TESZTÜZEM
Please log in

Registration Forgot password

23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23

KAWASAKI KLE 500
Comment
Powerslave (msg) 841 Jan. 26, 2017, 5:40 p.m.   x
...ejj, de nagy a csend, bajtársak! :) Azt ne mondjátok, hogy találtatok valahol jó id?t :D
     Reply to this

Powerslave (msg) 840 Dec. 25, 2016, 6:05 p.m.   x
Boldog Kawácsonyt!
     Reply to this

petya89 (msg) 839 Dec. 3, 2016, 6:45 p.m.   reply to: 836 x
Szia
Én meg tudom oldani. Írtam privátba.
     Reply to this

Tomi1 (msg) 838 Dec. 2, 2016, 7:27 a.m.   reply to: 837 x
Köszönöm!
     Reply to this

Powerslave (msg) 837 Dec. 1, 2016, 9:47 p.m.   reply to: 836 x
cmsnl.com-on csak a gyári oldaltámasz van horror pénzért, de valahol láttam középállványt is, igaz, ott nem rémlik, hogy lettek volna mûszaki részletek.

Ha visszalapozol a 437-es, 420-as hozzászólásokig, ott azért akad minimális diskurzus a témában. Van tag az oldalon, aki legyártja neked igény szerint.
     Reply to this

Tomi1 (msg) 836 Nov. 28, 2016, 2 p.m.   x
Nincs valakinek véletlenül felesleges központi kitámasztója?
Ha valaki tudna egy méretezett rajzot küldeni azt is megköszönném!
     Reply to this

Powerslave (msg) 835 Nov. 26, 2016, 6:28 p.m.   reply to: 834 x
Jogos, hülye vagyok :D
Nézd el, nemrég keltem, elcsúszott a tegnapi nap - és sajna nem piálni voltam ;)

Viszont a gyûrû (látszólag) ott van a képen, csak nem a helyén. :)
     Reply to this

Tizedes (msg) 834 Nov. 26, 2016, 6:04 p.m.   reply to: 833 x
Már bocsi, de a henger nincs rajta a képen. :-)
     Reply to this

Powerslave (msg) 833 Nov. 26, 2016, 5:40 p.m.   reply to: 832 x
Ott figyel a hengerben. Viszont mintha némi karist is csücsülne mellette, ami minden, csak nem jó jel. Ráadásul ha karist, akkor elég jólfejlett; ilyen méretekben már elõferdülhet, hogy kukás a henger. Ha ez igaz, akkor még ennél is nagyobb gond, hogy csak a jóstön tudja, mi verte szét, így meg a vacsiúj szettet is megeheti.
     Reply to this

petya89 (msg) 832 Nov. 25, 2016, 10:41 p.m.   reply to: 821 x
Norbi175
Nem tudom hogy észrevetted e már,de tisztán látszik hogy nincs rajta a dugattyún a felsõ gyûrû! Kellõ kompresszió nélkül nem fog indulni!
     Reply to this

Tomi1 (msg) 831 Nov. 22, 2016, 7:53 a.m.   reply to: 830 x
Köszönöm, már megtaláltuk a hibát.

A villogórelét kellett cserélni, mert elõtte led-es indexek voltak fenn és a normálisat ez nem tudta kezelni.
Az izzókkal is kellett játszani, mert a villogás szám az egyik relével kb. 40/perc volt, a másikkal 200/perc.
A gyorsabbat hagytuk és a hátsó "égõket" cseréltük 3-ról 16 W-osra.
Így most minden tökéletes :-)
     Reply to this

Powerslave (msg) 830 Nov. 22, 2016, 1:50 a.m.   reply to: 827 x
Nekem még az XR1-en volt anno ilyen jellegû problémám, ott a forrás az volt, hogy a megszakító nem kapott megfelelõ terhelést (túl kicsi volt az áramkör ellenállása).
Multiméterrel érdemes lehet körbenyúlkálni, hátha kiderül valami.
     Reply to this

Niko (msg) 829 Nov. 2, 2016, 9:01 a.m.   x
Urak!

94-es évjáratú KLE250esemre keresek akármilyen plexit!Mérete mindegy,azt hiszem,túl sok választási lehetõségem amúgy sincs.Az se baj,ha használt,karcos.
Természetesen a Guglin már túl vagyok,de hátha akad itt valakinek elfekvõben vagy tud ilyet valakinél.Mellékelek egy képet a kecskérõl.Mindenféle segítséget elõre is nagyon szépen köszönök!
     Reply to this

kleali (msg) 828 Nov. 1, 2016, 8:54 a.m.   reply to: 827 x
Hali, valószínû valahol a közös test pont szakadt fel. Ekkor szokott együtt mûködni a bal és a jobb oldali is. Vagy elöl vagy hátul. Ezeket nézzétek meg.
     Reply to this

Tomi1 (msg) 827 Oct. 31, 2016, 8:43 p.m.   x
Sziasztok!

A fiam vett egy KLE 500-ast, amin az index rendetlenkedik.
Mindegy milyen irányba kapcsolunk, nem villog csak világít és az ellenkezõ oldali indexek is halványan világítanak.
Hol kellene keresnünk a hibát?
Ha valakinek van ötlete, ossza meg velünk!
     Reply to this

kawa550 (msg) 826 Oct. 30, 2016, 8:35 p.m.   reply to: 825 x
Pedig de. :)))))
A gyújtáskábelrõl vett jel alapján a stroboszkóp lámpa mindig csak a gyújtás pillanatában villan fel, így a mûködés közben gyorsan forgó lendkerék/jeladó tárcsa jelölése állónak tûnik és pontosan látni a fix jelöléshez képest.
     Reply to this

Powerslave (msg) 825 Oct. 30, 2016, 4:23 p.m.   reply to: 824 x
Nice :)

(Nem oszcilloszkóppal nézted meg véletlenül? :D A strobi nekem valahogy nem illik a képbe)
     Reply to this

kleali (msg) 824 Oct. 27, 2016, 9:20 p.m.   x
Sziasztok!
Sikerült megjavítanom a mocit. Emlékeztek még, alapjáraton kopogó hangja volt. Csak az utókor kedvéért leírom mi volt a helyzet. Túl nagy elõgyújtásra gyanakodtam, megnéztem stroboszkóppal, jónak tûnt. Ekkor a karbi lett gyanús. Szerencsére még mielõtt leszedtem volna a karbit megnéztem a két szívótorokból menõ csövet. A bal hengerbõl az ac pumpába megy a vákuum, a jobb hengerbõl egy váltó szelepbe. Megszívtam a csõ végét és jött át a levegõ belõle. A benne lévõ membrán szakadt át, így fals levegõt kapott a henger, elszegényedett a keverék. A bal henger meg erõsebben dolgozott hogy megmaradjon az alapjárati fordulatszám.. Szétkaptam, pillragasztóval megragasztottam, összeraktam és jobb lett mint új korában. A ragasztó egyenlõre bírja, de rendelek egy ilyen szelepet...
     Reply to this

Powerslave (msg) 823 Oct. 24, 2016, 6:27 p.m.   reply to: 821 x
Jó kérdés, így hirtelen.

Az égéshez üzemanyag kell, oxigén (levegõ), kompresszió és szikra.
Ha nem indul, akkor valamelyik - valamilyen okból - hiányzik, vagy nem elégséges.
Üzemanyag áramlik? Légszûrõ? Becsavarva nem testel le valahol a kábel vagy a gyertya? Falsot nem szív? Minden fúvóka (kiváltképp alapjárati) okés? Nem túl szegény? Nem túl dús?

Átfordulni, gondolom, átfordul, különben már észrevetted volna, hogy besült.
Pöffen? Vagy semmi? Húzásra sem indul már?

Karbit hogyan/mivel tisztítottad?
     Reply to this

Powerslave (msg) 822 Oct. 24, 2016, 6:21 p.m.   reply to: 820 x
Nem hiszem, hogy gond lesz vele, más sem nagyon panaszkodott még rá - legalábbis nekem nem. :)
     Reply to this

Norbi175 (msg) 821 Oct. 23, 2016, 10:39 a.m.   x
Szevasztok.igaz nem kle hanem klr600 de hátha van valami építõ ötlet.Sejohy nem bírom indítani a motorom .szikra van karburátort százszor kipucoltam.membránok épek új dugó gyûrû vezérlés jelen . Mégsem indul eddig a legtöbb amit elértem hogy húzása beindult de utánna ujra semmi .ujra elenõríztem vezérlés nem ugrott el
     Reply to this

manncsa (msg) 820 Oct. 21, 2016, 7:33 p.m.   x
kínai JP moto-t vettem 9000-ért 160 as inditóáram, remélem beválik
     Reply to this

Powerslave (msg) 819 Oct. 21, 2016, 11:55 a.m.   reply to: 818 x
mindenképpen gondozásmentes legyen, mert nyilván nem akarsz desztvizet utánatöltögetni.

12-ért kapsz Vartát, nekem az van, még a Karasnánál vettem, de tulajdonképpen teljesen mindegy milyen, amíg nem a kínai vegyesboltban veszel valami hulladékot.
A Yuasa egy kicsivel combosabb a Vartánál, 150 helyett 180 Amper indítóáramot tud leadni, viszont másfélszer annyiba is kerül.

Nem rocket science, vegyél akármit :)
     Reply to this

manncsa (msg) 818 Oct. 19, 2016, 10:05 p.m.   x
akku ügyben van valami tanácsotok? milyet mennyiért?
     Reply to this

Powerslave (msg) 817 Oct. 19, 2016, 12:48 p.m.   reply to: 816 x
Ó, ez megnyugtató. Nem gondoltam volna, mert amikor nekem akkugond volt, akkor csak kattant egyet, aztán csend.
     Reply to this

manncsa (msg) 816 Oct. 19, 2016, 12:27 p.m.   x
Hahó. Már pöfög a gép, szerencsére csak akku probléma volt.Megbikázni nem tudtam mert hozzáférhettelen helyen van az a k.va akksi az autómban(szerencsére mert állítólag tönkretehettem volna a fesz szabályozót). Kértem egy akkut kölcsön egy TL1000bõl egybõl beröffent. Azt hiszem viszem muterhoz a fûtött garázsba :)
     Reply to this

kleali (msg) 815 Oct. 18, 2016, 8:48 p.m.   reply to: 814 x
Néha elkap az esõ és együtt ázunk... Holnap ránézek a csatira hátha van valami ázásnyom...
     Reply to this

Powerslave (msg) 814 Oct. 18, 2016, 7:35 p.m.   reply to: 813 x
Elsõ blikkre én is a CDI-t, vagy esetleg egy elmászott vezérlést gyanúsítanék, de nem vagyok szakember.
Ha a jeladó ellenállása túl kicsi, az árulkodó jel lehet, de nincs tippem mi okozhatja. Nem ázott be?
     Reply to this

kleali (msg) 813 Oct. 17, 2016, 9:32 p.m.   x
Sziasztok! Van valami tippetek hogy mitõl lehet hogy dízeles lett a mocim alapjárata. Erõsen kopogó benzinszagú kipufogógázzal. A gyertyákat megnéztem - feketék. rendesen indul, nagyobb fordulatszámon nincs észrevehetõ gond. Túl nagy elõgyújtásra gondoltam, leszedtem a jeladós oldalt ahol minden épnek tûnik. A jeladót 110 Ohmnak mértem. A doksi szerint 113-128 Ohmig jó. Helyérõl elmozdítani nem lehet. Menetzárlatra gondoljak vagy a vezérlõ zakkanhatott meg? Köszi a válaszokat.
     Reply to this

Powerslave (msg) 812 Oct. 16, 2016, 1:34 a.m.   x
Hú, györökök, ennyi mindent én már nem tudok ma egy svungra elolvasni, de ha az a helyzet, mint a videón, akkor ez bendix lesz: Nem is kap rá a koszorúra a fogaskerék.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 811 Oct. 15, 2016, 7:24 p.m.   reply to: 810 x
Valóban CDI :) és a relé kattog. Amíg az ember bõszen nyekteti, addig szaporán és ahogy a nyektetéstõl merül az akkumulátor egyre vérszegényebben. Aztán az ember feltölti az akkut, szaporán nyektet aztán megint lassabban. Aztán elviszi a szerelõhöz, aki megcsinálja, amiinek örülünk, aztán kifizetjük, aminek õ örül :)
Mivel a kattogás az ülés helyérõl jött én is elektromos hibára gondoltam, de végül is nem az lett belõle.
     Reply to this

kawa550 (msg) 810 Oct. 15, 2016, 4:57 p.m.   reply to: 806 x
Szigorúan csak mûszaki oldalon haladva, rossz szándék nélkül:
Az ECU egy motorvezérlõ számítógép, ami eléggé unatkozna a karburátoros kle-ben, mivel nem igen van ott vezérelhetõ befecskendezés. Szóval legyen inkább CDI box, de az is lényegtelen, mert mindkettõ mozgó alkatrész nélküli elektromos kütyü, legtöbbször egy mûgyantával kiöntött dobozkában, így semmiféle hang kiadására nem képes. Max füst tud belõle kijönni, ami azt bizonyítja, hogy füsttel mûködik, mert ha az kijön belõle, akkor nem müxik tovább. :)))))
Viszont van ott egy relé az önindítónak, ami ugye elég komoly áramfelvétellel müxik, így nem célszerû a kormány kis kapcsolójáról mûködtetni, tehát betesznek egy relét. Ez, mikor indítasz, behúz egy elektromágnest és ezzel kapcsolja az önindító vezetékét, ilyenkor hallani egy kattanást. Ha gyenge az akku, akkor ezt a relét még behúzza, megvan a katt, de aztán az önindító áramfelvétele úgy leszívja a gyenge akkut egy pillanat alatt, hogy már a relét sem tudja behúzva tartani, kienged, önindító szál megszakad, újra van elég áram a relé behúzásához, újra kattanik, újra leszívja az önindító és ez a körforgás ismétlõdik míg el nem engeded a gombot, akár 8-10x is másodpercenként. Így lesz a kattanásokból jól hallható kerregés.
Ettõ függetlenül még akár a szabadonfutó is lehet, de az azért jól hallható hogy honnan jön kb a hang, az ülés alól vagy a blokk felõl.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 809 Oct. 15, 2016, 1:47 p.m.   x
Itt jól látszanak azok a görgök, amik el voltak kopva nálam Link
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 808 Oct. 15, 2016, 1:42 p.m.   reply to: 807 x
Csak felhasználó vagyok, nem szerelõ :) A szabadonfutó tulajdonképp egy kuplung (Link) ami idõvel megkophat és nem tudja rendesen megforgatni a motort. A szerelõm meg tudta javítani, de megküzdött vele, általában cserés és nem is két fillér. Mivel tönkremenõs alkatrész nem nagyon láttam bontottat sem reális áron. Szóval mindenképp nézzen rá szerelõ. Ha van valaki, aki megtolná érdemes lenne talán megpróbálni betolni, én dombon lakok úgyhogy könnyen "begurultam".
     Reply to this

manncsa (msg) 807 Oct. 15, 2016, 9:46 a.m.   reply to: 806 x
megprobálja átforditani, picit sikerül is de aztán jön a kerregés. megpróbálom ma megbikázva. a szabadonfutón mi tud elromlani? javitható?
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 806 Oct. 15, 2016, 8:59 a.m.   x
Szia!

Ha van multimétered mérj rá az aksira. De, nem elkeserítésként, amikor nekem ugyanezt csinálta akkor a az önindító szabadonfutója romlott el. Még az ECU is ugyanígy kerregett. A bal deknin van egy nagy mûanyag csavar, ha azt kicsavarod látod a fõtengely (pongyola voltam) végét és ott látni fogod, hogy átfordítja-e. Valószínûleg nem...
     Reply to this

Kawakarika (msg) 805 Oct. 14, 2016, 10:37 p.m.   reply to: 803 x
Ha nem volt rendesen feltöltve,és amúgy is gyengélkedik,a hideg is leszívhatja,bár még mínuszok sem voltak.
Mérd meg,vagy tedd fel töltõre.Az enyém télen csepptöltõn van.
     Reply to this

kawa550 (msg) 804 Oct. 14, 2016, 10:33 p.m.   reply to: 803 x
Szinte biztos hogy az. Én tegnap bikáztam meg a gpz-t, mert olyan régen állt, hogy mire felpumpálta a karbit, addig le is merült. Autóról simán lehet(szerencsére a gpz-n jó helyen van, ülést elég levenni és mehet), arra viszont figyelni kell, hogy az ilyen szar tescós bikakábelek még arra se jók hogy egy ilyen motort megbikázzon vele az ember, én konkrétan kibasztam a kerítésen miután nem sikerült vele aztán elõvettem a vastagot.
     Reply to this

manncsa (msg) 803 Oct. 14, 2016, 10:21 p.m.   reply to: 802 x
ez most komoly? gyenge lenne az akksi? motoroztunk, leraktam a garázsban kb. 3 nap múlva ezt csinálta. elõtte nap mint nap mentem használtam indult rendesen. a hideg miatt lemerülhet az akku?
     Reply to this

Kawakarika (msg) 802 Oct. 14, 2016, 10:16 p.m.   reply to: 800 x
Én elsõ körben bikázással kezdeném.
     Reply to this

manncsa (msg) 801 Oct. 14, 2016, 10:06 p.m.   x
csináltam egy videót róla
Link
     Reply to this

manncsa (msg) 800 Oct. 14, 2016, 9:56 p.m.   reply to: 799 x
nem hiszem, hogy akksi. van kraft néha blüffan egyet kettõt, indulna el és akkor elkezd kerregni az inditórelé(nem biztos, hogy így hívják de eléggé relé hangja van)ahogy a linkelt youtube videón is.
     Reply to this

Kawakarika (msg) 799 Oct. 14, 2016, 9:51 p.m.   reply to: 798 x
Ha valóban friss az olaj,akkor engedd le egy tiszta edénybe,és minden további nélkül visszatöltheted.

De nem aksi gondod van véletlen?Tolással szerintem ne kísérletezz,inkább bikázd!Akár személykocsi aksiról.
     Reply to this

manncsa (msg) 798 Oct. 14, 2016, 9:46 p.m.   x
visszatérve, ha jól értem egy öninditó javitáshoz- cseréhez társul egy olajcsere is? kivéve ha el nem fektetem de akkor meg minden más kifolyik mindenhonnan.
     Reply to this

manncsa (msg) 797 Oct. 14, 2016, 9:44 p.m.   x
Zirc
     Reply to this

Kawakarika (msg) 796 Oct. 14, 2016, 9:38 p.m.   reply to: 795 x
Nem Nagyvázsonyi a szerelõ srác?
     Reply to this

manncsa (msg) 795 Oct. 14, 2016, 9:35 p.m.   x
kb 2hónapja vettem, friss olajcsrés szûrõs volt. fagyálló is töményen van benne.
lehet felteszem inkább egy utánfutóra van egy szerelõsrác nem messze, még mielõtt szétgányolok valamit. tényleg betolással érdemes próbálkozni? régebben estem egy nagyot egy 200as kdx-el mert felakadt a gáz én meg szaladtam a motor melett :D vagyis a motor esett nagyot én csak hömbölögtem az úton..
     Reply to this

Kawakarika (msg) 794 Oct. 14, 2016, 9:26 p.m.   reply to: 793 x
Egyébként ha most vetted a gépet,és nem ismert a futott km olajcsere óta,én mindenképp lecserélném az olajat.Ahogy a gyertyákat,légszûrõt,fagyállót is.
     Reply to this

manncsa (msg) 793 Oct. 14, 2016, 9:23 p.m.   reply to: 792 x
köszi szépen! így már egy hangyányit jobban képben vagyok.
     Reply to this

Kawakarika (msg) 792 Oct. 14, 2016, 9:20 p.m.   reply to: 790 x
Az lenne a baj,ha ott nem lenne olaj!(a generátor is abban fürdik)
A láncot nem kell kiakasztani,mert az önindító tengelyérõl lecsúszik a fogaskerék,és ugyanúgy vissza tudod csúsztatni.
Az önindító forgórészét célszerû felszabályoztatni,ha még lehet.Valószínû a szénkefék is elkoptak.Én úgy reszeltem bele valami traktor,vagy teherautóét
Az oldal dekni tömítést cserélned kell
     Reply to this

manncsa (msg) 791 Oct. 14, 2016, 9:13 p.m.   x
az a baj, hogy nem tudom mi a baj:) öninditó gond lehet egyáltalán?
     Reply to this

manncsa (msg) 790 Oct. 14, 2016, 9:12 p.m.   reply to: 789 x
akkor az normális ezek szerint hogy csurog ki az olaj. még lehet próbálkozok egy gyertya kiszedéssel elõtte. mindenkép le kell szednem az oldaldeknit, ha jól vagyok informálva, le kell akasztani a láncot.
     Reply to this

Kawakarika (msg) 789 Oct. 14, 2016, 9:06 p.m.   reply to: 787 x
Úgy tudom megegyezik a GPZ500aséval..Az indítómotort 2db M6-os csavar tartja.Levételéhez nem kell leengedni az olajat,de a vissza szereléshez igen,ha csak nem döntöd el majdnem vízszintes helyzetbe.A fedelet mindenképp lekell venni,mert nem tudod a fogaskereket pozícióba állítani.

Reply to this

manncsa (msg) 788 Oct. 14, 2016, 8:42 p.m.   reply to: 787 x
Link

ugyanez a szitu nálam is
     Reply to this

manncsa (msg) 787 Oct. 14, 2016, 8:29 p.m.   x
hahó!

segitség! rakoncátlankodik az önindítóm pár hete megtisztítottam a sarukat meg kapott egy kontaktspré fürdõt az öninditó mert csak kattant a relé nem forgatta meg a motort. utána pöccre indult. aztán pár nap állás után ismét nem indul most viszont nem csak kattan egyet a relé hanem zakatol a fordulatszámmérõ felugrik. többször próbáltam elkezdené forgatni a motort talán át is fordul egyszer és ismétt kerreg az inditórelé. ki szeretném szedni z inditó motort de ahogy csavartam le az oldaldeknit folyik ki belõle a motorolaj. létezik, hogy ott olaj van??? vagy valami gebasz van és átszivárgott?? :O
valaki valami ötlet?
     Reply to this

Powerslave (msg) 786 Oct. 14, 2016, 10:37 a.m.   reply to: 785 x
Hú, ez jól néz ki. Az enyém kényelmes, de én sovánka vagyok :) És nem is tudom, hol készült, csak annyi biztos, hogy nem gyári.
     Reply to this

bakos (msg) 785 Oct. 13, 2016, 10:33 a.m.   x
Tud valaki ajánlani jól bevált ülés szabót? Valami szélesebb nyerget szeretnék összetákoltatni amirõl nem lóg le a fél ülõgumóm, és opcionálisan az utasnak is kényelmesebb :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 784 Oct. 12, 2016, 1:05 p.m.   x
Ejj, de elcsendültünk, szügyeim! :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 783 Sept. 26, 2016, 5 p.m.   reply to: 782 x
Hát az ülésrõl nem tudok nyilatkozni, de sokan mondják, hogy borzasztó. Én már egyedivel vettem, az olyan, mint egy bõrfotel.
     Reply to this

herkules73 (msg) 782 Sept. 24, 2016, 6:03 p.m.   x
Igazad van formára nem csunya!csak inkább rövidebb utakra való!a gyári ülés 50 km után olyan mintha kinyitják az ajtót és az élen üldögélnek!bár én 192 cm és 120 kg vagyok!egy dolog az maximális benn a blokk!azt nemigen lehet becsmerelni!bizonyított a gpzkbenn talán még varrogepbe is szerelték(ezt poénnak szántam!)azért is tartom még mint írtam mert nem sok pénz áll benn és ha kell van idõm kéznél van!

Reply to this

Powerslave (msg) 781 Sept. 24, 2016, 5:42 p.m.   x
A fék szerintem is kissé harmatos, a szélvédelem meg háááát... Nekem ugyan krosszbukóm van, mert hülye fejjel megvettem, az meg persze rádob még egy lapáttal, de így valahol 110 környékén kezd el kellemetlen lenni a helyzet (mondjuk a sisak miatt 80-nál már nem hallok semmit).

Jó motor ez, de nem autópályára való. Túrázgatni tökéletes, bár én egyedül használom.

Egy V-Strom, egy Varadero teljesen más liga, nem is érdemes õket idekeverni. Jóval nagyobbak, erõsebbek, a KLE-k javarésze viszont az A2-be is belefér, és ebben a kategóriában nem mondható hulladéknak, legfeljebb a fentieket lehetne a szemébe dörgölni, meg azt, hogy öregecske konstrukció.

Ha baromi sok pénzem lenne, mint ahogy pár motorostársamnak érthetetlenül van, valószínûleg egy új Tenerére, utolsó szériás Pegaso-ra, vagy ilyesmire lõttem volna, de egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem a Kawicsot, pláne ennyi pénzért - ebben az árban másból gyakran csak romot találni.
     Reply to this

herkules73 (msg) 780 Sept. 24, 2016, 2:23 p.m.   x
Üdv!120 ig az enyém megáll 5 liter körül!szélben katasztrofális szerintem vele menni!õsze visza dobálja még rázza a szél!megvan mert viszonylag olcsó volt!el nemigen adom mert keveset ér de soha többe nem vennek ilyet!ha lenne idõm motorozni ami nincs mert kamionosok akkor tuti hogy vagy varadero vagy v stormot vennék helyette!ha legtöbb idom lenne akkor te bmwt!nem akarom senki motorját sembecsmerelni leszokni mert mindenkinek az van amit megengedhet magának!de hozzám nem igen nõtt ez a motor!

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 779 Sept. 23, 2016, 8:29 p.m.   x
Valóban az olyan 100 körüli a kényelmes tempó vele. Múlt héten el kellet menjek Pestre, méghozzá gyorsan és idõre, úgyhogy autópálya lett. 130-cal még nem halálfélelem, de onnan azért már nem túl könnyen elõzök és rendesen cibál meg dübörög a szél. Fõleg hazafelé, amikor kaptam egy olyan majdnem szembe de azért oldalról is szelet, jó erõset, néha tényleg olyan érzésem volt mintha nem is érne le az elsõ kerék. Azon viszont meglepõdtem, hogy csak 6 liter fogyasztott ennél a tempónál is.
Utassal nekem inkább a fék tûnt kicsit kevésnek, jobban oda kell figyelni a féktávra meg olyankor azért eléggé össze is ül az eleje.
     Reply to this

Powerslave (msg) 778 Sept. 15, 2016, 12:14 p.m.   reply to: 777 x
Szia!

Örülök, hogy megtetszett. Ha esetleg úgy döntesz, beújítasz egyet, szeretettel várunk köreinkben! :)
     Reply to this

1Laciapu (msg) 777 Sept. 14, 2016, 9:02 p.m.   x
Gyerekek!
Ma megnéztem végre élõben egy KLE-t.
Ez egy Szuper Jó Motor!
Legalább 10 éve nézegetem katalógusban, képeken, videón, mindig is nagyon tetszett, de közelrõl sosem láttam. Meglepõen nagy darab, két személy kényelmesen elfér azon a hosszú ülésen. Egyáltalán nem olyan majom a köszörûkövön érzés, pedig nem vagyok egy nyeszlett alak. Kifejezetten jó volt rajta ülni. És borzasztó kezes, könnyû gép. / az enyém után fõleg -50kg /
Igazán nem tudtam utcán kipróbálni, mert nem volt rajta rendszám és csak egy jogsim van... Pár métert azért mentem vele, kellemes érzés volt.
Azt hiszem, megvan a következõ motorom, ha már koromnál fogva nem bírok a sornégy erejével és súlyával. Szerintem azzal az 50 pacival két ember simán tud kirándulni egy közepes tempóban, nem hiszem, hogy 90-100 körül egy normális elõzés problémás lenne. A mostanival sem megyek ennél jobban. Mondjuk evvel bárhol lehet elõzni, kis túlzással:)
Szóval jó és szép ez a moci, még jobban tetszik, mint eddig!
Egyszer ki kéne próbálni párommal kicsit több km-en, aztán ki tudja, még cserélnék is...
     Reply to this

Powerslave (msg) 776 Aug. 11, 2016, 12:14 a.m.   reply to: 775 x
Korrekt vételnek tûnik, mert már nincs fent :D

Ismerek olyat, aki azért maradt az út szélén, mert karcos volt a fényezés. Igaz, épp akkor lett karcos...

@manncsa, hidd el, az a 8 kese nem olyan nagy különbség. Egy A korl. gépnél még számít, de egy A2 paripánál már nem sokat, ráadásul a kései 500-asok "csak" 45 lovat tudnak, 3 gebén meg már csak nem akad fenn az ember fia :)
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 775 Aug. 8, 2016, 7:01 p.m.   reply to: 774 x
Jobban néz ki mint az enyém:) Bár az a hóeke az alján elég furcsa egy endúron. De meg kell nézni, ki kell próbálni, az miatt még senki nem maradt az út szélén, mert karcos volt a fényezés. Ha a korához képest rendben van akkor korrekt a 350.000 Ft szerintem.
     Reply to this

manncsa (msg) 774 Aug. 7, 2016, 3:58 p.m.   x
Errõl vélemény valakinek?
Link
     Reply to this

manncsa (msg) 773 Aug. 7, 2016, 10:08 a.m.   reply to: 772 x
Hát ez elég sovány elõny :P
8 Le mínusz az sok szerintem
     Reply to this

Powerslave (msg) 772 Aug. 6, 2016, 3:53 p.m.   reply to: 771 x
Tudok ám egy kényelmes elõnyt az 500-assal szemben :D
Nincs kapcsolója a tompítottnak: A japánoknál kötelezõ megoldás szerint, a gyújtással automatikusan felkapcsolod. Pupilláztam is a múltkor egy 500-as láttán, hogy mi a vihar az az extra kapcsoló. :)
     Reply to this

manncsa (msg) 771 Aug. 4, 2016, 7:21 p.m.   reply to: 769 x
Köszi a reagálást. Azért is írtam mert nekem is gyanús a lila 400-as. A másik tényleg szép viszont nekem már kicsit drága. Az 500-assal meg az a bajom, (egyébként az a legjobb mind közül, új gumik, sport dob stb) hogy külföldi papíros- ez a kisebbik baj a nagyobbik az, hogy csak 30kw :( legalábbis a képen az a runrika van bepipálva. Úgyhogy folytatom a rágódást. köszi.
     Reply to this

manncsa (msg) 770 Aug. 4, 2016, 1:22 p.m.   reply to: 769 x
Köszi a reagálást. Azért is írtam mert nekem is gyanús a lila 400-as. A másik tényleg szép viszont nekem már kicsit drága. Az 500-assal meg az a bajom, (egyébként az a legjobb mind közül, új gumik, sport dob stb) hogy külföldi papíros- ez a kisebbik baj a nagyobbik az, hogy csak 30kw :( legalábbis a képen az a runrika van bepipálva. Úgyhogy folytatom a rágódást. köszi.
     Reply to this

Powerslave (msg) 769 Aug. 4, 2016, 12:03 p.m.   reply to: 768 x
Gyengének gyenge, 42 lóerõ (mint egy Pegaso), jaszkarizni biztosan nem lehet vele, vigyorogva túrázni viszont tökéletesen elég. Nem erõsebb az 500-as annyival, hogy egyáltalán érdemes legyen ezen kattogni. Amelyiket találsz jó áron, azt kell megvenni.

Belpiacos, de javarészt megegyezik az 500-assal, így ha nem a blokkban megy szét valami spéci, akkor nincs miért aggódni.

300-ért, ha jó korrekt állapotú, akkor jó vásár. Viszont, ha erre a hirdetésre gondolsz, én nem mennék bele: Link

Vagy nem ´95-ös, vagy szarrá volt törve: Az enyém ´94-es, és már a modernebb, plexis fejidommal gyártották. (Az 500-as ezt egy évvel késõbb kapta meg).
Fényképen sem kifejezetten szép példány, vagyis kétséges, hogy megkímélt, karbantartott darabról van-e szó.
Az okmányai lejártak. Ha lejárt okmányokkal szeretnél KLE-t, akkor 40-nel többért itt egy 500-as: Link

Én viszont azt javaslom, vegyél motort érvényes papírokkal.

Ha 400-ast vennél, ez nem tûnik rossznak: Link

Lökök egy képet a sajátomról is (feltéve, hogy most mûködik a feltöltés). :)

Reply to this

manncsa (msg) 768 Aug. 3, 2016, 6:56 p.m.   x
Sziasztok!

Kawa Kle 400 vásárláson töröm a fejem. Jófogáson hirdetnek egyet 300k ért. 95ös évjáratúnak van feltüntetve de szerintem öregebb. Ismerõsök azzal szekálnak, hogy pici a 400 as, gyenge meg nehéz. Van valakinek tapasztalata? Kle 500 jobb választás lenne? Csak tekeregnék országúton meg ha ugyvan száraz földút. köszi
     Reply to this

Powerslave (msg) 767 Aug. 1, 2016, 12:37 a.m.   reply to: 766 x
Mármint középsztendert szeretnél?
Az elég drága mulatság: Link

Esetleg ezt a topicot lehetne megpróbálni: Link

Reply to this

Pisti64 (msg) 766 July 26, 2016, 12:52 p.m.   x
Sziasztok!
Keresnék a 2005-ös KLE 500-hoz normál sztendert, mert az oldaltámasz nem mindíg elég jó (a hétvégén mosás közben eldõlt a táltos) .
Elõre is köszönöm, ha valakinek van ötlete (elérhetõ áron).
Üdv: Pisti64
     Reply to this

Okta (msg) 765 June 9, 2016, 1:59 p.m.   reply to: 762 x
Szia!

Holnap késõ délután megyek arrafelé - ha be tudom szúrni az idõmbe, meg tudom esetleg nézni? Köszönöm.
     Reply to this

Powerslave (msg) 764 June 9, 2016, 12:58 p.m.   reply to: 760 x
Perfekt, köszike, ezt meglesem :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 763 June 9, 2016, 12:40 p.m.   reply to: 762 x
Ó, bakker :(
     Reply to this

Riverboy (msg) 762 June 7, 2016, 10:04 p.m.   x
Sziasztok!

Eladó sorba került kis kavicsom...
Remélem ismertek olyat akinek kellene, aki gondos gazdája lehetne :)
Ha tudok segíteni eladni írjatok itt de inkább: im.m.mate@gmail.com / 06304014153

szerk:
Link
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 761 June 7, 2016, 7:40 p.m.   x
Na, lecseréltem a teleszkópolajat (beteg volt a gyerek és én vigyáztam rá otthon). Amikor megvettem a motort 3 éve már gondoltam rá, hogy a teleszkópban is lecserélem az olajat, a kiengedett folyadékot elnézve már akkor is késõ lett volna. Meg találtam egy-egy nagy anyát a rugó felett, gondolom az elõzõ tulaj ezzel akart a keményíteni a rugózást.
Találós kérdés: A mellékelt képen látható folyadékok közül melyik a friss és melyik a leeresztett olaj? A helyes megfejtõk között egy anyát sorsolunk ki!
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 760 June 7, 2016, 7:34 p.m.   reply to: 759 x
Szia!

Ha semmikép nem akarod levenni a a tankot (szerintem nem egy nagy mutatvány) akkor az úszóház alján található kis pöcökre ráhúzol egy kisebb gumicsövet, kicsavarod az oldalán található dréncsavart, benzincsap PRI állásban és elvileg átcsorog a karbin a benzin. Lassan....
     Reply to this

Powerslave (msg) 759 May 26, 2016, 12:14 p.m.   x
Skacok, nem tudja valaki véletlenül, van-e kultúrált megoldás a benzin leengedésére, ha nincs kéznél mûhely (meg nem is szedném szét emiatt, ha nem muszáj)?

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 758 May 22, 2016, 3:04 p.m.   x
Ha már szóba került a teleszkóp, úgy döntöttem idén cserélek benne némi olajat. A teljesen átlagos 10W viszkozitású olajra gondolom, hogy jó lesz, de kérdezném, hogy van-e valakinek tapasztalata villaolajokkal (villaolajakkal?).
     Reply to this

Powerslave (msg) 757 April 21, 2016, 5:59 p.m.   x
Melyikõtök volt ma a Corvinnál? :)

[EDIT]
78% nitrogén baszki XD
[/EDIT]
     Reply to this

Mafeco (msg) 756 April 21, 2016, 2:17 p.m.   reply to: 755 x
Köszönöm a hasznos információkat!

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 755 April 20, 2016, 7:30 p.m.   reply to: 754 x
Én 78% nitrogénnel használom :) Amikor megvettem a motort próbálgattam fújkálni, de olyan rettenetes különbséget nem éreztem rajta. Most fejbõl nem is emlékszem a maximális nyomásra, valahol azt olvastam, hogy nem jó annak közelében tartani, mert nyomás árthat a szimeringnek. Nekem az új olaj sokkal érezhetõbb hatással bírt.
     Reply to this

Mafeco (msg) 754 April 20, 2016, 5:52 p.m.   x
Üdvözletem a KAWASAKIS fórumozóknak!
Egy barátom megbízásából érdeklõdöm az elsõ teleszkópról.
A telóban megvolt az olajcsere, de maradtak kérdések a szelepen keresztüli nyomással kapcsolatban!
Van e értelme egyáltalán, az öreg Yamahákon nem igazán vált be ez a megoldás?
Még is jó dolog, levegõ vagy nitrogén a jobb választás?
Megköszönöm, ha valakinek van tapasztalata ebben a témában és megosztaná!
     Reply to this

Powerslave (msg) 753 April 15, 2016, 1:17 p.m.   reply to: 752 x
Ami azt illeti, nekem nincs nagyon ötletem. Ha csak koszos, akkor talán egy palacktisztító kefével (Link) sikert arathatsz.

Nekem konkrétan falevél szorult be, azt esélytelen bármivel is kipiszkálni. Kénytelen leszek szétkapni :(
     Reply to this

Gyuriba (msg) 752 April 14, 2016, 9:07 a.m.   x
Uraim!! segítséget szeretnék kérni Ti hogy tisztítjátok a szélterelõ plexi és a idom között Nekem mindig koszos de nincs kedvem szétszedni mivel a plexit csak az fejidom levétele után tudom levenni!! valami jó tipp?? köszönöm

Reply to this

Powerslave (msg) 751 March 29, 2016, 12:57 a.m.   reply to: 750 x
Nagyon nem mindegy :) Köszi a tippet!
     Reply to this

ptys (msg) 750 March 28, 2016, 7:19 a.m.   reply to: 747 x
Köszi a segítséget! Megoldódott a probléma, pécsi steelhorse kawasakitól rendeltem gyári porvédõt aminek darabja 3600 Ft plusz posta.
     Reply to this

F.Jani (msg) 749 March 27, 2016, 12:27 p.m.   x
Bocsánat, az ár lamaradt:2500ft.-/db
     Reply to this

F.Jani (msg) 748 March 27, 2016, 11:31 a.m.   x
Kawasaki, garantáltan 150km futott gyári áttételes elsõ-hátsó JT lánckerék 15/43 520-as lánchoz eladó.

Kawasaki ER-6N/F ABS (összes évjárat)
Kawasaki Kle650 Versys ABS (összes évjárat)
Kawasaki Z750 /S (összes évjárat)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2003)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2004)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2005)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2006)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2007)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2008)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2009)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2010)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2011)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2012)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2013)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2014)
Kawasaki Zx-6R/RR (600/636/Ninja) (2015)
     Reply to this

Powerslave (msg) 747 March 26, 2016, 4:13 p.m.   reply to: 746 x
Én cikkszámot szoktam nézni, és az alapján keresek, ez az oldal elég nagy segítség tud lenni:

Link

Itt viszont csak új, gyári alkatrészt találsz, aminek elég húzós ára tud lenni, pláne szállítással együtt.

Érdemes odafigyelni, hogy - ahogy észrevettem - egyazon alkatrészt valamilyen okból kifolyólag a Kawasakinál kétféle cikkszámon is jegyeznek, egy "overall" és egy "részletes" cikkszámon, elõbbi ötjegyû.

Link

Ha minden igaz, ez az alkatrész fog neked kelleni, de a biztonság kedvéért keress pontos évjáratra.
Darabja kb. 3000 forint plusz a szállítás.
Rossz hír: Itt összesen 54.45 EUR, vagyis több, mint 17 ezer HUF, ha kettõt szeretnél.
     Reply to this

ptys (msg) 746 March 25, 2016, 5:53 a.m.   x
Sziasztok! Segítséget kérnék tõletek, tudom hogy rátok lehet számítani elég jó kis közösség! Elsõ teleszkóp szervizelését csinálom, s nem megfelelõ porvédõt kaptam. Amit rendeltem annak "válla van", ami eredetileg benne volt, az a ráült a szimering tetejére, efölé került egy alátét, majd a helyére rögzítõ rugó. A feltöltött kép, melyen a bal oldali az utólag rendelt nem megfelelõ porvédõ látható. A jobb oldali lesz a megfelelõ.Ti honnan szoktatok rendelni? Köszi elõre is a segítséget!
     Reply to this

Powerslave (msg) 745 March 23, 2016, 6:50 p.m.   reply to: 744 x
...vagy mondjuk ha a fékhez nyúlnak ilyen szakértelemmel és felelõsségtudattal...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 744 March 22, 2016, 8:05 p.m.   reply to: 743 x
Hát igen... És nem az volt a gond, hogy elsõre nem sikerült rendesen felrakni, hanem ahogy utána áll hozzá az ürge. És persze ezek után az embernek az jut az eszébe, ha nem csak egy gumiról van szó, hanem mondjuk a váltóban sikerülne valamit fordítva összeszerelni.

Reply to this

Powerslave (msg) 743 March 20, 2016, 4:45 a.m.   reply to: 742 x
Igazán magyaros.
Gondolom, legközelebb nem hozzájuk viszed a masinát. Képzelem, milyen gondosan járhatnak el más esetekben...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 742 March 19, 2016, 8:46 p.m.   x
Hát végül is Continental Contiescape lett... Na de a felszerelése nem volt egyszerû. Lekaptam a kerekeket és elvittem egy gumiszerelést is vállaló szervizbe, ahol megcsinálták, hazavittem, majd a beszerelés elõtt konstatáltam, hogy az elsõ kerékre sikerült forgásiránnyal szemben felszerelni a gumit. Mindenki hibázhat, másnap visszavittem és közöltem a szerelõvel a problémám, aki a kávéja mellõl közölte, hogy már a régi gumi is így volt fölszerelve, ebbõl gondolta, hogy az újat is ebbe az irányba kell szerelni, különben is ezért utálja ha valaki leszerelt kereket visz, de ha kifizetem újból a kerékcserét akkor majd megfordítja. Elvittem egy rendes gumiszervizbe, ahol kemény 500 Ft-ért megfordították. Ja, egyébként ugye a féktárcsában is benne van a forgásirányt jelzõ nyíl, gondolom kevés motornál forog a tárcsa a gumival ellenkezõ irányba.
     Reply to this

Powerslave (msg) 741 March 11, 2016, 12:49 p.m.   reply to: 740 x
Ha volna ilyesmire keretem (meg tudnám hová tenni), akkor a Kawics mellé beszereznék egy kis DT-t terepen marhulni.

Van köztünk, aki néha terepre is kiviszi a menetkészen 192 kilós szörnyet? :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 741 March 11, 2016, 12:49 p.m.   reply to: 740 x
[EDIT] Bakker, ez a nyomorúság kétszer küldte el a kommentemet.

Reply to this

Okta (msg) 740 March 11, 2016, 10:59 a.m.   reply to: 738 x
Kell egy rendszám nélküli KLE terepre felkészítve és csak a rendszámtáblát kell átrakni, ha offroadra mész. :)))
     Reply to this

Powerslave (msg) 739 March 10, 2016, 1:32 p.m.   x
Itt a megfejtés, kedve KLEga!

Link

Conti TKC-70, akciósan, párban, 50 alatt.

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 738 March 9, 2016, 8:44 p.m.   x
Köszi a a tanácsokat, az a jó a gumikban, hogy minél többet olvas róla az ember annál jobban elbizonytalanodik. Mondjuk én közlekedésre használom a motort és néha terepjáró helyett megyek vele alapvetõen száraz idõben és csakis földúton, lehet, hogy a TKC 80-at ki sem tudnám használni. Venni kéne még két kereket és akkor két különbözõ gumival lehetne cserélgetni. Vagy egy motort aszfaltra, egyet meg földútra. Megyek, meg is kérdezem a feleségemtõl, hogy mit szólna hozzá :)
     Reply to this

Balkan Bistro (msg) 737 March 9, 2016, 10:05 a.m.   x
Vegyes használatra a Continental TKC80 a helyes megfejtés!

A K60 elsõ gumija gyenge terepen, hátsója viszonylag jó.
Durvább terepre a Pirelli MT21 bevált, ezzel még lehet aszfalton menni, de ott van hangja.
     Reply to this

Okta (msg) 736 March 9, 2016, 9:45 a.m.   reply to: 735 x
DR750. Jelenleg darabokban. :(
     Reply to this

Powerslave (msg) 735 March 8, 2016, 11:08 p.m.   reply to: 733 x
Nekem ContiTrail Attack van, nagyon rendbenlevõs, de terepre semmiképpen sem merészkednék vele.

BTW nem nehéz egy kicsit ez az almásderes a dagonyába?

@Okta: Az egy DR800? *.*
     Reply to this

Okta (msg) 734 March 8, 2016, 2:27 p.m.   reply to: 733 x
Így kezdõdik mindig. :) /Kicsit földutaznék, stb. aztán rövid idõ múlva már nem kívánod az aszfaltot.../

K60-at mondanám így elsõre (Mitas E08 egy fosch), de az sem terepgumi, csak azzal már nem akad el/esik pofára olyan könnyen az ember. Nagyendurós topikban volt pár napja pont téma a gumi.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 733 March 6, 2016, 5:09 p.m.   x
Sziasztok!

Úgy nézem, hogy elkelne egy pár új gumi a régi Anakee2 helyett, talán egy hangyányival terepesebbet is el tudnék képzelni, de természetesen nagyrészt én is aszfalton használom a gépet. Amit eddig néztem az ContiEscape vagy Heidenau K60Scout, de az ára miatt vonzó a Mitas E08 is. Van tapasztalatotok ezekkel a gumikkal?

Köszi
     Reply to this

Powerslave (msg) 732 March 6, 2016, 2:42 p.m.   reply to: 728 x
Szia!

Nekem KLE 400 van, ´94-es.

Sztendertörés miatt borult tavalyelõtt, így ezt-azt cserélnem kellett, illetve az eset során elnyíródott egy kábelköteg is, ami miatt megõrült az olajnyomás- és vízhõfokjelzõm.
Nagyjából 20 ezerért orvosolták, plusz megjavították a rakoncátlankodó benzincsapot is.
Az eltört alkatrészekért sem fizettem sokat (bontva):
- Kuplungkar 1500 Ft
- Bal elsõ lábtartókonzol valami 5 körül asszem (erre már sajna nem emlékszem)
- Oldalsztender 10000 Ft táján

Nem volt maradéktalanul egyszerû beszerezni az alkatrészt, mert nem akartam újat venni; az sajnos nagyon drága, a fenti tételek valami 45 ezerben álltak volna meg, így inkább a hónapos keresgélést választottam.

A fenntartása igazából nem drága, kényes pontként a vezérmûfeszítõt szokták emlegetni, de rendszeres karbantartással szerintem ez egy örökéletû gép.

Az enyémben óra szerint 23 ezer van, ami persze nevetséges. Az elõzõ tulaj elmondása szerint mûszert kellett cserélni, a valós futás inkább 50-55 ezer körül van, így ha ráadom a hazánk diktálta "ferdítésfaktort", akkor szerintem lehet benne olyan 70, de teljesen hibátlan.
A katalógusadatokhoz képest meglepõen nyomatékos, kifejezetten kellemes. Alacsony fordulaton szépen, öblösen rotyog és szépen tol.

A fogyasztása nagyon körülmény- és csuklófüggõ, nekem volt már kényelmesen, de nem nagypapásan 4,6 liter, de városban, káromkodva, vergõdve 6,8 is.

A fékbetétek ára nem vészes, 4 ezer körüli, de nekem eddig a legtöbb esetben elég volt a motorféket használni, így csak mérsékelten kopik.
A tárcsacsere már elég húzós, de az minden vasnál hajtépõs, amennyire én tudom.

Egy garnitúra gumi 60 körül van.

A motor a gyári szerszámkészlettel szerelhetõ! Nincs benne ugyan mindenre megoldás, de a legtöbb mutatvány megoldható vele.
Itt szabadjon megjegyeznem, hogy rémálom szétkapni, olyan fos helyre került egy-két csavar (na, az ülés lekapáskor ki verte még le a kezét a kipufogón?).

A gyári ülést sokan savazzák, hozzám azonban már egyedi valagtartóval költözött, így errõl nem tudok nyilatkozni. Nekem kényelmes.

Reply to this

Powerslave (msg) 731 March 6, 2016, 2:04 p.m.   reply to: 725 x
Valószínûleg a "sztenderkapcsoló" (fingom sincs, mi a hivatalos neve :) ) lesz a ludas, vélhetõen beázott.
Lehet mechanikai probléma is a hajtásláncban, de ennek ellene szól, hogy csúsztatva is rögtön leáll.

Ha mégis mechanika, akkor megpróbáljuk annak is kivesézni a diagnosztikáját, de nem akarom belédállítani az ideget feleslegesen.

Gyanúsítottaim sorrendben:
1. Sztenderkapcsoló
2. Hátsó fék (gyorsan kiderül, mert nem tudod arrébbtolni a lovat)
3. Váltó, illetve a kuplung szekunder oldala (ne aggódj, erre kicsi az esély)

Reply to this

korpincs (msg) 730 March 5, 2016, 9:27 p.m.   reply to: 729 x
Köszönöm, kimerítõ volt a válasz.:D
Most lesz kèsz egy dobozból összerakott ès felújított chopim ,ahogy megszabadultam ettõl az átoktól nèzek vmit a piacon.
Köszi!
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 729 March 5, 2016, 7 p.m.   reply to: 728 x
Szia!

Az enyém is 22 éves és óra szerint van benne 50.000 km, amúgy meg persze akármennyi is lehet. Amikor megvettem csak egy szelephézag állítás volt esedékes illetve a vezérmûlánc feszítõ partonon kellet javítani (alkatrész nem kellett hozzá), mert az elõzõ szerelõ nem jól rakta össze. Az szabadonfutóval lehetnek majd gondok, de ezt is sikerült megszereltetni, úgy halottam, hogy ez probléma szokott lenni máshol is. Láncszettet cseréltem, azon semmi különös nincs, de a lánckerék meg a féktárcsa rögzítõ csavarokat már Japánból hozták (soká tartott, de nem volt macera). A motor kb. az, ami a GPZ500S-ben van, az nem túl ritka még, de én tudtam bontott alkatrészeket is viszonylag könnyen (bár nem túl olcsón beszerezni). Az minden ilyen idõs motornál fáj, hogy a motor árához képest drága az alkatrész, egy 350.000 Ft-os motornál egy 20.000 Ft-os elsõ kerék nem esett olyan jól (de ezt az én hibámból kellett cserélni). Mondjuk amikor a vízhõfok visszajelzõre 25.000 Ft-ot mondott az alkatrészbolt, akkor 16.000Ft-ért inkább vettem egy hõfokmérõt, ami mutatja is a hõmérsékletet. A sztenderkapcsoló már akkor rossz volt, amikor megvettem, de az elõzõ motoromon egyáltalán nem volt, úgyhogy oda tudok figyelni, hogy felcsapjam indulás elõtt. Sikerül felborítanom álló helyben, eltört a kuplungkar, pér ezresért be lehetett szerezni hozzá, minden további nélkül, ugyanez igaz a fékbetétekre is. Szûrõ. olaj, benzin nem drága hozzá :) Egyébként szerintem egyszerû, mint a faék, otthon is sok mindent meg lehet bütykölni rajta és nem kell különösebben specializált szerelõ sem, ha arra kerül a sor. Arra persze számítani lehet, hogy egy 20 éves jószágon már fékcsövek, teleszkópszimeringek, gumiizék cseréje sajnos napirenden lesz.
     Reply to this

korpincs (msg) 728 March 5, 2016, 3:30 p.m.   x
Sziasztok!
Gondolkozom egy 500-as KLE vásárláson ,az lenne a kérdésem ,hogy milyen az alkatrész ellátása? Még az is érdekelne ,hogy mennyi az a km ami után lehet motorfelújításban gondolkozni és hogy az menyibe is fáj.Általában érdekelne mennyire szervíz igényes és ,hogy menyire drága a fent tartása egy kb 20 éves motornak.Tudom ez nagyon állapot függõ ,de tudnátok segíteni néhány infóval?
Köszönöm!
Üdv!
korpincs
     Reply to this

Gyuriba (msg) 727 Feb. 29, 2016, 9:48 p.m.   x
nézd meg a sztender kapcsolót az okoz ilyen jelenséget azt érzékeli mintha nem lenne behajtva!

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 726 Feb. 29, 2016, 7:26 p.m.   reply to: 725 x
Szia!

Üresben veszi a fordulatot? Nem lehet, hogy a kuplungkapcsolóval (vagy hát nem is tudom mi a rendes mûszaki neve annak a bigyónak a kuplungkarnál ) van baj és azért veszi el a gyújtást? Nekem az már ki volt kötve amikor megvettem a motort, próbáltam visszakábelezni de nagyjából ugyanazt csinálta, mint neked. Bár én csak felcsapott oldalsztenderrel próbáltam elindulni.
     Reply to this

mates85 (msg) 725 Feb. 29, 2016, 5:51 p.m.   x
Sziasztok! Olyan problémám adódott,hogy berakom 1-be és amikor felengedem a kuplungot lefullad! Mindegy mekkora gázt adok megáll!! Csak kb 2 hónapot állt a garázsba és most hogy volt egy kis idõm szerettem volna kerülni vele egyet.... De nem sikerült.....
Kuplung lamellák lehetnek összeragadva? Úgy is próbáltam hogy sztenderen volt,megdöntöttem picit,hogy a hátsó kerék ne érje a talajt és 1-es lassan felengedtem a kuplungot.És már le is fulladt próbáltam csúsztatott kuplungal de úgy sem ment! Most mi következik? Még azt megpróbálom majd,hogy tologatom picit sebességbe rakva... Bár nincs sok ötletem vagy is,hogy dekni le lamellák ki megpucol és vissza... Ha segít egyáltalán.
Vagy más lehet a gond?
Ha valakinek van valami ötlete vagy tudja mi lehet a gond az kérem segítsen!! Elõre is köszönöm!!
     Reply to this

Okta (msg) 724 Feb. 15, 2016, 8:04 p.m.   reply to: 723 x
Mikor megráncigálod a bajszát, akkor nagyon durva, tetszik nagyon! :)
     Reply to this

ptys (msg) 723 Feb. 15, 2016, 4:08 p.m.   x
Sajnos nem tudtam jobbat csinálni, közben még szervizelem a gépet, de csak hogy a kíváncsiságotokat enyhítsem csináltam egyet, nem a legjobb.

Link
     Reply to this

Powerslave (msg) 722 Feb. 12, 2016, 5:50 p.m.   reply to: 721 x
Kitalálhatnál, mert nagyon kíváncsi vagyok :)
     Reply to this

ptys (msg) 721 Jan. 30, 2016, 9:16 a.m.   x
Csináltam videót, de sajnos a mély hangot nem adja vissza....ami pont a lényeg, de majd valamit kitalálok.
     Reply to this

Okta (msg) 720 Jan. 29, 2016, 12:32 p.m.   reply to: 719 x
Ha szépen dübörög, akkor rögtön jól fog az állni neki! :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 719 Jan. 29, 2016, 1:37 a.m.   reply to: 717 x
Õszintén szólva ezen a vason nem áll jól. Ellenben kíváncsi volnék, milyen orgánumot eredményez, mert az nagyon király lehet...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 718 Jan. 28, 2016, 8:39 p.m.   reply to: 717 x
És mennyit kóstál egy ilyen kipufogó?

(Pont ilyen szõnyeg volt az egyik nagymamámnál.. :)
     Reply to this

ptys (msg) 717 Jan. 28, 2016, 6:18 p.m.   x
Jöhet a tavasz, megjött az új dübörgõ! :)
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 716 Jan. 11, 2016, 8:02 p.m.   reply to: 714 x
Szia!

Próbáld meg esetleg innen:

Link

én már vettem tõlük bontott alkatrészt.
     Reply to this

Powerslave (msg) 715 Jan. 11, 2016, 12:16 a.m.   reply to: 714 x
Csak ismételni tudom magam: Link

Én innen vásároztam bontott alkatrészt, amikor (sajnos) kellett. Ha nekik nincs, érdemes lehet felguglizni még néhány bontót.
     Reply to this

Minditthalunk (msg) 714 Jan. 10, 2016, 11:24 p.m.   x
Sziasztok! Valaki nem tudna segiteni hol találhatok alkatrészeket KLE 500 ashoz, levegõszûrõ házat keresek minden tartozékával.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 713 Dec. 29, 2015, 5:27 p.m.   reply to: 712 x
A Mecsek környékén az utóbbi napokban ragyogó napsütés volt, a városban még köd de azon ívül kiváló motorozós idõ. Az aszfaltra kellet figyelni, ahol árnyékben volt ott megmaradt nedvesnek, csúszósnak. A képen háttérben a Zengõ van.
     Reply to this

Powerslave (msg) 712 Dec. 28, 2015, 6:34 p.m.   reply to: 710 x
Merre jártál? :)
     Reply to this

kawa550 (msg) 711 Dec. 26, 2015, 5:30 p.m.   x
Nézzetek át a tdm fórumba, ott is megy a lámpafaragás, mert a 4tx-ek gyári lámpája ölég szar.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 710 Dec. 26, 2015, 5:25 p.m.   reply to: 709 x
Én reflektorral se nagyon... :( Viszont ma a ragyogó napsütésben, 10 fokban nem is kellett reflektor :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 709 Dec. 26, 2015, 4:56 p.m.   x
Kukucs!

Egyedül vagyok azzal a tünettel, hogy este/éjszaka a tompival szart sem látok, hogy a hiba nem az én készülékemben van, és általános (´05 elõtti) KLE-betegség?
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 708 Dec. 23, 2015, 9:06 p.m.   x
Na, ma gurulós idõ volt, legalábbis itt délen. Kihasználva a jó idõt el kellett menni megtankolni meg felpumpálni a gumikat a benzinkúton. Természetesen nem a legközelebbin ... :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 707 Dec. 13, 2015, 4:24 p.m.   reply to: 706 x
Nincs túlzottan gurulgatós idõ.
Bár legalább az elõrejelzés szerint nem is nagyon lesz hidegebb.
Terveim szerint nem is újítom meg a jogsit (most járt le), amíg nem érdemes.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 706 Dec. 13, 2015, 3:59 p.m.   x
Becsapva érzem magam! Tegnap még napsütést és 8 fokot ígértek, ezzel szemben délben még köd volt és fagyot... Bánatomban ki is vettem az akkumulátort :(
     Reply to this

Powerslave (msg) 705 Dec. 5, 2015, 4:16 a.m.   reply to: 704 x
Mit javasoltok szétveremfejétbüdösszemétládagnyémacska szindrómára? (szemeteszsák van dögivel :D)
     Reply to this

Tomi1 (msg) 704 Dec. 2, 2015, 3:08 p.m.   reply to: 701 x
Tudnak még pár érdekességet.
Pl. vérezni sérülés nélkül,
tejet adni legelés nélkül,
szarul vezetni alkohol nélkül
és hülyeségeket beszélni kérdezés nélkül.
     Reply to this

Powerslave (msg) 703 Dec. 2, 2015, 2:27 p.m.   reply to: 702 x
Nem nagyon, így sok szerencsétlenül járt házurával ellentétben, teljhatalommal rendelkezem a mondanivalóm felett :D
     Reply to this

ptys (msg) 702 Nov. 30, 2015, 6:33 p.m.   reply to: 701 x
Asszony pajtás nem szokott ugye fórumozni? :) (y)
     Reply to this

Powerslave (msg) 701 Nov. 30, 2015, 2:01 p.m.   reply to: 700 x
Ne bízz olyan állatban, amely minden hónapban 4-5 napig vérzik és mégsem pusztul bele :D
     Reply to this

ptys (msg) 700 Nov. 26, 2015, 8:45 p.m.   reply to: 699 x
Nagy úr az asszony! :D Ezen dõltem! :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 699 Nov. 26, 2015, 3:40 p.m.   reply to: 697 x
Ó, hát nekem annyi féle szórakozásom van az életben, hogy így sincs idõm mindre :)
(Meg az asszony se hagyja az embert nyugton huzamosabb ideig :D)

Tavasszal majd, ha megjön a jobb idõ, akkor meg felhajintom magam, és mehetünk is.

Reply to this

mates85 (msg) 698 Nov. 25, 2015, 10:43 p.m.   x
A motor olaszból való!! Én nem vagyok meglepödve semmin! Volt màs cifrasàg is!! :D

Reply to this

ptys (msg) 697 Nov. 25, 2015, 9:16 p.m.   x
Ti hogy bírjátok ezt a motorozás mentes napokat? Én már szenvedek pedig még csak most jön a tél...
     Reply to this

Powerslave (msg) 696 Nov. 25, 2015, 6:42 p.m.   reply to: 695 x
Akkor öröm :)
De azt a marhát, amelyik belegányolt, nem tudom hova tenni...
     Reply to this

mates85 (msg) 695 Nov. 25, 2015, 9:25 a.m.   x
Sziasztok!! Megoldódott a problémám! :D Ki lettek cserélve a fúvókák és most minden rendben!! A szerelõ srác mondta,hogy ami benn volt már valaki hozzá nyúlt! De a hozzá rendelt gyári alkatrész tökéletesen mûködik! Újra táltos a paripa!! És szépen duruzsol!!! :D :D
     Reply to this

Powerslave (msg) 694 Nov. 18, 2015, 2:40 p.m.   reply to: 693 x
A 2005 utáni modellek Euro 2-t, a korábbiak Euro 1-et tudnak. Kakaóban nem lehet nagy különbség.
Ha 2005 elõtti a karbi, akkor semmiképpen sem szabad hozzányúlni. Ha késõbbi, akkor _talán_ megértem, bár kevésbé rizikós, ha kapásból a régebbi változat karbiját veszi az ember.
Arról viszont nem vagyok egészen meggyõzve, hogy pusztán a karbi facsargatásával merült ki a környezetvédelmi upgrade, így a két porlasztó közt mégkevesebb a különbség, mint amit az "Euro" különbség sejteni enged.
     Reply to this

kawa550 (msg) 693 Nov. 18, 2015, 10:11 a.m.   reply to: 692 x
Vagy csak valamelyik statisztikai adaton alapuló "környezetvédelmi" elõírás miatt szegényítettek a keveréken oszt majd nem ugrik a vas....
     Reply to this

Powerslave (msg) 692 Nov. 18, 2015, 9:56 a.m.   reply to: 691 x
Más a késõbbi fúvóka? És ha igen, ezt mi indokolja?
Nem hiszem, hogy a blokk/vezérlés nagyon változott volna, így arra tudok gondolni, hogy optimalizáltak rajta. Ezesetben pedig jobban jársz a fiatalabb karbival/fúvókákkal.
     Reply to this

mates85 (msg) 691 Nov. 16, 2015, 4:38 p.m.   x
Azért kellet cserélni mert az eredeti karbi el volt törve és ezért vettem hozzá egy másikat!De ugye az nem ugyan az az évjárat volt ezért abban márt más fúvókák voltak.. Ezért kellet benne cserélni a régibõl meg nem lett kiszedve mert elég cudarul néz ki így inkább nem erõltettem a felhasználását...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 690 Nov. 15, 2015, 3:37 p.m.   reply to: 688 x
Szia!
Megkérdezhetem, hogy miért kell fúvókát cserélj? Amikor én megvettem a motort és elvittem a szerelõhöz aki kipucolt a karbikat azt tapasztaltam, hogy egy litert nõtt a fogyasztása és tiszta fekete lett gyertya. Vissza kellet fúvókázni, talán az elõzõ (valamelyik) tulaj nagyobb fúvókával gondolta "tuningolni" a motort. Sajnos nem emlékszem az árra, meg félig-meddig ismerõs is csinálta, de talán egy 10-es volt a kettõ.
     Reply to this

kawa550 (msg) 689 Nov. 15, 2015, 10:06 a.m.   reply to: 688 x
Ausztriában egy nagy javítókészlet fúvókákkal, tömítésekkel, stb. 34 eur karburátoronként. Ha csak fúvóka kell érdemes inkább egy kawa szervizben érdeklõdni.
     Reply to this

mates85 (msg) 688 Nov. 15, 2015, 12:02 a.m.   x
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem! Hogy van egy 92 csodàm és fúvókàkat kell benne cserélni de nem talàltam sehol a neten,hogy kb mibe kerül... :-( Tudna nekem valaki àrat mondani?
     Reply to this

Powerslave (msg) 687 Nov. 12, 2015, 10:23 a.m.   reply to: 686 x
A karbi eltömõdését meg lehet elõzni benzin-stabilizáló adalékkal. Nem olcsó, de ha valakinek relatíve sokat áll a gépe, mint ahogyan az történt az enyémmel el, akkor ezzel megoldható, hogy ne essen szét a benzin az állástól.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 686 Nov. 11, 2015, 7:06 p.m.   reply to: 685 x
Amíg nem fagy nem teszem el csak most már hideg van a garázsban a bütyköléshez. Nem szoktam különösebben téliesíteni, kicsit túlzásnak is tartom amit a téli tárolás körül szoktak itt kelteni. Szerintem két hónapnál többet még nem állt egyfolytában, talán még annyit sem, maximum nagy hidegben kiveszem belõle az akkumulátort. Természetesen fel van töltve fagyállóval, le van kicsit takarva meg nem tökig mocskosan állítom le, de nem hinném, hogy berozsdásodna belülrõl a tank vagy eltömõdne a karbi ennyi állástól.
     Reply to this

Powerslave (msg) 685 Nov. 11, 2015, 10:49 a.m.   reply to: 684 x
Pedig most, hogy elteszed télire (gondolom), most pont lesz idõ birizgálni, és kapkodni sem "kell" a szezonkezdés miatt :)

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 684 Nov. 10, 2015, 8:36 p.m.   x
Hosszabb halasztás után sikerült kipróbálnom az újonnan felpattintott fémfonatos fékcsöveket. Okozott némi csúszást, hogy elõször hátra nem a megfelelõ méretet küldték (szó nélkül cserélték) illetve közben megérkezett öt köbméter tûzifának való is az udvaromra. Szóval biztos igaz, hogy a fémfonatos fékcsõtõl a fék nem lesz jobb, de a fékezés igen. Igaz, hogy 20 éves gumikat cseréltem le, de összehasonlíthatatlanul keményebb érzés a fék, nem kell koppig behúzni a kart vagy spiccelésig lenyomni a pedált, hogy megjöjjön a fékerõ. Felrakni sem volt egy nagy varázslat, csak egy kölcsön nyomatékkulcs kellet hozzá meg egy másfél méteres mûanyag csõ a kertészboltból a légtelenítéshez.
Közben kellet vegyek egy új akkumulátort is, a régi n+1 éves végleg megadta magát...
Szerintem idénre ennyi a birizgálásból, jövõ tavasszal jön a teleszkópolaj csere :)
     Reply to this

ptys (msg) 683 Nov. 6, 2015, 6:41 p.m.   reply to: 682 x
Igen látok, fényévekkel jobban látni benne mint a gyári kerek tükrökkel, mivel sokkal szélesebb. Esztétikailag és menet közben is sokkal jobb, stabilabb nem rezonál be. Ez a Kawasaki Versys-nek a visszapillantója, nem gyárit vettem hanem spanyol után gyártott (vicma). Köszönöm egyébként a pozitív kritikát! :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 682 Nov. 6, 2015, 12:49 p.m.   reply to: 681 x
Csini! :)
Viszont látsz valami érdemlegeset azokat a visszakukkerekben?
     Reply to this

ptys (msg) 681 Nov. 5, 2015, 7:52 p.m.   x
A nyári õzike találkozás után, új köntösbe már végre! :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 680 Nov. 1, 2015, 7:11 p.m.   x
Nem venném rossz néven, ha az admin törölné a spambotokat az oldal felhasználói közül... :)
     Reply to this

Tomi1 (msg) 678 Oct. 21, 2015, 11:59 a.m.   reply to: 673 x
Szia!
Nálunk Zalaegerszegen autósboltban vettem ilyeneket 400 Ft/db áron.
Látom egy kicsit messzebb laksz, de szerintem felétek is érdemes körülnézni autós boltokban..
     Reply to this

Powerslave (msg) 677 Oct. 20, 2015, 2:56 p.m.   reply to: 676 x
A kép a címe alapján nekem cseh oldalról származónak tûnik.
Sajnos ötletem nincs, honnan tudnál ilyet beszerezni, bár azért a csehektõl is meg lehet venni, ha idénytájt arrafelé járnál :)

UPDATE: Ó, most látom, hogy az neked azért nem a szomszédban van. Egyébként van ennek a plexinek valami típusa/neve?
     Reply to this

ptys (msg) 676 Oct. 19, 2015, 8:06 p.m.   x
Sziasztok! Ilyen plexit keresek, valaki esetleg tudna adni címet magyar oldalról, mert én nem találok sehol sem, a google barátommal sem, ezt egy lengyel oldalon találtam mint ahogy látszik is a cím a képen.
     Reply to this

Powerslave (msg) 675 Oct. 12, 2015, 4:50 p.m.   x
Link

Hohó, melyikõtök paripája kandikál ott az 1-es képen? :)
Milyen volt? Nagyon királynak néz ki. Hogy vizsgázott a Kawa a susnyásban?
     Reply to this

Powerslave (msg) 674 Oct. 1, 2015, 1:04 p.m.   reply to: 673 x
Captain obvious leszek, de nincs jobb ötletem, mint a bontó, bár ezesetben elõfordulhat, hogy meg kell venni miatta egy komplett szélvédõt, és anyagilag ugyanott vagy (viszont lesz egy tartalék szélvédõd, amit vagy félretehetsz, vagy eladhatsz).

Link
Én náluk kérdezõsködtem, amikor alkatrész kellett. Ha jól emlékszem, az oldalsztenderem jött tõlük...
     Reply to this

ptys (msg) 673 Sept. 30, 2015, 5:10 p.m.   x
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2003-as a vas, és szélvédõ plexi felfogatásánál 6db gumidugóba ágyazott menetes "anya" biztosítja a szélvédõ rögzítését, amit a mûszerfal feletti mûanyag takarólemezen kell átfûzni. Rákérdeztem a Kawasakinál és bruttó 11556 Ft-ba kerül, esetleg nem tudtok alternatívát hogy hol tudnék olcsóbban beszerezni?
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 672 Sept. 11, 2015, 8:58 p.m.   reply to: 671 x
Az enyémen is egy Givi túraplexi van, ami szerintem nemcsak magasabb, de valahogy kicsit szélesebb, mint a gyári és ha teljesen elfordítom a kormányt akkor neki is nyomódik a plexinek. Nem vészes, csak furcsa volt elõször látni.
     Reply to this

bkriszb (msg) 671 Sept. 9, 2015, 1:37 p.m.   reply to: 659 x
Papa kollégának: Nekem nagyobb plexi van a motoron, de mivel az elõzõ tulaj vette csak annyi infót tudok mondani hogy Givi által lett gyártva. Kb 5 cm a különbség.
     Reply to this

Powerslave (msg) 670 Sept. 8, 2015, 10:28 a.m.   reply to: 669 x
Pofás, de ha a rend éber õre kiszúr a "villogóval", akkor már hiába váltod folyamatosra, meg fognak [khmmm].
Ráadásul ez engedély nélküli módosítás, az alkatrész pedig, ha jól sejtem, nem E betûs, ellenben jól felhívja magára a figyelmet. A pénzgyûjtõ túrára kihelyezett tányérsipkásoknak tkp. épp kapóra jön.
Civilizált országban ezen valószínûleg nem problémáznának ennyit, de ez itt Mutyisztán; én nem vagyok ennyire bátor.

Egy talán kevésbé feltûnõ, de ennél érzésem szerint hasznosabb kiegészítõ lehetne hátulra egy figyelemfelkeltõ kütyü az érkezõknek. Kell hozzá egy mikrokontroller, egy távolságszenzor, egy marék nagy fényerejû piros LED, meg némi draut, amivel bekókányolod. A hátulról érkezõknek a távolságtól és a sebességkülönbségtõl (hogyan változik ugye a köztetek mért távolság) függõen a LED-ek villogtatásával adhat a lassításra figyelmeztetõ jelet.

BTW ha jól látom, paga kollégát útba tudnád igazítani plexiügyben (#659 hozzászólás)... :)

Reply to this

bkriszb (msg) 669 Sept. 7, 2015, 8:45 p.m.   reply to: 668 x
Egy gombnyomással át lehet váltani folyamatos üzemre akkor nem villog, gondoltam azt is megoldom a kellemetlen helyzetek elkerülésére.
     Reply to this

Hr.Geiger (msg) 668 Sept. 7, 2015, 7:40 p.m.   reply to: 667 x
Kár, hogy tök szabálytalan!
Majd írjál arról is, hogy a hatóságok egy közúti ellenõrzésnél miként díjazták ezt a villogó csodát. Kíváncsi lennék rá.
     Reply to this

bkriszb (msg) 667 Sept. 7, 2015, 7:31 p.m.   x
Hétvégi Led-es optikai tuning a jobb láthatóságért.
(A fényük egész erõs, még tompitott mellett is látható, de azért szerintem nem zavaró)
     Reply to this

Powerslave (msg) 666 Sept. 3, 2015, 10:32 p.m.   reply to: 665 x
Én valami olyasmire pályáznék, ami felnyitható, és nem túl zajos - bár a mostani, gusztustalan krosszbukómhoz képest minden maga a megtestesült némaság; no meg ugye arra is tekintettel kell lenni, hogy nincs 120-150 gurigám egy N104-re, vagy C3-ra...

EDIT: Whoaaaahahahaha, enyém a 666-os :D Link
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 665 Sept. 3, 2015, 7:44 p.m.   reply to: 664 x
Egy kollégámnak van ilyen, meg van vele elégedve. Tulajdonképp-az árához képest- az enyém sem volt rossz, csak elszállt felette az idõ és közben beleakadt a vasfoga :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 664 Sept. 2, 2015, 11:32 p.m.   reply to: 663 x
Grex? Hehe, nekem is az van, és ha tehetem, a következõ is az lesz. Mégiscsak Nolan :D

Most épp ezt a modellt néztem ki: Link

Az már más kérdés, hogy egyelõre ilyesmirõl szó sem lehet.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 663 Sept. 2, 2015, 7:03 p.m.   reply to: 662 x
Semmi extra, a feleségem elve az, hogy ne adjak ki sok pénzt a motorozásra. Egy ilyen lett: Link

A régi, felnyitható Grexnek már oda volt a mechanikája, szét is kellet kapnom egyszer és valahogy összenyomódott a szivacsozása is, úgyhogy már lötyögött a fejemen. Az új egész kényelmes, bár a napszemüveg jöhetne kicsit lejjebb és úgy nézem, hogy eléggé hajlamos lesz a párásodásra ...
     Reply to this

Powerslave (msg) 662 Sept. 2, 2015, 11:39 a.m.   reply to: 661 x
Nna, mit vettél? :)
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 661 Sept. 1, 2015, 7:35 p.m.   reply to: 660 x
Lehet benne valami, én most cseréltem le a régi sisakom, ettõl mondjuk egybõl halkabb lett a motor :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 660 Aug. 31, 2015, 9:27 p.m.   reply to: 659 x
Hali!

Tavaly még sikerült gugliznom egyet, idén viszont már nem jött össze ugyanez a mutatvány.
A kollégák viszont anno meggyõztek, hogy nem feltétlenül érdemes 30-40 pénzt ebbe a mulatságba, mert annyit nem segít a szélvédelmen (igaz, az én lovam ´94-es). Ilyen nagyságrendû összegbõl egyébként valóban jobb ötletnek tûnik sisakot váltani...
     Reply to this

paga (msg) 659 Aug. 30, 2015, 8:38 p.m.   x
Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy a 2006- os típushoz hol tudok nagyobb plexit szerezni?
Ami gyárilag rajta van elég kicsike.

Reply to this

Powerslave (msg) 658 Aug. 28, 2015, 11:59 a.m.   x
Ejj, de nagyon nem megy a gép :/

Beródliztam ma a melóhelyre, közben kisebb agyhúgykövet kaptam egy biciklistõl is, de a legnagyobb bánatom még mindig a gyengélkedõ masina.

Ha minden kijön, akkor holnap beletekerek pár hosszt, hátha magára talál; ha nem akkor sajnos kénytelen leszek visszavinni a szervizbe... :(

Reply to this

Powerslave (msg) 657 Aug. 17, 2015, 7:26 p.m.   reply to: 656 x
:D :D :D
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 656 Aug. 17, 2015, 6:36 p.m.   reply to: 655 x
Azért ha azt az MV Agusta motort berakattam volna annak idején a 353W -be... :) Ja, csak 800 köbcent... :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 655 Aug. 16, 2015, 11:11 p.m.   x
Gyerekek, befosás! Nemrég mókából elhallgatgattam sorhármakat, és meglepõdve tapasztaltam, hogy kigyütt belõlük a Wartburg:
Link

Erre ma rákíváncsulok, hogyan szól a sorkettõ 360°-os fõtengellyel, és mit östen?
Hát, kérem, ez bizony Trabant :D
Link

Reply to this

kawa550 (msg) 654 Aug. 16, 2015, 8:27 p.m.   reply to: 652 x
Ez valami ikertalálkozó lehetett, mert az út meg az erdõ is hozta az ikertestvérét!:)))))))
     Reply to this

Powerslave (msg) 653 Aug. 15, 2015, 11:46 a.m.   reply to: 652 x
Tegnap este én is duplán láttam :D
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 652 Aug. 14, 2015, 7:10 p.m.   x
Ma voltam kicsit gurulni az ikertesómmal :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 651 Aug. 14, 2015, 5:40 p.m.   reply to: 650 x
ULJ volt, de látom, senki nem vállalja magára :P

Mostanában rendszeresen látom a masinát a pláza elõtt (mögött).
Na, a fene a beledet, ha így lapulsz, akkor bosszúból kapsz egy cetlit a fórum linkjével :D
     Reply to this

Powerslave (msg) 650 Aug. 5, 2015, 1:41 p.m.   x
Na melyikõtökbe futottam bele ma a Corvinnál? (UJL-453, azt hiszem) :)
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 649 Aug. 4, 2015, 6:16 p.m.   reply to: 648 x
Steelhores Motor, Pécs

Link

Nem tudom van-e raktáron, de nagy valószínûséggel be tudják szerezni.
     Reply to this

kop@sz (msg) 648 Aug. 4, 2015, 4:47 p.m.   x
Sziasztok!
KLE 500 elsõ lánckerék szimeringet szeretnék cserélni.
Tudtok egy helyet ahonnan be tudom szerezni?

Köszönöm.
     Reply to this

Powerslave (msg) 647 Aug. 3, 2015, 11:42 a.m.   reply to: 646 x
Minden másra ott a mastercard :D
     Reply to this

kawa550 (msg) 646 Aug. 2, 2015, 6:22 p.m.   reply to: 644 x
Én csak az õs 4 hengeres 260 kilós gpz-t toltam pár kilométeren keresztül full fekete szerkóban 32 fokban a tûzõ napon, úgy hogy pár percnyi tolás után mindig újra beindult és ment pár száz métert, oszt megint leállt. Persze az elsõ leállásnál volt billentgetés hogy van-e nafta, hallatszott hogy szinte tele van, szóval ezzel nem foglalkoztam. A sokadik leállás után kínomban azért csak belenéztem a tankba, és a felnyitáskori szisszenés azonnal tudatta velem, hogy sokkal egyszerûbb lett volna párszor jó erõsen belefújni a tank kulcsnyílásába, mint kilométereket tolni. Aztán hazamotoroztam.....
     Reply to this

Powerslave (msg) 645 Aug. 2, 2015, 3:46 p.m.   reply to: 644 x
Uhh, boldog lehettél :)
Én a helyedben visszatoltam volna, aztán hazavitettem volna vele magam :P

Nekem elég volt az a ~650 méter is.
Remélhetõleg mostantól már csak a motorka cipel engem, és nem fordítva.
Még eléggé gyengélkedik szegényem, de ha jó a tippem, akkor az egy éves benzin miatt, és egy-két rátöltésnyi magas oktánszámú nyál kisegíti majd, addig meg nem nyúzom...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 644 Aug. 2, 2015, 2:08 p.m.   reply to: 640 x
Amikor az Apriliámon beállt a beállt a dugattyú kb 10 km-t toltam és nálunk vannak dimbek-dombok is. Miután hazaértem akkor hívott vissza a kisteherautós barátom (akit motormentõ gyanánt hívtam, de nem vette föl), hogy látta, kerestem :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 643 Aug. 1, 2015, 1:21 p.m.   x
Srácok, a plexi és a fejidom közé beszorult, oda nem igazán való objektumokat (pl. száraz falevél) hogyan szoktátok visszaadni az anyatermészetnek? Nem szeretném leszerelni a plekót, ha nem muszáj...
     Reply to this

Powerslave (msg) 642 July 31, 2015, 4:48 p.m.   x
Update #2: Kawicska mûtétje sikeres volt, holnap mehetek érte. :) Egy kábelköteg viccelt meg.
     Reply to this

Powerslave (msg) 641 July 30, 2015, 12:30 p.m.   x
Update: telefonáltak. olajgomba hibátlan. kezdek aggódni... :/
     Reply to this

Powerslave (msg) 640 July 30, 2015, 10:46 a.m.   reply to: 639 x
...majd´ beszartam, mire áttoltam. nem erre találták ki az én ványadt testyemet; általában a Kawics visz engem és nem fordítva...
     Reply to this

Powerslave (msg) 639 July 30, 2015, 7:21 a.m.   x
Na most szorítsatok, skacok, 9:30-ra viszem a Kawicsot rehabra.
     Reply to this

kawa550 (msg) 638 July 27, 2015, 11:32 a.m.   reply to: 637 x
Esetleg? Csak az volt a jó! :)) És persze 6 nyelves, mert a gyári 2 nyelvessel csak az ovisok játszanak! A nikasilos méregdrága 80-as hengereket úgy cserélgettem szezononként mint más a zokniját. 26-os karbi a gyári 18-as helyére, hogy aztán váltótengelyt kelljen cserélni, mert a sima négyszög végrõl állandóan letépte a lánckerekeket. Kupplunglamellákat úgy sütöttem még erõsített rugókkal is mint más a palacsintát. Jó hülye voltam!:)))))))))
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 637 July 26, 2015, 2:24 p.m.   reply to: 636 x
És vékonyabb vagy vastagabb membrán? esetleg karbon? :))) De szerintem jó is volt, hogy nem észrevétlenül jött meg az erõ, mert akkor hol lett volna a buli? Egyébként a power (rawe valve) sosem volt jól beállítva, vagy épp kokszos volt vagy a szimering mellett tolta ki az elégett olajat egyébként meg pont úgy volt elhelyezve, hogy nehogy az ember egyszerûen hozzáférhessen a váztól :))) Azért mókából vennék egy olyan 250-es TDR-t.....
     Reply to this

kawa550 (msg) 636 July 26, 2015, 11:02 a.m.   reply to: 634 x
Majdnem így van, de csak majdnem.:)))
Az egy dolog, hogy valaminek csökkentjük a keresztmetszetét és így csökkentjük az átáramló gáz mennyiségét(vagy növeljük a sebességét, de most ne variáljunk még ezzel is). De a csökkentés bármely irányból megoldható lenne, alulról, oldalról és felülrõl is, de mégis mindig felülrõl csinálják. Miért is? Mert nem a keresztmetszet csökkentés a lényeg, hanem a kipufogónyílás magassága! Kizárólag ez határozza meg, hogy meddig tart a terjeszkedési ütem, mikor éri el a nyílás peremét a lefelé jövõ dugattyú és így mire van hangolva a motor.
Alacsony nyílás = hosszú ütem, nagy nyomaték, lassú gázcsere viszonylag kis fordulatszám lehetséges.
Magas nyílás, korai nyitás, gyorsabb gázcsere, így nagyon magas fordulatszámok is elérhetõk és biza a kétütemûeknél a teljesítmény a fordulatszámból jön.
A kedves motorgyártónak 2 lehetõsége van, fix nyílással meghatároz egy kompromisszumot az alacsony fordulati használhatóság vagy a nagy teljesítmény közt, vagy be tesz egy "szelepet" amivel a nyílás magasságát változtatja, így nem kell kompromisszum, egyszerre lehet a nyílás alacsony és magas, sõt folyamatosan változtatva a fordulatszám függvényében még alkalmazkodik is az ideálishoz.
Vagyis, amíg egy "tisztességes" jó erõs nagyfordulatú de szelep nélküli motornál a megfelelõ fordulatszám elérésekor nagyon hirtelen, lórúgásszerûen jelentkezik az erõ, addig egy tisztességes poweres gép már alacsony fordulatról jól megindul, ahogy nyit a szelep egyre jobban megy, majd amikor teljesen kinyílik, akkor durr bele, pont mintha nem lenne ott semmi szelep, csak egy magas fordulatra hangolt erõs 2T. Szóval ha a poweres motorod úgy mûködik hogy egyszer csak azannya, akkor ott valami nem jól müxik.:)))) Mert épp arra találták ki, hogy ne egyszerre legyen az azannya. Hogy miért pont azon a fordulaton van az azannya, az már inkább a rezonátor hangolásán, mebránon, az átömlõk számán és méretén stb múlik, de az egy másik nagyon hosszú téma, volt idõ, amikor az én agyam is csak a boyesen kevlármembránokon meg a csatorna köszörülésen járt, de azóta felnõttem.....:))))))))))))))
     Reply to this

Powerslave (msg) 635 July 26, 2015, 2:58 a.m.   reply to: 634 x
Jól mondod, valóban ez a mûködési elve (egészen konkrétan a kipufogó-csatorna geometriáját hivatott hangolni), ám ha helyesen mûködik, akkor azt elvileg észrevétlenül kellene tennie. Persze, egy kétütemûtõl egyenletes gyorsulást elvárni nem volna szép dolog :)

Én is nagyon szerettem anno az XR1-es Gilerát (kényelemben egyébként a mai napig nem verte meg semmi), de ma már nemigen vállalnék be ilyesmit - sem a köpetnyi hengerûrtartalmat, sem a kétütemût.

Kis kivétel: Idõrõl-idõre, merõ agyhúgykõbõl megkergetnék egy Simsont vihorászva, de hogy mégegyszer birtokoljak egy ilyen poklot... :D Azt hiszem, a "belépõszintû szopóroller" tökéletes jelzõ ide.

A legújabb kétütemûs vívmányok viszont egészen érdekes dolgokat vetítenek elõre. Kíváncsi vagyok, mi lesz belõlük...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 634 July 25, 2015, 9:16 p.m.   reply to: 630 x
Korábban volt egy 125-ös Aprilia Pegaso-m, Rotax 123-mal, ami ugye egy elektronikus power-rel van ellátva. Nem tudom, hogy a power szelep elnevezés honnan jön, talán a YPVS-Yamaha Power Valve System elnevezésbõl, az Aprilia a nem kevésbé heroikusnak tûnõ rawe elnevezést használja. Ha jól tudom igazából az az értelme, hogy változtatja a leömlõ keresztmetszetét, kis fordulaton leszûkíti, így kevesebb a nyomatékveszteség, nagy fordulaton meg kinyitja, hogy a teljesítmény szempontjából ideális gázcseréhez legyen elég hely. Mindenesetre, ha jól mûködött a szelep nálam nem simított ki semmit, hanem amikor olyan 6500-nál teljesen kinyitott, akkor az tényleg olyan érzés volt, mintha valaki megrántotta volna elõre a motort. Teljesen más, mint a nyomatékból egyenletes gyorsuló KLE. Érdemes kipróbálni, tényleg vicces érzés egy jól beállított poweres 125-ös :) A Yamaha megcsinálta a TDR-t 250-es változatban is, 2 henger, 140 kiló száraz tömeg és 46 lóerõ ... Mondjuk, a 125-ös alapján a fogyasztása is meghökkentõ lehetett.
     Reply to this

kawa550 (msg) 633 July 25, 2015, 1:33 p.m.   reply to: 632 x
Csavaros.
     Reply to this

Coopland (msg) 632 July 25, 2015, 12:42 p.m.   x
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy a kle-nek milyen a szelepállítása? csavaros vagy lapkás?
Köszi
     Reply to this

Powerslave (msg) 631 July 22, 2015, 1:19 a.m.   reply to: 630 x
LOL, ez gyönyörû volt :D
     Reply to this

kawa550 (msg) 630 July 21, 2015, 7:19 p.m.   reply to: 629 x
Azért ez a power szelep kiváló példa arra, hogy mekkora észkombájnok a marketingesek! Egy alkatrésznek, aminek pont az a lényege, hogy kisimítsa a lórúgásszerûen jelentkezõ erõt és kezelhetõvé tegye azt, adnak egy ilyen hülye nevet, oszt ez ölég ahhoz, hogy minden idióta azt higgye, van valami titkos és legálisan használható nitró a motorjában, ami ha kinyit, elszabadul a pokol, a titánok letépik láncaikat és eljõ a motorizált armageddon. Nincs az embernél ostobább lény a világon.......
     Reply to this

Powerslave (msg) 629 July 21, 2015, 5:12 p.m.   reply to: 628 x
Ezt most speciel házon belülrõl hoztam: Hardendurók topic :)
     Reply to this

kawa550 (msg) 628 July 21, 2015, 11:06 a.m.   reply to: 627 x
Hol sikerül ilyenekbe belefutni? Sportmotor gyerekfórum, ahol a 80-as Dt emeli 3.-ban az elejét mert versenyváltó van benn?:)))))))))))
     Reply to this

Powerslave (msg) 627 July 21, 2015, 12:02 a.m.   x
"A power szelepet is csak ritkàn kellett kinyittatni vele" - Uhh, na kérem, ezért is örülök, hogy négyütemût hajtok: ilyen marhaságot nem kell olvasgatnom.
     Reply to this

Powerslave (msg) 626 July 19, 2015, 10:26 a.m.   reply to: 625 x
Akkor még kvázi jobban is jársz: Pont nemrég olvastam egy cikket arról, hogy ha "nem tudtad, hogy leesett a rendszám", akkor megdorgálnak és esetleg megbüntiznek, ha viszont bemész szépen lejelenteni, hogy "hát izé nincs meg", akkor már haza sem viheted a vasat, amíg el nem készül az új (egy-másfél hónap). Persze, nem pontosan ez a törvény, de a gyakorlat az, hogy a rendõr továbbenged, ha "most esett le valamikor", az okmányirodánál viszont már garantáltan megszívod, mert elveszik a forgalmit.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 625 July 18, 2015, 9:08 p.m.   reply to: 624 x
Mondjuk ennél súlyosabb barkácsbaleset ne jöjjön elõ... Inkább attól tartottam, hogy hazafelé úton belebotlok egy szervbe, akit nem nyugtat meg a topcase-ben tartott rendszámtábla. Mert ugye ilyesmi sosem a kapu elõtt jön elõ. .. Nem volt egyébként rosszul megcsinálva a házi rendszámtábla tartó sem, csak a felfogatási pontok nem erre voltak kitalálva. De már megrendeltem egy bontott idomot, remélem a jövõ héten fel is tudom szerelni majd.

A kompos képre a megoldás egyébként Kriznica (Horvátország, drávai komp). Egyébként a második képen látható gyalogos függõhídon átjött három motoros kolléga is, na ott lehetett volna jó képeket csinálni :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 624 July 16, 2015, 11:09 p.m.   reply to: 623 x
Szomorúan hallom. Valahogy mindig kiver a víz, ha eszembejut a háztáji kendácsolás intézménye...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 623 July 16, 2015, 7:42 p.m.   reply to: 621 x
Kösz!

Valóban kisipari bizergálás volt az enyém ...
     Reply to this

Powerslave (msg) 622 July 16, 2015, 3:36 p.m.   x
Üdvcsi! Sikerült felvennem a kapcsolatot a Karasnával. Két hét múlva begurítom a beteget, aztán kiderül, mi lesz és hogyan. Remélem, nem megy rá a gatyám is, mert meg vagyok szorulva kissé :/
     Reply to this

Powerslave (msg) 621 July 16, 2015, 12:23 p.m.   reply to: 620 x
Ejnye, nem akarja a rüszü feltölteni.

...Velem nem fog kicseszni: Link
     Reply to this

Powerslave (msg) 620 July 16, 2015, 12:08 p.m.   reply to: 619 x
Adj egy pár percet...

...meg még egy párat :D Még csak a felöltözésig jutottam el.

Nno, remélem, elég jó lett.

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 619 July 16, 2015, 12:01 p.m.   reply to: 617 x
Na hol? :) A helyes megfejtõk között egy gázfröccsöt sorsolunk ki :)

Teljesen más: Eltört a rendszámtábla tartó konzolom, alul, ahol a segédvázhoz van csavarozva. Az a gyanúm, hogy ez már valami utólagos, házi gyártmány volt. Be tud valaki fényképezni esetleg a farokidom alá, hogy pontosan hogy is néz ki a gyár?
     Reply to this

Powerslave (msg) 618 July 15, 2015, 4:41 p.m.   x
Nno, szétkaptam (módjával) a Kawicsot egy akksicserére (hogy rohadna meg az a barom, amelyik így elásta), minimális tisztogatásra. Ha minden jól megy, hamarosan befekszik Karasnáék kórházába egy kicsit (csak bírja a TB...).

Sajnos sokat állt, így most nem is röffen szegényem, és az új akksi sincs nagyon a helyzet magaslatán, hogy forszírozni tudjam (12.XY voltot mértem rajta).

Holnap megfürdetem, aztán ujjak keresztbe...
     Reply to this

kawa550 (msg) 617 July 14, 2015, 11:33 p.m.   reply to: 615 x
A kawák kiváló komp motorok!:)))))))))))
     Reply to this

Powerslave (msg) 616 July 14, 2015, 9:08 p.m.   reply to: 615 x
Nocsak, kompozgatunk, kompozgatunk? :D Merre jártál?
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 615 July 12, 2015, 7:05 p.m.   x
Motoroztam és nálam volt a fényképezõgép is. :)
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 614 July 10, 2015, 7:25 p.m.   reply to: 613 x
Nem várok különösebb csodát a fémtõl, csak amúgy is tervezném lecserélni a huszonéves csöveket, akkor már miért ne egy picit jobbra?...
     Reply to this

kawa550 (msg) 613 July 10, 2015, 10:22 a.m.   reply to: 612 x
Azért ez így ebben a formában nem biztos hogy igaz!:))
Fogj egy slagot, nyisd rá a vizet, aztán törd meg. Látni fogod hogy a megtörésnél kitágul, ha nem is annyira mint a tom and jerry rajzfilmeken. Ugyan ez történik a sima gumi fékcsõvel is, csak teljes hosszában. Mikor behúzod a fékkart és felépül a nyomás, akkor annak a nyomásnak csak egy része nyomja a munkahenger dugattyúit, egy másik része a gumicsõ kitágítására megy el. Ezen segíthet valamelyest a fémhálós bevonat, ami nem engedi kitágulni a belsõ gumicsövet. Ugyan ez van a nyomásponttal is, a gumicsõ ad valamennyi flexibilitást a nyomáspontnak, amit a fémhálós csõ jobban kordában tart, pontosabbá teheti.
Hogy aztán a valóságban ebbõl mennyit érzel, az jó kérdés. Akinek van, az dicsérni szokta....

Reply to this

Powerslave (msg) 612 July 9, 2015, 9:52 p.m.   reply to: 611 x
Köszke.
A fémhálós csõ a fékerõn nem fog segíteni semmit, illetõleg a nyomásponton sem. Egyedül arra jó, hogy hirtelen fékezésnél nem adja meg magát.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 611 July 9, 2015, 8:19 p.m.   reply to: 610 x
Én levettem, de nem érzek semmi különbséget.

Viszont fémhálós fékcsõvel van valakinek tapasztalata? Illetve tud valami elfogadható árú beszerzési forrást?
     Reply to this

Powerslave (msg) 610 July 8, 2015, 1:56 a.m.   x
Skacok, van köztetek olyan, aki megszabadította magát a féktárcsaburkolattól? Kíváncsi volnék, hogy tapasztalható-e javulás a fékteljesítményben, és ha igen, milyen mértékben, illetve milyen körülmények közt.

Gondolkozom rajta, hogy esetleg bekúrom a sarokba, de nem szeretném lemûteni, ha nem érdemes...
     Reply to this

Riverboy (msg) 609 July 2, 2015, 8:35 p.m.   reply to: 608 x
Érdekel valamilyen szinten néha szoktam is magam "tanítgatni" nem forgalmas részen pár vizes palackkal lemegyek és ilyeneket gyakorlok, hogy fejlesszem magam.

Talán épp azért is köszönhetem hogy még nem csaptak el.. ma is simán lazán rám húzták volna.. volt ott duda integetés vissza nézés közbe integetés és persze lámpánál húzta le az ablakot és köszöngette.. csak ha nem figyelek akkor utólag túl sokat nem tud köszöngetni..
     Reply to this

Powerslave (msg) 608 June 30, 2015, 4:13 p.m.   x
@River, ezen a sportágon gondolkoztál már? Úgyis azt mondtad, szeretsz kanyarogni :)
Link

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 607 June 26, 2015, 1:32 p.m.   reply to: 606 x
Ja, nem a távolság a probléma, hanem, hogy ott kell hagyni pár napra a motort, tehát oda vissza kell majd utazni valami mással. Ha lenne helybe kolléga, akkor ezt az utazgatást tudnám megspórolni.
     Reply to this

kawa550 (msg) 606 June 25, 2015, 9:07 a.m.   reply to: 605 x
Nincs az olyan messze, épp nemrég volt a Tdm találkozónk Kiskunmajsán, az volt a délutáni motorozás hogy Kiskunmajsa, ebéd a Bagoly csárdában(kurva szar kaját adtak, vissza is kellett küldeni!) Komlón át egy fagyi Pécsen, onnan Szeged vacsi és vissza Kiskunmajsára.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 605 June 25, 2015, 8:01 a.m.   x
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy egy motoros kolléga a gyári ár kb feléért tudna bukócsövet gyártani KLE-re, ehhez viszont ott kéne hagyni a motort nála Szegeden. Nincs itt valaki Szeged környékérõl, aki szintén gondolkodott már bukócsõben? Egyszerûbb lenne, mint innen Baranyából elmenni... Valaki?
     Reply to this

kawa550 (msg) 604 June 21, 2015, 10:45 a.m.   reply to: 602 x
Én se tom, de szerintem is valami street hibrid. Szakirodalom szerint a birka imádja a sárgarépát, ez utálja, meg a salátát is, meg a káposztát is, viszont imádja a csokis fánkot meg a kakaós csigát, és a száraz kutyatáp a kedvence, népitáncot lejt hangos bégetéssel minden kutyaetetésnél, míg nem kap õ is pár darabot.:))))))
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 603 June 19, 2015, 8:56 p.m.   reply to: 593 x
Én itt vettem JT láncszettet, van link a gyári katalógushoz, ahol lehet válogatni :

Link
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 602 June 19, 2015, 8:52 p.m.   reply to: 590 x
Két birkás ismerõsöm sem tudta megmondani, milyen fajta lehet... :) Kawabirka?
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 601 June 19, 2015, 8:51 p.m.   reply to: 588 x
Most megnéztem több gyártmányt is, volt amire tényleg az volt írva, hogy tömlõ nélküli gumihoz való, a másikra - ilyet vettem én is- az, hogy minden gumihoz alkalmas. Nekem jó volt arra, hogy eljuttatott a gumisig...
     Reply to this

Powerslave (msg) 600 June 18, 2015, 2:11 p.m.   reply to: 599 x
Leveszed a kulcsos idomot, és ott kell lennie, a biztosítéktól hátrafelé, az ülés alatt, lehetetlen helyen, egy kis fekete kawasakis batyuban.

Hosszirányban nagyjából ott, ahol a linkelt képen az úriember keze látható.
Link

Riverboy, nem csinálsz a kollégának egy videót esetleg, hogy hogyan kell kicibálni az ülés alól a készletet kézfejsérülés nélkül? :)

UPDATE:
Link
Itt lakik, ahol a képen keresztüllátni a dögön. Ha rázoomolsz, látszik, honnan kell kipiszkálni.
     Reply to this

Minditthalunk (msg) 599 June 17, 2015, 11:01 p.m.   x
Még nem néztem. hol kell keresnem? Van hozzá elsõsegélycsomag vagy mi meg a könyvecskéje is megvan.
     Reply to this

Riverboy (msg) 598 June 17, 2015, 6:48 p.m.   reply to: 597 x
Ha rám hallgatsz akkor az elsõ fék "porvédõ/takaró" nem tudom pontosan a nevét leveszed mivel akkor nem fog melegedni annyira(jobban kap menetszelet).

Tud valaki ennél olcsóbban ilyen javító készletet?
Link
     Reply to this

Minditthalunk (msg) 597 June 17, 2015, 6:06 p.m.   x
Még nem néztem. hol kell keresnem? Van hozzá elsõsegélycsomag vagy mi meg a könyvecskéje is megvan.
     Reply to this

Powerslave (msg) 596 June 17, 2015, 1:05 p.m.   reply to: 595 x
Azért az a 15 ezer nekem gyanús :) Persze kit érdekel, mennyi van benne, ha szépen teszi a dolgát? Idomot szerintem könnyen találsz bontottan. A gyári szerszámkészlet benne van még?
     Reply to this

Minditthalunk (msg) 595 June 16, 2015, 11:09 p.m.   x
Köszönöm! Mult héten vásároltam egy Kle 500 sat 1996 os 15000km, Vannak rajta apró hiányosságok hibák, de sztem jó vétel volt :) Kulcsos dekni le akar esni állandóan nincs légszûrõház csak 2 db direktszûrõ. stb.
     Reply to this

Powerslave (msg) 594 June 16, 2015, 7:02 a.m.   reply to: 591 x
10w40-et, vagy (ha nem sajnálod a pénzt rá*) 5w40-et keress. Nekem Castrol van benne, de a Repsol is hasonló árfekvésû - korrekt. Egy darabig gondolkoztam a Motulon, de az kétszerannyiba kerül és ebbe a vasba** annyival nem jobb.

*Ha baromi gazdag vagy, akkor játszik a 0w40 is.
**mondjuk ebben szerepe lehet az évjáratnak is; az enyém ´94-es.

Reply to this

Riverboy (msg) 593 June 15, 2015, 8:54 p.m.   x
Help kéne.

Milyen fogaskerekek kellenek a mocihoz illetve valami tipp ahonnan olcsón beszerezhetõ?(Budapest, Pest megye fõleg)
Illetve vettem egy légszûrõt csak ezt találtam neten de egy kalap sz*r linkje, hogy ne vegyetek: Link

Szóval hol tudok venni légszûrõt(alapvetõen sehol se találok és normálisat szeretnék venni a belsõ mûanyag tartókával/házzal.
     Reply to this

Riverboy (msg) 592 June 15, 2015, 8:48 p.m.   reply to: 576 x
Metzeler lasertec teljesen jók nem volt valami nagy tempó szóval tökéletes.
Futómû mit mondjak szerintem jó csak a hirtelen nagy kátyúval van baja nagyon "beesik" de ez szerintem normális..
     Reply to this

Minditthalunk (msg) 591 June 15, 2015, 7:51 p.m.   x
Sziasztok! Uj vagyok még itt, Most vásároltam egy Kle 500 motorkerékpárt. Elsõ kérdésem az lenne hogy milyen motorolajat tegyek bele mert cserélni kell! Repsolon belül mi lenne a jó? Keresek hozzá gyári légszûrõt!
     Reply to this

kawa550 (msg) 590 June 15, 2015, 5:43 p.m.   x
Bundában kicsit nagyobb.... :-)))
     Reply to this

kawa550 (msg) 589 June 15, 2015, 5:39 p.m.   reply to: 586 x
Tököm tudja. Talán valami merínó. Ilyentájt mid így néz ki mert májusban kell nyírni. Olyan már volt hogy az óraleolvasó a 3 kutyától nem félt, de artúrról le se vette a szemét, mert kos a lelkem, ha valami nem tetszik neki, akkor fejel meg öklel, nem kicsit. :-)))
     Reply to this

kawa550 (msg) 588 June 15, 2015, 5:35 p.m.   reply to: 586 x
Én egészen mostanáig úgy tudtam, hogy a defektspré csak belsõ nélküli gumikhoz való.....
     Reply to this

Powerslave (msg) 587 June 15, 2015, 10:27 a.m.   reply to: 586 x
Echte pösti, belvárosi gyerekként nehéz dolgom van a pontos háziállatfajták azonosításában, de azt 90%-os magabiztossággal be merem köpni, hogy rackának nem racka (aztán lehet, hogy azzal a maradék 10%-kal most tökönlõttem magam) :D

Ez a defektspray-s dolog egész jól hangzik, lehet, hogy bevágok egyet a dobozba...

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 586 June 14, 2015, 8:21 p.m.   reply to: 584 x
Hát inkább birka, mint bárány... Egyébként tudod, hogy milyen fajta? Így megnyírva elég érdekesen mutat.

És most valami teljesen más:

Volt már valakinek tapasztalata defektsprayvel? A hétvégén elmentünk egy napos kis túrára barátokkal és sikerült egy rejtélyes hátsó defektet összeszednem. Kb 6-7 éve hurcolok magammal egy defektsprayt, amit most használatba is vettünk, egész jól mûködött. Felfújta a gumit és el tudunk gurulni a kb. 30 km-re lévõ szervizbe. Érdekes módon akkor engedte el a nyomást, amikor a szerelde udvarán ácsorogtunk. A belsõ volt valami kis lyuk, kopás, a külsõ érdekes módon nem volt megsérülve. Mire lekerült a gumi a defektjavító trutymó gyakorlatilag el is tûnt a belsõbõl, nem akadályozta a belsõ befoltozását. A két velem lévõ kolléga is azt mondta, hogy meggyõzte õket a dolog és beruháznak spraybe :)
És külön köszönet az abai gumiszerelõknek a segítõkész és profi hozzáállásért....
     Reply to this

Powerslave (msg) 585 June 14, 2015, 6:35 p.m.   reply to: 584 x
Ház(motor-)örzõbirka? :D
     Reply to this

kawa550 (msg) 584 June 13, 2015, 11:54 a.m.   reply to: 583 x
Báránykám? Lapozgasd még az állathatározót, a bárány az így néz ki!:)))))
     Reply to this

Powerslave (msg) 583 June 13, 2015, 11:47 a.m.   reply to: 582 x
Hol jártál, báránykám? :D
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 582 June 11, 2015, 8:33 p.m.   reply to: 574 x
Engem is megnéztek a marhák :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 581 June 10, 2015, 4:01 p.m.   reply to: 577 x
Nézz körül a CMA-nál is. Nekem is onnan lett alkatrészem, amikor felborult a Kawics.
Ha minden igaz, ez az õ oldluk: Link

Reply to this

bkriszb (msg) 580 June 10, 2015, 9:18 a.m.   x
Itt minden megtalálható, de az ár az borsós lehet.

Link
     Reply to this

ptys (msg) 579 June 9, 2015, 10:57 p.m.   reply to: 578 x
Hy! 80km/h órával mentem már mert besötétedett, nagyon sok vad van felénk és óvatosan is szoktam menni viszont fékhatáron belül ugrott ki az õz és olyan szerencsém volt hogy a lámpát kapta el, felugrott és még meg tudtam fogni, kb 7 m féknyomot mértünk nem sokat tudtam lassulni maximum 70km/h mehettem amikor ütköztünk. A linket amit küldtél ismerem de még nem beszéltem velük, holnap telefonálok találtam egy bontásra váró donort lehet minden be tudok szerezni egy helyrõl, utána csak a festés fényezés marad hátra.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 578 June 9, 2015, 8:19 p.m.   reply to: 577 x
Szia!

Neked nem lett bajod? Én kocsival fogtam szarvast, hát mindketten eléggé összetörtek, én szerencsére megúsztam egy 8 napon túl gyógyuló könnyebbel..
Az alkatrészt próbáld meg talán itt, én tõlük vettem kereket : Link
Szerintem a pécsi Steelhorse is be tud szerezni új alkatrészt Japánból, gondolom olyan árban is lesz...

Vagy német e-bay, ott is láttam sok bontott cuccot.
     Reply to this

ptys (msg) 577 June 8, 2015, 11:20 p.m.   x
Sziasztok! Új vagyok még itt, segítséget szeretnék kérni. Sajnos tegnap este fogtam õzet, plexit meg elsõ lámpát keresek...:( Újban és használtban is gondolkozom. Milyen oldalakat ajánlotok, mert a google barátommal nem sokra mentem.
     Reply to this

Powerslave (msg) 576 June 6, 2015, 1:15 a.m.   reply to: 574 x
Nice.
Milyen abroncsot használsz? Hogy viselkedett? És a futómû?
     Reply to this

Powerslave (msg) 575 June 5, 2015, 1:11 p.m.   reply to: 574 x
Ehh, az irodából pont nem tudom megnézni, de otthon semmiképpen sem hagyom ki.
     Reply to this

Riverboy (msg) 574 May 28, 2015, 11:29 p.m.   reply to: 573 x
Annyit beszéltük a terepezést, hogy ma el is mentem egy kicsit persze semmi durvulás annyira, és még nézõ közönségem is volt :D
Link
     Reply to this

Powerslave (msg) 573 May 28, 2015, 9:24 p.m.   reply to: 572 x
Aszfaltozni, kanyarogni meg ott a Kakucs. Kicsi pálya, kifejezetten kanyargós. Szigorúan kamerával, persze, mint itt:
Link

Reply to this

Riverboy (msg) 572 May 28, 2015, 7:15 p.m.   reply to: 571 x
Amennyit én terepezek :D
Inkább a beton a döntögetés érdekel.
De köszi ha mégis meghozza kedvem tuti körbekérdezek :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 571 May 28, 2015, 6:53 p.m.   reply to: 570 x
Vigyél magaddal gumijavító készletet és egy bajtársat :D
A PUB-ban, ha körbetudakolódsz, tudnak a srácok egy-két alkalmas helyet, ahol az erdész sem lõ valagba.
     Reply to this

Riverboy (msg) 570 May 28, 2015, 9:26 a.m.   reply to: 566 x
Korulbelul 2hete voltam terepezni a Petnehazy lovarda korul(ha valakinek ismeros a cserkeszet fepe vezeto utrol jobbra leteres).
Jo buli volt a moci homerseklete az egekbe :D
Mikor mar nagyon beszukult az ut inkabb megfordultam sose voltam arra nem akartam meg veletlenul se a meteres gazba megforditani a mocit elegge paraztam a defekttol :D(marmint ha forditanom kene a susnyasba)
Tervben van egy enduros vidi is csak kell egy turista terkep meg tokosseg, hogy ne parazzak az erdeszektol :D :D
     Reply to this

Powerslave (msg) 569 May 27, 2015, 12:29 p.m.   reply to: 568 x
Ne aggódj, mester, lassan már az is esedékes :)
Most még egy kicsit hûvös van, de jövöhéten már teljesen vállalhatónak ígérkezik, feltéve, hogy nem kell majd csónakkal közlekedni...

Reply to this

T.GY. (msg) 568 May 27, 2015, 11:47 a.m.   x
készen áll a gép felkerült az új ülés, bár nem az ami a képen volt mert gyõzött a józan ész és csak feltöltettem és kiszélesítették de így már kényelmes és harmadába került mint a az eredeti elképzelés. A motor is beállt 5,5-6 lit közé már csak a jó idõ hiányzik
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 567 May 26, 2015, 7:18 p.m.   reply to: 566 x
Jaja! Kb. ilyen utakon szoktam néha én is menni. Nem tökön-paszulyon endurózás, csak mezõgazdasági utakon barangolás egy erdõfolthoz vagy pofásabb völgyhöz. És csak száraz úton, egyrészt a sárhoz ügyetlen vagyok, másrészt utána pucolhatom magam és a gépet és és hát az Anakee Skywalker gumikat sem sárra találták ki, már egy kis nedves füvön is rettenetesen tud csúszni. Vagy a Mecsekben a régi, le nem zárt bányászati utakon is szoktam menni, elvileg aszfalt, de komoly folytonossági hiányokkal küzd már, de a táj így is szép. A letört kuplungkart meg félreraktam tartaléknak... :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 566 May 25, 2015, 7:21 p.m.   reply to: 565 x
Ó, hát adrenalint lehet ám a közúton kívül is pumpálni. :)
Igaz, a KLE-vel én nemigen mennék be a susnyásba, de akadnak, akik szívbaj nélkül megteszik; ezt itt pl. egy komplett klub:
Link

Mackoék elvileg tudnak pöpec helyeket, amelyek erre tökéletesek, bár budakeszi környékén tán nem leszel teljesen fantáziátlan. Mecsekkawa kolléga szerintem vevõ az úttalanabb utakra, ha van épp egy kis ideje, meg egy tartalék kuplungkarja ;)

Reply to this

Riverboy (msg) 565 May 25, 2015, 4:11 p.m.   reply to: 560 x
Köszi, van fent egy másik Budakeszi-Telkis videóm is ha a tempó tetszik akkor nézd meg azt.

Powerslave: Mondasz valamit teljes mértékben igazad is van, lehet azért mert még fiatal vagyok és még nem vagyok abban a korban, de engem azért érdekel azaz adrenalin(elõzõleg downhilleztem) így erre még azt mondom számomra belefér, megtanultam a downhillbe még jó régen, hogy nem érdemes túlvállalni magunkat.. :S
     Reply to this

Powerslave (msg) 564 May 25, 2015, 3:03 p.m.   reply to: 562 x
Áááá, te jó ég, ezt de régen láttam :D

Reply to this

kawa550 (msg) 563 May 25, 2015, 10:57 a.m.   reply to: 562 x
:))) Jól kezdõdik! Borka, Kökény, Czuni, és a srácok valszeg azt se tudják kik õk....
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 562 May 24, 2015, 8:54 p.m.   x
Ha már megint esik, akkor vegyük át a vezetéstechnikát:
Link
Link
     Reply to this

Powerslave (msg) 561 May 23, 2015, 6:08 p.m.   reply to: 559 x
Inkább legyen kedved végigjárni azt a sort :) Úgy szégyenkezned sem lesz miért, meg át sem megy rajtad senki.
     Reply to this

herkules73 (msg) 560 May 23, 2015, 12:16 p.m.   reply to: 557 x
Üdv.Nem rossz.De a múltkori tempósabb jobban bejött azért!!!
     Reply to this

Riverboy (msg) 559 May 22, 2015, 9:01 p.m.   reply to: 558 x
Teljes mértékben értelek, csupán ilyen nagy dugókba nem nagyon van kedvem végig várni a sort :/
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 558 May 22, 2015, 7:31 p.m.   reply to: 557 x
Tudom, öreg is vagyok meg vidéki is..... Tulajdonképp a saját életeddel játszol,de a szembejövõ sávban motorozás, záróvonal átlépés, kanyarodósávban egyenes haladás, mozgó autósorok közötti lavírozás nálam az, amirõl - ha kocsiban ülök- nem épp az jut az eszembe, hogy de jó csókák ezek a motorosok.
     Reply to this

Riverboy (msg) 557 May 22, 2015, 4:45 p.m.   x
Véleményetek az új videomról?
Link
     Reply to this

Powerslave (msg) 556 May 14, 2015, 5:06 p.m.   reply to: 554 x
"Nem úgy gondolta a kolléga, hogy a kilóméterszámláló mutatott 108 futott kilométert 150 helyett?"

Értettem, hogy úgy gondolta, de ha a sebességmérõ is rosszul mér, akkor nyilván ugyanolyan mértékben. :)
     Reply to this

T.GY. (msg) 555 May 11, 2015, 8:10 p.m.   x
Igen így van 150 megtett km helyett 108-at mutatott!!
egyébként ha az órám jó akkor 140-et simán viszi szerintem a 150 sem lenne gond csak azt még nem próbáltam, de 140-el sokszor mentem addig simán húzható csak 130 felett lassabban gyorsul
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 554 May 11, 2015, 7:34 p.m.   reply to: 550 x
Nem úgy gondolta a kolléga, hogy a kilóméterszámláló mutatott 108 futott kilométert 150 helyett? A 150 km/h azért már durva ennek a jószágnak... Lehet, hogy érdemes azért a km óra kihajtásába is belenézni, én úgy jártam, hogy az elszállt szimeringbõl leszajadó fémdarabok a kerékagyat is tönkrevágták. Mondjuk nekem ez úgy jött elõ, hogy nem mért semmit az óra, azóta viszont tudom, hogy ezt érdemes megnézni, zsírozni.
     Reply to this

Powerslave (msg) 553 May 11, 2015, 10:47 a.m.   reply to: 552 x
Jogos felvetés :)
     Reply to this

kawa550 (msg) 552 May 11, 2015, 9:43 a.m.   reply to: 550 x
Én nem vinnék magammal senkit, csak egy navit, az elég pontosan mutatja mennyivel mécc ha állandó a sebesség.:))
     Reply to this

Riverboy (msg) 551 May 11, 2015, 6:30 a.m.   x
Ujabb KLE videom :)
Link
     Reply to this

Powerslave (msg) 550 May 10, 2015, 10:12 p.m.   reply to: 548 x
Ezt viszonylag egyszerû leellenõrizni, csak ránts magaddal valakit és egyeztessetek sebességet. Vegyél fel egy mondjuk 100-as nyúlcipõt, a társad igazítsa hozzád a sebességét, majd jegyezze meg, nála mit mondott a mûszer, és félreállva megbeszélhetitek a különbséget.

Egyébként, ha a sebességmérõ is 108-at mutat 150-es valós mellett, azt azért észreveszed, mert olyan 110-nél kezd el komolyabban cibálni a szél (testalkattól és sisaktól függõen), így ha 80-90-nél már az életedért kapaszkodsz, akkor biztosra veheted, hogy valami nem stimmel.

Ha a sebességmérés pontos, akkor valószínûleg az óracsoport környékén kell keresni a baj okát, ha téves, akkor inkább a spirál másik végén*. Készülj fel lélekben egy esetleges mûszercserére is; az enyémen sem az van már, amivel a kobei srácok összerakták.

*nincs kézben a service manual, így ez csak spekuláció
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 549 May 10, 2015, 8:07 p.m.   reply to: 547 x
Köszi!

Különösebben nem zavart, mert ettõl még ment a motor csak furdalta az oldalam a kíváncsiság.
     Reply to this

T.GY. (msg) 548 May 10, 2015, 10:57 a.m.   x
Fiúk
megvan a túlfogyasztás oka!!! az a ki..... kilóméter óra számláló mentem alsó hangon 150 km-rt a számláló csak 108-at mutatott
A kérdés mit tegyek lehet hogy a sebességet is szarul mutatja?? az nagy szívás lenne!!
     Reply to this

T.GY. (msg) 547 May 10, 2015, 8:19 a.m.   reply to: 541 x
Szi Mecsekkawa !!
Tegnap én is szétkaptam nekem is van egy szabad végem. szerintem ez valami gyári extrához való vagy csak egy másik tipusnál kell mert sok gépnek azonos az elektronikája pl gpz. nem foglalkoztam vele ikáb motoroztam
     Reply to this

Powerslave (msg) 546 May 6, 2015, 12:50 a.m.   x
Na melyikõtökre sipákoltam rá a Corvin Negyednél?
     Reply to this

kawa550 (msg) 545 May 5, 2015, 7:11 p.m.   reply to: 541 x
A zsugorcsõböl ítélve az nem egy gyári vezeték, valszeg az elõzõ tulajtól örökölted. Nézd meg egy próbalámpával járó motornál hogy ad-e delejt vagy sem, oszt használd navitöltõhöz.:))
     Reply to this

Powerslave (msg) 544 May 5, 2015, 12:53 a.m.   reply to: 542 x
De bizony van. Nézd csak meg közelebbrõl :) Ha függõlegesbe kapod a lovat, a két rovátka közt kell legyen a szint (na ezt oldd meg egyedül, állvány nélkül).
     Reply to this

Tomi1 (msg) 543 May 4, 2015, 8:37 p.m.   reply to: 537 x
Szia!
Már tárgytalan a megtekintés, ráülés, mert engedtem a csábításnak és vettem egy másik paripát :-)
     Reply to this

T.GY. (msg) 542 May 4, 2015, 7:57 p.m.   x
Fiúk!!
az olajszintet, hogy ellenõrzitek mikor kell utána tölteni??
a kis ablakon semmi jel nincs
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 541 April 25, 2015, 7:38 p.m.   x
Sziasztok! Lekaptam ma a tankot (is), hogy kipucoljam, beolajozzam a légszûrõt. A tank alatt van egy piros-sárga vezetékem, ami szét van húzva, de sehol nem találom a párját amivel össze kéne dugni, az a sejtésem, hogy az elõzõ tulajnál leszakadhatott vagy ilyesmi... Van valakinek ötlete, hogy minek lehet ez a kábele? Köszi
     Reply to this

Powerslave (msg) 540 April 25, 2015, 2:55 p.m.   x
Van valamelyikõtöknek tapasztalata a Karasna szervizével?
Érdekelne, hogyan és mennyiért dolgoznak.
A személyes ismerõs szerelõ sajnos el van havazva, és csak õk vannak elérhetõ távolságban...

Reply to this

Tomi1 (msg) 539 April 21, 2015, 6:57 p.m.   x
Mostanában az asszonnyal szoktunk menni, neki van egy 300 ccm-es yamahája, õmellé bõven elég :-)
     Reply to this

Powerslave (msg) 538 April 21, 2015, 4:48 p.m.   reply to: 536 x
Az XJ 900 után nem lesz egy kicsit gyenge neked? :)

Reply to this

T.GY. (msg) 537 April 21, 2015, 6:11 a.m.   reply to: 536 x
SZia Tomi1
Én Fonyódi vagyok valamikor össze gurulhatunk!
     Reply to this

Tomi1 (msg) 536 April 20, 2015, 9:11 p.m.   x
Sziasztok!
Nincs közületek valaki Zalaegerszeg környéki? Szeretnék egy ilyen gépet "élõben" megnézni, megtapogatni, esetleg ráülni!
Üdv: Tamás
     Reply to this

Powerslave (msg) 535 April 20, 2015, 2:40 a.m.   reply to: 534 x
Elõfordulhat, hogy a szenzor rossz, de inkább ne kísértsd az ördögöt. Ha nem melegszik be, te meg megkínzod, az elég durván meg tudja rágni a blokkban dolgozó alkatrészeket, generáloztatni meg gondolom nem szeretnél. Ha van lézeres hõmérõ kéznél, akkor azzal le lehet csekkolni, hogy a blokk fala mennyire melegszik be egy 10-20 km után. Esetleg valami konyhai hõmérõvel is megpróbálhatod, csak az asszony ne lássa, mert visítás lesz :D

Esetleg megfõzheted a mérõórát és ha forrásnak indult vízben nem azt mutatja, amit kell, akkor valószínûleg megvan a bûnös.

Érdemes mégy figyelni a ventillátor mûködését is, mert az is árulkodó lehet. Elvileg 90-100 °C környékén kell akcióba lépnie. Ha a 10-20 km-es próbakör után sem mocorog, akkor szinte biztosan hideg a hûtõfolyadék; ha pedig az hideg, akkor a blokk is az lesz.
     Reply to this

Riverboy (msg) 534 April 19, 2015, 8:15 p.m.   x
Köszi srácok, holnap megnézem ezeket lehet elmegyek kisebb körre és megcibálom a szarvát.
Bár a mérõ órára is van gyanúm... lehet csak az mér szarul bár reggelente a valósat mutatja kb ha kint 5-6 fok van akkor mikor beindítom és 1 percet járt szívatóval(3-3500-on tartva) olyan 10 fokot jelezz..
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 533 April 19, 2015, 6:42 p.m.   reply to: 527 x
Az tényleg kevésnek tûnik, nekem akkor volt ilyen, amikor az Apriliámban nem volt termosztát. Szerdán mentem utoljára a motorral- igaz akkor szép idõ volt- 80 fokos volt benne a víz.
     Reply to this

kawa550 (msg) 532 April 19, 2015, 6:28 p.m.   x
Kis érdekesség: Ma levadásztak az osztrák zsaruk egy zajmérõvel meg füstgázelemzõvel, szóval nem csak városi legenda, tényleg vadásznak a túl hangos kipuffokra. Monnyuk baxhatják, enyém gyári, meg végül a mérés is elmaradt mert a magyar motorokon nincs plakett a zajkibocsátásról. De azért jobb nem piszkálni a bajszukat ha arrafelé túrázol....
     Reply to this

kawa550 (msg) 531 April 19, 2015, 6:24 p.m.   reply to: 527 x
Hidegen indítsd be, járasd, kezed legyen a hûtõradiátor kimenõ csövénél. Ha fokozatosan szépen melegszik, nem hirtelen egyszerre lesz meleg, akkor állandóan nyitva van a termosztát.Ez esetben vedd ki és egy fazék hideg vízben tedd fel a tûzhelyre és figyeld mit csinál ahogy melegszik. Ha mûxik akkor jól látható ahogy nyit. Ha viszont elõbb egy darabig hideg marad aztán gyorsan meleg a radiátor, akkor müxik a termosztát és csak akkor nyit ha a henger körül már elég meleg, ez esetben kár baxtatni.
     Reply to this

T.GY. (msg) 530 April 19, 2015, 5:04 p.m.   reply to: 527 x
Nem tudom, hogy van beépítve de ezek az utólagos mérõk nem valami pontosak!!

Reply to this

Powerslave (msg) 529 April 19, 2015, 2:11 p.m.   reply to: 527 x
A motorolaj üzemi hõmérséklet körülbelül 100°C-os. Tippem szerint, üzemmelegen a blokkod belsejének mindenhol ekörül kellene lennie.

A motorolajok úgy vannak kifejlesztve, hogy ezen a hõmérsékleten mindegyiknek ugyanakkora a viszkozitása - ezért nem állja meg a helyét a "ne használj a gyári ajánlásnál hígabb olajat" tévhit; sûrûbbet nem szabad.

A rossz hír, hogy ha nem tud bemelegedni a blokk, akkor rendes kenése sincs (és pont azért jobb a "hígabb" olaj, mert hamarabb melegszik be). Én a helyedben megvizsgálnám közelebbrõl azt a termosztátot.

Ugyanakkor városban elég nehéz bemelegíteni, mert kínzás nélkül nem tudod eléggé terhelni lámpától lámpáig. Városon kívül, cirka 15-20 perc után nézted már?
     Reply to this

kawa550 (msg) 528 April 19, 2015, 12:23 p.m.   reply to: 525 x
A nagy gázzal eldobott kuplung elég sok ilyen helyzetet megold ám....:))))))))
     Reply to this

Riverboy (msg) 527 April 19, 2015, 11:23 a.m.   x
Srácok, nálatok hány fokos a moci menet közben?
Nekem van digitális hõfok jelzõm és olyan 45-55között mozog mostanában városban igaz nem volt még olyan meleg de arra gondoltam, hogy a termosztátom nem zár?

Szerintetek?
     Reply to this

Powerslave (msg) 526 April 17, 2015, 1:04 a.m.   reply to: 524 x
Összeszutykoznád döglötthallal azt a jó masinát? :D
     Reply to this

herkules73 (msg) 525 April 16, 2015, 10:26 p.m.   x
Ez beleesik orrnehéz!!!!!
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 524 April 16, 2015, 8:38 p.m.   x
Átugrassunk-e?

Reply to this

Powerslave (msg) 523 April 16, 2015, 4:44 p.m.   reply to: 522 x
Aztamindenit, ez az ülés nagyon süti! :)
     Reply to this

T.GY. (msg) 522 April 16, 2015, 4:19 p.m.   reply to: 521 x
Szerintem két héten belül megjön a cdi utánna karbi szinkron és egyéb beállítások!!
Május közepére van idõpontom az ülés javításramegprobálok feltölteni képet ilyen lessz
     Reply to this

Powerslave (msg) 521 April 16, 2015, 3:39 p.m.   reply to: 520 x
Milyen feszkót? Mi csak tanakodunk, meg kibeszélünk a hátad mögött :D

Mikorra várhatjuk a helyes megoldást?
     Reply to this

T.GY. (msg) 520 April 16, 2015, 2:54 p.m.   x
Uraim
Nem szeretnék köztetek feszkót szítani mindenkinek köszönöm a segítséget!!
Számomra sok információt adtatok ha megtalálom a problémát meg ígérem beszámolok róla.
A problémáimmal továbbra is szeretnék tapasztaltabb társakhoz fordulni!!
     Reply to this

kawa550 (msg) 519 April 16, 2015, 11:39 a.m.   reply to: 518 x
Ja vagy úgy! Akkor rendben. Bár még soha nem hallottam ezt így mondani, ezért nem értetettem hogy mit akarsz a görög abc 11. betûjén mérni, hogy lambdát mérni, ahogy azt se hogy voltot mérni nem feszültséget, de attól még lehet úgy szakberkekben hogy így használják, csak fura.
     Reply to this

Powerslave (msg) 518 April 16, 2015, 10:59 a.m.   reply to: 517 x
Nem lambaszonda-ellenõrzést mondtam, hanem lambdamérést.

A lamda a benzin-levegõ keverék helyes arányához képesti mérõszám. Az ideális (tömeg-)arány 1:14.7, ekkor a lambda értéke 1.
A lamdba maga azt mondja meg, hogy ehhez képest mennyi levegõ jut a motorba.
Normálisan ennek valahol kb 0.9 és 1.1 között kell lennie, de ha olyan 0.9 környéke, akkor az egy egyértelmûen teljesítményre hangol karbit jelez: Ezen érték környékén vehetõ ki a legnagyobb teljesítmény a motorból, durva fogyasztásért cserébe. A másik oldalon, 1.1 környékén kapod a legbarátibb fogyasztást, ám cserébe lagymatag lesz a blokk. Ha ezen két határértéktõl magasabb, vagy alacsonyabb, akkor mind a teljesítmény, mind a fogyasztás igen kedvezõtlen irányba szalad el (egy bizonyos ponttól pedig egyszerûen gyulladásképtelen lesz a keverék).

A lambdaszonda, amire te gondoltál, egy olyan eszköz, amely ezt méri (pontosabban a kipuffgázok összetételébõl kalkulálja), majd a mérés eredményét továbbítja a számítógépnek, ami (nem csak) ezen érték alapján fogja belõni az injektor(ok) vezérlését.

Öö, várj, inkább nem magyarázok, ez az úriember jobban ért ehhez, mint én:
Link

Reply to this

kawa550 (msg) 517 April 15, 2015, 8:55 p.m.   reply to: 516 x
Lambdát? Egy gpz-ben ahol karbi van de befecslendezõ meg katalizátor nincs? Hát mit mérne az ott és kinek küldené az adatokat? :-)))
     Reply to this

Powerslave (msg) 516 April 15, 2015, 8:32 p.m.   reply to: 515 x
Én csak azért vagyok meglepõdve, mert, ha félremegy a szikra, akkor a motor erejének is el kell mennie, ez a fizika, de ahogy mondtad, jó formában van a kicsike.
Ez az, amiért furcsa nekem az egész. Megy, ahogy kell, de a fogyasztás irreális. Lambdát mértetek?
Mindenesetre kíváncsian várom a fejleményeket.

Reply to this

T.GY. (msg) 515 April 15, 2015, 12:02 p.m.   reply to: 514 x
Fiuk!
Beszámolok róla ha kicseréltem, de a két Cdi-nek teljesen más a gyári kódja. a szerelõm szerint egészen más a motor karakterisztikája az üzemanyagot beveszi de nem pontos a gyújtás idõ. na majd meglátjuk
     Reply to this

kawa550 (msg) 514 April 15, 2015, 9:34 a.m.   reply to: 513 x
Õszintén szólva én csodálnám ha ez lenne a baj, de mit lehet tudni.... Megkapja a jelet a fõtengelyrõl, kisüti a gyújtótrafót oszt kész a szikra, nagyjából ennyi a dolga, ezek még nem valami bonyolult cuccok.
     Reply to this

Powerslave (msg) 513 April 14, 2015, 11:25 p.m.   reply to: 511 x
Igazad van, valóban készült belõle (az S-bõl) 60 lovas változat. Az viszont kissé furcsa, hogy a CDI ilyen fogyasztást produkál, miközben nem gyengélkedik a blokk. Biztosan ez a gond?
     Reply to this

paga (msg) 512 April 14, 2015, 8:51 p.m.   x
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget és a gyors válaszokat!:)
Azt hiszem kielégítõ, meggyõzõ válaszokat kaptam arról, hogy ez egy jó kis motor (most már nyugodt szívvel megyek kipróbálni).
Én elsõsorban heti 3x120km ingázásra használnám amíg jó idõ van és tart a suli. Aztán nyilván a szünetben is.
Elsõsorban aszfalton szeretném használni, de néha van kedvem akkor a szõlõsbe is szeretnék kavarni vele, illetve kivételes esetben, ha Pestre kell mennem akkor az autópályán is megállja a helyét.
     Reply to this

T.GY. (msg) 511 April 14, 2015, 8:47 p.m.   x
Ja és a gpz 60 lóerõs/ megy is mint akit seggbe rúgtak/ 2 foggal kisebb az elsõ és
2 foggal nagyobb a hátsó lánckerék de ez csak a végsebességnél lehet gond az viszont nem is érdekel, a gyorsulása viszont baromi jó!!
     Reply to this

T.GY. (msg) 510 April 14, 2015, 8:39 p.m.   reply to: 507 x
Hi Power !!
Már megvan a hiba csak az alkatrészt várom !!
A blokk nem lett buherálva egy komplett motor lett beépítve karbistol mindenestõl
egy dolgot felejtettek el a cdi-t kicserélni, így a kle cdi-je vezérli a gpz-t , ill az áttétele is kicsit más, de ezt csak a legközelebbi lánccserénél javítom!!!
     Reply to this

Riverboy (msg) 509 April 14, 2015, 4:11 p.m.   reply to: 507 x
Mindent itthon szervízelek apukámmal.
Õ autószerelõ, de a motorokhoz is nagyon ért így mindent megtudunk szinte csinálni ha nagyon spéci dolog kell gondolok itt a közeljövõben esedékes szinkron állítás azt pedig egyik volt motorversenyzõ szerelõjéhez Budaörs azt hiszem de a környéke lehet ha jobban érdekel az info akkor megkérdezhetem neked.
     Reply to this

kawa550 (msg) 508 April 14, 2015, 4:08 p.m.   reply to: 507 x
A gpz blokk 60le-s, amelyik nem, az van torokszûkítõvel, karbifedéllel, siber lyukakkal lefojtva.
     Reply to this

Powerslave (msg) 507 April 14, 2015, 2:20 p.m.   reply to: 503 x
T.GY. koma, rájöttem ám, mi nem smakkol nálad! A GPZ 500 blokkja gyárilag 50 ló, nem 60, márpedig ha piszkálva lett a blokkod és rosszul, akkor annak simán lehet 7 liter a vége - tán még örülhetsz is, hogy 7 literrel megelégszik.

Riverboy, te hová hordod szervízbe a lovat?
     Reply to this

bkriszb (msg) 506 April 14, 2015, 1:48 p.m.   reply to: 501 x
SZerintem egy kiforrott konstrukció. hisz a blokk a GPZ bõl származik és már ott is bizonyított. Nálam 5-5,5 a fogyasztás. Mivel egy egyszerû szerkezet olcsóbb a fenntartása is. Szerintem a mindennapokban egy jól használható ,szerethetõ motor. Megállja a helyét a városban és terepen is. Városban a magas építés elõny mert átlátsz az autók felett, persze országúton szeles idõben nem a legjobb, pont az elõbbi miatt. SZerintem, kezdõ , újrakezdõ motornak is remek. Sok sikert a vásárláshoz.
     Reply to this

Riverboy (msg) 505 April 13, 2015, 9:41 p.m.   reply to: 501 x
Szia

Nekem sincs régóta meg, így bocsi ha nem, olyan mérvadó a véleményem.
125össel kezdtem(keeway rkv 125) múlt év júliusba de nyár végégre kinõttem érzésem szerint. Szeptemberbe vettem azóta kb 3-3500km van benne.
Számomra nagy elõre lépés volt az 125el szemben fõleg biztonságilag..
Ha húzni kell tud menni illetve szerintem nagyon kezelhetõ városba(Budapest) sulim miatt sokat vagyok dugókba is és autók között kellemesen lehet menni.
A motor vétele után 2napra elkezdett folyni a benzin így a túlfolyón jött ki.. bõven 2-3 deci jött ki mikor egyenesbe raktam egy éjszakai állás után de ez azonnal megszûnt egy új gumigyûrû által.
A fogyasztás nagyon vezetéstõl függ... Nekem olyan 5,5-6,5 között van attól függ mennyire húzom neki illetve hogy csak városba(Budapest) használom vagy eltudok menni túrázni...
Ha kezdõ vagy viszonylag én 20éves akkor szerintem nyugodtan veheted.
Szél védelme nincs elég legalábbis nekem vállamon már érzem sajnos.

Szitálás nálam a kormány nagyon tud szitálni akár 50-60nál is ha elengedem a kormányt két kézzel, szerintem ez nem normális de nem sokára leszervizelem és remélhetõleg elõjön mi volt a hiba(szerintem a futómû lesz...).

Összegezve szerintem egyáltalán nem bánod meg lehet vele gyorsan is menni de tempósan is érzésem szerint olyan 3000-tõl jó vele menni ha alatta vagyok és elkezdek gyorsítani nagyon bedadog amit utálok inkább kis gázzal "siklok" és ha kell gyorsítok(érzésem szerint így kevesebbet is fogyaszt).
Túrázni nagyon jó illetve döntögetni is kellemes de kis tempónál is nagyon kezelhetõ ahhoz képest hogy szárazon 200kiló :)
Remélem tudtam segíteni!

Mire akarod használni?
     Reply to this

Flenegen (msg) 504 April 13, 2015, 9:21 a.m.   x
Sziasztok,

motoros hosszított fazonú túrakabátom eladóvá vált.

Roleff Lissabon hosszított fazon. Több helyen fényvisszaverõ csíkok, nyitható szellõzõk. Állítható csípõben , kéznél több helyen valamint derékban. 2 XL méret. Sérülés és szakadás metes, korrekt állapotban.

IÁ:11.000.-

Reply to this

T.GY. (msg) 503 April 13, 2015, 8:16 a.m.   reply to: 501 x
Szia Paga!
Én ugyan nem vagyok régi KLE tulaj, de már belehajtottam kb 2000 km-t
Az én fogyasztásom nem mérvadó mert nekem egy öszvérem van 60 LE gpz blokk van benne, bár már hamarosan megoldódik a fogyasztásom is mert rájöttünk a hiba okára ki kell cserélni a kle cdi elektronikát gpz-re.
ha nem nagy távolságokat akarsz utazni az ülés magasságtól és függõen elfogadható, ha hosszabb távokat tervezel 20000 Ft körül megcsinálják!!
Én 30 év kihagyás után azért döntöttem mellette mivel ideális kezdõ( ujrakezdõ) motornak tartom ezt a szezont még biztos ezzel húzom le utána jöhet a nagyobb vas, a fiaimnak 1000-res V-stromja van ami nagyon jól megy ,de baromi nehéz 60 évesen egy könnyebben kezelhetõ olcsóbb motort kerestem indulásnak amin nem lehet nagyot bukni (anyagilag) !
Összefoglalva ideális kezdõ motornak tartom!!
Üdv. széles utat
     Reply to this

Powerslave (msg) 502 April 13, 2015, 2:36 a.m.   reply to: 501 x
Szia!

Az adott fogyasztásadatot nem tudom, hogyan hozták ki belõle. Nekem, a gyaníthatólag sz*r beállításokkal is alatta marad, városban.Átlag 5 liter környékével kalkulálhatsz. Álomfogyasztást persze nem fog produkálni, mert ugye ez karbis paripa.

A sorkettes blokk karaktere nagyon jó, élvezetesen lehet vele túrázni - állatkodásra már kevésbé alkalmas, de aki meg akarja ölni magát, vagy valaki mást, annak ott vannak a 600-as, vagy nagyobb sportgépek.
2000/perctõl már használható, 3000-tõl pedig már egészen meggyõzõen húz.

Egyszer nekem is beszitált, de akkor eszetlenül elkentem a száját, hogy megelõzzek egy kamiont.

A fék... Hát az elég harmatos, de meg lehet vele állni. Ha leszeded róla az idióta mûanyag burkolatot, akkor nem is melegszik el.

Az ülés: Ez jobb, ha nem gyári, a többségnek nagyon nem gyerebe. Én már átkárpitozva vettem az enyémet, azon elég sokáig meg lehet maradni.

A tank sajnos csak 15 liter férõhelyet tud felmutatni, ebbõl 3 liter a tartalék. Ez lehetne több. A nagyobbik gond, hogy nincs üzemanyag-visszajelzõ, így akkor tudod meg, hogy 3 lityid maradt, amikor lehörög alattad a ménes. Az enyémnek valami gondja van a vákuumos benzincsappal, amibõl kifolyólag ezt már 7-8 liter magasságában eljátssza; sajnos 140-enként meg kell állnom tankolni, amíg ki nem lesz javítva.

A magasságból és a testtartásból fakadólag elég nagy vitorlát tudtok képezni. Ez aztán azt eredményezi, hogy egyrészt 110 felett már kissé kényelmetlenül cibál a szél, másrészt az oldalszelet nem nagyon szereti (vagyis inkább te nem fogod).

Nem ez a legjobb motor a világon, vannak elég komoly gyengeségei, de összességében egy jó, szerethetõ túrázót kapsz a pénzedért.

Szerintem nézd meg, próbáld ki magad a motort, és ha tetszik, vedd meg nyugodtan.

Reply to this

paga (msg) 501 April 12, 2015, 10:26 p.m.   x
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Elsõ motorom megvásárlásán gondolkozom és kinéztem magamnak egy ilyen kawasaki kle 500 típusú motorot.

Viszont sanjos kicsit elbizonytalanodtam abban a tekintetben, hogy jó választás lenne e ugyanis borzalmas dolgokat írnak róla néhány oldalon.
Mint pl.: 7-10l-es fogyasztás, a motoron állandóan eltörik valami tengely, az ülés olyan keskeny hogy szétvágja az ember fenekét, 130-nál bizonytalanul szitál, a fékrendszer rossz, az elsõ csillapító túl lágy és felüt, stb...
Ilyen borzalmakat írnak róla.
Én 1999-es típust néztem ki magamnak.
Mivel ezek a források nem tudom mennyire hitelesek Ezért szeretném olyan emberek véleményét kikérni akik Évek óta ilyet használnak és több kilómétert belepakoltak már.
Szeretném segítségeteket kérni abban is hogy mire is számítsak, ha ilyen motort szeretnék, igazak e ezek a híresztelések vagy ne higgyek bennük ez egy szuper motor.

Segítséget elõre is köszönöm!
     Reply to this

T.GY. (msg) 500 April 11, 2015, 4:01 p.m.   x
Ma végre gurultam, egy jót tele volt az út motorosokkal a Balatonfelvidéken és Keszthely környékén!!! már nagyon hiányzott.
Remélem mindenki kihasználta az elsõ igazán jó idõt.
Széles utat mindenkinek!!
     Reply to this

Riverboy (msg) 499 April 9, 2015, 4:54 p.m.   reply to: 498 x
Inkább így mutatom :)
Link
A vége gyorsan van vágva így is fél nap volt kirenderelni egy ilyen videót pár hete :D

Más szívesen láttok tõlem motoros videókat, megosszam veletek?
     Reply to this

Powerslave (msg) 498 April 7, 2015, 1:52 p.m.   reply to: 497 x
Csak el ne melegítsd a féket :)

Izgalmasan hangzik amúgy. Milyen alkatrészre esett a választás (már ha nem titok)?
     Reply to this

Riverboy (msg) 497 April 7, 2015, 10:25 a.m.   reply to: 496 x
Nem gondoltam volna hogy a KLE ilyenre képes fõleg a 0-100ra gondolok.

CAD-CAM informatikus vagyok és ahhoz egy általam választott alkatrész ami 5-10 elembõl áll tervezéstõl egészen a gyártásig technológia minden finomság plussz rizsázás.

Ja és mikor készült a videó aznap sikerült elsõ kerékre állítani a mocit.(Lehet nem nagy szó de nekem nagyon is az fõleg, hogy ezt imádtam a downhillezésbe is).
Kis gyakorlás és lehet lesz egy olyan videó is :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 496 April 6, 2015, 2:41 a.m.   reply to: 495 x
Most nem kommentálnám, mert még a végén azt mondanám, hogy tetszik :P

Mibõl szakdolgoztál?
     Reply to this

Riverboy (msg) 495 April 5, 2015, 7:52 p.m.   x
Ma a szakdogám írása közben besokalltam így elmentem picit "õrültködni".
Ez lett belõle: Link
     Reply to this

bkriszb (msg) 494 April 3, 2015, 8:50 p.m.   x
Üdv!
Nekem kis hiányérzetem van.
Motor védõ lemezt hol hagytad?

Reply to this

tibay (msg) 493 April 1, 2015, 10:23 p.m.   x
Srácok, hátha valakit érdekel megosztom itt a hírdetésem:

Link

Dióhéjban 2007-es kék motor, magyar forgalmi, 32000KM. Mivel nem tudom kihasználni keresek neki egy jobb gazdát. tel06/20/951.71.71

További részletek a fenti linken elérhetõek.
Üdv. T.Cs
     Reply to this

Powerslave (msg) 492 March 28, 2015, 6:01 p.m.   reply to: 491 x
Szerintem szakemberhez fordulj ezzel. A 6 litert még csak-csak elhinném az új konfigurációban, de 7 már nagyon soknak tûnik, hacsak nem csavarod úgy, mintha kergetnének.

A GPZ-s topikot is próbáltad már? Hátha tudnak valami jobbat mondani az én laikus találgatásomnál...
     Reply to this

T.GY. (msg) 491 March 27, 2015, 6:30 p.m.   x
Ja és az új motorba 10000 km van
     Reply to this

T.GY. (msg) 490 March 27, 2015, 6:28 p.m.   reply to: 489 x
A karbi is gpz komplett új motort kapott. a rejtély megoldása miatt fordultam a tapasztaltabb társakhoz.
     Reply to this

Powerslave (msg) 489 March 27, 2015, 5:41 p.m.   reply to: 487 x
Nem is úgy értettem az "ismeretlen szörny"-et :)
Csak ebben a konfigurációban ez a motor hivatalosan ugye nem létezik, vagyis ha adatokat szeretnél összehasonlítani, megtudni, hogy mi normális és mi nem, akkor tulajdonképpen sötétben tapogatózol. 7 liter az nagyon sok, bárhonnan nézem, de hogy mi okozhatja, az rejtély - egyrészrõl pont az ismeretlen konfiguráció miatt; túl sok a változó.

A karbi a sajátja, vagy KLE-s? Volt hozzányúlva?
     Reply to this

kawa550 (msg) 488 March 27, 2015, 2:17 p.m.   reply to: 485 x
A lánckeréknél nem az átmérõt kell nézni hanem a fogszámot, az határozza meg az átmérõt.
Kle gyárilag elõl, évjáratoktól függõen lehet 14/16/17 fogas, hátul 44/46. A gpz elõl 16, hátul 42.
Meg kéne nézni milyen kombináció van neked, ha fogyasztáscsökkenést akarsz, akkor elõl a legnagyobb, hátul a legkisebb kell, így a fogyasztás biztos csökkenni fog mert ugyan annyi fõtengelyfordulatra több hátsókerékfordulat jut, de ez miatt az erejébõl is veszíteni fog, nem gyorsul majd úgy.
     Reply to this

T.GY. (msg) 487 March 27, 2015, 11:41 a.m.   reply to: 486 x
Na azért nem "ismeretlen szörny" a motor típusszáma megegyezik minden gond nélkül beépíthetõ még a magyar szigorú elõírásoknak is megfelel!! Minden átalakítás nélkül 1:1-be beépíthetõ, csak nagyobb a LE és egy kicsi más az áttétel! viszont megy mint a veszedelem a fiam 1000-es V-stromja csak 100 fölött ver oda neki. lehet, hogy kisebb a végsebessége, de nem is akarok 160-180-al gurulni. megnézek egy nagyobb fogaskereket, de nem mindenáron akarom lecserélni lehet,hogy inkább megbarátkozom a fogyasztással mert így igencsak élvezem a gyorsulását, jól lehet vele közlekedni
     Reply to this

Powerslave (msg) 486 March 27, 2015, 10 a.m.   reply to: 485 x
Így már más a leányzó fekvése, mert végsõsoron egy "ismeretlen szörnyrõl" van szó. Ugyanakkor nekem továbbra is azt súgja valami, hogy a karbival nem lesz rendben valami. Puceva? (Meg persze akkor "sajna" újra is kell szinkronizálni).

A szervizkönyvedben lennie kell alkatrészlistának, némi szerencsével cikkszámmal együtt. Cikkszám alapján pedig már ki tudod guglizni a kérdéses alkatrészt, illetve az adatait.

Ha nincs a SZK-ben cikkszám, akkor angolul kell megpróbálni beírni az alkatrész nevét, és onna kiindulni (elsõ körben a helyes cikkszámra rájönni). Illetve van még egy nagyon hasznos weboldal, ahol cikkszámokat tudsz nézni, illetve vacsiúj alkatrészeket keresni (ha ezt választottam volna, akkor a tavalyi borulás miatti alkatrészcsere 14 helyett 45 ezrembe kerül)...

Egyébként... Ha megvan az eredeti blokk, akár méricskélhetsz is.
     Reply to this

T.GY. (msg) 485 March 27, 2015, 7:17 a.m.   x
Köszi Kawa 550 a hozzászólásodból jöttem rá mi a gond a gpz-nek és a kle-nek más az áttétele a belsõ méretek ugyan azok a motor lánckeréknél de a hátsó lánckeréknél ez sem egyezik. megnéztem a serviz manualt de az átmérõkröl nem ír semmit van valami ötletetek?? Én a motort már így hoztam kintrõl az elõzõ tulaj azt hitte megszorult a motor nem cicózott vett bele egy erõsebb új motort (GPZ) a régi kle motor is megvan azt is odaadta semmi baja nincs csak a gyujtótekercsrõl eset le egy mágnes és amiatt szorult meg. De ezt a motort nem tudom visszarakni mert már az új van a forgalmiban, alkatrésznek jó lesz.
Uraim minden hasznos ötletet szívesen fogadok köszi
     Reply to this

T.GY. (msg) 484 March 26, 2015, 8:23 p.m.   reply to: 483 x
akkor valószínûleg az áttétel miatt, mert azt elfelejtettem mondani, hogy gpz blokk van benne. lehet , hogy lánckerekeket kéne cserélnem?
     Reply to this

kawa550 (msg) 483 March 26, 2015, 6:58 p.m.   x
Az elég sok. GPz500 ugyan ezzel a blokkal csak 60 lóval megáll 5 literbõl, ha nagyon cibáljuk a szarvát akkor 6.
     Reply to this

T.GY. (msg) 482 March 26, 2015, 2:18 p.m.   reply to: 481 x
Tavaly õsszel volt karbi szinkron szépen húz nem rángat a 140-et 6000 körül viszi
de szerintem így is sok!!
     Reply to this

bkriszb (msg) 481 March 26, 2015, 1:12 p.m.   reply to: 479 x
Karbi szinkront mikor állítottál utoljára? Nem rángat?
     Reply to this

Powerslave (msg) 480 March 26, 2015, 12:34 p.m.   reply to: 479 x
A retek sok. Nekem sokat fogyaszt a ló és városban 6.7 jött ki. Hacsak nem vereted állat módon, az a 7 liter elég sok.

Reply to this

T.GY. (msg) 479 March 26, 2015, 11:24 a.m.   x
Uraim, egy kérdés kicsit sokallom a fogyasztásomat 7 l-re jött ki. mentem 150 km és 10.5 lityit tankoltam az út fele városi csalinkázás a másik 120-140-es tempo országút szerintetek ez normális vagy nézessem meg a gépet??
     Reply to this

DilisDoki (msg) 478 March 25, 2015, 5:05 p.m.   reply to: 476 x
Ez tényleg jól néz ki, csak kicsit macera megcsinálni házilag, mert ahogy te is mondtad, költség. De tény hogy szép.

A második képre fogjuk rá hogy esés közben van, így könnyebb a lelki világomnak :D

Én fekete - narancsban gondolkodom, de hát a vázat kéne akkor narancsra. Azt meg nem kis meló. Franc sem tudja. Még kiderül. Van idõm még gondolkodni, mert a hátsó 2 idomra 23 000 ajánlatot kaptam, amivel megmondom õszintén nem vagyok megelégedve, tekintve, hogy 2 hátsó láncfeszítõt, 2 elsõ oldalidomot és egy kartervédõt vettem 15 000 ért nemrég. Szóval még keresgélek, de ahogy eddig észrevettem az az idom a legsérülékenyebb és a legkevésbé gyártott, ami nekem kell. Mint általában :D
     Reply to this

kawa550 (msg) 477 March 25, 2015, 4:02 p.m.   reply to: 475 x
A fekete-arany meg a metálszürke!
     Reply to this

Powerslave (msg) 476 March 25, 2015, 11:42 a.m.   reply to: 475 x
Háttõõõ ne az enyémet nézd :D A elõzõ tulaj szerint a korábbi zöldje még borzasztóbb volt, bár ezzel sem vagyok teljesen kibékülve. Átfényezni viszont nem akarom, amíg nem muszáj, mert azért mégiscsak költség, ráadásul mivel nem akarok engedélyeztetgetni, mert forgalmit cserélgetni, így csak a zöld jöhet szóba, abból meg még nem láttam olyan árnyalatot, ami ennek a vasnak jól áll.

Az újabb modellek mattfekete-narancsmetál fényezése nekem eléggé tetszik, de a franc tudja, hogyan állna egy öreg darabon. Mondanám, hogy keresgélj a neten képeket, hátha valamelyik fényezés megtetszik, vagy ihletet ad, de én már megtettem és õszintén szólva nemigen találtam olyat, ami nem unalmas, vagy ízléstelen. Eddig ez az egyetlen kivétel: Link

(Aztaku! Ezzel ilyet is lehet?! Link)

Reply to this

DilisDoki (msg) 475 March 24, 2015, 8:41 p.m.   reply to: 474 x
Köszi Powerslave!

Az egyik oldalit meg is találtam a netes webshopukban. Holnap felhívom õket és ha van a másik oldali is akkor nagyon boldog leszek :D

Köszi mégegyszer.

Kérdés. Ha megszerzem a két hátsó idomot akkor festem majd le a motort. Szerintetek milyen szín / szín kombináció illik hozzá legjobban?
     Reply to this

Powerslave (msg) 474 March 23, 2015, 1:48 a.m.   reply to: 473 x
Doki úr!

Link Itt nézte már?

Nekem sajna nincsenek ilyen relikviáim, de CMA-éknál érdemes lehet körülkukkolnod, de akár kérdezõsködnöd is. A retekdrága lábtartó konzolt bontottan 6500 magyar valutáért adták a tulajdonomba.

Reply to this

DilisDoki (msg) 473 March 23, 2015, 1:20 a.m.   x
Hali Srácok!

Nincs valakinek 2 hátsó-oldalsó idom elfekvõben? Festeném a kicsikét, de új idomok kellenek és a 2 oldali hátsókat még nem találtam meg reális áron.
     Reply to this

T.GY. (msg) 472 March 22, 2015, 7:45 p.m.   reply to: 448 x
A kínai E-Bay oldalon találtam 4500 ft-ért mágneses fokozat kijelzõt, de én meg próbálom átalakítani hasonlóan mint a TDM-es fiúknál láttam, ha kész de az még egy kis idõ mert mire beér és mire elkészül az nyár eleje
     Reply to this

Powerslave (msg) 471 March 16, 2015, 12:01 p.m.   x
BTW, akik még nem szembesültek a visszatérõ kérdésemmel: Volt már bárkinek problémája borulás után az olajnyomás-visszajelzõvel?

Hétvégén, ha lesz idõm, lekapom a kartervédõt, abban a reményben, hogy csak a szenzort kell a helyére visszazavarni, de azért amíg nem megoldva, addig aggódom - így is sokba lesz ez az egész kalamajka...
     Reply to this

Powerslave (msg) 470 March 15, 2015, 4:15 p.m.   reply to: 469 x
Lõdd körbe fotóapparáttal, aztán lapátold fel ide a képeket, hátha valakinek támad egy jó ötlete.
     Reply to this

Riverboy (msg) 469 March 11, 2015, 6:37 p.m.   reply to: 468 x
Hát engem azért még nem dicsértek meg, hogy idõben beértem :D

Más tudtok valami tippet mondani, hogyan tudnám hangosabbá tenni a mostani kipufogót?
Nem szeretnék új rendszert venni, viszont a mostani rendszer hegesztett így nem hiszem, hogy bármit lehetne vele csinálni, hátha!?
     Reply to this

Powerslave (msg) 468 March 11, 2015, 5:25 p.m.   reply to: 467 x
Hát az idõben felkelés nekem sem az erõsségem. Holnap sem fogok :P
Ám ha a dícséretrõl már lekéstünk, a leb@szásért minek sietnénk? :D

Reply to this

Riverboy (msg) 467 March 11, 2015, 11:04 a.m.   reply to: 466 x
Késés alatt az itthoni nem idõben való felkelést értem.. valahol be kell hozni a lemaradást... :D
     Reply to this

Powerslave (msg) 466 March 11, 2015, 12:47 a.m.   reply to: 464 x
"néha ha késésbe vagyok"
Motorral? :D

Szerintem meg ne csapoljon senki semmit, hacsak nem sör ;) Akinek szivargyuszi köll, vegyen kábelt, de tényleg - Karika úr, nem pont Véled tárgyaltuk ki legutóbb a delejt? Neked csak nem okoz problémát bekötni, egy áramkorláttal egyetemben...
     Reply to this

bakos (msg) 465 March 10, 2015, 9:07 p.m.   reply to: 464 x
Én a mûszerfalvilágítás kislámpájának vezetékét csapolnám meg valahogy, az mindig ég ha van gyújtás. Nem tudom mekkora munka, csak a gondolatig jutottam
     Reply to this

Riverboy (msg) 464 March 10, 2015, 9 p.m.   reply to: 456 x
Igen ez így igaz nem is ilyen a megszokott tempó.(csupán egy heti anyagból össze rakott)
De így igaz nem kell sietni csak néha ha késésbe vagyok :D
Túlvállalni pedig nem fogom magam :)

12V-5V átalakító:
Én is gondolkoztam ilyen kütyün pont olyanon mint az eBay-es cucc.
Én szerintem a fényszórók felkapcsolására fogom bekötni, mivel, az elõzõ tulaj berakott egy hõfok mérõt ami csak akkor kapcsol be ha felnyomom a fényszórókat(viszont ha távolságin van akkor megint csak nem megy), én ide gondoltam bekötni, hátha más is jó ötletnek gondolja :)
     Reply to this

bakos (msg) 463 March 10, 2015, 9 p.m.   reply to: 462 x
A 2005 utáni modelleken lett a 44fog a gyári, elõtte sztem 46 volt.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 462 March 10, 2015, 8:51 p.m.   reply to: 460 x
Hát akkor valóban eszegeti az áramot... Én is egy kisebb kapcsolóban gondolkodnék, mintsem a gyújtáskapcsolót birizgálni, akkora mágus nem vagyok.

A lánckerékkel kapcsolatban az az érdekes, hogy a JTS keresõje alapból a 44 fogast hozza fel, az enyémen pedig 46 volt, de gõzöm nincs, hogy gyárilag ezzel jött ki vagy az elõzõ tulaj cserélte ilyenre. Ha beindul a jóidõ majd lecsekkolom a fogyasztást is.
     Reply to this

bkriszb (msg) 461 March 10, 2015, 8:49 p.m.   x
Jópofa ez az usb-s cucc már én is kinéztem korábban csak elfeledkeztem róla uh köszi h eszembe juttattad. Igen itt a 12 rõl 5V ra átalakítás miatt lehet egy kis nyugalmi fogyasztása de fura hogy ilyen gyorsan leszívta az aksidat mert azért annyinak nem kellene hogy legyen neki. De jó ötlet a kapcsoló. A lánckerék csere és fogyasztás összefüggésére én is kiváncsi vagyok.
Az olaj hõmérséklet mérõ aranyos kütyü de annyit nem ér amennyiért árulják kb 10.000Ft a felcsapódó olajból méri a hõfokot és a Kawához állítólag a 1,5x30 as menetû 14mm hosszú szondájú kell.
     Reply to this

bakos (msg) 460 March 10, 2015, 8:19 p.m.   reply to: 458 x
Mecsekkawa,

Én ilyet tettem fel: Link
Frankón mûködik, vízálló is. Nálam a 3 hónap állásban leszívta az akksit, úgyhogy be fogok tenni egy kapcsolót. Gondoltam arra is, hogy a gyújtás ráadással kapjon csak delejt, de azért néha jól jön ha éjszaka rá tudom tenni a kütyüket tölteni. Szóval maradok a kapcsolós megoldásnál.

Hú a hátsó lánckerék kisebbre cseréjén én is gondolkodom egy ideje. Mindenképp írj majd mi a meglátásod!
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 459 March 10, 2015, 7:34 p.m.   reply to: 457 x
Jópofa, már el is kezdtem gyakorolni, hogy menet közben hogyan tudok lehajolni oda, hogy megnézzem :) Viszont az komolyan eszembe jutott, hogy hogyan méri az olaj hõmérsékletét, mert úgy gondolom/látom, hogy a szondája nem lóg bele az olajba (talán a kuplung is eléggé útban lenne). Felcsapódik rá az olaj, azt méri?
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 458 March 10, 2015, 7:29 p.m.   reply to: 441 x
Sziasztok!

Köszi hozzászólást. Te hány amperes biztosítékos szereltél be? Én telefon/gps töltésére akarom használni, úgyhogy eleve USB aljzatban gondolkodnék. Valahol azt olvastam, hogy ennek van nyugalmi áramfelvétele, úgyhogy a kormánykapcsolón keresztül kell/érdemes bekötni. van errõl valakinek infója?

Más. A hétvégén végre kipróbáltam az új láncszettet (persze motorral együtt). Korábban 46 fogas volt hátul, most 44 -e JTS van, úgy vettem észre, hogy 100-as tempónál olyan 2-300 fordulattal kevesebbet forog. Kíváncsi leszek hogy pl fogyasztásban fog-e látszani rajta valami, mindenesetre úgy tûnik nekem, hogy a hosszabb fokozatokkal kellemesebb vele közlekedni.
     Reply to this

bkriszb (msg) 457 March 10, 2015, 3:47 p.m.   x
sok jópofa dolog van a motorokhoz , én egy ilyan olaj hõmérõt nézegettem nemrég.
     Reply to this

bkriszb (msg) 456 March 10, 2015, 3:41 p.m.   x
videó: Hát én Budapesten többet ülök autóban mint motoron és autós szemmel nézve nemnagyon csípem mikor valaki ennyire közel kerülgeti a tükrömet. Nem egy barátomnak ütötték már le a tükrét, és távoztak utána köszönés nélkül. Bár én még nem vagyok túl gyakorlott motoros, de az egyik barátom is azt hitte magáról hogy az és nemrég egy 5 ajtós mondeóba szált be az 5. ajtó üvegén keresztül.
SZerencsére megúszta egy lábszár csonttöréssel. Úgyhogy én azt mondom hogy kicsit óvatosabban, mintha nem kergetnének... :-)
     Reply to this

Powerslave (msg) 455 March 9, 2015, 12:28 a.m.   reply to: 452 x
Akkor megnyugodtam :) Nem sokan KLE-zünk, ne fogyatkozzunk, ha nem muszáj :D
Egyébként meg irígyellek, én már egy ideje nem ültem meg a paripát, de amint talpra tudom állítani, rá is ragadok az ülésre - úgysem tévedtem el már tavaly nyár óta. Amúgyis vissza akarok menni Dömösre lángosozni egy kellemeset.

@Kawakarika: Ugyanezt hallottam már bukósisakkal is. Én meg inkább kivárnám, hogy ki a pancser...
     Reply to this

Kawakarika (msg) 454 March 8, 2015, 10:18 p.m.   reply to: 453 x
Köszi!
Valószínû beruházok egy ilyenre,vagy hasonlóra.Hiába mondják hogy a fokozatkijelzõ csak a pancseroknak való...:)))
Ez nem igaz!
     Reply to this

kawa550 (msg) 453 March 8, 2015, 7:08 p.m.   reply to: 450 x
mindenre ami váltós.
     Reply to this

Riverboy (msg) 452 March 8, 2015, 7:03 p.m.   reply to: 451 x
Igaz a Budapesti közlekedés picit sok van, de az se mindig ilyen csupán egy össze vágott anyag.
A szerpentinezésnél pedig mindig óvatos vagyok fõleg mikor még nedves is, nem is tudom kívülrõl a kanyarokat így csak annyit tudok vállalni amennyit látok..
Ha netalán átmegyek másik sávba az akkor van ha átlátni teljes mértékben :)
     Reply to this

Powerslave (msg) 451 March 8, 2015, 6:18 p.m.   reply to: 449 x
Több mindenre. A budapesti õrületre is, mert elõttél pár olyan poén, amire a forgalom többi, rendszerint nagyobb résztvevõje garantáltan nem számít, amibõl meleg helyzet is lehet, de az is hátborzongató, amikor balosnál átlógatod a kobakod a szembesávba. Persze, nem tudom, hogy a kamerához képest mit láttál te, de amit a videón látok, az nem megnyugtató :)
     Reply to this

Kawakarika (msg) 450 March 8, 2015, 5:37 p.m.   reply to: 448 x
�Ha jól értelmezem ez jó a GPZ-ra is is igaz?

Reply to this

Riverboy (msg) 449 March 8, 2015, 4:54 p.m.   reply to: 447 x
Mire gondoltál mikor Budapesten?
vagy szerpentinnél másik sávba átmentem(mivel ott elõre néztem mindig, csak elég rossz kamera szög van plussz nem mindig fejfordítással nézek elõre)
     Reply to this

kawa550 (msg) 448 March 8, 2015, 4:36 p.m.   reply to: 446 x
ez?
Link

Reply to this

Powerslave (msg) 447 March 8, 2015, 2:55 p.m.   x
"Nem is igazi KLE-s akinek még nem dõl el a motor az oldaltámasz miatt :)"
Akkor én vagyok a legKLEsebb :D

@Riverboy: No offense, de jónéhány képkockánál a hajam égnek állt. Tartsd észben, hogy a forgalom többi résztvevõjében több a vas...
     Reply to this

T.GY. (msg) 446 March 8, 2015, 12:23 p.m.   reply to: 445 x
ez a link már sajna nem mûködik,de azért köszi
     Reply to this

kawa550 (msg) 445 March 8, 2015, 10:26 a.m.   reply to: 444 x
Asszem csak ilyen mágneses megoldás lesz Link hogy mennyire macerás feltenni meg beállítani, és mennyire strapabíró meg pontos, azt nem tom. A váltókarhoz kell feltenni a jeladókat és a kar mozgása kapcsolja a mágneseket.
     Reply to this

T.GY. (msg) 444 March 8, 2015, 9:04 a.m.   x
Itt a Tavasz csinosítgatnám a gépemet, egy fokozatkijelzõn gondolkodom. KLE-n még nem láttam van valakinek tapasztalata / 96-os a gép/ írjátok meg ha tudtok valamilyen megoldást
köszi
     Reply to this

Riverboy (msg) 443 March 7, 2015, 7:47 p.m.   x
Megcsináltam a videót!

Itt a youtube link(sajnos elég sokat rontott...)
Remélem tetszik, véleményt várok :)
Link
     Reply to this

dr650 (msg) 442 March 7, 2015, 1:59 p.m.   reply to: 437 x
ha segitség volna,az én motoromon van,és meg lehet nézni,vagy méreteket levenni róla.budapesten....
     Reply to this

Kawakarika (msg) 441 March 6, 2015, 8:34 p.m.   reply to: 440 x
Sziasztok Tesók!:)
Direkt vezeték közvetlen az aksiról,lengõ bizositékkal védve,kormányon elhelyezve vizálló aljzattal.Innét töltöm az aksit is jelen pillanatban is rajta van a csepptöltõ.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 440 March 6, 2015, 8:16 p.m.   x
Sziasztok!
Kötött már be valaki szivargyújtót, van ezen a téren tapasztalatotok?
     Reply to this

bakos (msg) 439 March 6, 2015, 5:46 p.m.   reply to: 437 x
Van rá sw-motech középsztender, meg is vettem pont az oldaltámaszos para miatt. Mondjuk túrán, amikor csurig van pakolva a motor nem tudom ráemelni a plusz súly miatt...pedig pont akkor szívok a kitámasztással mert még jobban le vannak ülve a telók és még instabilabb.
     Reply to this

kawa550 (msg) 438 March 6, 2015, 10:01 a.m.   x
petya89-nél érdeklõdjetek itt az oldalon, több típusra is csinál középállványt, akár saját tervezésben is. Nyilván ha még nincs neki sablon, akkor pár napra biztos kell neki a moci is míg kitalálja hogy mit hová.
Kitámasztó vagdosás annyira nem jó ötlet, már csak azért is mert nem visszaalakítható a változás, eladásnál hátrány lehet ha nem tetszik a vevõnek a gányolás. GPz nekünk is többször feldõlt, mert túl hosszú volt a kitámasztó, meg nyáron a járdát is átszúrta melegben, mert a talpa is túl kicsi, szóval lekaptam a gyárit és csináltam egy rövidebbet 3x akkora talppal. Azóta nem kell felállítgatni meg cserélgetni a nem olcsó letört indexeket....
Szerintem petya azt is megoldja ha valaki nem tudja magának.
     Reply to this

T.GY. (msg) 437 March 6, 2015, 7:59 a.m.   x
Uraim! lehet, hogy hülyeséget kérdezek de középsztendert nem lehet felszerelni?
még nem láttam KLE-n pedig nem egy nehéz motor
Valakinek valami ötlet??
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 436 March 5, 2015, 8:57 p.m.   reply to: 433 x
Nem is igazi KLE-s akinek még nem dõl el a motor az oldaltámasz miatt :) Én is azért nem mertem levágni belõle, nehogy elgyengítsem.

Az üléssel kapcsolatban: Elvtársak, nem az ülés kemény, a feneketek puha! :)

Viszont a héten elhoztam a szerelõtõl, meggyógyították a szabadonfutót, be lett állítva szelephézag, láncfeszítõ patron, olajcsere, karbitisztítás ( a mester lefotózta a fúvókát, hogy ezen hogy ment át egyáltalán a benzin) szóval már csak kicsit jobb idõ kéne...
     Reply to this

T.GY. (msg) 435 March 5, 2015, 8:28 p.m.   reply to: 433 x
pont ilyen ülést szeretnék Én is ( hamarosan viszem a mesterhez)
     Reply to this

Riverboy (msg) 434 March 5, 2015, 8:12 p.m.   x
Akkor nem egyedi a probléma a kitámasztóval..
Meglehet oldani a lerakást nem is volt még gondom belõle de pl egy forgalmasabb járda melletti zöld területre rakom a mocit és elég instabil ott és félek, hogy ha egy nem oda figyelõ ember elmegy és véletlen a kormányba belemegy akkor baj is lehet...

Rendben akkor a videót megcsinálom és felrakom majd youtubera majd ide. :)

(Ugy nez ki a gumi is eldõlt, Metzeler Lasertec-et tudtam szerezni jó áron, kíváncsi vagyok milyen lesz)
     Reply to this

bkriszb (msg) 433 March 5, 2015, 4:13 p.m.   x
SZiasztok, Nekem is elég hosszúnak tûnik a kitámasztóm, figyelni kell rá hogy melyik irányba fordítom a kormányt és hogy hol éri a talajt, de szerintem kis odafigyeléssel elkerülhetõ a baj.
Az ülésem nekem is átalakított, de még az elõzõ tulaj csinálta így infónak csak egy képet tudok feltenni. A teleszkóp fújásról annyit hogy max 30 psi/ 2 bar amit bele szabad fújni. Ha e fölött fújsz bele az ki fogja készíteni a szimeringet, és olaj fog menni a légtérbe. (szerintem nem érdemes)
Riverboy jöhet a videó. :-)
     Reply to this

bakos (msg) 432 March 5, 2015, 8:02 a.m.   x
Nekem is baromi instabil az oldaltámasz, számtalanszor felborult már ez miatt. volt hogy benzinkúton letámasztottam, teletankoltam, és miközben bent fizettem rádõlt a töltõállomásra az egész motor :D. Fékkarjaim végei is ezért is a fránya kitámasztó miatt törtek le. Azt olvastam ha az elsõ teleszkópba fújsz valamennyit (kb 20psi) akkor megemelkedik annyira az eleje, hogy jelentõsen javul a helyzet.
     Reply to this

Powerslave (msg) 431 March 4, 2015, 11:18 a.m.   reply to: 428 x
Nem az van. Kiváló. Nézd meg a fotómat a profilom alatt. Késõbb esetleg tudok másikat is mutatni, de innen, az irodából értelmeszerûen nem tudok feltenni.

Még az elõzõ tulaj csináltatta meg az ülést, most gyakorlatilag egy egész életet le lehetne rajta élni. Ha érdekel valakit, megpróbálhatok utánakérdezni, hol és mennyiért oldották meg neki.

Reply to this

Riverboy (msg) 430 March 3, 2015, 9:27 p.m.   reply to: 427 x
Hmm érdekes.. nekem elég instabil..
Esetleg van valamilyen hely vagy webshop amit ismertek?(mármint, ahol vannak kle cuccok?)
     Reply to this

T.GY. (msg) 429 March 3, 2015, 8:33 p.m.   reply to: 428 x
üdv. Én is gondolkodom rajta már az idõpontra várok mikor vihetem az ülést, de addig is használom. attól függ mire szeretnéd használni ha hoszútávu túrázásra akkor érdemes ( ha több napot töltesz a nyeregbe) egyébként felesleges.
vannak alternatív megoldások láttam már, hogy zselés lapot tettek az ülésre ez puhábbá és szélesebbé teszi az ülést. a neten találsz címeket ahol meg tudják csinálni de nem olcsó!!! az én címemet azért nem ajánlom mert neked igen messze van (nagykanizsa)
Én nagyon meg vagyok elégedve a géppel üvd T.Gy
     Reply to this

Gaben78 (msg) 428 March 3, 2015, 5:08 p.m.   x
Szép napot!

KLE vásárlásán gondolkodom. A hétvégén ki is próbáltam egyet! Kellem is volt minden, viszont az ülést kicsit keskenynek találom.
Kérdésem az volna van e itt valakinek tapasztalata átlakított üléssel? Esetleg fényképe róla?

Köszönöm!
     Reply to this

Powerslave (msg) 427 March 3, 2015, 11:16 a.m.   reply to: 426 x
Én amondó volnék, hogy ha megvagdosod az alkatrészt, akkor szerezz be ehhez egy bontottat, hogy szükség esetén rendelkezésre álljon egy standard gyári darab. Egyébként meg csodálkozom, hogy neked így van, mert nekem spec viszonylag mélyen fekszik rá az oldaltámaszra.
Javaslom, fordíts kitüntetett figyelmet arra, hogy ne legyen meggyengítve az anyag a vágás/hegesztés során, különben könnyen úgy járhatsz, mint én, az meg nem olyan jó móka.

Ami a papucsokat illeti, nekem Conti Trail Attack van most fent, egész jónak tûnik, bár következõként a 2-es változatára tervezek beruházni, mert állítólag jobb lett, és az ára is még tûrhetõnek tûnik.

Reply to this

Riverboy (msg) 426 March 2, 2015, 9:18 p.m.   x
Sziasztok!

Ma megvolt az elsõ túra, nagyon állat volt ha gondoljátok rakok fel videót is.

Más ami most fontos lenne.
Milyen gumit használtok, most állok vásárlás elõtt ami fontos, hogy a terep messze áll tõlem... így utcai/szerpentines/döntögetõs gumit keresek már annyi van, hogy belekavarodtam....
Még egy kérdés a kitámasztóm(csak oldal, nincs közép sztenderem) túl meredeken áll illetve/vagy túl hosszú így nem túl biztos a letámasztás ha eg ypici domb van az úton nem merem ott hagyni mert egy kis gyerek feltudná dönteni... Milyen praktika lehetne rá?(Én arra gondoltam, hogy a talpat levágatom és újra felhegesztettek egy talpat így rövidebb lesz ezáltal biztosabb?)

Várom válaszaitokat!
     Reply to this

T.GY. (msg) 425 Feb. 24, 2015, 3:36 p.m.   x
Hétvégére jó idõt jelez a met. tervezek egy kis gurulást a környéken!
péntekre ígérték, hogy kész lesz a gép ( remélem így is lesz).
     Reply to this

bkriszb (msg) 424 Feb. 23, 2015, 8:58 p.m.   x
Nekem a 7 végén már megvolt az elsõ idei motorozás.
Bár az idõ szép volt és az 5 C fok sem volt túl zavaró azért még várok egy kicsit a hosszabb utakkal. :-)

Reply to this

Powerslave (msg) 423 Feb. 22, 2015, 1:40 p.m.   reply to: 422 x
Neked legalább ennyi kijutott. :) Nekem még híján van a paripa a mûszakinak, de elõtte talpra is kéne állítani...

Reply to this

T.GY. (msg) 422 Feb. 20, 2015, 5:07 p.m.   x
Na a mai nyûg: Itt a jó idõ kitolom a garázsból bele az új aksi átnézem olajozgatom törölgetem már indulnék amikor látom a karbiból döl a brenya . Hívom a szerelõt mondja kocogtassam mert az állástól fennakadt az úszó hát én kocogtattam annyit, hogy egy szabadságszobrot kifaragtak ennyi kocogtatással de csak nem állt el, így elsõ utam idén a szerelõig tartott De ezt az 5 km-t is nagyon élveztem!!!!
Jó hír hétfõre kész.

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 421 Feb. 18, 2015, 9:13 p.m.   reply to: 420 x
Volt, hogy felmart aszfalton kellet mennem hosszabban, hát tényleg horror volt az a kígyózás. Sokat látott kolléga véleménye szerint inkább a nagy és keskeny kereket vezetik meg nagyon a hosszanti bordák. Hát nem tudom, de nekem is igen csak kapaszkodni kellett a kormányba...
     Reply to this

kawa550 (msg) 420 Feb. 18, 2015, 11:22 a.m.   x
Lehet kész bukócsöveket kapni, de méregdrágák, öreg motor árához képest nem egy megérõs megoldás. Link
Inkább csinálni kell rá, ha nem megy magadnak, akkor keressétek petyát a bukócsöves topikban, Tdm-re már több kollégának csinált bukócsövet meg középállványt is, azt mondják elérhetõ áron és jó minõségben dolgozik.
Az anakeevel önmagában nincs gond, jó gumi az, de ha sokat mentek vele egyenesen és a közepe jobban elkopott mint a szélei(kockásodik) akkor az okozhat ilyesmit, fõleg nem megfelelõ guminyomással kombinálva. Ha kockás, akkor néha a túlfújás segíthet kicsit, de csodák nincsenek, a kopott guminak az új gumi az ellenszere.....
     Reply to this

T.GY. (msg) 419 Feb. 18, 2015, 10:20 a.m.   reply to: 418 x
sajnos nem tudok válaszolnia feltett kérdésre Én is új tulaj vagyok, de a bukócsö engem is érdekelne!!
Üdv.
     Reply to this

DokiG (msg) 418 Feb. 18, 2015, 8:52 a.m.   x
Helló Mindenki!

a gépet Anakee2-es gumikkal vettem és -fõleg alacsony sebességnél- nagyon érzékeny a hosszanti úthullámokra (csapkod a kormány). Az érdekelne, hogy ez a viselkedés a futómû jellegébõl vagy a gumi jellegébõl adódik-e?
Hol lehet elérhetõ áron bukócsövet venni?
Válaszotokat elõre is köszönöm
     Reply to this

herkules73 (msg) 417 Feb. 14, 2015, 10:20 a.m.   x
Szép napot!Ismét kérdés:Ma reggel berúgtam a vasat.Járom körbe törölgetem a port és láss csodát a blokk oldalán megjelent kis hütöfolyadék elsö felindulás után hogy felgyújtom a technikát letöröltem most egy fél ora járatás után nem látom hogy csöpögne a lé.A jobb hûtöbordákról csöppent.Meg nem fagyhatott mert szibériát is kibiró fagyállót tett bele az elözö tulaj.Honnét jöhet valaki tapasztalat????
     Reply to this

herkules73 (msg) 416 Feb. 8, 2015, 6:24 p.m.   x
Akkor szelben nem csak en vitorlazom.eloszor elso futomure gyanakodtam aztan megfordut a fejemben hogy magas is idom is van rajt ezert tancol a masina.koszi a gyors reakciot!!!!
     Reply to this

T.GY. (msg) 415 Feb. 8, 2015, 6:18 p.m.   reply to: 413 x
sajnos nem futómû hiba! könnyû és magasan van a súlypont nálam ugyancsak jelentkezik ez a hiba
     Reply to this

herkules73 (msg) 414 Feb. 8, 2015, 5:37 p.m.   x
Amugy kezes joszag szeretem!! Formara hiaba kb 20 eves konstrukcio szerintem most is mutatos.vannak hianyosaggok de egyszer mar irtam enyiert ez tokeletes!hat az ulest kiveve!!!
     Reply to this

herkules73 (msg) 413 Feb. 8, 2015, 5:30 p.m.   x
Kerdesem lenne??kb 15 eve amikor rendszeres kozlekedesi eszkoz plusz hobbi de nagyon szinten motoroztam.(gpz 750,zxr 750) akor nem tunt fel bar azkon nem ereztem az oldalszelet vagy nem tunt fel most a kle 500 on minimalis oldalszel is nagyon razza es dobalja ezt csak en erzem vagy futomu hiba is lehet???koszi!!
     Reply to this

herkules73 (msg) 412 Feb. 8, 2015, 5:12 p.m.   x
Nekem 5 liter ala soha nem ment le.folleg varoson kivul de kisebb tavolsogokra hasznalva szigoruan hobbi celra.Csak en nem tudom megalni hogy ne porgessem gyorsitasokkor ez biztos csak az en hibam.hahaha.de 500 kbc hez kepest jol porog foleg endurohoz kepest!
     Reply to this

Powerslave (msg) 411 Feb. 8, 2015, 4:26 p.m.   reply to: 410 x
Nekem eddig 4,6 volt a legjobb eredmény, olyan 60-80-as tempókkal, néhány megállással, de városban ijesztõ mértékben meg tud szaladni, azt le sem merem írni. Viszont valami van a benzincsapommal, mert olyan 140 km után át kell tekernem tartalékra :(

Reply to this

dr650 (msg) 410 Feb. 8, 2015, 12:57 p.m.   reply to: 406 x
Nekem túra tempónál,ami 110-120km kb4.5L a fogyasztás.2 személlyel,vag felpakolva terepen sztem 5 lityi.Bár nem nagyon centizem a fogyasztást.
     Reply to this

T.GY. (msg) 409 Feb. 8, 2015, 9:18 a.m.   x
A fiaimnak 1000-es v-storm-ja van nagy különbség csak 100 fölött jelentkezik
     Reply to this

T.GY. (msg) 408 Feb. 8, 2015, 9:13 a.m.   reply to: 407 x
akkor nem nagyon pörgeted mert az enyém nem áll meg 5 alatt, sõt inkább 5,5
de nem nagyon zavar nem gondolom, hogy 1 literen múlna valami. / igaz 1000-es
motorokkal szoktam párban menni/ .Normális keretek között simán tartja a tempót.

Reply to this

bakos (msg) 407 Feb. 8, 2015, 8:58 a.m.   reply to: 406 x
Nekem még sosem érte el az 5öt a fogysztás, viszont nem ritkán lekúszik 4 alá ha túrázom vele. Bár ahogy olvasom nem ez a jellemzõ a típusra.
     Reply to this

Vandis (msg) 406 Feb. 7, 2015, 6:42 p.m.   x
Köszi szépen a tippeket!
Az 5 fölötti fogyasztás kicsit riasztóan hangzik egy 500-as motornál, de lehet, hogy csak el vagyok kényeztetve. Sosem volt dolgom relatíve idõsebbnek számító motorral.
     Reply to this

dr650 (msg) 405 Feb. 7, 2015, 8:47 a.m.   reply to: 404 x
:)megyünk az idén is,ha úgy alakul,gyere velünk.ha érdekel,privátba bõvebben.(durmitornál nem állunk meg,csak egy állomás...)
Átalakítások,középsztender,fémfékcsövek,wilbers elsõ rugók,nitrogén töltetû elsõ teló,Sw motech bukócsõ átalakítva,kartervédõ átalakítás,hátsó gátló védelem,oldalcsomagtartó,az oldalsztender a napokban kerül terítékre....bontani még nem kellett,kivéve a szelepállításhoz.ja,még a levegõszûrõ dobozt gondoltam újra:)
     Reply to this

bakos (msg) 404 Feb. 6, 2015, 2:21 p.m.   reply to: 403 x
dr650, most nézem a képed, ráismerek a Durmitorhoz felvezetõ út alagútjára. Én is pont azon a környéken motoroztam akkor. Két nappal kerültük el egymást!! Milyen átalakításokat csináltál? Vezérmûláncot kellett már cserélned? Én is 2005ös évjáratot hajtok.
     Reply to this

dr650 (msg) 403 Feb. 4, 2015, 9:02 p.m.   reply to: 373 x
Helló,csak ritkán olvasom a fórumot...most:)nekem már több mint négy éve van meg(2005"ös),és közel 40.000km-ert mentem vele.Én már túl vagyok sok átalakításon,és a kötelezõ kopó,mozgó cuccok cseréjén is.Majd egyszer talán gurulunk közösen:)
     Reply to this

bkriszb (msg) 402 Jan. 31, 2015, 10:11 a.m.   reply to: 398 x
SZia Vandis!
Véleményem szerint a japán belpiacos 400 ast nem érdemes venni inkább az Európában forgalmazott 500-ast, a motor a GPZ-500 asból származó pörgõs fajta de cserébe fogyaszt is átlag 5,4 et nálam.
Az elõttem szólóval ellentétben a KLE 500 mindíg is karburátoros volt, nekem az utolsó szériából származó 2006 év végi van és az is karbis csak az "utód" Versys kapott injektort.
Szerintem a hirdetéseknél amit érdemes tudni, nézni hogy ezek a motorok azért már minimum 9 évesek úgyhogy a kevés Km es fõleg olasz motorokat szeptikusan kell fogadni. Ha egy motor jó karban van tartva akkor meg lehet venni több Km el is. Ez egy viszonylag egyszerû szerkezet mert csak sor 2-es és karbis. Hát igen a fékei is egyszerüek és kevésbé hatékonyak az elsõ 1 db tárcsa miatt, viszont cserébe költséghatékonyabban cserélhetõ újra mintha dupla lenne belõle. Az ülése tényleg hagy némi kivánnivalót maga után, de nem vészes. A Használtautós hirdetések némelyikénél láttam olyat hogy sérülésmentesnek , gyári állapotúnak hirdetik, miközben hiányzott róla a motor védõ lemez, vagy a spoilerekrõl a gyári matricák. Persze ez egy endúró ami néha eldölhet fõleg ha terepen használja valaki.
Érdemes megnézni hogy a gyári alkatrészek megvannak-e nincs e valami leszakadva eltörve. féktárcsák 4,5 mm alatt csereérettek (gyári adat) a gumik milyen mintázatuak , mikoriak, a motor hidegen hogy indul, mennyire csörög zörög, akadálymentesen egyenletesen forgatható-e, a kipufogóból bemelegedés után jön e olajos füst. a telók eresztik-e az olajat a vázon , tankon van e sérülés. Én személy szerint a sportdobos verzióktól irtózom, olyat amin az van nem vennék, bár ezzel biztos van aki nem ért velem egyet. De mindenekelõtt legyen az eladó nevén a forgalmi és a törzykönyv is, különben nem érdemes vele foglalkozni. Egy korábbi beírásomban megtalálhatod róla a repair manuál linkjét is ha érdekel, lehet hogy abban még találsz számodra érdekes dolgokat. Remélem segítettem.
Amúgy én szeretem, mág kevesebb mint 1 éve van meg de már alig várom a tavaszt hogy újra ráülhessek. :-)
     Reply to this

herkules73 (msg) 401 Jan. 25, 2015, 7:56 a.m.   x
Szép nap.Az 500 as nem huz roszul a maga papiron 50 lovával.fogyasztás 5 töl felfele nálam.Mikor menyire pörgetem a fokozatokat.Szélben nagyon rázza a fejidom az egész motort.A gyári ülés nekem az van rajt nem igazán turázni valo alacsony meg keskeny is nekem.De kezes motor könyü korrigálni vele a vezetési hibákat hiányoságokat.Nem egy uj fejlesztés meg külalak de enyiért ilyet adnak és azt az árt szerintem megéri.

Reply to this

Powerslave (msg) 400 Jan. 24, 2015, 2:27 p.m.   reply to: 398 x
Ami elsõre eszembe jut:
- Forgatni felesleges, mert erõsebb nem lesz, csak hangosabb, jobban vibrál és többet eszik (mondjuk nekem 400-as van, 42 lóval)
- A fogyasztás - nálam legalábbis - amúgy sem tartozik az erõsségei közé. Nem egy Dominator, de az észeget: Nekem legutóbb olyan 5.4-es átlagot produkált nyugodt tempóban. Inkább injektoros változatot keressetek (ha jól tudom, a 2005 utániak már nem karbisak). Ott legalább a karburátor-szinkronnal sincs gond.
- A fék kissé harmatos, pláne a mûanyag burkolattal.
- Az üzemanyagszint-visszajelzõ hiánya elég zavaró.
- A gyári ülés állítólag viccnek is rossz, de egy jó kárpitos könnyedén varázsol belõle olyat, amin egy életet is le lehet élni. Én már "spéci" üléssel vettem.
     Reply to this

Hr.Geiger (msg) 399 Jan. 23, 2015, 8:09 p.m.   reply to: 398 x
Ezt olvassátok el:
Link

Reply to this

Vandis (msg) 398 Jan. 22, 2015, 11 a.m.   x
Sziasztok!
A páromnak nagyon tetszik a KLE500. Ideálisnak tûnik méretét és erejét tekintve.
Látunk sok szép ilyen típusú eladó motort a használautón, de kb. egyszer láttam élõben. Van valami javaslatotok, hogy mit kell megnézni rajtuk? Esetlen van valami típushiba? Tetszik az régebbi és az újabb generáció is, úgyhogy ebbõl a szempontból mindegy, csak jó legyen.
     Reply to this

Powerslave (msg) 397 Jan. 12, 2015, 12:09 p.m.   reply to: 394 x
Üdv köztünk! :)
     Reply to this

T.GY. (msg) 396 Jan. 12, 2015, 5:55 a.m.   reply to: 395 x
Köszönöm a gyors választ!!
     Reply to this

kawa550 (msg) 395 Jan. 11, 2015, 8:10 p.m.   reply to: 394 x
Vákuumvezérelt a csap, ami a szívótorokkal van összekötve, csak akkor nyit ki (ON állásban vagy tartalékon:RES) ha jár a motor vagy indítózol, különben állandóan zárva van, ezért nincs OFF állás. A PRI állás azért van, hogy hosszabb állás után vagy karbi szerelés után indítózás nélkül ezzel lehet feltölteni a karbit, viszont ebben az állásban mindig átengedi a benzint, ha nem zár jól a tûszelep akkor túlfolyhat, szóval ezt tényleg csak a feltöltésig használd, különben az ON állás a jó.
     Reply to this

T.GY. (msg) 394 Jan. 11, 2015, 5:38 p.m.   x
Tisztelt Sorstársaim!!
30-év kihagyás után végre a nyáron vettem egy KAWÁT KLE 500 így újra közétek tartozom/de marha jó érzés/ a segítségeteket szeretném kérnim abban,hogy mûködik a benzint szabályzó kapcsoló! nem tudtam kideríteni melyik állásban van a tartalék és melyiket használjam, sajna jártam úgy, hogy tolnom kellet a kútig ez nagyon idegesít.
A válaszokat elõre is köszönöm Baráti üdv Tarcsay György

Reply to this

herkules73 (msg) 393 Jan. 6, 2015, 7:45 p.m.   reply to: 390 x
Koszi.kozben az osfyaszonyfai panonia ringen haveromnak van ismerose a ducattinal szerelo.ma beszelt vele azt mondta megcsinaljak meg kicentirozzak a kereket.az csak 30 km.de koszi a segitseget!!

Reply to this

Powerslave (msg) 392 Jan. 6, 2015, 4:50 p.m.   reply to: 391 x
Mindenképpen menj el vele gumishoz, ne kockáztass. Hiába lett jobb a szelepfeszegetéstõl, valószínûleg nem ott lesz a gond, abból kiindulva, hogy nemigen tudtál rajta húzni, és vajmi keveset segített. Én a felnire gyanakodnék, de pontosan azért kellene inkább szakemberhez vinni, mert ehhez õ okosabb, mint én. Az meg ugye nem túl jó móka, ha "neadjstön" egy tempósabb kanyarban elszökik a levegõd és leszalad az abroncs a kerékrõl...
     Reply to this

DilisDoki (msg) 391 Jan. 6, 2015, 4:08 p.m.   reply to: 389 x
Elképzelhetõnek elképzelhetõ. Tegnap kicsit próbáltam húzni a szelep tövében lévõ gyûrûn és látszólag nem sikerült de kicsit kevésbé enged, szóval csak megmozgattam valamit. Plusz ugye nekem belsõ nélküli gumik vannak fent.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 390 Jan. 5, 2015, 9:19 p.m.   reply to: 387 x
Hát Pécsen tudnék helyet, ahol cserélnek küllõt, egyengetnek és centriroznak is kereket, de úgy látom messze vagy.... A mester szerint a küllõs kerekeknél érdemes pár évente meghúzatni a küllõket, mert hajlamosak lelazulni kicsit és persze nem egyenletes mértékben. Lehet, hogy tavasszal én is megnézetem, úgy is ki kell majd egyensúlyozni a kerekeket az új láncszett és féktárcsa miatt.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 389 Jan. 5, 2015, 9:14 p.m.   reply to: 385 x
Szia!

Nem lehet, hogy máshol enged a belsõd csak a szelep mellett jön ki a levegõ? Nekem is hasonló volt, arra gyanakodtam, hogy a szelep szakadt ki, de teljesen máshol engedett el az elöregedett belsõ. Kapott egy új belsõt, de a biztonság kedvéért az elsõ kerékben is kicseréltem a kitudja hány éves belsõt...
     Reply to this

herkules73 (msg) 388 Jan. 4, 2015, 8:22 a.m.   reply to: 385 x
Nekem nem motor hanem autonál voltam igy ott a szelep csere segitett.

Reply to this

herkules73 (msg) 387 Jan. 4, 2015, 7:59 a.m.   x
Köszönöm a válaszokat.Találtam itt a neten egy Motoralkatrész.eu webáruházazat megnéztem ott kompletten szürövel mindenestöl megrendelem.Aztán ha kicsit enged az idö majd kicserélem.Vinni kéne az elsö kereket is valahova mert 2 küllö távozott belöl meg 100 kmh környékén nagyon szitál az eleje.
     Reply to this

Powerslave (msg) 386 Jan. 3, 2015, 6:08 p.m.   reply to: 384 x
Sziasztok, BÚÉK!

Kell is a 4 literes, mert simán elõfordul, hogy utána kell egy keveset löttyinteni, illetve, ha véletlenül borulna, és buborék menne az olajrendszerbe, akkor azt az olajszûrõt kissé kicsavarva, némi olaj feláldozásával tudod elzavarni, ekkor pedig szintén potolgatni kell.

Az enyémben Castrol ActEVO 10w40 van, de gondolkoztam már valamilyen 5w40 vagy 0w40 beletöltésén*. Végül elvetettem, mert pokoli pénzbe kerül. Ugyanezen okból nem veszek egyébként Motult sem. Tölt valaki hígabbat? Ha igen, mennyit javít a viselkedésen és a fogyasztáson?

*a tévhittel ellentétben, a hígabb olaj mindig jobb a motornak, mert üzemi hõmérsékleten (kb 100°C) mindegyik egyforma viszkozitású.
     Reply to this

DilisDoki (msg) 385 Jan. 3, 2015, 4:46 p.m.   x
Én most cseréltem olajszûrõt tegnap. Majd 4 liter olaj belement (3,7-8 kb).

Más kérdés.
A motorom hátsó kereke ereszt. Lassan, 1-2 nap alatt enged le. Már megtaláltam a probléma forrását. A szelep aljánál ereszt egy kicsit. Teljesen a tövénél. Nem tudom, hogy ez esetben a felnivel van e gond, vagy a szelep cseréje megoldaná a problémámat. Valakinek ötlet vagy tapasztalat hasonló esettel?
     Reply to this

herkules73 (msg) 384 Dec. 29, 2014, 12:23 p.m.   x
�koszi a segitsegert!veszek egy 4 literest aztan lesz tartalekban!Es Boldog Uj Evet kivanok mindenkinek aki olvassa a forumot!!!
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 383 Dec. 28, 2014, 7:44 p.m.   reply to: 382 x
Az enyémben Motul van, de még csak egy szezont volt nálam a gép, úgyhogy sok okosat nem tudok mondani a márkáról. A gépkönyv szerint 10w-40 viszkozitású, API SE, SF, SG vagy
API SH vagy SJ, JASO MA specifikációjú kell bele. A mennyiség érdekes, mert a könyv szerint szûrõcserével 3, anélkül 2,8 l kell bele. Hmmm?
     Reply to this

herkules73 (msg) 382 Dec. 27, 2014, 3:34 p.m.   x
Utólag is Kellemes ünnepeket kivánok!!!Segitsetek légyszives.Olajat szeretnék cserélni milyen tipust tartotok jónak?A motor oldalán 3.8l van irvaEz lenne gondolom a mennyiség.Köszi elöre is!

Reply to this

Mecsekkawa (msg) 381 Dec. 23, 2014, 5:11 p.m.   reply to: 375 x
Sziasztok!

Ismét a saját lábán áll a motor! Ma meghozta a Mikulás/márkakereskedõ az utolsó csavarokat is, úgyhogy össze tudtam rakni a gépet. "A gyorsan megnézem miért nem mûködik a kilóméteróra" nekibuzdulásból végül is ez lett:
- láncszett csere
- elsõ és hátsó gumibelsõ csere (a hátsó defektes volt, szétnyílt a belsõ egy összeeresztésnél, az elsõvel nem vártam meg ugyanezt)
- tõcsavar csere a lánckeréknél (az anyjával együtt jött le)
- elsõ féktárcsa csere (bontott, de kopáshatáron innen még, az enyém már 4 mm alatt volt...)+új csavarok
- elsõ kerék csere (bontottra, mivel a korábbi kerékagyát a kilométeróra-meghajtóból levált darabok tönkretették)
- kilométeróra-meghajtó szimering csere
- fékkar csere (el volt görbülve a régi és a láncszettel együtt megvéve már nem kellett fizetnem postaköltséget a webshopban..)
Sajnos kipróbálni nem volt idõm fenyõfa faragás miatt, remélem lesz száraz idõ az ünnepek alatt.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
     Reply to this

Powerslave (msg) 380 Nov. 29, 2014, 1:48 a.m.   reply to: 379 x
Az enyém még csak stabilnak sem mondható: A sztender rugójával még ne sikerült megküzdeni, illetve az olajvisszajelzõ sirámkodására sem sikerült még fényt deríteni, bár elég valószínû, hogy a szenzor csatlakozása lazult le valahol.
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 379 Nov. 28, 2014, 7:19 p.m.   reply to: 378 x
Á, az enyém még mindig stabilmotor felbakolva a garázsban.... :(
     Reply to this

Powerslave (msg) 378 Nov. 26, 2014, 11:19 p.m.   x
Na mi ez csend, kérem? Ne tessék azt hazudni, hogy motoroznak, mert lassan a húgy is koppan, mire leér. ;)
     Reply to this

bakos (msg) 377 Nov. 13, 2014, 9:21 p.m.   reply to: 376 x
Ürülök hogy tetszett!:) szlovéniából vannak a felvételek a júliai alpokból. ezen a környéken a Mangart hegyre felvezetõ utat, a Vrisic hágót, soca folyó völgyét, tolmin környékét mindenképp ajánlom! Stelviot én is szívesen megkörnyékezném jövõre!
     Reply to this

bkriszb (msg) 376 Nov. 12, 2014, 10:09 p.m.   reply to: 373 x
SZia. Nagyon tetszett a videód, megírnád melyik utakon mentél ?(az emlékezetesebbeket), mert jövõre én is szeretnék egy túrát csinálni pl a Stelvio hágó érintésével, vagy más hasonló útvonalon.
Köszi...
     Reply to this

Mecsekkawa (msg) 375 Nov. 9, 2014, 12:52 p.m.   reply to: 372 x
Hali!

Hát a típus most épp felbakolva pihenget a garázsban. Kellet vegyek egy új kereket a szétszállt kilóméteróra meghajtó miatt, annak a szimeringje most van valahol útban a felkelõ nap országából. Ha már lent volt a kerék kap egy jobb elsõ féktárcsát, az a napokban indul el Németországból. Viszont már itt van az új láncszett, fel is raktam volna de a hátsó keréken az egyik anya úgy jött le, hogy hozta a tõcsavar felét is, szóval ott is lesz némi szerelnivaló. Közben meg 15 fok van napközben.... motorozni kéne.

És felkelõ nap országával kapcsolatban jut eszembe, ismeritek a Japán himnuszt? : Link
     Reply to this

herkules73 (msg) 374 Nov. 8, 2014, 7:45 a.m.   x
Nem én csináltam a képeket.Én max a teloval tudnék fotozni.Annál komolyabb fotoaparát nemigen valo a kezembe.A családi nyaralás képek már estek álduzatul ennek a ténynek!

Reply to this

bakos (msg) 373 Nov. 7, 2014, 10:30 a.m.   x
Link
Saját videó, nyomokban KLEt tartalmaz.:)

2005ös évjáratú van nálam 3 éve. A löttyökön kívül még nem kellett komolyabban hozzányúlni. Csinálja amire hivatott. A kuplungot fogom megnézni most a télen, kicsit ragadós hidegen. Üdv a klubban Dr!
     Reply to this

Powerslave (msg) 372 Nov. 6, 2014, 5:34 p.m.   reply to: 371 x
Nagyon sok tapasztalatom egyelõre nincs vele. Februárban költözött hozzám a Kawics, aztán pont nyár elõtt felborult és még nem állt teljesen talpra, mert nekem is kevés az idõm, meg a szerelõmnek is (meg a pénzt sem szülöm, nyilván :D), ráadásul lecsengett a szezon, ilyenkor meg már nem viszem el mûszakira.

A többiek valószínûleg több kilométerrõl/élményrõl tudnak számot adni.
     Reply to this

dr650 (msg) 371 Nov. 6, 2014, 4:55 p.m.   x
Cserélhetnénk tapasztalatot.még rajtam kívül nem beszéltem senkivel,akinek ez a tipus volna.

Reply to this

Powerslave (msg) 370 Nov. 5, 2014, 9:48 a.m.   reply to: 369 x
Egy fenét! Él :)
     Reply to this

dr650 (msg) 369 Nov. 4, 2014, 6:52 p.m.   x
..éled a fórum?!?...:)
     Reply to this

Powerslave (msg) 368 Nov. 3, 2014, 1:16 p.m.   reply to: 367 x
:D
     Reply to this

kawa550 (msg) 367 Nov. 2, 2014, 10:22 p.m.   reply to: 364 x
Pont kle nincs, gpz meg yamaha tdm van Kópházán.:)))
Nem tútad kicsinykét túl azt a ragyogás effektet a fotósboltban? Értem én hogy hdr de akkor is...:))))))))
     Reply to this

herkules73 (msg) 366 Nov. 2, 2014, 7:21 p.m.