolni? Arra gondolok, hogy valaki esetleg szórakozik?
     Reply to this

Robi70 (msg) 13269 Sept. 8, 2016, 5:07 p.m.   reply to: 13268 x
Kössz F2! Ezt kerestem, csak nem találtam. Így nyugodtan hagyom a járdán a vasat.
     Reply to this

F2 (msg) 13268 Sept. 8, 2016, 4:17 p.m.   reply to: 13267 x
Link

22) A kerékpárosok és motorkerékpárosok a járdán olyan zónában is leparkolhatnak vagy megállhatnak, ahol tilos a várakozás, illetve megállás, ha a gyalogosoknak legalább 1,5 m széles helyet szabadon hagynak a járdán.
     Reply to this

Robi70 (msg) 13267 Sept. 8, 2016, 11:08 a.m.   x
Szasztok!
Vasárnap Pozsonyba készülünk. Aki ismerõs arra felé segítsen nekem legyen szíves.
Ha a vár és az óváros a cél, hol érdemes parkolni? A neten csak kuszaságot találtam ez ügyben.
Gugli utcakép sem segített. Mindenhol csak tiltást és elszállítással fenyegetõ táblákat, vagy óránként 1,5 eurós tarifát látok.
Járdán parkolás (mint itthon) engedélyezett?
     Reply to this

Szellemlovas (msg) 13266 Aug. 21, 2016, 8:33 p.m.   x
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Szombaton szeretnék menni Somogyvárra, a motoros találkozóra. Kaposvárról jön esetleg valaki, akinek az útitársa lehetek? S vissza is tudna esetleg hozni hogy a 22.40-es buszt elérjem hazafelé?
Elõre is köszönöm :)
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13265 Aug. 21, 2016, 7:39 p.m.   x
Köszönöm szépen mindenkinek, sikerült megoldani, minden olaj a helyén :)
     Reply to this

pandamaci (msg) 13264 Aug. 21, 2016, 5:52 p.m.   reply to: 13260 x
Link
A>
Link

olajcsere ,,lenullázása,, egy darab dróttal:
Link

Reply to this

1Laciapu (msg) 13263 Aug. 21, 2016, 5:10 p.m.   x
Azóta kiderült, hogy váltó, már megy vissza bele, ha minden igaz.

Köszönöm azért a segítséged!!!
     Reply to this

ErErpower (msg) 13262 Aug. 21, 2016, 4:58 p.m.   reply to: 13260 x
Váltóbol szerintem! ha az automata.... hm elnézte :)
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13261 Aug. 21, 2016, 4:38 p.m.   reply to: 13260 x
Bocs, 2 liter, nem dl....
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13260 Aug. 21, 2016, 3:56 p.m.   x
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Fiam elszántan nekikezdett egy olajcserének, de még kezdõ a témában, és véletlenül egész más helyen, a váltóhoz közel tekert ki egy csavart, ahonnan úgy 2dl piros színû olaj jött le. Mellékelek egy általa küldött fényképet. Kérdésem, hogy mit engedett onnan le és azt hol lehet visszatölteni? Én nem láttam még BMW-t alulról, és a távolság miatt nem tudok odamenni segíteni.
Elõre is köszönöm!!!
E36, 316i coupe.

Reply to this

TIZ (msg) 13259 Aug. 12, 2016, 3:48 p.m.   x
Tulajdonképpen nem is konkrétan a fészbukk miatt ragadtam billentyûzetet, hanem amiatt hogy nagy hiba, sõt egyenesen bûn nem tanítani meg a fiatalokat arra hogy boldogulhatnak biztonságosan a digitális világban. Volt szerencsém felkészíteni a lányomat informatika érettségire és szörnyûlködtem a sok elavult baromságon amit számon is kérnek.
Próbálnak azért lépést tartani, pl. megemlítették hogy vannak vírusok és trójaiak is! Fene gondolta volna...
     Reply to this

László_atya (msg) 13258 Aug. 12, 2016, 11:46 a.m.   reply to: 13256 x
Nem, nem elhanyagolható. Ha elhanyagolható lenne, akkor elhanyagolható számú ember esne áldozatul a internetes csalóknak és egyéb bûnözõknek. Valószínûleg azért, mert elhanyagolhatónak tartották a kockázatot, abban a kényelmes, ámde teljességgel téves hitben ringatva magukat, hogy ilyen velük nem történhet meg.

Dehogynem, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy egy áldozat tudatában van annak, hogy áldozat. Értsd ezt úgy, hogy lehet, hogy épp ebben a pillanatban is valaki esetleg pont a te ellopott személyes adataidat adja el egy spammernek.
     Reply to this

lecso (msg) 13257 Aug. 12, 2016, 9:51 a.m.   x
Nem csak a fészbúk. Akárhová írsz valamit, a gugli keresõmotorjai letárolják az adott állapotot.
Írj le valamit, töröld, aztán keress rá.
Tárolt változatként megtalálható. Olyan oldalakat is felhoz találatként amelyek kompletten megszûntek, nem csak egy adott hozzászólás...
     Reply to this

Yossarian (msg) 13256 Aug. 11, 2016, 6:03 p.m.   reply to: 13255 x
Én azért alapesetre gondoltam. Nyilván elõfordulhat olyan amit említettél, de ennek viszonylag elhanyagolható az esélye.
     Reply to this

TIZ (msg) 13255 Aug. 11, 2016, 3:22 p.m.   reply to: 13253 x
"Amit a facebookra töltesz fel, az nem lesz közkinccsé, legalábbis egy átlagos user esetében nem. Ha törlöd késõbb, az törölve lesz."
Ez sajna nem így van: az anyag megmarad a FB szerverein, õk ezeket nem törlik hanem a hozzáférést szüntetik meg. És ugye azt nem tudod garantálni hogy ehhez soha senki nem fér hozzá. Nem a hackerekre kell gondolni, mert azt eljes marhaság amikor a filmben ezerrel veri a billentyûzetet a csávó majd benyögi hogy "bent vagyok az FBI rendszerében". Elégedetlen alkalmazottak mindenhol vannak, buta adminisztrátorok és biztonsági rések szintén, a social engineering a legjobb módszer.
IT oktatással foglalkozom bár én csak szervezem, de ennyit értek hozzá.
     Reply to this

László_atya (msg) 13254 Aug. 11, 2016, 12:52 p.m.   reply to: 13253 x
Bármi, amit akármelyik közösségi oldalra feltöltesz, fórum hozzászólásban megjelenítesz (zárt fórumokon is!!!) az bizony közkincs. Azzal már nem akarok riogatni, hogy a magánlevelezésed sem feltétlenül van teljes biztonságban. A fõ probléma az, hogy ez annak a "köz"-nek kincs, akiknek pont nem szeretnéd, hogy az legyen. Adathalászok, tolvajok, spammerek, hackerek (stb), bár ebben a négy kategóriában jelentõs átfedések vannak, mert pl. ugye az adathalász azért halászik, hogy utána spammeljen, vagy a szerzett adatokat eladja egy spammernek, akinek muszáj hackernek is lennie legalább egy kicsit, hogy hatékonyan tudjon mûködni.
     Reply to this

Yossarian (msg) 13253 Aug. 11, 2016, 11:19 a.m.   reply to: 13251 x
Amit a facebookra töltesz fel, az nem lesz közkinccsé, legalábbis egy átlagos user esetében nem. Ha törlöd késõbb, az törölve lesz. Egyébként meg igaz, hogy nem kell minden szart közkinccsé tenni, mert általában tényleg megmarad az internet végezetéig.
     Reply to this

Balkan Bistro (msg) 13252 Aug. 11, 2016, 10:47 a.m.   reply to: 13251 x
Néhány éve volt eu-s pénzelte program erre! 200 embert kiképeztek bûnmegelõzési tanácsadónak, sikeres és eredményes volt a program, aztán megszüntették mivel az eu. a kiképzésre és az elsõ évre adott pénzt, gondolva ha látják az eredményeket majd az illetékesek csinálják tovább. Nem, megszûnt, a 200 ember meg mehetett oda ahol elõtte volt.

A legnagyobb baj nem a gyerekekkel van, hanem a szüleikkel, aki semmilyen módon nem tudják kontrollálni a gyerekek netes tevékenységét, mivel nem értenek hozzá.
     Reply to this

TIZ (msg) 13251 Aug. 10, 2016, 6:20 p.m.   reply to: 13248 x
Pontosan ezért kellene az iskolai informatika órák keretében pl. a facebook biztonsági beállításait tanítani és elmagyarázni a gyerekeknek hogy ami egyszer felkerül a netre az már örökre ott is marad. Lesz még itt sok sírás ha felnõ ez a generáció és elmegy egy "fontos" állásba majd elõkerül egy bulis-hányós -félpucér fotó.
     Reply to this

Yossarian (msg) 13250 Aug. 9, 2016, 9:21 p.m.   reply to: 13249 x
Szerintem nem lopták, hanem vették. Én világéletemben titkos számot kértem, mind mobil, mind vezetékes telefonon, mégis név szerint kerestek mindkettõn többrendbelileg és amikor rákérdeztem, hogy mégis miért gondolják, hogy ezen a számon én vagyok elérhetõ, akkor megszûntek kommunikatívak lenni.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13249 Aug. 9, 2016, 8:15 p.m.   reply to: 13248 x
Ez így van csak, hogy ezeket az adatokat mér véletlenül sem írtam fel a netre sehová (nincs fácsém és semmi más), ezeket legfeljebb mobil szolgáltatótól kaphatták vagy állami szervtõl lopták.
     Reply to this

László_atya (msg) 13248 Aug. 9, 2016, 5:43 p.m.   x
Ebbõl egyébként az a tanulság - anélkül, hogy az észt osztanám, vagy bárkit ki akarnék oktatni -, hogy marhára figyelni kell a "digitális lábnyom"unkra. Egyre nehezebb egyébként, de nem lehetetlen. Most még.
     Reply to this

vlevi (msg) 13247 Aug. 9, 2016, 5:41 p.m.   reply to: 13246 x
Facebook, és egyéb közösségi oldalakon sokszor olyan adatok vannak kinnt, hogy csak lesel.

Reply to this

Yossarian (msg) 13246 Aug. 9, 2016, 4:49 p.m.   reply to: 13245 x
Viszont nem ismer mindenkit, rákerestem 3 ismerõsömre is, róluk nem tud semmit. Valószínû, hogy valami nyilvános adatbázis(ok)ból dolgozik, telefonkönyv, stb.
     Reply to this

Yossarian (msg) 13245 Aug. 9, 2016, 4:44 p.m.   reply to: 13243 x
Ja, most rákerestem magamra, engem is ismer. Szerintem simán le lehet tiltani a személyes adatok védelmére hivatkozva.
     Reply to this

László_atya (msg) 13244 Aug. 9, 2016, 4:29 p.m.   reply to: 13243 x
Guglinál panaszt kell tenni. Lehet email-ben is... :D
Ha megalapozott a dolog és finoman utalsz a lehetséges következményekre, lépni fognak. A gond csak az, hogy attól, mert a Gugli letiltja, az adataid még más keresõk által felderíthetõk lesznek, tehát csak ennyi nem elég, ezzel csak annyit érhetsz el, hogy a legnagyobb keresõ nem dobja fel találatként az adataidat, ez is egy kicsivel több, mint a semmi.

Következõ lépés, hogy az infobel.com-on található elérhetõségre toljál panaszt, ha onnan nem jön visszajelzés, mehetsz az "anyavállalat" Kapitol nevû céghez.

Ha azok sem reagálnak, akkor csak a feljelentés marad. Ami nem sok jóval kecsegtet, mert az efféle cégek nagyon offshore-ok és miután valaki felderíti a szövevényes tulajdonosi hálózatot, kiderül, hogy egy 70 éves dél-szudáni hajléktalan a fõnök, akit 65 éves korában elvitt a malária, az örökös meg elköltözött és ismeretlen helyen tartózkodik. Meg aztán dél-Szudánnal nincs jogorvoslati szerzõdésünk amúgy sem.

Na, de nem akarok negatív lenni, lehet, hogy simán reagálnak a panaszodra és eltávolítanak mindent, amit kérsz.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13243 Aug. 9, 2016, 2:04 p.m.   reply to: 13242 x
Hogymi!? Hogymi!? Vazz, rákerestem a nevemre a guglin ( vagy 2 éve nem tettem) és minden adatom kint van, de nem csak az enyém hanem sok ismerõsömé és rokonomé gondolom ugyanúgy beleegyezés nélkül mint nekem, nem is tudtam róla......hol lehetne letiltatni?
     Reply to this

Yossarian (msg) 13242 Aug. 9, 2016, 1:44 p.m.   reply to: 13241 x
Annyira nem érdekel, hogy széttúrjam érte a netet. Talán ezért is kérdeztem Sanyit, hogy mi a baj velük?
     Reply to this

László_atya (msg) 13241 Aug. 9, 2016, 1:24 p.m.   reply to: 13240 x
Jajistenem... Jogilag valóban legális, mert be van jegyezve, de ha kicsit - nem nagyon, csak egy kicsit - jobban utánanézel, akkor a tevékenységük legalábbis szürkezónába hajlik... :) Gondolom tsanyi is alátámasztja ezt. :D
     Reply to this

Yossarian (msg) 13240 Aug. 9, 2016, 11:26 a.m.   reply to: 13238 x
Az Infobel a Kapitol s.a. elektronikus telefonykönyvét takarja, amit a neten és CD-n publikálnak. Valószínûleg cégbíróságoktól, a netrõl, illetve az adott cég saját közlései alapján gyûjtik az infót. Miért, mi a gond velük? Legális cégnek tûnik.
     Reply to this

László_atya (msg) 13239 Aug. 9, 2016, 10:45 a.m.   reply to: 13238 x
Ha jól látom, akkor Belgiumba bejegyzett adathalászok, infotech és B2B vállalatnak (Kapitol néven) álcázva, az álca része, hogy valóban foglalkoznak ezekkel a dolgokkal is. Lásd még infobel.com.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13238 Aug. 8, 2016, 7:19 p.m.   x
Mi a jó fene az infobel hungary, honnan szerzi az infóit és ki engedélyezi a megjelenését azoknak?
     Reply to this

Yossarian (msg) 13237 Aug. 8, 2016, 11:18 a.m.   reply to: 13236 x
Azért próbálj ki többet is, könnyen lehet hogy lesz olyan, ami jobban bejön.
     Reply to this

Utalatos (msg) 13236 Aug. 8, 2016, 9:07 a.m.   x
Jo lesz ez fiuk.
Marmint barmelyik, mert egyelore csak a MyTracks-et probaltam ki, de az is teljesen rendben van.
Arra, amire szerettem volna, tokeletesen bevalhat.
Igaz erdei turahoz meg nem probalhattam, de tegnap tettem egy varosnezo turat Pestre es 9 oran keresztul minden lepesemet rogzitette.
Az vicces volt, hogy a Citadellarol fenykepezve ill.egy tamfalon ulve, olyan kb. 100 nm-nyi kriksz-krakszot rogzitett, amit semmi masnak nem tudjatok be, minthogy a gps dolgozik ezerrel mindig ujra pozicionalva a helyet. Mert csak ultem.:-)
Azert az a Pest meg mindig eleg szep hely.
Akik ott elnek, nyilvan nem igy latjak, de igy videki turista szemmel azert nagyon atraktiv.
Tegnap pedig a kristalytiszta idoben a legszebb arcat mutatta.
Az epuletei, a fekvese, a latnivaloi igazan vilagvarossa tehetnek.
En pl. a Szabadsag- hidat nem is nyitnam meg ujra a kozlekedesnek.
Az tenyleg spontan modon lett egy olyan kultusz hely, ami elhetobbe teszi a vilagot. Hihetetlen az a szines elet orulet ami ott estenkent kialakul.
Jo, nekem egy picit sok es nagyon elszaltan liberalis hangulatu, de ketsegtelenul olyan jo kis gondsopro, lazitos.
Tegnap jo napom volt.
Ma mar munka, ennyit a pedagogusok nagy nyari semmitteveserol:-))
     Reply to this

lecso (msg) 13235 Aug. 7, 2016, 9:15 p.m.   reply to: 13233 x
A Locus nagyon jó, használom külföldön is.
     Reply to this

pocak75 (msg) 13234 Aug. 7, 2016, 8:43 a.m.   reply to: 13232 x
Hali hogy bonyolítsuk a rendszert...;-)
Én az endomondo-t használom, vannak bizonyos élõ funkciói a kijelzõn amit tudsz változtatni, elindítástól eltelt idõ, táv sebesség átlagsebesség...., tudsz sportot választani, túra, futás, kerékpár... visszanézni lehet telón is és számítógéprõl is, google térképet használ alatta grafikonon mutatja a tengerszint feletti magasságot és a hozzá tartozó sebességet... viszont ez nem navigál csak rögzít tájékozódáshoz innen van segítség:Link
     Reply to this

Yossarian (msg) 13233 Aug. 7, 2016, 8:33 a.m.   reply to: 13232 x
Gyalogtúrához - esetleg geocachinghez - locus, vagy locus pro. Androidos, offline is mûködik. De a legjobb és legstabilabb megoldás egy túra gps. 30-40 körül már egész jókat lehet kapni, persze a határ a csillagos ég, de sok, különbözõ térképet tudsz rájuk tolni, egy töltéssel, elemkészlettel elmennek egy egész napot, ésszerû keretek között ütésállók, vízállók, speciális túra funkcióik vannak.
Csak egy ötlet.
A telót nem jó kézben tartani túra közben, mert esetleg leesik, eltörik, lemerül és akkor még telefonálni sem tudsz.
     Reply to this

Utalatos (msg) 13232 Aug. 7, 2016, 8:02 a.m.   x
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a segitseget, otleteket!
Tenyleg lehet Ratok szamitani:-)
Nem is szeretnek ezzel visszaelni, csak olyasmiben kerem a tanacsaitokat, amelyrol hiszem, hogy masok szamara is hasznos lehet.
Mar volt aki jelezte felem, hogy milyen jo, hogy rakerdeztem valamire, mert szamara is nagyon jo megoldas adodott igy:-)
Azt nem mondtam meg, hogy egy nonek ne kinaljatok fel tul sok lehetoseget, mert elveszik koztuk es totalisan osszezavarodik ahelyett, hogy elni tudna a gazdag valasztasi lehetoseggel?:-)
Na, most itt tartok.
Mindig a legegyszerubbet, a legkonnyebben hasznalhatot ajanljatok, mert igy mar az attekintesbe, osszehasonlitasba is belezazulok!:-)
Nekem most a gyalogturahoz kell a legpraktikusabb, de azert orulok, hogy a motoros utjaimat is rogziteni lehetne ily modon.
Egyelore kiprobalom az elso ajanlatot a My Trakset, azutan majd latom, megfelel-e?
Mindig irjatok meg, ha valami nagyon kiforrott, tuti modszer ajanlotok, hogy " neked Timi ez pont jo lesz" Abbol erteni fogok:-))
Koszonom megegyszer!
     Reply to this

mati12 (msg) 13231 Aug. 6, 2016, 7:19 p.m.   x
Én meg pont ma akadtam rá erre a programra.Vannak benne érdekes funkciók,egymás figyelése,csevegés stb. Feltelepítettem de még nem próbáltam élésben,kiváncsi vagyok rá.
Link
     Reply to this

vlevi (msg) 13230 Aug. 6, 2016, 7:09 p.m.   reply to: 13226 x
Csak azért, hogy legyen választási lehetõség, én pedig ajánlom a maverick-et.
Szintén androidos app, rögziti az utvonalat, ami késõbb megoszthato. Asztali gépen google earth is megmutatja, mit rögzitett a maverick.
A mibilnetkapcsolatot pedig kirándulás közben ki kell kapcsolni, akkor nem eszi meg semmikyen program.

Reply to this

Ispan (msg) 13229 Aug. 6, 2016, 6:07 p.m.   reply to: 13225 x
Szia Tímea!
Nekem nem tetszik az "utálatos"... :-)
Itt van még egy lehetõség,az RBiker
Link
Ez magyar fejlesztés.
Itt nem szükséges az internet kapcsolat,csak utõlag, ha látni akarod merre jártál.
Be tudod állítani, hogy mennyi idõnként mentse az útvonalat. Ha nagyon részletes követést akarsz akkor célszerû minél sûrübbre állítani az idõt.
Ha hosszú útra indulsz akkor nem annyira fontos
     Reply to this

kawa550 (msg) 13228 Aug. 6, 2016, 4:48 p.m.   reply to: 13227 x
A tények közlése nem szapulás.:)))
Sem a praktikumát, sem a megbízhatóságát vagy célszerûségét nem vitatom.
Csak nem szép, de legalább uncsi. :D A kiválóan fõzõ szomszédasszonyt se vetjük össze Cindy Crawford-al. Fõleg ha tudjuk hogy esetleg Cindy még jobban is fõz.....:)))))))))
     Reply to this

Utalatos (msg) 13227 Aug. 6, 2016, 9:38 a.m.   reply to: 13226 x
Koszonom. Telepiteni fogom. Pont ilyesmire gondoltam. Az nyugtalanito, hogy nagyon emeszti az aksit, de kiprobalom hetfon. Az a baj, hogy nem elobb kertem segitseget:-)
Remelem az 1gb-os mobilinternet adathasznalati kerete is eleg lesz hozza.
Szegeny motorkamat miert szapultad a TDM-es forumon?:-) Most megbantottad:-))
     Reply to this

kawa550 (msg) 13226 Aug. 6, 2016, 9:18 a.m.   reply to: 13225 x
pl
Link
     Reply to this

Utalatos (msg) 13225 Aug. 6, 2016, 8:18 a.m.   x
Hali , kutyu spilerek, mindig kisegitetek, remelem most sem hagytok setetsegben!:-)
Az elmult napokban teljesitettem a Kektura elso szakaszat.
Elozetesen terkepen, a google earthon, es a tura honlapjan folyamatosan igyekeztunk ellenorizni, hogy merre jarhatunk, mert turajelzesek meglehetosen ritkasak es nem vittuk magunkkal a Kektura reszletes felbontasu terkepet, mondvan, mit nekunk, menni fog ez anelkul is.:-)
GPS keszulekunk nincs, csak egy egy okostelefonunk, szakadozo 4G-s kapcsolattal, internettel.
Azt nem is gondolnam, hogy elore beprogramozhatnank az utvonalat, mert ez biztos meghaladna a kepessegeinket, de az nagyon jo lenne, ha valamilyen modon rogzitene a keszulek, vagy valamelyik program, hogy merre jartunk, terkepen rajzolt, utvonal szeruen.
Lattam mar ilyesmit mas turan, de akkor sem ertettem, hogy csinaljak a sracok.
Mindent rogzitett a telefon, meg a magassagot is, tavolsagokat, sebesseget, idot es tarolta is valahova, mert a tura vegen egy kocsmaban ki is elemeztek.
Ugyanugy Samsung telefonon tettek mindezt, mint akik navival, vagy geocachinggal turaznak.
Tudnatok egyszeru, lebutitott tanacsot adni a hogyanra?:-)))
     Reply to this

tsanyi (msg) 13223 Aug. 2, 2016, 8:16 p.m.   reply to: 13222 x
Kösz, ez tényleg ott van, lehet, hogy ez lesz a befutó.
     Reply to this

lecso (msg) 13222 Aug. 2, 2016, 9:05 a.m.   reply to: 13219 x
Ranca, Ina panzió.

Link

00 40 722 372 781
Utoljára 50 lej volt reggelivel, és igényes hely.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13221 Aug. 1, 2016, 9:39 p.m.   reply to: 13220 x
Nem annyira.:)
     Reply to this

kicsi (msg) 13220 Aug. 1, 2016, 8:52 p.m.   reply to: 13219 x
Nagyenyed környéknek számít?
     Reply to this

tsanyi (msg) 13219 Aug. 1, 2016, 8 p.m.   x
Érdeklõdnék hátha van valakijek bejáratott szállása a transalpina környékén, hétvégén arra járnánk páran és hátha van jobb is mijt amit kidob a gugli.
     Reply to this

lecso (msg) 13218 July 31, 2016, 12:57 p.m.   reply to: 13216 x
Azért, mert minél erõsebb egy lánc, annál többet megy el.
Ez a 80 lóerõig szöveg hülyeség. Nem fogja elszakítani egy 120 lóerõs motor sem, csak gyorsabban kinyújtja. És fordítva, a 200 lóerõs motorra ajánlott lánc a GS-eden elmegy 50 ezret.

520-as láncból van a Pinknél legalább 6 féle, hidd el.
VX
VX2
ZVM-X
DZ-2
ERT-2
MX
VT2

Csak egy pár féle, amit találtam kb. egy perc alatt. Az aranyszín, csak hab a tortán.
A dupla annyiba kerülõ lánccal, pont dupla annyit mész el és abbõl tényleg arra következtetek, hogy ez a lánc ennyit tud. A szerviz csak tetézte a bajt.
     Reply to this

hacse (msg) 13217 July 31, 2016, 12:15 p.m.   reply to: 13216 x
Én az 1200-as Inazumára 130 lóerõig ajánlott láncot használok pedig állítólag 98 lóerõs ez a motorbicikli , azt mondják , hogy jó egy kis biztonsági tartalék. 25000 km van ebben a mostaniban , most kezd is "beállni´. Soha nem jártam vele túlfeszítetten. Ez egyébként függ a láncápolástól is meg egyéb mástól is. Most meg egy érdekes dolgot tapasztaltam; elfogyott a láncspraym és útközben a benzinkúton vettem egy motor láncpermetezõanyagot, nem került sokba lényegében, de olyat tett a láncommal 2-szeri fújás után , hogy a megszorulni készülõ lánctagok meggondolták magukat és újra egyenes vonalba állnak. Ez egy kicsit folyékonyabb anyag , mint amiket eddig maszatoltam rá a láncra, viszont nem fröcsköl annyira , rosszabbra számítottam. Az viszont igaz , amiben egyetértünk a márkatársaimmal is , hogy az olajnál jobb kenõagyag nincs , ezt a láncolajzóval felszerelt gépek bizonyítják. Egyébként nekem is az a véleményem hogy a túl feszesen használt lánc egyáltalán nem használ még a legprémiumabb minõségnek sem ,sõt nagyon ÁRTALMAS. Ha ezt szerviz csinálta , akkor gratulálunk neki(k)! Hozzájárulnak ezzel is a hivatalos javítóegységek megítéléséhez.
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13216 July 31, 2016, 8:40 a.m.   x
Igen, erre a szerviz is rávilágított, hogy nem tudjuk milyen lánc lett rátéve. A motoromra 520/110 szemes lánc szükséges. Ebben a "méretben" a D.I.D.-nek egyfajta láncát láttam (persze van még a Gold, de az inkább dizájn).
Errõl van szó: Link
A szerviz javasolt egy extra erõs láncot, ami kb dupla ennyibe került. Ezt a láncot 80 Le-ig ajánlják. A motorom nincs egészen 60 Le-s. Minek ennél erõsebb lánc rá?

A szerviz kilétét egyenlõre felfedni nem akarom, nem célom a hitelrontás.

Reply to this

lecso (msg) 13215 July 31, 2016, 8:07 a.m.   reply to: 13213 x
Olyan szemes, amilyennel kéred.

A patentszem nem a teljesítménytõl lesz veszélyes, hanem a sebességtõl. Nyilván van némi összefüggés, de nekünk fékpadon repült már le lánc úgy, hogy elõtte nem ment a tulaj 250 körül a géppel.
De. Itt most nem ez a kérdés.
Szerintem a lánc élettartamát jelentõsen lecsökkenti, ha túl feszesen használják. Szemek nem csak a motor vonóereje által vannak igénybe véve, hanem indokolatlan, jelentõs plusz kínzóhatást kapnak. Ráadásul ezt folyamatosan, míg a normál erõ ugye csak ha rá van tekerve a gáz. 100 körüli utazónál, ha minden jó, a láncot alig vesszük igénybe.
A szemek össze vissza állása pont erre utal, hogy belül összerágtak a csapok.
Figyelembe kellene azonban azt is venni, hogy ugyan DID lánc, de milyen? Számos változatban készül az adott méreten belül lánc, ezt az ár is jellemzi, ami 8000-tõl 40000 forintig terjed .
Ha ez egy olcsóbb kategóriás lánc, simán lehet, hogy a 14000 km pont elég is volt neki.

Reply to this

lecso (msg) 13214 July 31, 2016, 7:53 a.m.   reply to: 13212 x
Köszönjük a linket.

"... A lánc elhasználódását elõsegíti a sárban, esõben való használat, a túl feszes, vagy túl laza láncfeszesség..."

Melyik szerviz volt?
     Reply to this

night-rider (msg) 13213 July 31, 2016, 7:51 a.m.   reply to: 13212 x
a d.i.d 520-as +75 lovas x gyûrüs lánc is patentszemes ..yamaha xt660-asra raktam saját kezüleg..egyébként már 20000km környékén potyogtak az x gyûrû darabjai ..pedig motul factory line láncspray- használtamt
     Reply to this

desiderus (msg) 13212 July 30, 2016, 11:17 p.m.   x
Szia...
Elsõ kérdésem az volna, hogy ki szerelte ezt a láncot rugós patentszemmel ? Tudtommal ezt a teljesítménykategóriát már csak nittelõs patenttel szabadna szerelni...
Másodszor az általad leírt hibákat a lánc túlhúzása nem okozza, inkább az, hogy a meghajtó lánckerék és a hátsó lánckerék nincsenek egy síkban és ezért képesek deformitást okozni a láncon....ez nem feltétlenül a szerviz hibája...a túlfeszített lánc inkább a lánckerekek csapágyazását veszi igénybe, illetve a hátsó lengõvilla mozgását gátolja kirugózáskor.

Egy kis adalék : Link
     Reply to this

KawaÉvi (msg) 13211 July 30, 2016, 10:15 p.m.   x
Sziasztok!
Motorlánchoz értõk segítségét, véleményét kérném.
Adott egy 13.000 km-t futott ép és egészséges D.I.D. lánc. A szervizben túlhúzták a láncot, olyan feszesre mint a húr. Menet közben érezhetõ volt. 350 km lett így megtéve a motorral, mikor lett lazítva rajta, és újabb 400 km mikor ismét lazítottak rajta, mert az elõzõ állítás nem volt elégséges (nem a szerviz lazította). Most van az eredeti - túlhúzás elõtti - állapotban a lánc. Abszolváltam egy 3000 km-es túrát ezzel a lánccal. Itthon aztán a tisztításkor vettem észre hogy a láncszemek közül jön ki a tömítõ gyûrû (X-gyûrû), és a láncszemek nem síkban helyezkednek el, hanem egymáshoz képest ferdén (mellékelek képet). A lánc azonban nincs megnyúlva.
A szerviz tagadja, hogy ez a túlhúzásuk okán alakulhatott ki ez az állapot, ui kértem a kártalanításomat. A szerviz állítása szerint rossz minõségû lánc lett föltéve anno (nem Õk tették fel), és ha nincs megnyúlva a lánc akkor ennek így semmi baja. Annyi kompromisszumra hajlandók, hogy ha megveszek egy új lánc szettet, munkadíjat nem számolnak föl, ingyen fölszerelik. Mivel tõlem a szerviz 65 km-re van, így benzinköltségem és egy nap szabadságom bánja a dolgot, így nálam egy kicsit nagyobb érvágás" ez a kis malõr. Ezt is figyelembe véve kértem, hogy legalább a lánckerekeket fizessék meg helyettem. Errõl hallani sem akarnak.
Mivel tudatlan vagyok a témában, kérdésem, hogy
- valóban ne foglalkozzak a láncom állapotával?
- a túlhúzás okozhat-e ilyen problémát...kvázi a szerviz felelõssége felróható?
A szerviz által elvégzett javításról (szinkronizálás, fékolajcsere, láncállítás stb) munkalap készült, számlával igazolni tudom.
Várom az ügyben építõ jellegû hozzászólásotokat!
Köszönettel: Évi

Reply to this

Spapa (msg) 13210 July 28, 2016, 5:40 p.m.   x
Sziasztok!
Eladó 1 db Junior elõvételes jegy a Brnói MotoGP futamra.
7-14 évesig. A "C" szektor is benne van.
Ára 2600,- Ft
     Reply to this

Tiger (msg) 13209 July 27, 2016, 7:39 a.m.   reply to: 13208 x
Bolond:-)))
Motorozol te egyáltalán vagy még tart a REF?:-)))))
Látod, sokak (szerencsére) már azt sem tudják, mi volt az.
Rég láttalak.
     Reply to this

Larten (msg) 13208 July 26, 2016, 8:30 p.m.   reply to: 13206 x
Ha nem ismernélek azt hinném APEH-es vagy.
Jó lesz veled vigyázni...
:-))))))))))
     Reply to this

MadBob (msg) 13207 July 26, 2016, 7:17 p.m.   x
Sziasztok!
Nyaralni voltunk hat és nyolc éves gyerekeimmel miközben elvetõdtünk a zalaegerszegi AquaCity-be. Itt gyerekeim rákóstoltak a csúszdázásra, mivel itt szinte bármelyiket lehet használni (persze nyilatkozat kell).

Hazatérve elvinném még õket a nyáron, de Budapesten és környékén (Kecskemét és Cegléd is) nem találtam olyat ahol lehet csúszdázni a nagy csúszdákon az õ korukkal.

Ti tudtok olyan helyet ahol lehet?
     Reply to this

Tiger (msg) 13206 July 26, 2016, 8:46 a.m.   x
Fiatalok, (meg öregebbek) kérem, ha valaki rendszeresen Vaterázik vagy hasonló hirdetési oldalakon értékesít dolgokat, jelezze már felém akár üzenetben, akár telefonon!
Köszönöm.
     Reply to this

liongate (msg) 13204 July 14, 2016, 7:50 a.m.   reply to: 13203 x
Ez igeen! Ennyire könnyen /elsõre olvasható szöveget még nem olvastam Tõled. ( Ezt nem bántásnak írtam, komolyan gondoltam. )
Nmiki voltam, csak nem figyeltem, h a párom van bejelentkezve.
     Reply to this

Utalatos (msg) 13203 July 13, 2016, 7:39 a.m.   reply to: 13202 x
Köszönöm levente nekem ezek a funkciók eleve de voltak kapcsolva hiszen a google ban való kereséshez ennek a segítséget vettem igénybe azt már látom hogy ez nem lesz a végsõ megoldás mert olyan sok helyesírási problémák véd és vagy utólagosan ki kell javítani manuálisan vagy pedig telepíteni kell amati által ajánlott programokat sajnos írásjelek et egyáltalán nem tudok kitenni valamikor mást ír mint amit mondok és van hogy át értelmezés a szövege itt most például egy t betût egyszerûen hagyott és az igekötõ cat is elég önkényesen kezeli persze közben is lehetne javítani úgyhogy átkapcsoló átkapcsoló manuális bevitelre de ez nagyon macerás nak tûnik
Kiváncsi kíváncsi vagyok hogy mit kérünk hogy miként optimalizál ható az a dolog most már olyan artikulált am beszélek hogy a kolléganõm csak röhögnek rajtam.
Attól tartok nem ez lesz a végsõ megoldás mert tartozom annyival az olvasóknak hogy meg tisztelem õket azzal azzal hogy igyekszem helyesen írni közben olvasom és hogy mit képzel be most azt diktálta hogy géppel be eszméletlen hülyeségekre képes azért jó játéknak tûnik kiváncsi vagyok hogy taktikusan használható azt például egyetem mellett hogy az angol nyelven alapszik mert ha csak azt a kottát diktálom neki hogy ezt akkor van úgy hogy leírja alberti vel betûvel betûvel na itt már meg is sérült teljesen azt látom hogy a mikrofon ikon mellett van beállítási lehetõség is de még nem próbáltam mert félek hogy közben elvész az üzenet sziasztok és köszönöm a segítséget
     Reply to this

vlevi (msg) 13202 July 12, 2016, 10:46 p.m.   reply to: 13201 x
Billentyûzeten van egy hangszóró ikon.,
Persze csak akkor, ha a telefon nyelv és bevitel beálliasaiban be van kapcsolva a google hangalapú gépelés.

Valamint, ugyanitt a nyelvi beállitasokban van egy hangbevitel menüpont is. Elvileg az lenne a teljes hangvezérlés, de én még nem próbáltam.

Reply to this

Utalatos (msg) 13201 July 12, 2016, 9:57 p.m.   reply to: 13200 x
Azzztaa, koszonom, na valami ilyesmire gondoltam.
Koszonom, majd holnap telepitem is:-)
Nincs ez valami echte google-s verzioban is? Vagyis nincs a google sajat kinalataban ilyen applikscio?
Automatikusan bekerul, telepul majd minden olyan alkalmazasba, ahol megjelenik a szovegbeviteli panel vagy ott majd meg ugyeskedni kell?
Tudtam, hogy lesz itt "magus":-)
Ujabb hulye kerdes: ad abszurdum meg a motorozz.hus hozzaszolasokat is "megirhatom" majd igy?
     Reply to this

mati12 (msg) 13200 July 12, 2016, 9:23 p.m.   reply to: 13199 x
Sokféle hangalapú beviteli módszer létezik Androidos készülékekre, ez pl.egy egyszerû billentyûzet váltással is megoldható.
Telepítsd ezt az alkalmazást: Link
Majd a magyar nyelvi csomagot is hozzá: Link
A program tartalmaz egy opciót aminek a segítségével bármilyen másik alkalmazásba is diktálhatunk szinte 100%-os pontossággal,legyen az email,üzenet bármi.
Ennek a használatával még az ékezetes betûk is megjelenhetnek a hozzászólásaidban .:-))
Link
     Reply to this

Utalatos (msg) 13199 July 12, 2016, 8:49 p.m.   x
Nagyon szoke vagyok.
Azt tudom, hogy a google keresojet hanggal is utasithatom az androidos keszulekeimen.
De ma olyat lattam, amit nem is ertek.
Vonaton utaztam es egy ficko elottem levelezett.
Irt emaileket, kuldott sms uzeneteket es a Viberen is chatelt valakivel.
Mindezt tette anelkul, hogy a billentyuzeten egyetlen betut is bepotyogott volna.
Meg az irasjeleket is hangutasitasban adta meg.
Uo. mobilja volt mint az enyem, tehat nem valami iphone csoda.
Nem volt pofam megkerdezni, milyen applikacio tudja mindezt es mikent lehet ezt olyan alkalmazasokba beilleszteni, mint mondjuk az email iras?
De itt biztos lesz egy ket tudos ferfiu, aki atsegit ennek a most szamomra igazi rebusznak a megoldasaban:-))
Koszonom, ha lesz aki megerti es elnezi igen szegenyes informatikai ismereteimet:-)
A google hangalapu forditojat ismerem, azt telepitettem is a keszulekre, de ez az ize nem tudom, mikent mukodik, de sokat segitene, mert jelentos "postaforgalmat" bonyolitok:-)))
     Reply to this

lajostrom (msg) 13198 July 11, 2016, 9:48 p.m.   reply to: 13191 x
Édes felejtés!
     Reply to this

Penzi (msg) 13197 July 11, 2016, 8:13 a.m.   reply to: 13196 x
Miért akarod megveretni a lányodat ?

Reply to this

tsanyi (msg) 13196 July 8, 2016, 5:25 p.m.   reply to: 13190 x
A lányomnak van egy trabija és mennek 1 hétre egy németekkel teli kempingbe, amúgy honeckerrel sem lõttél mellé, szeretnék olyan matricát csináltatni mint az a pisilõ fiús ami lehugyoz egy autómárkát, tehát egy ilyet honecker fejjel amint audi, bmw és merci emblémát brunyál le., mit szólnának a friccek hozá?:)
     Reply to this

Penzi (msg) 13195 July 8, 2016, 10:55 a.m.   reply to: 13194 x
Így teszünk, köszönöm )))
     Reply to this

László_atya (msg) 13194 July 8, 2016, 10:47 a.m.   reply to: 13193 x
Értem. Ez esetben várd meg a felszólítást, ha egyáltalán fog ilyen jönni. Igaz, hogy az EU országokban a külföldinek is utánküldhetik a bírságot, a valóság azonban az, hogy "aprópénzért" nem törik magukat a külföldi hivatalok, mert EU ide vagy oda, egy másik ország állampolgárának a kiértesítéshez szükséges adatait elkérni a másik országtól macerás.
     Reply to this

Penzi (msg) 13193 July 8, 2016, 9:05 a.m.   reply to: 13192 x
Egy postacsekk volt, amin csak a befizetõ azonosítót látom (((
     Reply to this

László_atya (msg) 13192 July 8, 2016, 8:45 a.m.   reply to: 13191 x
Meg kell várni a felszólítást, ha jön. Ha nem jön, akkor ööm é bódottá... :)

Viszont nem értem, hogy ha a bünticetli be volt tuszkolva, de a cetlin nincs rajta, hogy milyen módon fizesd be, akkor a helyszínen hogy tudtad volna befizetni?
     Reply to this

Penzi (msg) 13191 July 8, 2016, 8:33 a.m.   x
Sziasztok !

Valakinek tapasztalata ? Ha külföldön büntetést találsz a motor ülésébe tuszkolva és nem fizeted be, mert elfelejtetted ( postán kellett volna ) a papíron viszont nincs feltüntetve számlaszám, mi a teendõ ?

köszönöm: penzi

Reply to this

kawa70 (msg) 13190 July 7, 2016, 9:55 p.m.   reply to: 13186 x
Mi a fenének az :) Tán idõutazásra készülsz? Márka van eladó...nem kell? Honekkert meg csókoltatom :)
     Reply to this

SZICSU (msg) 13189 July 7, 2016, 9:52 p.m.   reply to: 13185 x
Köszönöm!!!
     Reply to this

tsanyi (msg) 13188 July 7, 2016, 6:50 p.m.   reply to: 13187 x
Köszi, mondjuk ha nem lennék félkegyelmû én is rákereshettem volna.:))
     Reply to this

BubbleBoy (msg) 13187 July 7, 2016, 6:47 p.m.   reply to: 13186 x
Szia:

Link
     Reply to this

tsanyi (msg) 13186 July 7, 2016, 6:36 p.m.   x
Kéne DDR-es matrica, lehet egyáltalán valahol ilyeneket kapni? Vagy valami matrica készítõ aki csinálna párat.
     Reply to this

TPBalaton (msg) 13185 July 7, 2016, 2:18 p.m.   reply to: 13184 x
Határ után rögtön ott a MOL kút.
     Reply to this

SZICSU (msg) 13184 July 7, 2016, 2:12 p.m.   x
Üdv!
Engem meg az érdekelne,hogy szlovén ótópálya matricát hol lehet vásárolni a Budaörs-M7 útvonalon?
     Reply to this

Kraszi (msg) 13183 June 30, 2016, 6:17 p.m.   reply to: 13182 x
Motorkerékpárra vonatkozó szlovén autópálya matrica árak 2016:
1 hétig érvényes matrica ára - 7.5 EUR
6 hónapig érvényes matrica ára - 30 EUR
1 évre szóló matrica ára - 55 EUR (max. 14 hónapig érvényes)

Reply to this

szemijoe (msg) 13182 June 30, 2016, 6:02 p.m.   x
Üdv! egy kis segítség kellene tervezéshez: a 2016-os szlovén ottopályadíjat - természetesen motorra vonatkozót - ismeri valaki (már?)
     Reply to this

tomhahn (msg) 13181 June 30, 2016, 1:01 p.m.   x
Nekem ilyen van.
Link
Vállalkozó rokon áfa nélkül,esetleg?
     Reply to this

László_atya (msg) 13180 June 30, 2016, 12:55 p.m.   reply to: 13179 x
Ja, tényleg... :DD De az elázikot nem én írtam, csak válaszoltam... :o)
     Reply to this

Yossarian (msg) 13179 June 30, 2016, 12:23 p.m.   reply to: 13178 x
Nem baj. De nem arról volt szó, csak annyiról, hogy átázik, vagy elázik :)
     Reply to this

László_atya (msg) 13178 June 30, 2016, 10:27 a.m.   reply to: 13172 x
Igen, de az miért baj, ha a mellény átázik, ha ott van alatta az esõruha? :)
     Reply to this

Kawakarika (msg) 13177 June 30, 2016, 8:10 a.m.   reply to: 13176 x
Köszi Csabi a hasznos informàciòt!
     Reply to this

csokabi (msg) 13176 June 30, 2016, 6:58 a.m.   reply to: 13175 x
Nem hinném, hogy a schwitzereknek gondot jelentene pénzt elfogadni:) Legfeljebb rossz árfolyamon váltják. Ha inkább pár frankot szeretnél a zsebedben tudni és Liechtensteinnél, Schaanwaldnál lépnél ki Ausztriából, akkor ajánlom még az oszi oldalon (bal kézre az utolsó épület) a Wechselstube nevû ÖMTC által üzemeltetett pénzváltót. A bankokkal szemben sokkal kedvezõbb árfolyammal (Kurs) dolgoznak és nincs olyan pofátlanul nagy saját díjuk.
     Reply to this

Kawakarika (msg) 13175 June 29, 2016, 10:58 p.m.   x
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani hogy Svájcban,motorral a fizetõs látvány utakon(Flüela ,Albula,Bernina hágókon)lehet-e euróval fizetni,vagy csak CHF-al?
Köszönöm!
     Reply to this

kawa550 (msg) 13174 June 29, 2016, 10:08 p.m.   reply to: 13173 x
pl.
Link
     Reply to this

desiderus (msg) 13173 June 29, 2016, 10:06 p.m.   x
sziasztok...van egy kapitális problémám. Benyeltem egy adathalász vírust amely az ssfk.exe névre hallgat. Internetes kutakodásaim során kiderült, hogy kínai eredetû és elég aljas...
Nem tudom kiirtani sem a Windows intézõbõl sem a Norton Commanderen át, állítólag DOS parancssoron kellene, de ahhoz nem értek.
Az ingyenes víruskeresõk szépen megmutatják oszt annyi.
A segítséget elõre is köszi.
     Reply to this

Yossarian (msg) 13172 June 29, 2016, 4:57 p.m.   reply to: 13171 x
Nem az ember ázik ÁT, hanem a kib*ott láthatósági mellény :) Azt írtad elõtte nem?
     Reply to this

László_atya (msg) 13171 June 29, 2016, 4:04 p.m.   reply to: 13170 x
Át hogyan ázik, amikor alatta van az esõruha? Ugyanúgy mûanyagból van a mellény is, csak esetleg porózus, ami azt jelenti, hogy mielõtt felakasztod száradni az esõruha mellé, ki kell rázni, mint a szõnyeget. :))))
     Reply to this

Yossarian (msg) 13170 June 29, 2016, 3:45 p.m.   reply to: 13169 x
Nem EL ázik, hanem ÁT :)
     Reply to this

László_atya (msg) 13169 June 29, 2016, 2:01 p.m.   reply to: 13163 x
Láthatósági mellény mióta ázik el, mikor gyakorlatilag mûanyagból(nejlonból :) ) van? Ennyi erõvel esõruhát se vegyél fel, mert az is elázik... :DDDDD
     Reply to this

papi (msg) 13168 June 28, 2016, 10:33 p.m.   x
Sziasztok!

Mi a Louisban vettük kb,11 éve Proof névre hallgató esõruhát (nadrág végig cipzáras nem kell vetkõzni) azóta hibátlanul mûködik.Bátran mondhatom sok ezer km,+ elég jó tempóval.
Egyszóval ha kapható bátran ajánlom.Az igaz nem 5 e,ft-s tétel
Krisztián neked pláne megérné!!!
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13167 June 28, 2016, 5:08 p.m.   x
Mi vagy 6 éve legalább a Lidliben vettünk két egyberészes, fényvisszaverõs motoros esõoverált, cipzáras, tépõzáras, rejtett zsebes, soha, a legnagyobb esõben sem ázik be, ha rendesen felveszed. Értem ez alatt, hogy minden nyílást gondosan elzártál, ahogy kell. Több, nagy esõben is mentünk tartósan, de semmi gond vele. Valahol 5-6 ezer Ft körül volt darabja. Hideg és szél ellen is jó! Azóta sem láttam ilyet ott.
     Reply to this

pandamaci (msg) 13166 June 28, 2016, 4:18 p.m.   reply to: 13165 x
Link

Nekem ehhez hasonló, kellõképpen undorító mûanyag esõruhám van.Nem a nylonzacskó anyagú, hanem a vastagabb. Kívülrõl cordurának tûnik,de nem az: 100%pvc.Ha kifordítod, fóliázott, hegesztettek a varrások. És van hozzá ugyanilyen stílusban készült külsõ kesztyû, meg csizmavédõ. Sz.r vezetni benne, viszont cserébe sehol nem ázik be, felhõszakadásban sem...
Volt szerencsém egyrészes, légáteresztõ tépõzáras labirittömítéses stb stb qrvadrága egyrészeshez is, csak ugye negyed óra után abba erõsen befolyt a víz.. A decathlonos is a varrásnál fog beázni.

Reply to this

krisztian.fz6 (msg) 13165 June 28, 2016, 4 p.m.   reply to: 13159 x
Köszönöm az építõ jellegû hozzászólásokat. BMWset nem veszek, még valami elvakult Yamahás elítél miatta.
     Reply to this

kicsi (msg) 13164 June 28, 2016, 3:48 p.m.   reply to: 13162 x
Ajajj, Krisztiánnak ilyet ajánlani....:))))
     Reply to this

kicsi (msg) 13163 June 28, 2016, 3:48 p.m.   reply to: 13161 x
Ha figyeltél, akkor láthattad, hogy a belinkelt esõnadrágon viszonylag kevés a fényvisszaverõ csík.
Mivel újat szeretne venni, ezért bátorkodtam ajánlani, hogy lehetõleg olyat vegyen, ami nem csak az esõ ellen véd valamilyen szinten, hanem a vaksi autós ellen is.
Azt senki sem mondta, hogy dobd el a régit.
Igazad van, az esõruhára is fel lehet venni a láthatósági mellényt, sõt arra meg egy nejlonzacskót, hogy ne ázzon el. :)
     Reply to this

ErErpower (msg) 13162 June 28, 2016, 3:42 p.m.   reply to: 13156 x
Új cucc! ;-))
Link
     Reply to this

László_atya (msg) 13161 June 28, 2016, 1:13 p.m.   reply to: 13159 x
Pedig nem fogom kidobni, csak mert sötét. Azért vannak a fényvisszaverõ csíkok rajta, ha meg nem, láthatósági mellény/heveder is van a világon. :)

Reply to this

tsanyi (msg) 13160 June 28, 2016, 10:44 a.m.   reply to: 13159 x
Már Darth Vader-nek sem jött be, sosem láttuk esõben mert félt, hogy elázik és elakad a lélegeztetõje.:)
     Reply to this

kicsi (msg) 13159 June 28, 2016, 8:24 a.m.   reply to: 13156 x
Sose vegyél sötét esõruhát!
     Reply to this

Utalatos (msg) 13158 June 28, 2016, 8 a.m.   reply to: 13156 x
En hasznaltam ennek a noi valtozatat motoros esoruhakent, igaz az enyemen nem volt zippzaros szukites, bovites a felhuzashoz, de az anyaga hibatlan volt.
Sajnos beazott, de ket olyan helyen, amire az ember nem is szamit, viszont a motoron olyan helyrol is jon a viz, ami egy esos turazaskor nem jelent problemat.
Az egyiken lehet segiteni: erosebb gumirozast tenni a szár vegere, hogy a csizma altal vezetett viz ne juthasson be a szárba! Igaz ez a mostani motoromnal nem gond, mert a labtarto szinte alattam van, mig a kis Viragomnal szinte vizszintesen vezette be a csizmam a vizet:-(
A masik a varrasok minosege: ha nem eleg eros es esetleg tulzottan feszul a motoros ruhad miatt, amire felhuzod, akkor konnyen elofordul, hogy a tankrol, vagy a tank felol csapodo vizet egyszeruen atereszti a varrasnal, mert a feszulestol ott szethuzodik az anyag es elveszti a vizhatlansagat. Persze ez motorfuggo, mert van ahol szinte mindent felfog a plexi, vagy az idom es legfeljebb csak felulrol jon az eso.
Nekem meg nem sikerult olyan motoron ulni, ahol egy ido vagy sebesseg utan ne jott volna ezerrel a viz mindenhonnan.
Mar annak is orulni tudok, ha hatulrol nem veri fel a kerek a derekamra, hatamra, de eszrevettem, hogy meg a légörvény vagy vákum is kepes berantani a vizet, mocskot.
Ja, vedd meg! :-))Szerintem a marka jobb, mint a Lidl-ben meg itt ott kaphato motoros eso cuccos vacakoke.
     Reply to this

szabiboy (msg) 13157 June 28, 2016, 7:44 a.m.   x
Inkább ez...
Hasonlítsd össze a vízállóságát a másikkal. Ezen kívül nem csúszik annyira az anyaga a vizes ülésen. Az elöl elhelyezett tépõzárat szokni kell. Van ismerõsöm, aki hosszú ideje ezt használja probléma nélkül és nem is fülled bele. A színe sötétkék, nem fekete.
Link
     Reply to this

krisztian.fz6 (msg) 13156 June 28, 2016, 7:11 a.m.   x
Link

Ez vajon motoros esõnadrágnak is megfelelõ választás lenne?
     Reply to this

Winchi (msg) 13155 June 20, 2016, 7:20 p.m.   reply to: 13154 x
köszi :)))
     Reply to this

lajostrom (msg) 13154 June 20, 2016, 6:42 p.m.   reply to: 13153 x
Persze!
Jónak lenni unalmas. Rosszalkodni mindíg jobb!
Szerencsés, jó utat!
     Reply to this

Winchi (msg) 13153 June 20, 2016, 4:21 p.m.   reply to: 13152 x
:)
pedig én mindig rosszalkodom!
     Reply to this

lajostrom (msg) 13152 June 20, 2016, 12:41 p.m.   reply to: 13150 x
Ugye-ugye!
A jó elnyeri jutalmát. Hát még Te!
     Reply to this

ztaki (msg) 13151 June 20, 2016, 6:55 a.m.   reply to: 13150 x
Mi 15-én voltunk...
teljes erõvel dolgoztak az úton, sok volt még a hóakadály, de a motorosokat már akkor is átengedték. ;)
     Reply to this

Winchi (msg) 13150 June 20, 2016, 6:31 a.m.   x
Nyitva van :))
Link
     Reply to this

egynyoc (msg) 13149 June 20, 2016, 6:09 a.m.   reply to: 13147 x
Ez a verzió nyert, tökéletesen mûködik kristálytiszta kép és hang, sõt meglepetésemre még a labdát is látom...:-)
     Reply to this

egynyoc (msg) 13148 June 19, 2016, 9:51 a.m.   x
Mindenkinek köszönöm a segítséget, rajta leszek a dolgon, ha esetleg bénáznék és nem jönne össze, jelentkezem...
     Reply to this

mati12 (msg) 13147 June 19, 2016, 8:44 a.m.   x
Úgy nézem a Mindig Tv app Windowsphone-ra is elérhetõ.
     Reply to this

mati12 (msg) 13146 June 19, 2016, 8:27 a.m.   x
Ezzel az alkalmazással tudod a legegyszerûbben nézni élõben a meccseket: Link
He Telekomos tv elõfizetésed van akkor ez jöhet szóba: Link
Ha Vidanet elõfizetésed akkor ez: Link
Ha Telenoros akkor pedig ez: Link

Ja bocs most látom csak,hogy Windowsphone-od van.Nincs mese váltani kell Androidra a Windows mérnöki zsákutca... :-))
     Reply to this

kawa70 (msg) 13145 June 19, 2016, 7:44 a.m.   reply to: 13144 x
Valoszinuleg flash player. Androidon megszünt a támogatása pár éve.
     Reply to this

egynyoc (msg) 13144 June 18, 2016, 9:40 p.m.   x
Kezdek jó úton járni, laptopon megy simán tudom nézni...eélképzelhetõ a telefonról hiányzik valami lejátszó progi vagy driver vagy a fene sem tudja mi? Windowsos...
     Reply to this

egynyoc (msg) 13143 June 18, 2016, 9:12 p.m.   reply to: 13142 x
Köszi, felmentem az oldalra de csak egy KIA reklámig jutottam el ami idézem, jó szórakozást kíván a mérkõzéshez...valami közelebbi infó?
     Reply to this

Kraszi (msg) 13142 June 18, 2016, 8:55 p.m.   reply to: 13141 x
www.mediaklikk.hu Kb 2 percet késik, de jó
     Reply to this

egynyoc (msg) 13141 June 18, 2016, 8:46 p.m.   x
Üdv Mindenkinek!
Online szeretném nézni az EB-t telefonon...pl, horgászat közben...mit tegyek?
Gugliztam már annyit hogy elkopik a kijelzõm, nem mentem vele semmire...
     Reply to this

johnny (msg) 13140 June 17, 2016, 8:58 p.m.   reply to: 13139 x
Nem mondod?! Szerinted nem próbáltam?

Csak gondoltam van olyan, akit itt szivesen ajánlanak, mert én nem ismerek senkit, aki ezzel foglalkozik.
     Reply to this

Winchi (msg) 13139 June 17, 2016, 7:01 p.m.   reply to: 13138 x
esetleg gugli!
Sokat segít...
Link
     Reply to this

johnny (msg) 13138 June 17, 2016, 1:53 p.m.   x
Sziasztok!

Motorszállításban szeretnék segítséget kérni 06.20-ára hétfõi napon Budapesten belül (XIII-ból I-be). Ha tud valaki segíteni, kérem jelezze nekem pü-be. Köszönöm.
     Reply to this

Butcher (msg) 13137 June 14, 2016, 6:25 p.m.   x
Sziasztok! A mai napon sikerült elhagynom ( kiesett a tatyóból) a térdprotektoromat ( külön felszerelhetõ) a Lánc-híd Budaörsi út útvonalon. Aki esetleg találkozott vele jelezze. Köszönöm.Az egyiket megtaláltam az ex-Osztyapenkói ömv kút magasságában. Köszi. :) ;)
     Reply to this

Winchi (msg) 13136 June 14, 2016, 6:04 a.m.   reply to: 13135 x
:)
Bízom benne,bár ha nemakkor csak elég ha marad annyi rés hogy elférjünk.
Majd felszerelem a hóóóótolót! :))
     Reply to this

lajostrom (msg) 13135 June 14, 2016, 12:06 a.m.   reply to: 13134 x
Az nagyidõ! Isten hat nap alatt.....
Jó lesz!
     Reply to this

Winchi (msg) 13134 June 13, 2016, 7:19 p.m.   reply to: 13132 x
uhh..
Pedig 13 nap múlva megyek ( mennék ) arra én is !
     Reply to this

remate (msg) 13133 June 13, 2016, 12:31 p.m.   x
Sziasztok! Holnap (június 14-én) lesz a véradók világnapja. Ezzel kapcsolatban szeretném megosztani az alábbi linket:

Link

Reply to this

bandi0 (msg) 13132 June 13, 2016, 11:32 a.m.   reply to: 13115 x
Szia ztaki!

Mi múlt hét végén voltunk, sajnos le van még zárva. Az északi oldalról a sorompó mellett át lehet slisszolni, de a hó miatt sajnos nem jutottunk fel az alagútig.
     Reply to this

lecso (msg) 13131 June 12, 2016, 9:42 p.m.   reply to: 13130 x
Jaaa, akkor bocs.
     Reply to this

Botanikus (msg) 13130 June 12, 2016, 1:10 p.m.   x
Soha nem fújtam fel, már az xj telóján is volt, de azzal sem babráltam soha ! Amióta megkérdeztem, azóta meg is csináltam, mentem vele egy, kétszeméllyel is, és teljesen jól mûködik ! Lecsónak .... a kormány csöve ilyen volt amikor megvettem !
     Reply to this

opesz (msg) 13129 June 12, 2016, 12:39 p.m.   x
Nekem az Eliminatoron ilyen volt a teló meg a gpz-ken is sokon ilyen... Ha csak ledugózod, elég puha lehet, ha eddig nyomással mentél vele... Én nem nagyon fújkáltam az enyimbe, nekem jó volt úgy is, de az nem egy gyorsasági motor volt, más súlyeloszlással...

A másik meg, hogy annál egy anyagból készült a szár végébe a betekerendõ "kupak vagy dugó", amiben kivolt alakítva egy szelep fészek és oda csak egy autó szelepek tekertél és kész... Nem volt több darabból...
     Reply to this

gezasz (msg) 13128 June 12, 2016, 11:41 a.m.   reply to: 13127 x
Annyi lesz,hogy puha lesz az eleje. Kell a levegõ bele , az ad egy plusz keménységet a telószárnak. Legalábbis emlékeim szerint amikor volt egy ilyen megoldású motorom 25 évvel ezelõtt .
     Reply to this

Botanikus (msg) 13127 June 12, 2016, 10:58 a.m.   x
Azon gondolkodtam, hogy ennek a topiknak a címe vajon miért nem az : Hogyan szóljunk be, fikázzunk, aztán némuljunk el ???
     Reply to this

Botanikus (msg) 13126 June 7, 2016, 2:32 p.m.   reply to: 13124 x
Ez mit jelent amit mondtál ?
     Reply to this

lajostrom (msg) 13125 June 7, 2016, 1:11 p.m.   reply to: 13124 x
Ezt nem mernéd tanítani, Jani!
     Reply to this

lecso (msg) 13124 June 7, 2016, 1:01 p.m.   reply to: 13123 x
Hagyd. Látod a kormányon lévõ hegesztéseket?

Reply to this

ErErpower (msg) 13123 June 7, 2016, 7:30 a.m.   reply to: 13122 x
Ajajj... haver vedd meg a megfelelõ gyári alkatrész bele,ez így nem lesz jó!
     Reply to this

Botanikus (msg) 13122 June 7, 2016, 6:24 a.m.   x
Tudja-e valaki, hogy mi történik, ha a telószár tetején lévõ szelepet(amin levegõvel meg lehetne nyomatni) kicsavarom, és ledugózom ?
Ugyanis eltört a múúúúanyag ! Köszönöm elõre is !

Reply to this

klimas (msg) 13121 June 6, 2016, 6:23 p.m.   reply to: 13117 x
Nyitva van, este 19 h 15-ig engednek fel. Az alagutakban óvatosan, a becsorgó víz jégcsapokat csinált, belógnak az úttestre.
     Reply to this

Winchi (msg) 13120 June 6, 2016, 5:27 p.m.   reply to: 13115 x
ztaki!
Az egyik egyszerû módja hogy meg tervezed a google maps-ban és ha enged tevezni kerûlõ nélkül akkor már nyítva van!
Mint jelen esetben is látszik zárva van Link még...
De ez érvényes bármely hágónál!
" A hóviszonyoktól függõen októberben vagy novemberben lezárják és csak június elején, közepén nyitják meg újra. "

..én hóvégén megyek arra :))
     Reply to this

László_atya (msg) 13119 June 6, 2016, 3:41 p.m.   reply to: 13118 x
Köszönöm, ment a kedvencekbe. Hál´ Istennek nyitva lesz. :)
     Reply to this

retrix (msg) 13118 June 6, 2016, 3:09 p.m.   reply to: 13117 x
Itt nézd:

Link
     Reply to this

László_atya (msg) 13117 June 6, 2016, 2:04 p.m.   x
Ugyanez lenne a kérdésem a Grossglocknerrel kapcsolatban... Jövõ hét végén mennénk.
     Reply to this

ztaki (msg) 13116 June 6, 2016, 1:53 p.m.   reply to: 13115 x
Felhivtunk egy szallodát a hegytetõn.
Még zárva van.
     Reply to this

ztaki (msg) 13115 June 5, 2016, 10:03 p.m.   x
kb. jún. 15-16. körül mennénk a transfogarasra... vajon nyitva lesz-e már?

Tudjuk, hogy hivatalosan csak hó végén nyit, de a hivatalosan a transalpina is csak 20-a körül nyitna, és az már járható...

Valakinek nincs konkrétabb infója?
     Reply to this

klimas (msg) 13114 June 3, 2016, 9:32 p.m.   reply to: 13113 x
Link
Link
Két infó a cuccról. AZ elsõben van magyarnyelvû használati ha még nincs esetleg.
     Reply to this

László_atya (msg) 13113 June 3, 2016, 2:57 p.m.   reply to: 13111 x
Akkor helló márkatárs, egy 407-es fedélzetérõl! :)
Na most, ami fontos. A FAP folyadék feltöltésével és szoftveres kütyüzésével egyidõben erõsen javallott (kis híján kötelezõ) kipucoltatni (ha tele vagy lével, akkor cseréltetni) a részecskeszûrõt is. A pucolás anyagilag nem ver földhöz, az én 407-esem esetében 12 000 pénz volt a pucolóanyag + munkadíj. Az új az 170 000 lenne, muhaha.

És ami a legfontosabb: Az Eolys (vagy bármilyen más DPF/FAP adalék) egy borzasztóan agresszív, maró hatású, nagyon káros kipárolgású anyag. Egyáltalán nem javaslom házilag megoldani az utántöltést, a megfelelõ technika és egyéni védõeszközök nélkül nagyon pórul lehet járni.
     Reply to this

klimas (msg) 13112 June 3, 2016, 2:44 p.m.   reply to: 13109 x
Köszönöm szépen az infót, ezek a 2010 elõtti autókhoz jók, az enyémhez az újabb fajtát írják és nem szabd keverni õket.(((
     Reply to this

klimas (msg) 13111 June 3, 2016, 2:40 p.m.   reply to: 13109 x
Szia! Neeeem, oroszlán lett belõle.)))) 5008 ....
Igen tudom, a kisokosnak is meg kell mondani, hogy több a lé.:))) Szerencsére van hozzáértõ(?) aki meg tudja csinálni a szoftveres részt, a mechanikusra meg a fórumon van egy jó kis videó.
     Reply to this

László_atya (msg) 13110 June 3, 2016, 8:39 a.m.   reply to: 13108 x
Ezek szerint megvetted a Citromot? :)

Arra majd figyelj, hogy feltöltésnél nem elég csak feltölteni (a szervizek hajlamosak elfeledkezni errõl).
     Reply to this

Daty (msg) 13109 June 2, 2016, 7:36 p.m.   reply to: 13108 x
Elég sok helyen van a neten.

Itt van kettõ kapásból:

Link

Link
     Reply to this

klimas (msg) 13108 June 2, 2016, 6:55 p.m.   x
Sziasztok! Ugyan nem motorhoz keresem, de hátha tud valaki FAP diesel adalék beszerzési lehetõséget a márkaszervízen kívül.
Kösz elõre is az infót.
     Reply to this

ErErpower (msg) 13107 May 30, 2016, 4:59 p.m.   reply to: 13106 x
Ment a (pü) :-)
     Reply to this

franz (msg) 13106 May 30, 2016, 4:48 p.m.   x
Megbízható szerelõt szeretnék elsõ teleszkóp szimering cseréjéhez.
Elõre is köszönöm a segítséget.
     Reply to this

TIZ (msg) 13105 May 28, 2016, 10:40 a.m.   reply to: 13104 x
Ez sajna sok kis karc, pl. amit a szabdon futó bowben lesúrolt. Akkor irány a gépi polírozás!
Köszönöm!
     Reply to this

László_atya (msg) 13104 May 27, 2016, 3:18 p.m.   reply to: 13103 x
Ez azért függ a karcok nagyságától és mélységétõl, no meg mennyiségétõl is. 1-2 apró kis karcocskát kézzel is el lehet szépen dolgozni, de ha hagyományos értelemben vesszük a "karcos" szót (tehát sok, különbözõ méretû és mélységû sérülés van mindenfelé), akkor a gépit javasolnám inkább.
     Reply to this

TIZ (msg) 13103 May 27, 2016, 1:10 p.m.   x
Nem motor, de két kerék: mivel tudnám egy ezüst színû kerékpár karcos vázát felpolírozni? Érdemes kézi erõvel nekiállni vagy gépi polírozás lenne jobb?
Elõre is köszi a válaszokat!
     Reply to this

Tiger (msg) 13102 May 25, 2016, 8:09 a.m.   x
Sziasztok,
Szentgotthárdon élõ vagy szentgotthárdi kötõdésû motorost keresek némi információ csere érdekében.
Ha lenne ilyen, kérem jelezze valamilyen formában és én felhívnám!
Köszönöm.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13101 May 24, 2016, 9:08 p.m.   x
Kösz a segítségeket, felhívtam és kiderült, hogy én csak egy tök üres kulcsos tokot kaptam amibe a gyári távirányító beleillek, de a chip nincs benne így azt õk adják és feltanítják, így is negyede amit a szakszervizekben mondtak.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13100 May 24, 2016, 8:43 p.m.   reply to: 13099 x
Azt a chipet tanítják. Amúgy tenyleg nem a kulcsban van az immo. De a kódot az tudja.
     Reply to this

Tizedes (msg) 13099 May 24, 2016, 7:32 p.m.   reply to: 13098 x
A kulcsban nincs immo. A kulcsban csak egy chip van, amit nem lehet tanítani. Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy a régi kulcsból (ha megvan) átteszik a chipet az új kulcsba.
     Reply to this

tsanyi (msg) 13098 May 24, 2016, 4:31 p.m.   reply to: 13097 x
Kösz, holnap rákérdezek, hívtam akinél csináltattam a kulcsot, hogy egyáltalán van-e a kulcsban immo amit lehet tanítani, de nem tudta rá a választ, viszont helye nincs ahogy néztem, így vagy van benne beleöntve vagy semmi sincs benne, de az gáz lenne illetve kidobott pénz a kulcsra.
     Reply to this

F2 (msg) 13097 May 24, 2016, 3:10 p.m.   reply to: 13096 x
Pl: Link

Hívd fel õket, hogy a tiedet meg tudják-e okosítani, én mást nem tudok...
     Reply to this

tsanyi (msg) 13096 May 24, 2016, 9:44 a.m.   x
Bp. környékén hol tanítanak immót? Csináltattam kulcsot és a nyomorult azt nem mondta, hogy nem tanítja fel az immót.
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13095 May 23, 2016, 1:36 p.m.   x
Ha elszakadt a ruhád , legyen az bõr vagy kordura , vagy szét ment a cibzár , vagy esik szét a cipõd , levált a csizma talpa , van egy Motoros Barát ember a Vörösvári 29 ben aki nagyon korrekten és olcsón dolgozik , érdemes megkeresni .. Ernõ . 30/9193608 hátha segíyt valakinek , mielõtt még újat vennél.
     Reply to this

ErErpower (msg) 13094 May 12, 2016, 10:05 p.m.   reply to: 13087 x
Én ilyet vettem igaz ebayrol amcsibol hozatva! de már pesten is nyilt Alpinestars bolt
nézd be oda jó kesztyû s carbon os betétû!
Link
     Reply to this

Flenegen (msg) 13093 May 12, 2016, 9:52 p.m.   x
Www.willhaben.at
     Reply to this

szucsizu (msg) 13092 May 12, 2016, 8:44 p.m.   reply to: 13088 x
Link
     Reply to this

Ullyses (msg) 13091 May 12, 2016, 7:07 p.m.   reply to: 13088 x
szia!
osztrák oldalakat pl. itt:
Link
vagy a mobile.de és a beállításoknál (Land) az Österreich -et kell bekapcsolni... avagy a Link
szlovák: Link
román:Link
sok sikert!
     Reply to this

Kawakarika (msg) 13090 May 12, 2016, 8:37 a.m.   reply to: 13088 x
Link
     Reply to this

ztaki (msg) 13089 May 12, 2016, 8:05 a.m.   reply to: 13087 x
ilyenem van RMC-be vettem...

Az egyik ujja már kilyukadt a végén :(
     Reply to this

drungvari (msg) 13088 May 12, 2016, 7:41 a.m.   x
Sziasztok,

Tudnátok ajánlani osztrák-szlovák-román használtmotor weboldalt?

Elõre is köszönöm

Reply to this

Szellemlovas (msg) 13087 May 10, 2016, 9:16 p.m.   x
Sziasztok!

Egy ilyen kesztyût szeretnék rendelni külföldrõl.
Több mérettáblát is átnéztem, egyik szerint S, míg a másik M-es a méretem. Mivel nem szeretnék befürödni vele, ezért segítséget szeretnék kérni. Van-e esetleg valaki aki ugyanebbõl a kesztyûtípusból rendelkezik S vagy M méretûvel Budapest vagy Kaposvár ill. vonzáskörzetében, hogy fel lehessen próbálni?
Segítségeteket elõre is köszönöm. ;)
Link

Reply to this

bakossanyi60 (msg) 13086 May 9, 2016, 8:51 p.m.   reply to: 13085 x
Köszönöm a tippet! Már be is regeltem az oldalra, még keresek egy szerelõt, aki felrakja, ha megveszem.
     Reply to this

gaborgyula (msg) 13085 May 8, 2016, 7:52 p.m.   reply to: 13073 x
GTS 1000:
Link
     Reply to this

bakossanyi60 (msg) 13083 May 6, 2016, 9 p.m.   reply to: 13082 x
Akár! ;)
     Reply to this

csokabi (msg) 13082 May 6, 2016, 3:03 p.m.   x
Én szívesen olvasnám itt a fórumon, ki tudja mikor jön jól nekem is egy ilyen plusz infó.
     Reply to this

bakossanyi60 (msg) 13081 May 6, 2016, 11:15 a.m.   reply to: 13080 x
Ha úgy gondolod, hogy megoldható, nagy segítség lenne! Esetleg privibe megírhatnád a módját. ;) Köszi!
     Reply to this

zizipapa (msg) 13080 May 5, 2016, 7:45 p.m.   reply to: 13073 x
Szia,nekem a Kawán 7cm magas kormány alátét van,ha gondolod osszefuthatunk és
megnézheted.A lábtartom cca 5 centit van leengedve a kényelem oltárán.Nézd meg a csovezést,nálam meg kelett hosszabbítani.ps.tavaly láttad mikor egyutt motoroztunk.A csovekkel cca 100Euri volt
     Reply to this

bakossanyi60 (msg) 13079 May 4, 2016, 8:58 p.m.   reply to: 13077 x
Nemrég vettem, még nem mentem vele, De nyáron 10.000 km. szándékszom beletenni! Ezért lenne jó egy magasabb kormány.
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13078 May 4, 2016, 7:17 p.m.   x
Nem motoros , de segítség lehet ez is ,,, kutyásokat keresek , Kistarcsa , vagy 17 /16 ker környékérõl , kutyakajátt / csont , bõr , húsos csont , nyesedék és egyéb / tudok folyamatosan biztosítani , ha érdekel , keress , nem viszem házhoz és nem is ingyenes , csupán nagyon olcsón 50 Ft/kg
30/3335371
     Reply to this

TIZ (msg) 13077 May 4, 2016, 7:49 a.m.   reply to: 13073 x
Segíteni sajna nem tudok de ha már ilyen különleges géped van hagy kérdezzem meg hogy mennyire jól motorozható ez a motor?
     Reply to this

Spapa (msg) 13076 May 4, 2016, 6:52 a.m.   x
Sziasztok!
Szedte már szét valaki az FJR oldaldoboz zárját?
Dezsõ barátomnak gyakran kiakad az egyik kis rögzítõ kar. Miután egyszer nekiállt tisztítani a berakódott sarat. Valószínûleg valami racsnis mechanika van benne, ami egy foggal átugorhatott. De a rögzítõ "szegecsek" szétszedése után félõ, hogy szétesik az egész. Valami jó tanács kellene.
Köszi.
     Reply to this

bakossanyi60 (msg) 13075 April 26, 2016, 5:53 p.m.   x
Csokabi: kösz az infót. Valószínûleg akkor veszett fejsze nyele. :(
     Reply to this

csokabi (msg) 13074 April 26, 2016, 4:18 p.m.   reply to: 13073 x
Hali! Valószínûleg csak villahídcsere útján tudsz a magasságon változtatni, de ilyen speciális hidat Link is nehéz lesz találni.
     Reply to this

bakossanyi60 (msg) 13073 April 25, 2016, 9:08 p.m.   x
Tudna valaki segíteni: hogyan magasítsam meg a Yamah GTS 1000-es kormányát? Ha valaki tud segíteni gyakorlatban is (szerelés) jelezze! Köszönöm!
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13072 April 24, 2016, 7:40 p.m.   x
Köszi, így már oké! :)
     Reply to this

mati12 (msg) 13071 April 24, 2016, 1:52 p.m.   reply to: 13070 x
A Link alatt (fiókbeállítások- nyelv és beviteli eszközök) állítsd át a magyar nyelvet mondjuk angolra,és egybõl az eredeti település nevek jellenek majd meg.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13070 April 24, 2016, 1:29 p.m.   x
Tudna valaki segíteni abban, hogy a Google Térkép az országok saját nyelvén nevesítse a településeket, ne magyarul? A környezõ országokra gondolok elsõsorban, de azt hiszem, érthetõ. Se a GPS, sem a térképek nem így készülnek, csak a Google Térkép. De nem találom, hol lehetne átállítani.
Köszi!
     Reply to this

Kovacse (msg) 13069 April 14, 2016, 4:35 p.m.   x
Sziasztok! Suzuki GS 500-hoz 2007-eshez keresek hátsó lámpa búrát, vagy lámpát. Köszönöm!
     Reply to this

F2 (msg) 13068 April 12, 2016, 7:19 p.m.   reply to: 13066 x
Link

ANZO
     Reply to this

tiberius (msg) 13067 April 12, 2016, 3:10 p.m.   reply to: 13066 x
Szia!
Nézz be az Mz-b.hu net áruházba,Jawa-nál találhatsz még eredeti alkatrészeket.
Üdv: Tiberius
     Reply to this

Szellemlovas (msg) 13066 April 11, 2016, 9:11 a.m.   x
Sziasztok! Jawa Mustang 223.200-as felújításához keresek alkatrészt.
Segítségeteket elõre is köszönöm.
Üdv.: Szellemlovas
     Reply to this

pandamaci (msg) 13065 April 8, 2016, 8:32 p.m.   reply to: 13064 x
Szivató mûködik ?
     Reply to this

varganya69 (msg) 13064 April 8, 2016, 4:42 p.m.   x
Sziasztok,kellene egy kis segitség.vettem egy pegaso 650 cube-t,99-s,az a baj,hogy ha több napig áll akkor csak nehezen indúl.fel pörög úgy 5-10mp-ig utána leáll,csak úgy indúl újra,hogy befogom a levegõ beõmlö nyilást.ha már igy beindult nincs semmi baj vele! ha tudtok valami tanácsot adni meg köszönõm!
     Reply to this

gabo67 (msg) 13063 April 7, 2016, 4:26 p.m.   x
Szia OcsiÚr
Kulcsmásolót próbáltad már?
Ha ott nem megy, esetles ahol forgalmaznak givi dobozt lehet kulcsot is tudnak csináltatni.

Reply to this

OcsiÚr (msg) 13062 April 7, 2016, 3:28 p.m.   x
Sziasztok!

Ha GIVI hátsó dobozhoz szeretnék plusz kulcsot (a gyári kettõn felül) mik a lehetõségeim?
     Reply to this

cizi (msg) 13061 April 6, 2016, 2 p.m.   x
Sziasztok!
Megpróbáltam a TDM fórumon keresni Berettyóújfalun élõ kollégát, de nem sikerült. Lenne valaki aki ott lakik és tudna nekem segíteni? Vásárolni szeretnék, de a rendkívül rugalmas eladó nem postázza és nem is hajlandó eltenni nekem két-három hétre még akkor sem, ha küldöm a pénzt. Ragaszkodik a személyes átvételhez és a kp-s fizetéshez...
     Reply to this

Ispan (msg) 13060 April 4, 2016, 9:09 p.m.   reply to: 13050 x
Megoldódott a lánckerék,sikerült visszamenni..
     Reply to this

pandamaci (msg) 13059 April 4, 2016, 8:55 p.m.   reply to: 13056 x
NE nyúlj hozzá !! (szivargyujtót valakivel szereltesd be)
     Reply to this

ZRXRUDI (msg) 13058 April 4, 2016, 8:26 p.m.   x
Köszi a rendszámtábla beszerzési ötleteket, azért nem olyan könnyû venni egy ilyen mûanyag kacatot! Általában web shop-ok árulják, kb 400 Ft a keret, 1000 a szállítási díj. A bárdinál egyébként vettem, elég gagyi.

Reply to this

kawa70 (msg) 13057 April 4, 2016, 5:49 p.m.   reply to: 13056 x
Mitöl lenne az?
Negativ test a szokásos.

Rég kiment a divatból és alig alkalmazták néhány jármûvön.
     Reply to this

tom0919 (msg) 13056 April 4, 2016, 5:47 p.m.   x
Sziasztok!
A motor váz pozitív testelésû?
     Reply to this

tsanyi (msg) 13055 April 4, 2016, 4:26 p.m.   reply to: 13054 x
Sajna békáson bezárt a tüzép. :(
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 13054 April 4, 2016, 4:02 p.m.   x
Esetleg még: Aldi, Lidl, vagy a békási tüzépen.........

Reply to this

ZRXRUDI (msg) 13053 April 4, 2016, 3:06 p.m.   x
Köszönöm!
     Reply to this

cvendel (msg) 13052 April 4, 2016, 2:31 p.m.   reply to: 13051 x
Pl.:
Link
vagy
Link
vagy
motorkerékpár kereskedések, autósboltok
     Reply to this

ZRXRUDI (msg) 13051 April 4, 2016, 2:12 p.m.   x
Motorra való rendszámtábla keretet hol tudok venni?!
     Reply to this

Ispan (msg) 13050 March 30, 2016, 10:46 p.m.   x
Egy barátomnak kellene 650 V strom hoz HASZNÁLT hátsó nagy lánckerék.
Sürgõs lenne, mert vasárnap utazik. 2005 õs kiadás.

Köszönöm elõre is.
     Reply to this

ErErpower (msg) 13049 March 28, 2016, 11:30 a.m.   reply to: 13048 x
(70) 416 2613 Ács Zoltán
     Reply to this

Dokypapa (msg) 13048 March 28, 2016, 11 a.m.   x
Szükségem lenne egy szállításra , a motoromat szeretném elvinni a kékholdba , gumi cserére , sajnos a hátsó gumim végleg elkopott , így szinte tolni is alig tudom, , ha valakinek lenne egy dobozos autója és a XVI kerbõl el tudna szállítani egy Fazert a III Budapest, Szentendrei út 281 kérem jelezze , persze nem motormentõs áron . Tudom , hogy a kereket ki lehet szerelni , nem akarom , ,, szereljék a hozzáértõk , nekem szerszámom sincs hozzá és ne pancserkodunk ,.
     Reply to this

Daty (msg) 13047 March 25, 2016, 9:24 p.m.   x
Köszönöm szépen Mindenkinek!
     Reply to this

Audimania (msg) 13046 March 25, 2016, 9:14 p.m.   reply to: 13045 x
Nekem bezzeg nem adta ki ezt a keresõ. Viszont ez is már csaknem egy éve elévült :(
     Reply to this

Suprati (msg) 13045 March 25, 2016, 12:14 a.m.   reply to: 13044 x
Itt le van írva:
Link

Helyesbítek...

Tehát aki anno 14 évesen vizsgázott / 2013. január 18 elõtt/...

Reply to this

kawa70 (msg) 13044 March 24, 2016, 11:36 p.m.   reply to: 13043 x
Lehet rosszul tudom, de az sm jogsi nem mentesít a kezdõ vezetõi engedély alól. Már csak azért se mert az nem vezetõi engedély. Viszont bármely kategóriában van eltoltott 2 év a többiben mar nem lesz kezdõ.
     Reply to this

Suprati (msg) 13043 March 24, 2016, 11:26 p.m.   reply to: 13040 x
Audimania jól írta:
"5. § (1) A vezetési jogosultság elsõ alkalommal történõ megszerzésének napjától számított két évig a vezetõi engedély kezdõ vezetõi engedélynek minõsül
Ez nem írja az azonos kategóriában eltöltött 2évet, csak a vezetési jogosultság elsõ megszerzését. Az meg, mint írtad, már rég megvan :)"

Ezért van az, ha valaki 14 évesen vizsgázik kismotorra, 17 évesen már húzhat utánfutót a B kat vizsga után...
     Reply to this

Audimania (msg) 13042 March 24, 2016, 11:19 p.m.   reply to: 13040 x
Nem is csoda, mert kusza/lejárt a szabályozás.
A 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet Hatályos: 2015.04.01 - Link tesz ugyan említést errõl a fogalomról, de a jogszabálykeresõ által kiadott 35/2000. (XI. 30.) BM rendelet
Hatályos: 2011.09.01 - 2012.01.01 Link vagyis ami meghatározná és szabályozná ezt, az már nem hatályos. De ha logikusan nézzük:
5. § (1) A vezetési jogosultság elsõ alkalommal történõ megszerzésének napjától számított két évig a vezetõi engedély kezdõ vezetõi engedélynek minõsül.
Ez nem írja az azonos kategóriában eltöltött 2évet, csak a vezetési jogosultság elsõ megszerzését. Az meg, mint írtad, már rég megvan :)
     Reply to this

kawa70 (msg) 13041 March 24, 2016, 10:43 p.m.   reply to: 13040 x
Nem tudom kiket sikerült kérdezni de elég meglepõ ha nem tudják hozzaertok se. Nagy A 24 év felett egyenesen kezdhetõ a kezdõ jogosítvány pedig akkor érvényes ha egyáltalán nincs semmilyen kategóriára jogosítványa. Tehát elvileg ha van B jogsija mehet A kategoriara és vihet utast ha ugy érzi képes biztonságosan célba juttatni.
Akár veheti is a Hayabusat. Egyéni mérlegelés. Volt aki azzal kezdte és balesetmentesen közlekedik azota is, de olyan is van aki a szalontol pár km-re leamortizalta a vasat.
     Reply to this

Daty (msg) 13040 March 24, 2016, 10:06 p.m.   x
Egy kis segítséget kérnék hozzáértõktõl.

Egy barátom 35 évesen most szerzi meg az "A" kategóriás jogosítványát.
("B"-je már rég van.)

A kérdés az, hogy "teljes" "A"-t kap, és azonnal olyan erõs motort vesz amilyet akar, vagy korlátozottat, és még utast sem vihet?

Csak azért kérdezem, mert eddig senki nem tudott neki egyértelmû választ adni, sem az oktatója, sem megkeresett jogászok, senki.

Segítségeteket elõre is köszönöm!
     Reply to this

ErErpower (msg) 13039 March 14, 2016, 1:20 p.m.   reply to: 13034 x
!
     Reply to this

janez (msg) 13038 March 14, 2016, 12:44 p.m.   x
Azt hiszem az obiban láttam is ilyesmit . Beszerzem egy próbát megér .
Köszönöm Kawa70
     Reply to this

kawa70 (msg) 13037 March 13, 2016, 8:35 p.m.   reply to: 13034 x
A ráégett olajat nem sok minden oldja, szinte semmi. Az már szilárd égéstermék, leginkább mechanikusan távolodik el. Ha krómozott vagy fémes a felület, akkor legkönnyebb fémgyapottal, régen lehetett kapni, ujabban nem nagyon látok sehol. Ez vatta pamacs csak épp nagyon finomszálú acélból, de a polirpapirnal is kevesebb kárt csinál és sokkal hatékonyabb.
     Reply to this

janez (msg) 13036 March 13, 2016, 6:37 p.m.   reply to: 13035 x
Igen a hengernél már a festék szinezõdött , én arra zöldesre gondolok .
     Reply to this

lecso (msg) 13035 March 13, 2016, 5:59 p.m.   reply to: 13034 x
Gyanítom, az már nem az olaj maradványa, hanem az elszínezõdött festék...
     Reply to this

janez (msg) 13034 March 13, 2016, 5:45 p.m.   x
Sziasztok , tudja Valaki mivel lehet lemosni a ráéget olajat ? Brigéciol nem oldja,próbáltam...
     Reply to this

ErErpower (msg) 13033 March 7, 2016, 8:33 p.m.   reply to: 13032 x
Pedig mûködött! de már nekem se érdekes :) de itt van máshonnan... :)
Link
     Reply to this

PalmBela (msg) 13032 March 7, 2016, 8:04 p.m.   reply to: 13031 x
Köszönöm szépen a segítséget!
Beszélt egy Ducati márkaszervizzel, ott kvázi elhajtották, hogy ilyet õk nem intéznek... persze nem adjuk fel, hogy hivatalos úton rendezõdjön a dolog, de ha nincs más...(a vizsgabiztos adott képet arról, hogy hogyan nézett ki ezelõtt...ez akár azt is jelentheti hogy....) :)
ErErpower! Neked is köszi! Sajna a link nálam nem mûxik, de szerintem ezt kaptam meg máshonnan.
Link

Reply to this

pandamaci (msg) 13031 March 7, 2016, 7:09 p.m.   reply to: 13029 x
(ha már egyszer adattábla hiány miatt bejegyzetten kib...ták vizsgáról, veszélyes megoldás? lehet ,hogy dekoratõrrel csináltatsz egy matricát...Autókra pl felhatalmazott márkaszerviz rendelhet ilyet, forg .engedély, és személyi ig bemutatással, ezerféle nyomtatvány kitoltésével,és nem elvitelre)
     Reply to this

ErErpower (msg) 13030 March 7, 2016, 5:08 p.m.   reply to: 13029 x
Link

9 oldal....
Monster
VIN is located on the right side of the head stock.
The Engine number may be on the left underside of the engine cover near the stand Both are in a dot matrix format
The VIN sticker is often located at the rear of the frame just beneath the seat
     Reply to this

PalmBela (msg) 13029 March 7, 2016, 2:07 p.m.   x
Üdv! Segítséget szeretnék kérni.

Egy kollégának elkaszálták a Ducati Monster 620 i.e. jét mûszakin, mert nem volt rajta adattábla. Hogy miért és hol veszett el lényegtelen...tudna valaki küldeni képen egyet? A KPM adott fotót, hogy hogyan is nézett ki a legutolsó vizsgán, tehát az adatok megvannak, csak sérült volt és nem látszik minden részlet. Meg a pontos helye is kellene.

Elõre is köszönöm!
     Reply to this

Ullyses (msg) 13028 March 3, 2016, 11:55 a.m.   reply to: 13027 x
...ha elfogadsz egy tanácsot: tegyél az egyik kábel közé egy MNC biztosíték foglalatot és vmivel kisebb biztit mint amire kötöd a fogyasztót. Így ha azt netán levágja, utána még lesz "erõ" a kábelben, v amire kötöd....
Picit drágábbá válik a szerelés, de szakszerûbb s így eséllyel kerülöd a tologatást is... :)
     Reply to this

László_atya (msg) 13027 March 3, 2016, 11:38 a.m.   x
Na, az élet megoldotta. :) Visszavittem a szivargyújtó aljzatot, mert rövid volt a kábel még úgy is, hogy nekem az akku rögtön a tank mögött van az ülés alatt. Mondtam az embernek, hogy vagy kérem vissza a pénzt, vagy adjon egy hosszabb kábelest. Talált hosszabb kábelest, de az nem szivargyújtó aljzat, hanem kifejezetten töltõ: Az aljzaton 2 db USB csati van. Elhoztam, mehet direktbe az akkura. Oszt´ ha rajtafelejtek valamit, majd tologatom a vasat :D. Bár arra is gondoltam, hogy a gyújtásról leviszek egy szálat, rákötök egy relét, hogy csak akkor legyen áram alatt a töltõ, ha rajta van a gyújtás. Ezen még filózok. :)
     Reply to this

László_atya (msg) 13026 Feb. 28, 2016, 11:14 a.m.   reply to: 13025 x
Akkura kötöm mindenképp. Egyébként az aljzathoz adtak szivargyújtó betétet is (a felizzó fajtát), de menet közben a legritkább esetben szoktam rágyújtani :D, szóval az nem játszik. Már csak azon vakarózok, hogy hová tegyem az aljzatot. Csutkakormányos mocim van, ezért a készletben lévõ kengyelt nem tudom használni. Beépíteni tudnám, de hogy hová...? A mûszerfalon találtam egy megfelelõnek tûnõ helyet, de még tesztelnem kell, hogy ha bent van az aljzat és bele van dugva töltõ is, nem akad-e el bennük a kormány. No meg, a gyári vezeték is kicsit rövidnek tûnik. Meg van a ma esti programom... :D
     Reply to this

pandamaci (msg) 13025 Feb. 28, 2016, 10:02 a.m.   reply to: 13023 x
Szivargyújtó aljzatból már horgásztam ki szétesett töltõbõl való fém alkatrészeket,anya rugó, fémnyelv..Direktben akkura kötött szivargyujtónál ilyen esetben ha nincs bent biztosíték, simán leéghet a géped. 13022 -n látod hol a biztositek. Persze hozzáférhetõ helyre tedd.
(Valójában ezek nem szivargyújtók, csak pl töltõkhöz alkalmas 12V csatlakozók, azaz autókhoz való, felizzó cigarettagyújtó betétet,vagy nagy áramfelvételû vízforrralót ne dugj bele.Ja és állandóan van bent villany, azaz ha bentfelejted a telefontöltõt,másnap nem biztos hogy indul a paripa. Ha mégsem az akkura kötnéd, hanam valami gyûjtás rákapcsolása utáni villanyra, akkor erõsen át kell gondolni, a kinézett áramkör mit bír el pluszban,és esetleges zárlat esetén ki..bszatott biztosítéktól mi nem fog még mûkodni. )
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 13024 Feb. 28, 2016, 7:53 a.m.   x
A filmek alapján mondom, mindíg a piros kábelt kell elvágni! Ha a kéket vágod el, és tovább világít a számláló, akkor futás!!!!!

Reply to this

László_atya (msg) 13023 Feb. 27, 2016, 11:49 p.m.   reply to: 13022 x
Magyarul akkor vágjam el a piros kábelt és "toldjam" bele a biztosítékházat? A biztosítékház amúgy nem ilyen, mint a képen, hanem az autókba is való 2 lábas biztosítékot fogadja.

Szerk: Most látom, hogy a kis piros csövek belsejében még kisebb fém csövek futnak, gondolom azokon át kell dugni a már megblankolt vezetékvégeket, bekötni a biztosíték foglalatba aztán rámelegíteni. Egyébként nem gumiból vannak, hanem mûanyagból, elég ridegnek tûnnek.
     Reply to this

vkami (msg) 13022 Feb. 27, 2016, 11:30 p.m.   x
Link

Ahogy a képen, a pozitív (piros) vezetékre kell kötni, a kis gumicsövek "zsugorcsövek", melegítés hatására összezsugorodva szigetelik a kötést.
     Reply to this

László_atya (msg) 13021 Feb. 27, 2016, 10:58 p.m.   x
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem egy vízhatlan 12 voltos szivargyújtó aljzatot. A csomagban találtam egy biztosíték házat, egy biztosítékot és 2 db apró gumicsövet. Ezek nincsenek felapplikálva a vezetékre, az aljzat kábelének a másik felén ott vannak a saruk (ránézésre oldhatatlan kötéssel), amivel az akkura lehet kötni. Kérdésem: Szükség van-e feltétlenül a biztosítékra, és ha igen, hová-hogyan kell szerelni?
     Reply to this

dofi (msg) 13020 Feb. 25, 2016, 6:03 p.m.   reply to: 13019 x
Köszönöm, ma meg is kérdeztem , igen lehet vinni a motort az NKH-hoz, az ár is változatlan 4600 Ft körüli összeg.

Reply to this

Kawakarika (msg) 13019 Feb. 24, 2016, 7:14 p.m.   reply to: 13017 x
Link
     Reply to this

ztaki (msg) 13018 Feb. 24, 2016, 7:12 p.m.   reply to: 13017 x
úgy hallottam, hogy motort lehet
     Reply to this

dofi (msg) 13017 Feb. 24, 2016, 6:59 p.m.   x
Srácok !

Motort lehet még mûszaki vizsgára vinni az ex. KPM-hez ?
Vagy már csak maszek vizsgahelyre lehet.....

Köszi !
     Reply to this

szelekt (msg) 13016 Feb. 24, 2016, 3:10 p.m.   reply to: 13015 x
Köszönöm..:(

Reply to this

László_atya (msg) 13015 Feb. 24, 2016, 2:48 p.m.   reply to: 13014 x
Hello!

Ez kicsit bonyi. Hatósági (szigorított NKH-s) mûszaki vizsgára kell vinni az autót és új eredetvizsga + törzskönyv is kell, de azt nem tudom, hogy mûszaki elõtt, vagy után, vagy esetleg a szigorított NKH-s jelenésen megejtik egyben a kettõt...
     Reply to this

szelekt (msg) 13014 Feb. 24, 2016, 1:03 p.m.   x
Sziasztok.
Motor csere történt az autómban, ugyanolyan lett beletéve.

Szeretném kérdezni,hogy ezek után a forgalmiban és a törzskönyvben hogy írják át?

Elég ha az okmányirodába beviszem a beépített motor tulajdonát jelentõ adásvételit,és ott kapok uj forgalmit és törzskönyvet?

Vagy elõtte el kell vinnem eredetvizsgára?

Reply to this

kisfeher74 (msg) 13013 Feb. 23, 2016, 8:38 p.m.   reply to: 13008 x
Szervusz!

A Bárdi autó alkatrész áruházban árulnak motorosoknak készített GE-es UV mentes fényszóró izzókat növelt fényerõvel.
Nekem nagyon be vállt, nagyon jól lehet éjszaka is látni vele, és nem annyira vészes az ára.

Üdv: Rozsdás.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13012 Feb. 23, 2016, 2:38 p.m.   reply to: 13011 x
Ez esetben meg külön érdekes, hisz a H1 és a H7 is egy izzószálas, magyarán a fénytörését és irányítását a lámpatest végzi. Az izzószálnak meg a gyújtópontban kell elhelyezkednie mindenképp, emiatt az égõn belüli helyzete adott.
     Reply to this

László_atya (msg) 13011 Feb. 23, 2016, 10 a.m.   reply to: 13010 x
A foncsor és az üveg az izzó fénykibocsátását tükrözi és irányítja valamerre. Nem vagyok szakember, ezért arra nem tudok válaszolni, hogy az izzónál hogyan oldható meg az, amit írtam. Mondjuk arra nem figyeltem, hogy a kérdezõ H7-es szabványról kérdezett, én amit írtam, az H1-re vonatkozik, itt egyértelmû a különbség a valamivel olcsóbb "apróbetûs" emelt fényerejû változat és az apróbetû nélküli között.
     Reply to this

kawa70 (msg) 13010 Feb. 22, 2016, 7:01 p.m.   reply to: 13009 x
A fény eloszlásért nem a fényszóró üveg valamint a foncsol felületei a felelõsek? Az izzókban csak a tompitott fény terelõlemeze van, azon sokat nem tudnak alakitani, egyszerüen kitakarja a fény nem kivánatos utját.
A többivel egyetértek, max még annyi hogy a növelt fényerõ növelt hõleadással is jár, emiatt a mûanyag lámpabúra hamarabb sárgul valamint a szintén mûanyag tükrõsitett rész hamarabb mattul. De mindenképp jobb a megvilágtás, én a GE emelt fényû izzóit használom autóban és motorban is, látványosan jobban lehet látni mellette.
     Reply to this

László_atya (msg) 13009 Feb. 22, 2016, 2:50 p.m.   reply to: 13008 x
Hello!

Az elektromos rendszernek nem lesz vele problémája, mûszakin sem szólnak érte. Arra kell csak számítani, hogy kevesebb ideig fogja esetleg bírni, mint a hagyományos, mivel a technika "túl van feszítve". Én is ilyen emelt fényerejû izzókat használok, nagyjából harmad annyi ideig bírja, mint a normál. Ettõl függetlenül használom, mert jelentõs a különbség, azt a plusz kifizetett pénzt megéri atomsötétben, meg rossz látási viszonyok közt.

Még egy dolog. Az izzó csomagolásán az "apró betûs" részt ne felejtsd el elolvasni. Ha azt látod, hogy 130%*, és a *-nál azt a kiegészítést, hogy "az útfelületre vetítve", akkor keress másikat. Autóba jók ezek is, de motorra nem, mert az emelt fényerõt nem teríti elég szélesre, hanem egy sávban koncentrálja elõtted. Autónál, ahol a jármû két oldalán vannak a lámpák, ez nem zavaró, de motornál összességében rosszabbnak fogod érzékelni a megvilágítást.
     Reply to this

balu7 (msg) 13008 Feb. 22, 2016, 11:22 a.m.   x
Sziasztok!
Sport moromban kiégett a tompított fényszóró izzója (philips h7 12v 55w 12972LL).
Philips H7 X-tremeVision halogén izzó +130% 55W 12972XV+ - ezt néztem ki.
Valaki esetleg használ hasonlót? Bár azonos teljesítmény meg 12V mindkettõ, remélem nem lesz semmi gond a biztosítékokkal meg áramkörökkel. Illetve a mûszakin sem szólnak majd be érte.
Köszi
     Reply to this

László_atya (msg) 13006 Feb. 19, 2016, 3:53 p.m.   reply to: 13005 x
Van esetleg Fekete Rezsõnek valamilyen elérhetõsége? Neten nem találtam semmit.

Szabó Zsoltot sem lehet elérni a mobilján, email-re meg nem válaszol.
     Reply to this

gss (msg) 13005 Feb. 16, 2016, 9:09 p.m.   reply to: 13002 x
Fekete Rezsõt bátran ajánlom,két motorom ülését szabta át,nagyon korrekt módon és a felkapott üléskészitõk árainak töredékéért.Ferihegy mögött van a mühelye,Freb bt néven.
     Reply to this

Erika78 (msg) 13004 Feb. 16, 2016, 7:23 p.m.   x
Már én is sokat hallottam Szabó Zsoltról! Õ nagyon jól dolgozik. :)
Én is csak azért tudom ajánlani, mert az én ismerõseim is Õ hozzá viszik az üléseiket, és nagyon meg vannak elégedve vele és a munkájával is. :)
     Reply to this

Ispan (msg) 13003 Feb. 16, 2016, 12:15 a.m.   reply to: 13002 x
Www.Motorkárpit.hu Szabó Zsolt Szentendre
jó szívvel ajánlom. Gyönyörû dolgokat csinál. !!!
     Reply to this

László_atya (msg) 13002 Feb. 15, 2016, 11:30 p.m.   x
Sziasztok!

Fehérvár max. 100 km-es körzetében ismer valaki olyan kárpitos szakit, aki motor ülést "szab át"? Nekem igazából nem átszabni kéne, hanem újratömni, esetleg ha valami kényelmesítõ trükk van, meg lehet gyõzni. :)

A lényeg a viszonylag rövid határidõ (2-3 hét) és a korrekt minõség-ár arány. Ez utóbbit nem úgy értem, hogy kiváló munkát várok el ingyen, vagy annál olcsóbban. :) Szerintem nem kell magyaráznom.
     Reply to this

csokabi (msg) 13001 Feb. 15, 2016, 9:01 p.m.   reply to: 13000 x
A fórumra, ott kapsz majd választ. Ha jól emlékszem szoftveres hiba, de nem vagyok benne biztos.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 13000 Feb. 15, 2016, 8:39 p.m.   x
A tesztre gondoltál, vagy a fórumra? A tesztben említik, hogy a közelségérzékelõ nem mûködött. Nekem egy irányban mûködik, csak vissza nem...
Létezhet ilyen hiba egy szenzorban?
     Reply to this

csokabi (msg) 12999 Feb. 15, 2016, 8:14 p.m.   reply to: 12998 x
Itt Link kapsz majd segítséget.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 12998 Feb. 15, 2016, 8:09 p.m.   x
Lenne egy másik kérdésem is, hátha találkozott már valaki ilyesmivel.

Kaptam a fiamtól egy Lumia-625-öt. Az a problémám vele, hogy beszélgetés befejezése után, ha elveszem a fejemtõl, nem jön vissza a képernyõ, sötét marad addig, amíg a beszélgetõ partnerem nem bontja a vonalat. Ez beszélgetés közben is megvan, tehát nem tudom beszéd közben kihangosítani, letenni stb. Az egy hónap alatt, mióta használom, talán egy-két alkalommal láttam azt a képernyõt beszélgetés után, amikor én tudtam bontani a vonalat. Mitõl lehet ez? A fiamnál is így mûködött. Nem hiszem, hogy ez normális, egy telónál sem tapasztaltam még ilyet.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 12997 Feb. 13, 2016, 12:22 p.m.   x
Köszönöm szépen az ötleteket, már be is teltek a napjaink :)
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 12996 Feb. 13, 2016, 8:49 a.m.   x
És Recsk után a Siroki vár.
     Reply to this

gabyyh (msg) 12995 Feb. 12, 2016, 6:15 p.m.   x
Hát nem túl vidám, de érdekes és tanulságos a közelben Recsk.
     Reply to this

F.Jani (msg) 12994 Feb. 12, 2016, 6:08 p.m.   reply to: 12993 x
Sástói kilátó, csónakázási lehetõséggel . Kékestetõi tv torony. Kajálni Füreden egy-két lehetõséglesz, de az a séták alaklmával megtalálható:)
     Reply to this

1Laciapu (msg) 12993 Feb. 12, 2016, 5:35 p.m.   x
Nemigazán motoros téma, a következõkben kérnék egy kis segítséget, a válaszokat priviben is várom, ne offoljuk agyon a topikot :)

Április közepén mennénk idõs szülõkkel hétvégére P-SZ-V Mátrafüredre. Milyen látnivalókat érdemes megnézni a környéken? Hosszabb gyalogtúrák kizárva, mint biztos kiderült, nem motorral leszünk, négy kerékre váltunk :) Esetleg a faluban bevált, normál árú, étterem is érdekelne. Szállást már találtam, le van foglalva.
Elõre is köszönöm!
     Reply to this

Ullyses (msg) 12992 Feb. 12, 2016, 3:47 p.m.   reply to: 12986 x
nekem az utólag beszerelt rádió szívta le..., de az elõlapjának leszedésével (csak egy gombnyomás) megoldódott!
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 12991 Feb. 10, 2016, 11:57 a.m.   x
Ha kifogy az akku, ülj át egy másik autóba!
     Reply to this

Ispan (msg) 12990 Feb. 10, 2016, 11:39 a.m.   reply to: 12989 x
Az is egy megoldás lehet, de akkor mi értelme van a riasztónak?
Mondjuk a múltkor vagy 10 napig tök nyitva felejtettem,és nem történt semmi baj, pedig a csomagtartóban azért voltak számomra rendkívül fontos nélkülözhetetlen dolgok.
A megoldás: kevesebbet kell motorozni....:-))))))))
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 12989 Feb. 10, 2016, 11:01 a.m.   x
Ispán!
Mikor két hétre magára hagyod, húzzad le az akkusarut, oszt´ jónapot....
     Reply to this

Nmiki (msg) 12988 Feb. 10, 2016, 9:03 a.m.   reply to: 12981 x
Nekem is egy 1.4-es G Astrám van, nem tudom, hogy hány éves az akksim, (3,5 éve van nálam) de nem tapasztaltam indítási gondokat. Pedig azóta minden hónapban 1x, 2 hetet áll egy parkolóba a kamion helyén. Tehát vagy a töltésed sz@r, vagy leszívja vmi plusz fogyasztó. Normál esetben nem merülhet le.
     Reply to this

gabo67 (msg) 12987 Feb. 8, 2016, 9:02 p.m.   x
Ispán ne parázz nekünk is két hét állás lecopja az aksit, és nekünk is a riasztó:( sajna aki rövid távokat jár és ritkán annak töltögetni kell az aksit. Szokj hozzá:)))
     Reply to this

kawa70 (msg) 12986 Feb. 8, 2016, 8:09 p.m.   reply to: 12983 x
Akár normális is lehet. Ha csak 0,5 W (0,04A !) folyik el valamelyik utólag beszerelt fogyasztó felé, az 24 óra alatt 12 W. Annak azért van nyoma 14 nap után, amikor az inditóáram viszont kéne rendesen.
     Reply to this

kawa70 (msg) 12985 Feb. 8, 2016, 8:04 p.m.   reply to: 12981 x
Igen, létezik hogy a riasztó két hét alatt leszívja az akkut. Plusz ott a rádió készenlétije és az autó fedélzetije.De a riasztó ami jobban szivhatja. Ahogy írták, nyugalmi állapotban áramot mérni és kötögetni lefelé egyenként a lehetséges perifériákat. Vagy próbából a riasztót kikötni egy idõre és megnézni. De lehet ezer más oka is, többnyire félvezetõs, kondenzátoros eszközök amik ha meghibásodnak szivárgóáramot tudnak okozni. De elõfordult már hibás, rugótörött érintkezõs relé is ami leszivta az akkut, igaz ott rapszódikus és gyors lefolyású volt a folyamat. Nem ugy a hibakeresés.
     Reply to this

kawa70 (msg) 12984 Feb. 8, 2016, 7:57 p.m.   reply to: 12979 x
Ez a sulycsökkentés és a gyári sporolás eredeménye. Akkorát tesznek bele ami a gyári állapotú motort kényelmesen beinditja ideális körülmények közt.
Célszerû egy mérettel nagyobbat tenni bele csere esetén.
     Reply to this

Flenegen (msg) 12983 Feb. 8, 2016, 7:51 p.m.   x
Ugyan nem értek hozzá, de ha egy új akksi 2 hét alatt lemerül akkor azért én egy villamossági szakemberrel multiméterrel kiméretném a nyugalmi felvételt.

Én kimondom, szerintem nem normális dolog.
     Reply to this

kawa550 (msg) 12982 Feb. 8, 2016, 6:54 p.m.   reply to: 12981 x
Mondjuk ha csak annyit kell visszatölteni amit a riasztó leszív, akkor ugyan úgy lehet egy csepptöltõ is megoldás ahogy a téli motortárolásnál.
     Reply to this

Ispan (msg) 12981 Feb. 8, 2016, 6:30 p.m.   reply to: 12977 x
Ez egy 1.4-es benzines G Astra Opel.
Az igazság az, hogy mindenhova motorral megyek,és az egy két hét az tiszta állás. semmi mozgás. :-)
Na jól van akkor megnyugodtam,köszönöm a segítséget mindenkinek.
Most kiszedtem és feltettem töltõre.Motoroknál nincs ilyen probléma.....:-)))
Mondjuk a bömbinél egyszer szintén a riasztó leszívta, de volt MÁSIK!!! :-))))))
     Reply to this

lendvai (msg) 12980 Feb. 8, 2016, 6:11 p.m.   reply to: 12979 x
Nekem gyárilag 45Ah van egy 2.4 benzines motorban. Mellette az autó sem olyan nagyon kicsi. :-)Nagy hidegben reggelente lehetett érezni, hogy a kapacitást feláldozták a térfogat oltárán, de azért még helytállt, ha kicsit erõlködve is.:-)
     Reply to this

kawa550 (msg) 12979 Feb. 8, 2016, 5:32 p.m.   reply to: 12978 x
Ha a 45Ah a kicsi autókba való, akkor mit mondjak az sx4 1.5 benzin 36Ah-s (!!) gyári akkujára? :))))) Nem mellesleg, 8 évig gond nélkül szolgált, csak az nem tetszett hogy 3x is sikerült egy beszaladok valahová de égve maradt a lámpa módszerrel bikakábelesre meríteni. Oszt az utolsónál elfogott a méreg oszt tettem bele egy 55-öst, azóta nincs is gond. :))
     Reply to this

pandamaci (msg) 12978 Feb. 8, 2016, 4:54 p.m.   reply to: 12976 x
Igen ,létezik olyan Riasztó, ami 2 hét alatt simán leszívja, akkor is, ha az autóban minden OK.
Meg van még olyan rádió is, ami nem levett elõlappal, vagy nem rendesen kikapcsolva több nap alatt ugyanigy lemeríti.

Egyszerûen meg lehet mérni a nyugalmi áramfelvételt, mekkora, abból következtethetsz rá.

A 45ah különben nagyon kicsi autókba való-de van amit ezzel vagy még kisebbel adnak ki és jó.
     Reply to this

László_atya (msg) 12977 Feb. 8, 2016, 3 p.m.   x
Kérdés ugye, hogy milyen autóban kell, hogy helyt álljon a 45 Ah, pl egy 2 literes dízelben, vagy egy 1,4-es benzinesben? Meg hogy mennyi ideje van töltõdni, értem ez alatt, hogy ha pl. 3 km-re autózol minden nap, a reggeli indítás után rákapcs világítás, fûtés, esetleg ülésfûtés, tükör-szélvédõfûtés, nagyzene :), akkor a 3 km nem biztos, hogy elég arra, hogy visszatöltsön a generátor.

Érdemes lenne kimérni elõször is azt, hogy van-e normális töltés. Aztán ha az rendben lévõnek tûnik, jön a molyolás a fogyasztókkal. Egy jó villanyász tudja, hogy mit hol kell mérni ahhoz, hogy ha valami hiba van (pl valamelyik kábel letestel), annak az okozója hamar kiderüljön.
     Reply to this

Ispan (msg) 12976 Feb. 8, 2016, 1:37 p.m.   x
Sziasztok!
Vettem új akkumulátort az autóba 45 Áh 400 A indító arammal.Varta. 10-15 NAP nemhasználat esetén valami leszívja annyira, hogy nem indul.
Egy riasztó van benne.
Létezik, hogy ennyi idõ alatt elfogyjon a szufla ?
Vagy valami kóbor áram lehet a ludas?
     Reply to this

László_atya (msg) 12975 Feb. 8, 2016, 12:29 p.m.   x
Hello!

Nagybratyóm ilyennel nyomja talán 1-2 éve. Nem látok bele a napi rutinjába, de amikor szóba kerül, el van ájulva tõle teljesen. Azt mondja, hogy a CX óta ez a legjobb Citrom. Nagyjából elhiszem neki, mert még élénken él az emlékeimben a csatahajó CX-e, abból is a GTI Pallas kivitel, amit állandóan polírozott, hogy legapróbb bogár is súlyos zúzódásokat szerezve seggelt el a karosszérián, és könnyes lesz a szeme a jóembernek, amikor beszél róla... :) Szóval Citroen b*zi a javából.

Szóval mi érdekel? Megkérdezem tõle. Szervizt ne kérdezz, mióta megvan neki, azóta nem vitte szervizbe (nem azért, mert igénytelen, hanem mert nem kellett... :D), csak olajcserére.
     Reply to this

klimas (msg) 12974 Feb. 6, 2016, 8:34 p.m.   x
Sziasztok !
Üzemeltet valaki C4 Picasso-t ? Érdekelnének a tapasztalatok , természetesen privátban. Kösz.
     Reply to this

Tomi1 (msg) 12973 Jan. 19, 2016, 8:55 a.m.   x
Sziasztok!
Ha valaki meg tudná írni, hogy a BMW R 850 R kormányának közepén lévõ kapcsolókat hogyan tudnám kivenni, azt megköszönném!
A kormányfûtés és a vészvillogó kapcsolójára gondolok.
Szeretném az érintkezõit megtisztítani!

Reply to this

tsanyi (msg) 12972 Jan. 18, 2016, 6:23 p.m.   reply to: 12970 x
Így van, a cikk könnyen értelmezhetõ volt.
     Reply to this

tsanyi (msg) 12971 Jan. 18, 2016, 6:23 p.m.   reply to: 12967 x
Kösz, ebben ott volt a válasz, olyan invertert kell venni amelyikhez írják az áramfejlesztõs használatot.
     Reply to this

klimas (msg) 12970 Jan. 18, 2016, 4:51 p.m.   reply to: 12966 x
Az ismerõs inkább feszültség és frekvencia ingadozásra gondolhatott, csak rosszul mondta. Az aggregátorok, fõleg az egyszerûbb kivitelûek nem igazán tudják minden terhelésnél egyenletesen biztosítani az említett két paramétert. Ahogy változik a terhelõ áram, a meghajtó belsõégésû motor fordulata is változik, ez viszi magával a két értéket Egy motoros gép /fúró , sarocsiszoló és társai/ kevésbé érzékeny ezekre.

Reply to this

klimas (msg) 12969 Jan. 18, 2016, 4:44 p.m.   reply to: 12967 x
Korrekt cikk!!!!!
     Reply to this

F2 (msg) 12968 Jan. 18, 2016, 3:18 p.m.   reply to: 12966 x
Csak olyan aggregátor jó, aminek van gyári elektronikus fesszabályozója... Az olcsó, fesszab nélkülivel csak tönkreteszed. Van ügyfél, ahol informatikai eszközöket látnak el aggregátról és ott is uez a feltétel, hogy stabil fesz kell...
     Reply to this

cvendel (msg) 12967 Jan. 18, 2016, 2:26 p.m.   reply to: 12966 x
Bár én nem vagyok hegesztéshez értõ, de olvastam az inverteres hegesztõkrõl egy cikket. Megosztom Veled, hátha segít egy kicsit.

Link
     Reply to this

tsanyi (msg) 12966 Jan. 18, 2016, 9:38 a.m.   x
Hegesztéshez értõ emberek véleményét kérném, hogy az inverter kevesebb áramot vesz-e fel mint a hagyományos trafó és legfõképp az érdekel, hogy aggregátorról mûködik-e? Ezt azért kérdem mert egy ismerõs azt mondta, hogy az áramingadozást nehezen viseli az inverter.
     Reply to this

árpi64 (msg) 12965 Dec. 27, 2015, 8:10 p.m.   x
Balatonmária vagy környékén tud valaki asztalost ajánlani? 3 db beltéri ajtó kellene de egyedi méretben:-(
köszi elõre is
     Reply to this

lecso (msg) 12964 Dec. 23, 2015, 3:38 p.m.   reply to: 12963 x
Bejössz a MAMI-ba, leszedjük, ott egy sarokra az oázis, kiválasztod a színt, megvesszük a kedvezményemre, oszt egy óra alatt megcsináljuk.
     Reply to this

gabo67 (msg) 12963 Dec. 23, 2015, 3:31 p.m.   x
Szia lecsó nem akarlak terhelni:))) jövõre elmegyek és intézem , de köszi a felajánlást
     Reply to this

lecso (msg) 12962 Dec. 23, 2015, 3:23 p.m.   reply to: 12951 x
Összerakom neked.

Reply to this

klimas (msg) 12961 Dec. 23, 2015, 8:40 a.m.   reply to: 12960 x
Kösz! Takarítottam....:)))) A fene enné meg a ráérõ mocskokat!!!
     Reply to this

kawa550 (msg) 12960 Dec. 22, 2015, 9:13 p.m.   reply to: 12959 x
Azt hogy töröld a linket, ne küldj semmit, ne olvass onnan semmit, és minél kevesebb idõt töltesz ott, annál kevesebb bajod származhat belõle.
A paypal oldalán pedig akkor vagy ha ott a kis zöld lakat és mellette a Paypal, Inc. [US]
     Reply to this

klimas (msg) 12959 Dec. 22, 2015, 9:02 p.m.   reply to: 12957 x
Erre gondoltam én is!
MI van ha a linkre küldök valami f---sz email címet meg jelszót?????
     Reply to this

ErErpower (msg) 12958 Dec. 22, 2015, 8:40 p.m.   reply to: 12955 x
Van hosszabb is nekik,hisz méretre vágnak amilyen kell csõ színbe is... :)
     Reply to this

csokabi (msg) 12957 Dec. 22, 2015, 8:26 p.m.   reply to: 12956 x
Vigyázz vele, tuti adathalász a link! Teljesen más a PayPal címe. A helyedben jelezném a PayPal felé kísérletet. Arról nem is beszélve, hogy automatikusan kiküldik a regisztrált email címre, ha módosítottak a feltételeken vagy megváltozott a számlaszámuk.
     Reply to this

klimas (msg) 12956 Dec. 22, 2015, 8:10 p.m.   x
Sziasztok!
Általános kérdés: használ-e valaki Pay Pal-t ? Ha igen, kapott-e mostanság levelet tõlük?

A szöveg: Hello Dear,

We´re constantly working to make safer, simpler and more convenient for our customers.
This means that from time to time we have to make changes to the terms of our User Agreement.
To make sure you are always informed we have posted recent updates on our website. OK! Értem a lényeget ....
Ide kell kattintani:
Link

Nekem gyanús, ugyanis néhány napja jött egy huncut iromány, rájuk hivatkozva.... és hasonló adatokat kértek/volna/

Reply to this

gabo67 (msg) 12955 Dec. 22, 2015, 7:10 p.m.   reply to: 12953 x
Szia ErErpower õk nincsenek is túl messzi csömörtõl, megnézem mibe fáj náluk méretre legyártva. Kormány magasító miatt kicsivel hosszabb kell mint a gyári
     Reply to this

gabo67 (msg) 12954 Dec. 22, 2015, 7:04 p.m.   reply to: 12952 x
Szia molicx köszi a tippet ezt a nyelvi nehézségek miatt dobom:)) mást meg nem nagyon akarok molesztálni a bánatommal :))

Reply to this

ErErpower (msg) 12953 Dec. 22, 2015, 11:25 a.m.   reply to: 12946 x
Link
én is rendeltem már tõlük és fogok is, és minõségi cucc!
     Reply to this

molicx (msg) 12952 Dec. 22, 2015, 11:10 a.m.   reply to: 12946 x
Szia Gabo67!
Link
Vásárolható komplett szett, vagy bármi, amit szeretnél!
Üdv.:moli
     Reply to this

gabo67 (msg) 12951 Dec. 20, 2015, 9:18 p.m.   reply to: 12950 x
Szia
Inkább nem vállalom be ezt a verziót
     Reply to this

lecso (msg) 12950 Dec. 20, 2015, 5:14 p.m.   reply to: 12946 x
Vagy megveszed a Motoroázisnál méterre, és összerakod magadnak.
     Reply to this

truck33 (msg) 12949 Dec. 20, 2015, 12:40 p.m.   x
Sziasztok!érdeklodnék hogy tudtok e ajanlani nekem olyan szerelot aki jartas a honda goldwing 1200 szereleseben villamosag teren!koszonom elore is
     Reply to this

gabo67 (msg) 12948 Dec. 20, 2015, 12:09 p.m.   x
Köszi Sanyikám:)
     Reply to this

tsanyi (msg) 12947 Dec. 20, 2015, 8:30 a.m.   reply to: 12946 x
: Link . Link
     Reply to this

gabo67 (msg) 12946 Dec. 20, 2015, 8:17 a.m.   x