13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10

Please log in

Registration
Forgot password
TEREPMOTOROSOK BESZÉLGETNEK
Next page

zsore 149 17. August 2010 20:28   reply to: 148
Pontosan! Éppen errõl dumáltunk ott a KTM-es stábbal, miközben szájtátva néztük, hogy a profik nem fáradnak :o) Csak mentek, mentek és mentek...Én meg csak lihegtem,csak lihegtem és lihegtem :o)))) Lehetett volna menni du. ötig, de fél kettõkor eljöttem, mert éreztem, hogy még egy kör és nem a saját lábamon jövök le a pályáról! Mindezt úgy, hogy két hétig szívtam fel magam erre a tesztre...Ennél keményebb sport nincs!!! Neked is jó pihenést!
    

manóbácsi 148 17. August 2010 19:57  
Addig nincs baj míg érzed a kontroll végét!!!
A bajok és a gipsz akkor kerül elõ mikor nem vagyunk 10
tában a korlátokkal!
Ezt + Te érzed és senki más!
Szia Jó éjt


    

zsore 147 17. August 2010 18:30   reply to: 142
Most nézem, hogy Te mit kötexel? Megeszlek reggelire kexxel!!! :o) Rajtam volt az a büdös nagy protektoring, akkora vagyok benne, mit egy hokis :o)))
    

zsore 146 17. August 2010 18:23   reply to: 144
Nincs gond! Tény ami tény,én csak egy mozgó bólya voltam a pályán... :o)
    

zsore 145 17. August 2010 18:20   reply to: 143
Nem zavar sõt! Köszönöm! Sajnos akkor nem tudtam, hogy fotóz a srác :DDDDD Ha tudom, kicsit jobban odateszem magam arra az egy percre ;o)Amikor tudom, hogy fotózás van, akkor nem kímélem magam, csak az a baj, hogy a maximumot kb. 5 percig tudom produkálni :o)
    

Macko 144 17. August 2010 18:01   reply to: 143
Nem érezte úgy, hiszen voltak ott mások is rajta kívül! :-D

(Bocsi Zsorci...)
    

manóbácsi 143 17. August 2010 17:41  

Zsolti!
A felsõ mandíneres képen kicsit ha jobban beülsz a tankba és jobban leterheled az elejét biztosan gyorsabb lennél !
de szerintem Te úgy érezted,hogy ennél gyorsabban az öreg Isten sem tudna menni!!!Próbáld +.
Amúgy a jobb térdeddel még tudnál nyomni kicsit lefelé.
A légmunka innen jónak tûnik!
Bocs,hogy beleszólok csak úgy mondom.
Manó
    

Rudo 142 17. August 2010 17:41   reply to: 141
Ki ez a túlsúlyos srác azon a szöcskén? :-o
    

zsore 141 17. August 2010 16:45  
+ én:
    

zsore 140 17. August 2010 16:40  
Pár kép péntekrõl:
    

manóbácsi 139 17. August 2010 08:11  

Sziasztok!
Köszönöm szépen!
Remélem minden rendben lesz!
Szeptember elsõ hetében ID Kornél minden nap edzést tart
a Zselickislaki pályán!/bár nem tudom mi az ára /fõ))))
Manó
    

zsore 138 16. August 2010 20:15   reply to: 137
Csak a Lacika volt Czuni részrõl. Persze, az új gépek is ütõsek voltak, de a legnagyobb élmény mégis az volt, hogy kvázi belecsöppentem egy elsõ osztályú krosszverseny kellõs közepébe! Ugye a szlovák versenyzõk meg akarták mutatni a magyaroknak és viszont. Az MX1-es nagyok meg akarták mutatni az MX2-eseknek és viszont. Tehát nem nagyon lazáskodtak. Potya új gépek, profi stáb a futómûbeállításhoz, lesték a kívánságokat, szépen felkészített pálya, egyszóval minden adott volt egy jó derbihez. Én meg ennek a kellõs közepébe csöppentem. Szerinted? Még most is vigyorgok miközben e sorokat jegyzem :o)))) Konkrétan egy ilyen élményre általában nulla esélye van egy magamfajta mûkedvelõnek! Talán a héten kapok pár képet magamról is, majd berakom. Tanulságos lesz látni, sajnos videózni nem tudtam magam...Hát ez volt.
Jó melózást és sok lét, nem utolsó sorban pedig jó egészséget kívánok! :o)
    

manóbácsi 137 16. August 2010 15:05  

Na most már itt vagyok!
Elhiszem,hogy nagy élmény volt a 7 vége!
Vadi motorral pergetni mindig is az volt!
Az "öreg"CZUNI is ott volt?
Képzelj el 1 7 végét szárhegyen 50 motoros között!
Sajna nem tudok kimenni 19-22 között mert Hollandiába
megyek melózni! Csak megyek és jövök! De ezért is fizetnek!
Dani:Az EXRÉM körülmények igazán jól mutatnak!
Talán majd Veled is megyünk 1-et!
Sziasztok Manó
    

manóbácsi 136 15. August 2010 18:04  
Sziasztok!
Holnap reagálok mindenre Daninak és Zsorénak is !!!
Most kurva fáradt vagyok!
Ebben a pillanatban értem haza SZLOVÁKIÁBÓL !
Iszom 1 Szlovák sört és SZPÁTTY!
    

gencsydani 135 14. August 2010 17:18  
Dömösi extrém enduro képek perceken belül elérhetõk: http://www.hgmc.hu/dani/100814domosextrem/
    

zsore 134 13. August 2010 19:27  
Gázhúzásról jut eszembe :o) Gyönyörû napom volt ma! (Hátha valakit érdekel :)Szal, ma volt a 2011-es 4T MX KTM-ek sajtóbemutatója Köbölkúton, ahol az onród jóvoltából magam is részt vehettem, mint onród offród felelõs.Mint mondtam 250,350,és 450 SXF volt a felhozatal, a 2T-k távol maradtak.
Voltak magyar és szlovák versenyzõk, elképesztõ élmény volt velük egy körön, egyidõben menni. Nekem hatalmas élmény, nekik tiszta haszon, mivel egyel több terepakadály van a pályán,ráadásul mozog is :o)Volt valami kanibál szlovák gyerek, elég barna forma. Konkrétan majdnem elvitte a fejem. Úgy beszartam, ahogy már régen nem...Egyszerre ugrottunk, és az õ hátsókereke az én fülem(!!!) mellett zúgott el. Majdnem összefostam magam! Ettõl eltekintve, rendszeresen kerülgetett pl. Czúni Laci, Nagy Alex, és még jópár komoly forma. Hát, újra gondoltam a krosszkarrieremet, bár a profikhoz elég ökörség mérni magát az embernek. Le volt rövidítve a kör, én három körönként kaptam egyet. Erre még büszke is voltam :o)))Ja, voltak mocik is! A 250 nagyon finom. Könnyû, megy, mint az ökör. A 350-tõl kicsit tartottam, ez lett a nap meglepetése! Csoda! Annyira kezes, hogy elképesztõ, simán boldogultam vele. A 450-est hagyjuk, az egy gépállat.Komoly ember kell hozzá...
Lesz cikk és videó, majd berakom.A felsõ képen Czúni Laci.
    

manóbácsi 133 12. August 2010 06:14  
Szerintetek haszál a gyors haladásban Talmácsinak az új
szponzor?
A gázt nem pénzel kell húzni !!
SZERINTEM
    

manóbácsi 132 9. August 2010 16:10  
Köszi az infót!!!
Én sem tudtam mi történt!
Végre összejött neki!
Mindjárt írok neki!
Kösz Manó
    

zsore 131 9. August 2010 14:59  
Úgy látom tévedtem...De jó ez így! :o)

http://mxonline.hu/nemeth_kornel_nyert
    

manóbácsi 130 9. August 2010 06:30  

Tegnap beszéltem az "öreg" Kornéllal.
Az erdélyi edzõtáborra õ is szervez pár versenyzõt!
Talán így leszünk páran!!
Szép napot Manó
    

zsore 129 8. August 2010 21:00  
Megnéztem! Kornélnak 15.-én lesz a köv. verseny!

http://www.nth108.com/index.php?lang=hu&content=cal
    

zsore 128 8. August 2010 19:34   reply to: 127
Hát valszeg igazad van. Jó lenne egy újabb Kornél, vagy inkább még 4-5! Remélem jól sikerült neki a mai verseny (ha volt egyáltalán) Majd utána nézek! :o)
    

manóbácsi 127 8. August 2010 19:26  

Mit írtam az nem csak Balura érvényes!!
Az egész Magyar mezõnyre vissza lehet vezetni!
1-edûl Kornél az ki ott tudott lenni az elsõ 20-ban???
Leok szerintem a 6.lett és így volt összesített 3.
Ramon 1 3. és 1 4.hellyel lett 4.
Ramon a Buldog az emberem!!!
Mióta Stefán nem megy .
Jó éjszakát

    

zsore 126 8. August 2010 19:19   reply to: 125
Milyen érdekes, hogy az elsõ futamban tényleg erõbõl verte Leok Cairolit de! Mi lett a másodikra? Rendben, elcseszhette a rajtot, jött is fel utána rendesen, de csak a 7. helyig sikerült. Sztem jól látszik, hogy nem bírják a 450-es gépeket kondival a versenyzõk. Tök jól látszott Bobrishev-nél is ez,a másodikban csak szédelgett, egyszerûen nem bírta fizikailag. Zseniális ez a 350-es gép, kiváncsi leszek, a mi Bencénk mikor ül át rá...Az MX3-at állítólag meg is szüntetik, mert már ott sincs 450-esnél nagyobb gép. Minek az? Senki sem bír vele!
Ami Balut illeti, jó lenne tudni, hogy mennyi hátrányt jelent nála a gépe színvonala, és mennyit a motorkezelés színvonala...Sztem szépen helyt állt abban a mezõnyben, ráadásul még rendesen benne lehet a múltkori perec...Tanulni mindenesetre nagyon hasznos egy ilyen meccs.
    

manóbácsi 125 8. August 2010 15:48  
Ez a Sváb gyerek igen igen jó!!!
De a Leok srác sem pite!!!
Erõbõl verte le az Olasz SZÉPSÉGET !!!
Gratulálok Neki !!!
Balunak igen igen sokat kell még tanulnia ha a 30.
helyrõl el akar mozdulni!
Felesleges erre a helyre pénzt költeni!
Bár ha azt veszem,hogy annak idején velünk is utazott és BEVÁSÁROLT a MAMSZ-os barom akkor biztosan vele is vannak KIRÁNDULÓK!!!!!

    

zsore 124 8. August 2010 14:33  
Sziasztok! Csak mondom, hogy fél óra múlva kezd Loketben az MX VB második felvonás! Mx2-ben indul a Déczi Balu! A #116-os postban beírt linken elvileg nézhetõ élõben.

Manóbá! Mi a véleményed a Roczen gyerekrõl? Hogy a rákba lehet 16 évesen ilyen szinten??? Ennek vagy az anyja vagy a faterja tuti,hogy krosszmotor! Mi lesz vele 20 évesen? A Carioli most 25...
    

manóbácsi 123 6. August 2010 07:17  

Ez TÖK KIELÉGÍTÕ VÁLASZ MINDENKINEK !!
Kellemes 7 végét
Manó
    

zsore 122 4. August 2010 19:32   reply to: 121
Szia! Nem hiszem, hogy itthon más szabályok lennének, mint nemzetközi szinten...Sztem mindenki a saját felelõsségére áll rajthoz, ahogy ezt a verseny alapkiírásokban rögzítik is.Csak a bukó, a csizma, a kesztyû és a rajtszám kötelezõ, a többi ajánlott.Valszeg az van, hogy sokan úgy gondolják, õket nem érheti baj, legalábbis semmi komoly. A statisztikák érdekes módon õket igazolják...
Idézet a nemzetközi alapkiírásból:
"A motocross rendezvényeken minden versenyzõ saját felelõsségére indul.A versenyzõk a „Nevezési ív” aláírásával kijelentik, hogy ismerik a versenyszabályokat, a
versenykiírás feltételeit, azokat és a verseny rendezõségének utasításait betartják, továbbá
kijelentik, hogy a rendezõ egyesülettel- jogi, illetve magánszeméllyel szemben semmiféle
kártérítési igénnyel nem lépnek fel."
És a lényeg:
"12.5. A versenyzõk öltözéke
 Bukósisak és motoros szemüveg:
A versenyen használatra kerülõ sisakoknak teljesen épnek kell lenniük, semmilyen módosítás nem
lehet a sisak alapstruktúráján és "E" szabványú hitelesítésnek láthatóan benne kell lenni.
A gépátvételnél el kell távolítani minden olyan bukósisakról az engedélyezési jelzést, amelyet
ellenõrzéskor sérültnek találtak. Egyéb bukósisak tartozék, szemellenzõ, stb. vagy állszíj sem lehet
sérült vagy horzsolt. A bukósisakot ellenõrizni kell, hogy szorosan és jól illeszkedjen a versenyzõ
fejére.
 csizma,
 kesztyû, bõr vagy erõs textilanyagból,
 nadrág, bõr vagy ezzel egyenrangú anyagból készülhet, éghetõ és hõre zsugorodó mûanyag a
FIM elõírás szerint szigorúan tilos!
 a felsõrész testhez simuló, és alsókart csuklóig takaró, zárt mez lehet, nem lehet gombolható ing.
Bõrbõl, vászonból ill. erõs anyagból készült veseszorító, gerinc- illetve vesevédõ ajánlott."

No comment...
    

manóbácsi 121 4. August 2010 16:47  

Szia Zsolti!
Ez szerintem olyan dolog mint a pap és a papné esete!!
Kinek ki.
de valami biztosan van a dologban mert kiba..ott kevesen
mennek tökre beöltözve! Itt nálunk lehet,hogy kötelezõ !!!!!!
De majd + kérdezem Bencétõl!
Szia Manó

    

zsore 120 4. August 2010 14:21   reply to: 119
Ja, de nagyon fura, hogy valaki képes kockára tenni a szezonját, rosszabb esetben akár az életét ugyebár, hogy megspóroljon némi kényelmetlenséget...Nem tudom elképzelni, hogy mondjuk Cairoli másodpercekkel rosszabb köröket menne egy páncélban nakvédõben, mint anélkül...Nyilván kényelmetlenebb és megszokást igényel, de ha ezek nélkül odaveri magát, sokkal többet veszít néhány másodpercnél.Különösen egy profi, aki ebbõl él...Mondjuk az utolsó belga vb futamon Cairoli adott a mezõnynek bõ fél percet, cuccban meg adott volna 10-15 másodpercet, ha egyáltalán veszít valamit. Iszonyat felelõtlenség szerintem cucc nélkül menni. Direkt néztem a magyar mezõnyt, a legtöbbnek még nyakvédõje is van, pedig az aztán tényleg igényli a megszokást, és rohadtul nem olyan lóvékért mennek, mint a VB menõk. Ha ott leírja magát valaki rendesen, soha nem tud visszakerülni többet, annyi tehetséges ifjonc ácsingózik a helyükre.Hát, õk tudják...
    

manóbácsi 119 4. August 2010 07:00  

Szia Jó reggelt!
Lacikának biztosan igaza van !! De ez tényleg személy függõ!
Én is körüljártam 1 kicsit a témát!
A ruházati kiegészítõket sem használja mindenki!
Nézd a VB menõket. Szinte senki nem használ "páncélt"
A kulcscsont védõt is igen kevesen!
Például engem tökre zavar a kézvédõ a kormányon.
Viszont sárban alig használják az igen jól bevált
szivacsot a sisak sildjén! Stefán E rendszeresen használta!
Szia Manó
    

zsore 118 3. August 2010 23:45  
Izgatott ez a védõcucc téma, mert hihetetlennek tartottam, hogy igaz legyen! Arról beszélek, amirõl alább, a #111-es hozzászólásomban írtam. Nos, ma egy on-line chat alkalmával megkérdeztem Czúni Lacit, aki asszem elég hiteles forrás krossz témában, mire ezt válaszolta:
"Sok menõ nem használ semmit, amit érdekesnek találok, és felelõtlennek. Én amit kell felszoktam venni. Mert ne a csont törjön inkább a mûanyag .."
Ez elég megdöbbentõ! Sosem értettem, miért sérülnek annyira brutálisan némelyek. Így azért némileg érthetõbb, de fel nem foghatom, hogy lehet valaki ennyire laza...
    

manóbácsi 117 1. August 2010 20:55  

KÖSSSSSSSSSSSZ
Jó éjt !
Manó
    

zsore 116 1. August 2010 19:13   reply to: 114
Itt nyomják élõben, utána az összes futam visszanézhetõ.

http://freecaster.tv/
    

manóbácsi 115 1. August 2010 18:18  

Az Olasz 49Mp elõnnyel nyert a II.Leok elõtt!
Ramon a 10.
Szia Manó
    

manóbácsi 114 1. August 2010 17:59  

Én most nézem a II.futamot!
Te hol nézed,hogy már eredményt tudsz?
Ramon itt még a III.
Ja igen ! mi annak idején sokat utaztunk és sok NAGY menõvel ültünk 1 asztalnál a bankettokon a futamok után!
Pl:JOBE,GEBOERS,EVERTS id,FALTA,VELKI,BABOROVSKI,hogy a szomszédokról ne feletkezzünk +!!
Szép volt rég volt:
Persze ha tudok valamit Koriról ELMONDOM!
Szia Manó
    

zsore 113 1. August 2010 17:35   reply to: 112
"Az Olasz nem szép ember de NAGYON JÓ!"
:DDDDDDDD Hát ez igaz!

A második futamban még komolyabb volt, az utolsó körben nem is ment, csak integetett és szórakozott! Elképesztõ!!! Ramon a második futamban hibázott, asszem végül be sem jött...Ezek azért nem véletlenül vannak ott az 1x biztos, de érdekes, hogy mekkora ott is a szórás. Mint ha nem is egy kategóriában indulnának. Néhány srác csak kóvályog a pályán bár szeretnék én úgy "kóvályogni" egy ilyen tarck-en, ahogy õk...
Nem sámli, miket éltél meg, remélem egyszer nekem is lehet részem hasonlóban.
Amúgy tényleg átbaszósak az ilyen pályák! Nem olyan látványos,mint pl. US Glenn Helen, ahol nagy fel nagy leugrók, meg supercross szerû eldobók vannak, de mégis akkorákat perecelnek, meg úgy kifinganak a sunyi homoktól, hogy az elképesztõ...
Ha lesz híred Kornélról oszd meg velünk légy oly jó!
Üdv!

    

manóbácsi 112 1. August 2010 17:00  

Szia Zsore!
Én is néztem az elsõ futamot!
Jó verseny volt!
Az Olasz nem szép ember de NAGYON JÓ!
Viszont a Belga BULDOG /RAMON/ sem ment rosszul! A végére talán elfáradt kicsit!
Mi is mentünk VALAHA ezen a pályán!TTT Kellemetlen mély homok! De ezért szép ez a sport!
Kori 3.Lett az utolsó futamon!
Talán mégis csak maradni tud! Holnap beszélek vele itt a neten és kifaggatom!
Manó
    

zsore 111 1. August 2010 16:50   reply to: 110
Neked is jó napot! Sajnos velem mostanában csak ON topic ügyek történnek, ezekrõl nem számolok be itt :o)
Talán annyi mégis, hogy egy sisakvásárlás kapcsán szóba elegyedtem egy szakival, és felvázoltam neki, hogy nem értem minként oldják meg a krosszversenyzõk, hogy betûrik a mezt a gatyába. Ez így banális kérdésnek tûnhet, de ha valaki gyakorlati szemmel kezdi vizsgálni a dolgot, egybõl rájön, hogy a megfelelõ védõruházat (pl. protektoring) viselése esetén ez szinte lehetetlen. Elmondta az ember,hogy úgy lehet ez a dolog, hogy a legtöbb versenyzõ NEM visel védõfelszerelést a mez alatt, vagy max egy könnyû kis páncélt, mert akadályozza õket a mozgásban...Néztem ma a Belga nagydíjat ( http://freecaster.tv/live/mx-gp-of-limburg-2010/1010881/mx-gp-of-limburg-2010-live )és pl. Carioli nem visel még nyakvédõt sem. Nem aszondom van miben bízniuk, tudnak a srácok, de azért fejük nekik is csak egy van...
    

manóbácsi 110 1. August 2010 08:19  

jó napot!
Megállt az idõ vagy mindenki szabin van??
    

manóbácsi 109 25. Juli 2010 07:20  

Nem vettem be a CHAVINTONT !
A GYergyószárhehyi barátom + hív minden crossost - enduróst 1 igen hosszú 7 végére edzeni kirándulni STB a pályájára!
nem kell fizetni semmit sem ! Csak a szállást és kaját!
Napi 6000 Ft reggeli vacsora szállás! De lehet ebédet is kérni. A pálya a szállástól 10 perc kocsival!
Ha van valaki az ismeretségi körödben szervezkedj!
Én is azt teszem! Az idõpontot MI választjuk meg.

    

manóbácsi 108 25. Juli 2010 07:13  

Na szerintem is tök igaza van!
Utána mentem a dolognak én is!
a kaposvári neve nincs crossisták is ezt mondják!!!!!!!!
biztos így van
Manó
    

zsore 107 24. Juli 2010 18:00  
Nos itt a kézvédõ kérdésre a válasz, egy versenyzõtõl:

"A válasz kézenfekvõ: eséskor eltöri a csuklód. Esõs versenyeken, köves pályán, használjuk a lepkét. Az pedig a startoknál összeakad és tanya. Ezért a legjobb a semmi. Az endurósoknak alapvetõ védõfelszerelés a fák miatt. Crosspályán nincs fa."

Fura, hogy erre nem gondoltam, talán mert az endurósok is esnek-kelnek, de a fák miatt tényleg muszáj...
    

zsore 106 24. Juli 2010 15:40   reply to: 105
A kánya vigye, pedig "benned bíztam elejitõl fogva".. :o))) No, úgy lesz! Ha valamelyiket elcsípem, kifaggatom! :o)
    

manóbácsi 105 24. Juli 2010 15:35  

Talán kérdezd + BENCÉT,Borkát,Kornélt STB
Szerintem van valami oka!

    

zsore 104 24. Juli 2010 13:36  
Beírtam egy krosszmotoros fórumba is, de nem kaptam választ, hátha innen tudja valaki...Szóval képtelen vagyok rájönni, hogy miért nem használják krosszgépeken az enduró jellegû (azaz oldalt is zárt) kézvédõt??? Amellett, hogy minden szempontból jobban véd, szerintem semmiben nem akadályozza a pilótát, és ha alubetétes, akkor jó eséllyel még a kuplung-fékkar törést is kivédi...Rosszul látom? Nyilván van valami oka ennek, de vajon mi?
    

manóbácsi 102 22. Juli 2010 20:09  
igazad van MACKÓ TESTVÉR!!!
Most hívtam LACI BÁCSIT!
    

Macko 101 22. Juli 2010 19:21   reply to: 99
Szabó II. László fia Szabó Attila, aki valóban a Hungaroring Motorsport Iskolát jegyzi.
    

manóbácsi 100 22. Juli 2010 18:21  

A FIÁT NEM ISMEREM DE AZ ISKOLÁVAL A RINGEN Õ IS FOGLALKOZIK
a LACI DRAPÁL JANIVAL 1-ÜTT MENT
AZ AKKORI MOTO GP-ÉN
    

manóbácsi 98 22. Juli 2010 06:51  

Valaha régen 1 Lacházi versenyen SZABÓ II LÁSZLÓ))))
hozott 1 kiskutyát!!
MIT GONDOLSZ MI VOLT A NEVE?
UBORKA!

    

zsore 97 21. Juli 2010 21:05   reply to: 96
Nemaszondom profi a srác de a Borka se uborka... A számítógépbe vmi rendes olajat tegyél, ha jobb a kenés kisebb a hõtermelés ;o)
    

manóbácsi 96 21. Juli 2010 20:17  

sziasztok !
Bocs de tegnap KIGYULLADT a számítógép !!
Generál !/henger dugó fõtengely/
Minden féleképp BENCE A SZTÁR!

    

zsore 95 20. Juli 2010 20:46  
No, ez még nem az amire vártam (lusta a baba vagy mi:),de nem rossz...

http://mxonline.hu/mxonline_tv_mxob_csolnok
    

Okta 94 19. Juli 2010 20:15   reply to: 93
Kornél alatt is a kátéjem olyan, mint egy pitbike. :-DDD

Na igen, itt nem hátrány az XL-es méret. ;-)
    

zsore 93 19. Juli 2010 17:02   reply to: 92
Az hát, és ami számomra nézve igen jó hír, hogy szó szerint nagy (187/92) ami szerint a nagy termetû paliknak is van keresnivalója ebben a sportban :o)Tegnap volt egy koma, másodosztályban indult, hát minimum két méter volt és legalább 110 kiló. Úgy nézett ki alatta a 450-es CRF, mint egy gyerekbicaj :o))) Amire Manó utalt, valszeg inkább az,hogy egy magas szintû mezõnyben, egy korosodó, sokat kihagyó versenyzõ nem férhet be az elejébe semmiképpen sem, legyen bármilyen rutinos is...Monnyuk azért szívesen megnézném az Everts srácot, mit mutatna a mostani VB-s mezõnyben. Igazán érdekes és tanulságos lenne látni...
    

Okta 92 19. Juli 2010 09:04   reply to: 87
Hát ha még Grill edzene is "rendesen" a versenyek mellé! Én nagyon bírom Gábort, szerintem igen nagy tehetség.
    

zsore 91 18. Juli 2010 20:05   reply to: 90
Szigorúan csak a munkáit nézegetem :o))))
    

Macko 90 18. Juli 2010 20:02   reply to: 89
Vera mit szól Hondababához? :-)
    

zsore 89 18. Juli 2010 20:01  
Ja, a dokumentálásról lemondtam, mert találtam egy hondababa nevû csajt (aki ráadásul asszem versenyez is!!!) és olyan brutál videókat gyárt, hogy a TV-sek tanulhatnának tõle. Ma is láttam a pályán, nyilván lesz tõle anyag, majd belinkelem. Addig is itt a Tápióbicskei munkája, nekem leesett az állam mikor megnéztem...

http://www.youtube.com/watch?v=3fN9NIT0nOs

második rész:

http://www.youtube.com/watch?v=WpmIRNbLZMs&feature=related


    

zsore 88 18. Juli 2010 19:57   reply to: 87
E szerint itt is érvényes Puskás öcsi örökérvényû okossága,miszerint "kis pénz kis foci"...Amúgy mi a baj a Grillel? Soóky Zsolt sem mai gyerek, mégis ott van az elejében. Apropo: Szuper volt a mai derbi, a Borka péppé vert mindenkit, egyedül a Bencus tudott menni vele valamennyire. Érdekes, hogy mindkétszer az ukrán fiú (Andrej K.)vitte el a rajtot, de csak két körig bírta tartani a Boráékat. Komoly volt...
    

manóbácsi 87 18. Juli 2010 16:49  
Szia Zsolti!
Nagyon + lepõdnél ha azt mondanám,hogy a Bence az én pályámon és az én versenyemen ment elõször életében?
A Faterja igen jó barátom SZVOBODA TAMÁS.
Õ is jól húzta a gázt de ma sem "kutya" !!!!!!
Az elõzõkhöz:A pénz az idõ és a lehetõségek!
Milyen versenyág az hol a G Gábor még mindig ott van az élmezõnyben ha elindul 1-1 versenyen? A Kamrásról is mondhatnám ugyan ezt.
A Szvobodáéknál a balatoni és a tengerpari apartmanok
csak azért vannak mert nem elég a pénz mit a sponzorok
csepegtetnek!
Tudod már nagyon régen + mondták,hogy a háborúhoz mi kell!!
PÉNZ PÉNZ ÉS MEGINT CSAK PÉNZ
Ebbõl a sportból a kiöregedett bajnokok nem tudnak + élni
Tehát szakmát kell tanulni mi elveszi az idõt motorozástól!
Tudod HARRY EVERTSNEK mi a képesítése ? SEMMI!!!!!
Arról nem is beszélve ,hogy PARALÍZISES!
Mégis 4 világbajnokságot tudott nyerni!!! Miért?
Mert éjjel és nappal MOTOROZOTT!
Nem futott nem gyúrt csak MOTOROZOTT és MOTOROZOTT!
Én voltam náluk Belgiumban és láttam a STEFÁN ,hogy edzett
TRIÁL MOTORRAL és GEORGE JOBÉVAL!!
De a motortároló telis tele volt különbözõ típusu és fajtályu gápekkel!!!
Csak ennyi akartam mondani
Manó
    

zsore 86 17. Juli 2010 21:05  
Én ezt nem értem! Itt vannak ezek a kölkök. Úgy mennek, ahogy nem is lehet menni (de komolyan), elmebeteg a tempó, csoda a technikai tudás, elõttük az egész élet (pl.Szvoboda Bence aki ugye Tápióbicskén simán partiban volt Kornéllal 17-18 éves...), és sehol nem vagyunk még európában sem, nemhogy világbajnoki szinten...Vajon ez miért van? Pénz? Technikai háttér? Szakmai lemaradás? Én amikor nézem ezeket a kölköket, komolyan mondom, nem hiszem el, hogy ennél lehet gyorsabban menni...

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/teszt/honda-crf450r-teszt-57213
    

zsore 85 17. Juli 2010 20:29   reply to: 84
Hát nem könnyû neki az szent! Tavaly ment ott egy-két jó bemutatkozót, és idén mindenki lélegzetvisszafojtva várta, hogy jön egy európai, aki agyonveri a komplett helyi mezõnyt. Ugye sérülten kezdte a szezont odaát és bizony a formája sem éppen top mostanság, így tehát elmaradt a nagy bummm, és mindenki csalódott.Kicsit olyan ez,mint a Schumi féle visszatérés az F1 színpadára. Azt nyilatkozta, hogy nagyon kevés kint az edzéslehetõség, a pályák ritkák és borzasztó messze vannak egymástól, azonkívül ne felejtsük el, hogy egy tök idegen környezetben kellene 200%-ot teljesíteni...Oda-vissza repked,hogy tudjon rendesen edzeni, lássuk be azért ez kiveszi az embert mind fizikailag, mind pszihésen. Nagy a nyomás,nagy a tét.Erre mondtam, hogy fel van adva a lecke rendesen...Mondják, hogy ha ez az év nem sikerül és nem kap szerzõdést, akkor akaszthatja szögre a bukót...Mondom,nem kicsi a tét!
    

manóbácsi 84 17. Juli 2010 17:52  

na azért ez sem biztos!
Állítólag nem tudja teljesíteni a dolgot mit kellene!
A KTM nem támogatja csak úgy immel ámmal.
    

zsore 83 17. Juli 2010 17:31   reply to: 82
Szar ügy! Remélem összejön a srácnak Kanada! Ott tiszta lappal indul, csak a tudása és az eredményei alapján fogják megítélni. Drukkolok neki...
    

manóbácsi 82 17. Juli 2010 13:42  

Az "öreg" Kornél sokat változott!!
Bár soha nem volt 1 igazi barátja!!!!!!!!!!!!!
Én és a hasonlók is csak addig kellettünk míg a szekerét toltuk!A gyereknek az 1 ik ellensége az apja múltja!
Szerintem ma sincs igazi barátja.
    

zsore 81 17. Juli 2010 13:38   reply to: 79
Azt mondta a Kornél egy interjúban, hogy sokan basztatják meg támadják az öregét :O Hogy Õ azért nem akar a magyar utánpótlással foglalkozni soha, mert nem akar a faterja sorsára jutni.... Vajon miért van ez így?
    

zsore 80 17. Juli 2010 13:35   reply to: 78
Bakker! Sajnálom, hogy nem tok menni! Azért ha megvan a kiírás tedd be lécci! Most nézegetek egy 2006-os 250SX-F-et de hát az sem enduró ugyi...
    

manóbácsi 79 17. Juli 2010 07:19  
Ja még azt nem mondtam,hogy kisgyerek kora óta
ismerem õt hiszen KAPOSVÁRI !
Az apja és az anyukája igen jó barátaim!!!!!!!!!!
Az apjával 1-ütt dolgoztam a MOTO-CROSS-ban vagy 25 évet.
    

manóbácsi 78 17. Juli 2010 07:14  

Igen Õ !!!
Most írt nekem levelet és érdeklõdik a buli után!
Bár még odaát van a tengeren de ha az idõ + felelõ lenne
/mármint a verseny ideje/akkor jönne velünk !
Márpedig ha jön akkor más "menõk " is csatlakoznak abban
biztos vagyok!


    

zsore 77 16. Juli 2010 21:46   reply to: 76
khmm...mármint nth#108???
    

manóbácsi 76 16. Juli 2010 19:26  

Valószínû a kis KORNÉL is eljön!
    

zsore 75 15. Juli 2010 20:33   reply to: 74
Köszi! Ha van rá mód, csinálhatnátok némi videót.Hadd sajnálja, aki nem jutott el... :o)
    

manóbácsi 74 15. Juli 2010 14:40  

Igen enduró verseny lesz !

    

zsore 73 13. Juli 2010 20:39   reply to: 72
Ezzel csak két gondom van: 1. Nincs motorom. 2. Nem van idõm akkor. Amúgy ez enduró lesz?
    

manóbácsi 72 13. Juli 2010 19:44  

Sziasztok "porfelhõ lovagok" !
Társakat keresek ERDÉLYI versenyhez augusztusban!!
Ha végleges kiírásom lesz felteszem !!
Manó
    

zsore 71 13. Juli 2010 16:08  
Az idei évem csúcsa! A kommentekhez beírtam mindent. Hatalmas élmény volt!!! :o)

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/cross/katai-peti-motorja-71497
    

zsore 70 13. Juli 2010 14:36   reply to: 69
Szó nincs feladásról :o)Beszámoló és képek-videó mindenképpen lesz ha sikerül kijutnom. 2/4T témában pont a szubjektív, egyéni (tehát elfogult)szempontok érdekelnek a legjobban, hiszen a száraz tények általában mindenki számára ismertek aki kicsit is utána olvasott a témának(ne adj Isten, még személyes tapasztalatokkal is bír)Itt van egy újabb kis írás errõl:

http://mxonline.hu/mesterfon_a_kulonbseg_2t_es_4t_kozott

Sajnos az elmúlt hétvégén Gyulán rendezték meg a Köztársasági Kupa legutóbbi fordulóját tömegsport Senior kategóriában. Túl messze volt, hogy ezért lemenjek, de ez érdekel még nagyon, mivel ez az én korosztályom. Nagyon kiváncsi lennék, hogy végeznék közöttük...Rendesen gondolkodom, hogy jövõre kiváltom a licencet és bepróbálom...Max nem erõltetem, ha agyonvernek :o))) 8 verseny van egy évben márciustól szeptemberig, 2x15 perc + 2 kör/verseny, ennyit még bírok kondival,fõleg ha van idõ edzeni is. Sajnálom, hogy csak "vénségemre" adódtak meg a feltételek ehhez, de mióta meghalt Mátyás, ugye oda az igazság. Abból fõzünk ami van :o) Pitbike-ban már majdnem elindultam, de sajnos az nekem egyszerûen túl kicsi. Nem vagyok egy átlag krosszos méret, még a rendes gépek is kicsik alattam.
    

cstomi 69 13. Juli 2010 13:05   reply to: 67
Hali!
Ne add fel, azért sokszor idekukkantok és még vagyunk páran szerintem, csak tombol a nyár és gyerek+strand+kert+meló, Szóval nem annyit lógunk a gép elõtt, mint télen.
A hétvégén sajna nem tudok menni, de szívesen fogadnék kis beszámolót pár képpel körítve.
Kicsit visszakanyarodva a témákban; nekem a 2T a favorit, de mivel ebben nõttem fel tán kicsit elfogult vagyok, bár jelenleg 4t-m van.
Széles utat!

    

zsore 68 13. Juli 2010 12:48  
Hölgyek,Urak!

Vasárnap (07.18.)MX1-MX2 elsõ osztály bajnoki futam Csolnokon! Én asszem ki tok menni, esetleg valaki? Monnyuk az elsõ futamról csinálok mozgóképet (meg állót is), de élõben az igazi! Én dél körül indulok a Budaörsi út környékérõl, ha valaki jönne mehetünk együtt...
    

zsore 67 8. Juli 2010 22:12   reply to: 66
Most micsinájjak? Ahová lépek ott fû nem terem ;o)
    

Rudo 66 8. Juli 2010 22:04   reply to: 65
Ezt is? :DD
    

zsore 65 8. Juli 2010 21:46  
Nevezzük át a topikot "zsore beszélget"-re, mit szóltok?
    

zsore 64 8. Juli 2010 21:45   reply to: 63
Igen! Szerintem is a 4T, bár ha jobban belegondolok, a büdös kis varrógépeknek is megvan a maguk bája :o)
    

zsore 63 7. Juli 2010 20:01  
Megtaláltam a cikket! Sztem igen figyelemre méltó...Apropo ki mire szavaz és miért? 2T vagy 4T? Tényleg érdekelne ki mit gondol,de csak érvekkel! :o)

http://www.sportmotor.hu/motoros_hirek/teszt/2t-4t-krossz.html
    

zsore 62 6. Juli 2010 21:14   reply to: 57
Ja, és igazán nagyon kedves vagy ezzel a mexólítással, de azért (illetve ezért:) még sokat köll gyúrnom, mint a mellékelt ábra mutatttya :o))) http://www.youtube.com/watch?v=HSvck962lss Bár az is igaz, hogy azóta viszonylag sokat fejlõdtem és az a szegény RMX is egy igazi hulladék volt...
    

pallogabi 61 6. Juli 2010 21:12   reply to: 60
talán... :D
    

Zsifi 60 6. Juli 2010 21:02   reply to: 58
A lottó ötössel sem tudod visszatekerni az idõt 2-4 évvel..)))) Ez akkor volt..
    

zsore 59 6. Juli 2010 20:57   reply to: 57
Köszi, ez esetleg érdekes is lehet, bár nem ocsó...Én pont úgy kalqláltam, hogy monnyuk 60 perc 10-12 ezerért korrekt. Végülis, ha a taknyot is õk adják, akkor határeset... Most olvastam a napkban egy érdekes cikket. 4T vs 2T volt a téma, konkrétabban az üzemeltetési költségek. Nagyjából ha jól emléxem a 2T olyan 3500Ft/órára a 4T meg 4500/órára jött ki. Ebbõl kiindulva egész korrekt a dolog. Ugye ki kell hozni a helyszínre a gépet, üzemanyagot kell tenni bele, ott van veled egy csóka aki figyel esetleg okosakat mond...Szóval ez végsõ soron így korrekt! Egy óránál úgy sem bírok többet még "kis" motorral sem, ha odateszem magam.2x-3x 20 perc bõven elég egy napra. Anno a 450exc-vel 20 percet bírtam Sóskúton folyamatosan a krosszpályán, pedig pár évvel még fiatalabb is voltam...
    

pallogabi 58 6. Juli 2010 20:41  
enduro suli (ha most nyerted meg a lottó 5 öst): http://www.erdoscsaba.hu/letoltes/landy_adventure_park_training_offer_enduro.pdf
    

pallogabi 57 6. Juli 2010 20:25   reply to: 51
szia zsore mester! lehet hogy má tudsz rola, de van egy kedves kis csapat ami bérmotoroztatással(esetleg oktatással is foglalkozik) persze nem ingyé... egy "élmény-ajándékozásos" meglepetésként kerültek szóba, de szerencsére mást kaptam szülinapomra :D

http://www.motoride.hu/bemutatkozunk/
    

zsore 56 6. Juli 2010 18:42   reply to: 53
Köszi, ahogy látom ez vmi on-line suli, mint a Grillmayer féle motorrevüs suli volt nyomtatásban. Nálam az elmélet elvileg elég jól áll, igazából inkább a gyakorlatban szeretném kamatoztatni elméleti felkészültségemet :o) A bérmotoros opciót még nem találtam meg, keresem...
    

zsore 55 6. Juli 2010 18:39   reply to: 52
Hol van az már...
    

cstomi 54 6. Juli 2010 16:37   reply to: 51
Amúgy jó a video!
    

cstomi 53 6. Juli 2010 16:34   reply to: 51
Szia Zsore!
Itt nézelõdj! Vannak próbálkozások cross suli terén bér motorral is úgy tudom, csak a távolság jelenthet gondot.

http://www.dirtsport.hu/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=62
    

Vlad 52 6. Juli 2010 15:56  
kis ktm-et eladtad már? azzal pont tudnád ezt csinálni nem? vagy legalábbis gyakorolni :)
    

zsore 51 6. Juli 2010 15:13  
Úúúúúgy örülök ennek a topiknak! Kicsit talán jobb lett volna, ha motocross lett volna a címe, de így is jó,mivel ,mint látom leginkább ez ügyben jött létre a fórum. Majdnem nyitottam egy motocross topikot, de még idõben észrevettem ezt szerencsére :o)
Szal, most ide is fogok irkálni, reszkessetek! ;o) Voltam most 7végén Tápióbicskén. Nagyon állat volt! Gyönyörû az a pálya...Kár, hogy így 40 körül szerettem bele ebbe a mûfajba, de másodosztályban még szívesen kipróbálnám magam...Kerestem valakit, akinek volna bérmotorja, esetleg oktatással, de ilyenrõl senki még csak nem is hallott... Mindegy, majd csak lesz valami. Addig is egy kis videó az elsõ osztály, elsõ futamról:

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/cross/tapiobicske-20100704-71177
    

bakkvik 46 23. März 2010 13:35  
Urak!

Ha érdekel valakit, van egy eladó Honda XR 400- asom.
DE csak az érdeklõdjön, aki hibátlan motort akar. :-))
    

cstomi 45 23. März 2010 09:18   reply to: 44
Fõleg a társas kapcsolatok kezelése terén. A motorozás meg úgy megy ahogy, de azt senki nem venné zokon, ha nem 'dobálná' magát ennyire. :)))
    

Tybuka 44 22. März 2010 21:27   reply to: 39
Tomi! Asszem tökéletesen igazad van. A srác nem biztos hogy erre a sportra termett! Vagy még van mit fejlõdnie.
    

Previous page
Felhokep

Member count: 22129
5.614 tours so far
14.222.326 km
34073 stat_participants