23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21

Please log in

Registration
Forgot password
Van aktualitása a Bibliának?

Sandokan13 2350 2. Oktober 2016 18:39   reply to: 2349
Tisztelt Tiger!
Nagyon egyszerû oka volt annak, hogy nem mondtam elõbb, ugyanis valamikor 2012 év elején hagytam abba a motorozz.hu látogatását. Ehhez képest májusban lerobbantam a motorral, és "tudatosult", hogy a motorhitellel együtt, összesen nekem "csak" kábé 1,8 milliós adósságom van. Október környékén találtam egy amerikai, majd nem sokkal késõbb egy magyar oldalt is, ami végre arról beszélt, hogy lehet hitelmentesen élni. Az amerikai oldal nem titkoltan bibliai alapelveket használ és idézi is a megfelelõ igehelyeket, a magyar oldalon pedig látszik, hogy az ember aki csinálja józan ítélõképességgel rendelkezik a pénzügyek területén. Több blogbejegyzést is írt pénzügyekrõl és párszor a bibliai értékrendrõl is ezekkel összefüggésben.
Ha tudsz angolul: http://www.daveramsey.com/home/
Ha inkább magyarul olvasnál a témában: http://kiszamolo.hu/
Mindkét oldalt jó szívvel tudom ajánlani, mindenkinek.
Ha valamirõl nem tanult az ember, mert nem tanították, vagy az õ szûk kis közösségében nem volt errõl szó, akkor elég nehéz felismerni a bajt és megtalálni a megoldást. A másik legnagyobb ok, hogy az ember figyelmen kívül hagy, vagy nem hajlandó tudomásul venni dolgokat. Nem hülye, csak nem rendelkezik elég ismerettel az adott területen. De hál´ Istennek tanulható dolgokról beszélek/beszélünk.
Magyarországon sajnos a pénzügyi kultúra eléggé gyerekcipõben jár, de már elkezdett totyogni.
Több, mint négy év után ott tartok, hogy a "kezdeti" mínuszból most plusszban vagyok, ha még nem is akkora mértékben, mint amekkora gödörben voltam, de már kint van a fejem a vízbõl.
Kerestem, kutattam, találtam. Nem mindig volt egyszerû, de megérte. Remélem, hogy csak lakáshiteled van és másfajta nincsen.
Ez most így röviden.
    

Tiger 2349 1. Oktober 2016 06:33   reply to: 2348
"Számomra újfent bebizonyosodott, hogy igenis van aktualitása a Bibliának, ugyanis az anyagi életem rendbetételét is neki köszönhetem és a benne leírt alapelveknek. Már több, mint egy éve hitelmentes vagyok. Nem tartozom egy banknak és egy ismerõsnek sem."
A csudába, ezt miért nem mondtad elõbb?
Ma elõ is veszem a Bibliát, de ha nem hoz ki a bajból (devizahitel a lakásomon), akkor soha többet nem veszem komolyan amit mondasz:-)
Az más dolog, hogy nem is értem Te miért dõltél be a sátán (bankrendszer) mûvének, ha már elõtte is oly tisztán láttad a világ folyását?:-)
Az elsõ kérdéseddel pedig megbántottál, mert én még az elektromos bringásoknak is intek, pedig azok más galádságra is képesek:-)
    

Sandokan13 2348 1. Oktober 2016 00:36  
Azért az az eszembe jutott, hogy a nézeteltérések ellenére, ha szembe motorozunk egymással és ismeretlenül is intek, akkor azért visszaintetek, ugye? :-)
A sok közül egy valamit nagyon megtanultam az eltelt idõben, mégpedig azt, hogy tiszteljem az embert, még akkor is, ha gyökeresen ellentétes véleményen vagyunk. Ettõl még határozott véleményem van a dolgokról még ha ez sokaknak nem is tetszik feltétlenül. :-)
A távollétem egyik oka már lentebb meg lett írva, a másik ok az volt, hogy kábé 3 évig nem volt mûködõképes a motorom, meg még hitelem is volt rajt, de mit ad Isten? Számomra újfent bebizonyosodott, hogy igenis van aktualitása a Bibliának, ugyanis az anyagi életem rendbetételét is neki köszönhetem és a benne leírt alapelveknek. Már több, mint egy éve hitelmentes vagyok. Nem tartozom egy banknak és egy ismerõsnek sem.
De nem untatlak benneteket tovább, és azt sem ígérem, hogy mostantól újra aktívan fórumozok. Csak annyit kívánok mindenkinek, hogy legyen áldásokban gazdag az élete! :-)
    

Tiger 2347 30. September 2016 08:37   reply to: 2345
Örülök, hogy sikerült örömöt szereznem ennyi idõ után és némi provokációval elõcsalhattalak az önkéntes számûzetésedbõl:-)))
(van az iróniának hangulatjele?, mert azt szántam volna ide)
Rögtön mentegetõzéssel kezdem: Nem is értem, hogyan vetíthettem ki a véleményemet az egész motorozz.hura.
Természetesen nem tudom felmérni, megítélni az egész oldal értékrendjét, ezért baromság volt a kijelentésemben a motorozz.hut bármilyen szerkezetben említeni.
Ettõl még természetesen fenntartom, mint magánvéleményt, hogy kevés a környezetemben hasonlóan kártékony "jelenséggel" találkoztam eddig.
Itt nem személyes-emberi értékekre gondolok nyilvánvalóan,hiszen a "Soldiers for Jesus Mc" (értékeled ennek a névnek minden báját?) motorosai már bizton több idõt töltöttek Veled, mint én, hanem azzal a szemlélettel, világlátással amit képviseltél a fórumban.
Egész életemben küzdöttem az emberi természetet, a világ mai folyását, a változásokat figyelmen kívül hagyó világszemlélet ellen és az azt propagáló térítõ-agitáló kommunikációs, manipulatív magatartás ellen.
És ebben nem is kívánok megváltozni.
Csak amiatt nem fogalmazok konkrétabban, mert mindent elmondtam a fórum korábbi hömpölygésében, és akkor sem engedted magad még a kétely, nemhogy a befogadás szintjéig sem eltévelyedni.
Tényleg haszontalan billentyûkoptatás lenne.
Azért viszont nagyon hálás vagyok, hogy az álszent cím ellenére is rengeteget kaptam az ide író fórumtársaktól, vitapartnerektõl, irodalmi hivatkozásokból, egyéni gondolatokból.
A legkevesebbet sajnos Te hoztad, önálló gondolatot csak mutatóba, akkor is provokálásra, indulatból.
Ja, hogy mert nem Rólad szólt ez a topik?
Ez a baj. Mert így rólunk sem szólhatott.
Szerencse, hogy sokszor sikerült a nekünk osztott szerepbõl kicsit kiszakadnunk.
Ps.
A most leírtaknak semmi köze valláshoz, egyházakhoz, Bibliához, csak az emberi érintkezéshez.
    

lendvai 2346 30. September 2016 08:33   reply to: 2345
Kedves Sandokan, örülök, hogy ismét látlak a fórumon! Én voltam az egyik, aki megemlítette a neved egy másik fórumban, de azt azért szeretném leszögezni, hogy nem tartottalak és nem tartalak "káros embernek". Rengeteget vitáztunk anno, mert nem egyeznek a nézeteink, én a magam részérõl inkább a buddhista tanokhoz állok közelebb, bár tudjuk, az a kereszténységgel ellentétben nem egy vallás. :-) De merítek mindenhonnan. :-) És káromkodni is szoktam...na, itt vagyunk a témánál megint. :-) De mindent összevetve szép napot neked és mindenkinek! :-)
    

Sandokan13 2345 30. September 2016 01:25  
Érdekes. Egy amerikai keresztény motorostalálkozó után (Soldiers for Jesus MC, Durango, Colorado), visszanézek egy olyan oldalra, ahonnan anno azért léptem le, mert úgy gondoltam, hogy hiba volt olyan vehemenciával érvelnem, hogy az másokat elrettentsen, és azóta jobbnak tartom az egy az egybeni beszélgetéseket, mint az idõt rabló billentyûzetpüfölést. Keresek valakiket, akikkel itt voltam kapcsolatban, és megemlítve látom a nicknevem, mint az egyik legkárosabb emberét. Valamivel több, mint négy év után. Nna szép. :-) Valahol azért még örülök is neki... :-)
    

Dodi007 2344 23. Dezember 2015 23:47  
"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az õ atyja, a leány és az õ anyja, a meny és az õ napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az õ házanépe."
    

kocosfater 2343 9. November 2012 23:53  
A Meteórákban épült kolostorok között is voltak egyszemélyes "pavilonok"! Talán azért mert már akkor is tele volt a tökük a szerzeteseknek az egész világgal?
Nagy élmény volt körbemotorozni!
    

kocosfater 2342 9. November 2012 23:21   reply to: 2341
A puritán épitkezéseknem is megvannak a csodái! Fõleg amik megmaradtak belõle!
    

tsanyi 2341 11. Oktober 2012 23:28   reply to: 2340
Motoroztam már arra, de eddig még nem néztem meg....Ausztriában nagyon szépek a templomok, de a régi és kezdetleges formájában megtartottak még joban tetszenek.
    

kondorosi67 2340 11. Oktober 2012 22:22   reply to: 2338
Mariazell, Ausztria:

    

tsanyi 2339 11. Oktober 2012 17:35   reply to: 2338
Akármerre járok mindig keresek templomot és bemegyek......szépek és a történelem él bennük...
    

kocosfater 2338 10. Oktober 2012 22:15  
Van aktualitása a bibliának? A templomok szépek!!!
    

kocosfater 2336 5. Juli 2012 22:40  
Itt csak dörög,semmi esóõõ! Benézek másik forumra!
    

kocosfater 2335 5. Juli 2012 22:37   reply to: 2333
Ezt ezen a topikon tanultam. A remény soha nem adja fel magát!!!
    

kocosfater 2334 5. Juli 2012 22:32   reply to: 2331

lehuza a Vértes,utánna a duna,meg a Börzsöny, és ha visszafordul,akkor kapunk egy locsolásnyira.
"Isten ovja a kirájt!
    

kondorosi67 2333 5. Juli 2012 22:25   reply to: 2332
Van rá esélyed.Mi már minden reményt feladtunk.Szeged a napfény városa de hogy ennyire!?
    

kocosfater 2332 5. Juli 2012 22:19   reply to: 2331
Ha félorán belül nem esik,kikell mennem locsolni! Biztam egy kis esõben,de itt még nem mutatkozik.
    

kondorosi67 2331 5. Juli 2012 22:16   reply to: 2330
Majd lekapcsolja a villám ne bíbelõdj vele.Ahogy nézem már nálatok is vihar van.
    

kocosfater 2330 5. Juli 2012 22:10  
Jobb oldalt villámlik a képernyõ! Lekapcsoljam a gépet?
    

kocosfater 2329 5. Juli 2012 22:08   reply to: 2328
Nekem a Kisherceg' tanmese. Akárhányszor elolvasom,mindig elsirom magam!
!
    

lendvai 2328 5. Juli 2012 10:51   reply to: 2327
Hasonlóan a tanmeséhez, amiben a Mester a vízben feloldott sóval szekálta a tanítványát, mert az folyton Istent akarta keresni. A vízben feloldott só nem látható, de mindannyian tudjuk, hogy ott van, amikor elpárolog a víz ismét láthatóvá válik. Minek akarnánk megtalálni és látni olyan dolgokat, amikrõl elég tudni, hogy ott vannak, illetve más úton lehet megtapasztalni (megízleled a sós vizet).
    

kocosfater 2327 4. Juli 2012 23:54   reply to: 2325
" A róka szólt, jól figyelj,-a lényeg sohasem látható!"
    

kocosfater 2326 4. Juli 2012 23:46  
Minden kegyhelynek megvannak a sajátosságai!
Szentkereszt-Péliföld:
    

Bedouin 2325 4. Juli 2012 06:36   reply to: 2324
Idézhetnék a kis hercegbõl :)
    

kocosfater 2324 4. Juli 2012 01:20  
Nincs egy HÍVÕ lélek,aki életben tartaná Szandokán testvérünk kezdeményezését?
    

kocosfater 2323 23. Mai 2012 10:20  
Egy érdekes eszmefuttatás a vallás és a nacionalizmus összefüggéseirõl:
http://www.komment.hu/tartalom/20120413-velemeny-szilvay-gergely-nacioanlistae-a-keresztenyseg.html?SYSref=NONE&cmnt_page=1
    

kocosfater 2322 27. April 2012 22:33  
Mária "pójába" rakta Jézust....Igy született meg az E.Ü.csomag!
    

kocosfater 2321 26. April 2012 00:12  
Az emberi alkotások nem kimondottan a vallásra épülnek.
A megrendelõ mindig kiválasztotta a tehetségeket,és ehez kellett valami plussz érzék.
A müvészet sem földhözragadott dolog! Akár a zene,a szinház,és egyéb dolgok sem a megélhetésrõl szolnak.
De mégis életünk részét kitöltik. A zene is üzlet,de pld.-ul egy Pink Floyd-ot halgatva fiatallá válok. Van akinek más jön be!
    

kocosfater 2320 25. April 2012 23:24   reply to: 2317
Azért elvárnám Szandokántól,hogy beszolna ide,legalább annyit hogy "levagytokejtve"!
    

kocosfater 2319 25. April 2012 23:14  
-és igen is,az angyalok léteznek!!!
Mindenkinek van Õrzõangyala,vagy a fejében,vagy azon kivül!
Mindenkire vigyáz valaki,vagy valami. Vannak dolgok az ember életében,amit nem lehet,nem tudsz megmagyarázni. Ezeket a dolgokat kell misztikummal pótolni,hogy még izgalmasabb és érthetetlenebb legyen.

    

kocosfater 2318 25. April 2012 22:55  
Egy-két elhagyatott imahely:
    

kondorosi67 2317 14. April 2012 15:46  
Boldog névnapot Sandokan Tibi Testvérünknek!
    

kocosfater 2316 11. April 2012 17:01   reply to: 2314
Ez egy "mennyei" megfogalmazás! És mennyire igaz!!!
    

kocosfater 2315 9. April 2012 19:47   reply to: 2311
Larten rakta fel a linket az 5-ik hozzászólásában.
Ha jól emlékszem angol szociológiai kutatás boncolja ezt a témát.
    

Bubó Doki 2314 9. April 2012 15:02  
Édes fiam,- mondá az Úr Ádámnak- elláttalak tömérdek ésszel a gondolkodáshoz, és még farokkal is, hogy tudj szaporodni és sokasodni a Földön.
- Sajnos a hozzájuk való vérrel már takarékoskodnom kellett, ezért figyelmeztetlek: egyszerre csak az egyik funkciót tudod mindíg használni......
    

tsanyi 2313 9. April 2012 14:42   reply to: 2312
Igen, az egészet úgy szedték össze a régebbi kultúrákból, minden ünnepnek megvan a régebbi változata amit a pogányoktól vagy a zsidóktól vettek át......egyébként, hogy ma mennyire élnek a vallásos gyökerek arra az jó példa, hogy pl. nálunk ma mindenki kerti munkát vagy hasonlót végzett, én is.....locsolkodás még szomszéd szinten sincs évek óta....pedig vidék.. a mostani hûdenagy és lassan kötelezõ vallásosság(lehetõleg kereszténység) pont az ellenkezõ irányba lökték az embereket......
    

Larten 2312 9. April 2012 13:33  
Hogy hogyan jön össze a húsvét, a nyuszi meg a tojás, hát sehogysem.
A husvéthez ezeknek semmi köze sõt mi több, pogány gyökerekkel (is) rendelkeznek;

http://www.sg.hu/cikkek/88882/mi_koze_a_husveti_nyulnak_a_husvethoz
    

tsanyi 2311 9. April 2012 11:35   reply to: 2307
Itt szerintem jól leírják a vallás szerepét a társadalomban: http://progressziv.blog.hu/2012/04/08/vallasos_gyokerek?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_04_09&utm_campaign=index


.....azt hol és ki írta, hogy az értelmiségiek körében több a vallásos?....persze, azokéban igen akik a hatalom közelébe akarnak kerülni hisz a vallással lehet kordában tartani a kevésbé tanultakat.....amennyiben pedig valóban így van az csak a mindenkori értelmiség korlátoltságára utal......
    

Larten 2310 9. April 2012 01:52  
Érdekes, az olaszországi Pisa városában is van egy hasonló...:)

    

kocosfater 2309 9. April 2012 01:22  
Szeretem a templomokat.
    

kocosfater 2308 8. April 2012 12:12  
http://atv.hu/cikk/20120407_jezus_szenvedese_orvosi_szemmel
Jézus szenvedése orvosi szemmel.
    

kocosfater 2307 7. April 2012 01:17  
A visszaolvasásaim során,talán az elsõ harmadában volt egy link,amiben tudományosan bizonyitották a "hivõk" értelmiségi megosztását.
Ez arról adott tanulságot,hogy a világ összes vallásában a magasabb értelmiség nagyobb számban hisz "Istenben",mint az alacsonyabb szinvonalon tanultak.
Ez is megér egy "misét",hogy kielemezzük!
A napokban lezajlott eseményekben azt tapasztaltam,hogy még mindig azt gondolják,hogy az emberek alsó régióábol származóak nem értik az események lényegét!
Miért gondolja bárki is azt hogy csak a diplomások önérzetét rombolja a "sumákban"megszerzett jogositvány?
Ma már nem hinném hogy ennyire naivak lennének az "nem mûvelt" emberek sem!
    

kocosfater 2306 7. April 2012 00:08   reply to: 2300
Ez egy valós mondás!-de hétköznapokra is vonatkozik!

    

kocosfater 2305 6. April 2012 23:50   reply to: 2299
Nem azért! De a hozzánk közelállokhoz tiszteletet tanusitok,legalábbis próbálok! Mi ebben az ellenszenves? Ez csak egy kis tolerancia az egymás mellett élés szabájainak tiszteletbentartásában!
Ha már ezt sem tenném meg?-hová jutnék?
Errõl mi a véleményed?
    

kocosfater 2304 6. April 2012 23:41   reply to: 2298
A "kiskapuk " benne vannak az egész életünkben!
A husvéti böjt tiszteletem az /élettársam feleségem/,és azok tiszteletére,akik ezt komolyan veszik!
Kibúvó a hal,/a nyúlról még nem hallottam/-sem gond számomra.
Több napot kilehet birni élelem nélkül,annak ellenére hogy éheznénk.
És valóban nyúl lett a medvék vezére!
A medvébõl maradt a medvehagyma?
    

tsanyi 2303 6. April 2012 08:51   reply to: 2302
áááá, már nem....legalábbis nekem...:))
    

kispeti 2302 6. April 2012 08:41   reply to: 2301
Na, akkor van a nagy baj ! :-))
    

tsanyi 2301 6. April 2012 08:39   reply to: 2300
...és ha éjjal-nappal?.....:))
    

kispeti 2300 6. April 2012 08:32   reply to: 2299
A tojás, ha este kapod, akkor biztatás, ha reggel, akkor kritika ! :-)
    

tsanyi 2299 6. April 2012 08:26   reply to: 2297
Érdekes, pont így vgyok vele......templomba már nem járok, sõt kételkedem állandóan, de a ezt betartom.....miért, talán azért mert jobb több vasat a tûzbe tartani, hátha mégis igazuk van?..:))....épp most ettem sajtot este meg spenót lesz tojással...:)
    

CJKrisz 2298 6. April 2012 07:22   reply to: 2297
Ha a párizsi húsnak számít, akkor én már most reggel buktam. :)))
Én egyébként nem is olyan régen hallottam (vagy a TV-ben láttam), hogy annak idején a keresztény szerzetesek az újszülött, szõrtelen nyulakat nyilvánították "nem húsnak" és azt ették amolyan böjti csemegeként. Már ugye eleve a hal, mint kivétel erõsen gyanús, hogy csak kiskapu, de az, hogy egy nyúl (még ha újszülött is) ne legyen hús csak azért, mert az akkori "hatalom" egyszerûen és önhatalmúan kinyilvánítja, hogy nem az, én már nem nagyon tudom bevenni. Nem kicsit tartom köpönyegforgatásnak azt, ha egy régóta létezõ "szabályon" kényünk-kedvünk szerint gyártunk kiskapukat azért, mert az eredeti rendszer nem tetszik. Hangsúlyozom, azért, mert "nem tetszik" és nem azért, mert "nem jó". Attól, hogy a nyúlra (vagy a halra) azt mondom, hogy az nem hús, az még hús marad. Csak ha már határoztak róla, hogy nem az és mégis azt eszem böjt idején, megnyugtatja lelkemet, hogy nem vétek szabályt. De attól az még hús.
Kicsit olyan az egész, mint a mesében, amiben volt egy medve, meg egy nyúl. Mindkettõ a medvék vezére akart lenni. A nyulat körberöhögték, hogy mit akar õ nyúlként a medvék vezére lenni? Viszont csak neki volt papírja arról, hogy márpedig õ medve. A medvének meg nem volt papírja arra nézve, hogy õ medve lenne. Így lett a nyúl a medvék vezére.
    

kocosfater 2297 6. April 2012 06:25   reply to: 2296
Jöhet bátran,érdekel a végtelen pozitiv és negativ irányban is.
Kellemes husvéti ünnepeket kivánok mindenkinek.!
Én nem vagyok vallásos,de ezen a napon betartom a böjtöt,már csak tiszteletbõl is.
    

CJKrisz 2296 5. April 2012 09:25   reply to: 2293
Szeretnéd, hogy a továbbiakban is írjak mindenféle csillagászattal kapcsolatos áltudományos eszmefuttatásokat, amik tele vannak nem kézzelfogható állításokkal, ennek ellenére korunk tudósai szerint is igazak? :)))
    

Macko 2295 5. April 2012 06:53   reply to: 2294
A hatalommal rendelkezõ részére értettem, ez a pontosítás tényleg fontos. Egyszerû papokból biztos volt rengeteg tisztességes és becsületes lelkipásztor.
Ahogy azonban a Vatikán Isten nevét a hatalomhoz és a világ irányításához használta, az (szerintem) gusztustalan.
    

kocosfater 2294 4. April 2012 23:35   reply to: 2291
A katolikusok között is volt nagyonsok mártir,aki a hitéért az életét is feláldozta. Az "egyháztörténelmet" nem álltalánosithatjuk rémálomnak.
    

kocosfater 2293 4. April 2012 23:26  
Visszaolvastam szinte az egészet,és rengeteg értékes és tanulságos hozzászólásokkal találkoztam.
Bizom benne hogy Szandokán figyelõ tekintetét a jövõben is érezni fogjuk.
Azért van egy érdekes "patinája" ennek a fórumnak is,amiért én kedvelem. Bár mostanában kevesebb idõm lesz hozzászólni,de iparkodom nyomonkövetni az eseményeket.
    

Bedouin 2292 4. April 2012 20:30  
Ken Follet: Katedrális és az Idõk végezetéig c. regényei adtak némi képet a vallásról ami teljesen hihetõ is, hisz mitõl lettek volna mások az akkori emberek ...
    

Macko 2291 4. April 2012 16:11   reply to: 2285
Elég döbbenetes olvasmány!

A katolikus egyház történelme úgy ahogy van egy rémálom, a valláshoz semmi köze, csak kihasználta azt. :-(((
    

Macko 2290 4. April 2012 16:10   reply to: 2288
Itt sem csak arról lehet.
Bár az utóbbi idõben elszoktam innen, de visszaszokhatok. :-)
    

matador 2289 4. April 2012 09:03  
ezek szerint van aktualitása a bibliának.
Ez itt a legjobb nézeteket ütköztetõ fórum.
Köszönöm , hogy ismét élet képes.
    

tsanyi 2288 4. April 2012 08:51   reply to: 2287
Hááát lett egy új valami ahol nem csak a bibliáról lehet beszélni.....
    

Yossarian 2287 4. April 2012 08:44  
Az lesz a szép, ha most sikkad el a topik miután visszaköveteltük :)

    

Larten 2286 3. April 2012 21:04   reply to: 2285
Úgy tudom, a 18-19. századi angliában az öngyilkosokat bíróság elé állították, már ha életben maradtak az esetleges sikertelen kísérlet után.
A vád az volt hogy gyilkossági kísérletet követett el anglia egy polgára ellen. De ez anglia és nem dánia.
    

tsanyi 2285 3. April 2012 19:33  
Ilyen a hit?...vagy a vakhit?....: http://juharizsuzsanna.blog.hu/2012/04/03/olj_hogy_megoljenek?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_04_03&utm_campaign=index

........ez talán egy betegség, legalábbis lelki biztosan...
    

kocosfater 2284 1. April 2012 00:22  
Visszaállitották a topikot.
Nem lett belõle törölve semmi.
    

TomRed 2283 30. März 2012 00:09   reply to: 2282
Persze, mûködik, csak zártkörû lett. Csak az látja, aki felvette a kedvencek közé vagy egy másik topicban állva átírja 861-re a topic_id számát, majd belép egy Enterrel.
Jó szórakozást hozzá, remélem nem süllyed el...
    

lendvai 2282 29. März 2012 22:28  
Nofene, mégis mûködik?
    

kocosfater 2281 29. März 2012 19:58   reply to: 2280
2280 volt utoljára 16,20-kor.
    

Bubó Doki 2280 29. März 2012 16:20   reply to: 2277
Bocs, hogy belevau, de a kerék azért csikorog a kanyarban, mert a nyomtávperem hozzáér a sín belsõ oldalához. Ha megdöntik az ívet, ha nem, csikorog.
Üdv...
    

kocosfater 2279 29. März 2012 12:58   reply to: 2276
Az élmények távlatai 15-20 évre vezethetõk vissza.
Akkor még a villamos is zakatolt.
    

tsanyi 2278 29. März 2012 12:57   reply to: 2276
És annyival kevesebbet is fognak bírni....elõzõ héten volt róla szó, hogy az új metrók megfeleltek a próbáknak és sikerült az elõírt hiba nélküli 4000km-es teszt......errõl kicsit beszélgettek a mûsorban mire szóba kerültek a régi ruszki kocsik is és úgy mellesleg megemlítették, hogy a 70-es években ugyanez a teszt nem 4000km volt hanem 100000km és a ruszki szerelvények hiba nélkül teljesítették....
    

kocosfater 2277 29. März 2012 12:56   reply to: 2275
Ez valóban igy mûködik,és ha a kanyarivek nincsenek rendesen megdöntve,nem tud rácsúszni a megfelelõ átmérõre.
    

CJKrisz 2276 29. März 2012 12:44   reply to: 2274
A jó öreg szovjet szerelvényekben szerintem direkt volt valami erõsítõ, hogy még hangosabb legyen. :))) Bezzeg az új piros Siemens vonatok már valami okos gumibakokon, vagy min ülhetnek, mert azokban már szinte teljesen csend van.
    

qqriq64 2275 29. März 2012 12:43   reply to: 2271
Úgy tudom azért nincs mert kúpos a kerék és az íveken más átmérö érinkezik a sínekkel kívül és belül.
    

kocosfater 2274 29. März 2012 12:41   reply to: 2265
Ez nem is annyira vicc,hanem egy logikai levezetés.De a zakatolás a sincsatlakozás közötti hõtáguló rések miatt van.

Nekem még nem volt hosszútávú vonatozásra alkalmam,de egy barátom többször vonatozott Mongóliába. Hiába szált le a vonatról még egy napig kattogott a fejében a szerelvény.
    

qqriq64 2273 29. März 2012 12:40   reply to: 2270
Valami dereng:))))))
    

CJKrisz 2272 29. März 2012 12:37   reply to: 2268
Az bizony. Meg a szövetek roncsolódásáért. Mármint az ózonréteg hiánya. :)
Fincsi kis burok van ám körülöttünk, amit ugyan nem látunk, de megvéd a rideg világûr mindenféle gyilkos hatásától.
    

kocosfater 2271 29. März 2012 12:32   reply to: 2255
Hit nélkül nem lenne értelme élni! A sok öngyilkos azért jut el arra a pontra,mert minden hitéröl lemondott!
Szerintem ez a topik nem akar bizonyitani semmit,és össze sem fogunk veszni. Csak beszélgetünk a "Biblia aktualitásárol".
Ebbe még a vonat zakatolása is belefér,és talán még a csikorgása is. A csikorgás a sinpár pontatlan lerakása miatt van,amit a kanyarokban észlelünk. Miért nincs difimû a vagonon?
    

CJKrisz 2270 29. März 2012 12:32   reply to: 2266
Dehogyis az! Majd én elmagyarázom. Illetve megpróbálom.
Van ugye a vonat kereke. Mondjuk 40cm átmérõjû a futófelületéig. Viszont van ugye a keréknek az a belsõ pereme, ami vezeti a sínen a vonatot. Ha ennél a peremnél mérjük az átmérõt, akkor az mondjuk 50cm. Amikor a vonat halad, akkor az ugye a futófelületen megy, vagyis egy 40 cm átmérõjû kerékkel érintkezik a sínnel. Ha a vonat pl. 80-al halad, akkor ennek a 40cm átmérõjû keréknek érintkezik a felülete a sínnel, vagyis ennek a felülete 80km/h-val halad, vagy mondhatjuk úgy is, hogy a kerületi sebessége 80km/h. Igen ám, de van a keréknek egy olyan része is, ami túllóg ezen a 40 centin, méghozzá az a bizonyos perem, ami 10 cm-el nagyobb átmérõben. Ennek a kerületi sebessége nagyobb, mint 80km/h. Ezen a külsõ peremen ha kijelölünk egy pontot, akkor az a 360 fokos fordulat bizonyos részén a vonathoz képest hátrafelé halad. Bizonyos részén viszont pont hogy siet hozzá képest.
    

tsanyi 2269 29. März 2012 12:31   reply to: 2268
Igazad van! .....én is utálom az üvegházakat, tegnap elmentem néhány mellett Orosháza tájékán és betörtem néhány üvegtáblát...szemetek, üvegházhatás mi!?....csak a haszon érdekli ezeket a krakélereket....:))))
    

kocosfater 2268 29. März 2012 12:21   reply to: 2254
Azért azt tudom hogy az üvegházhatás a felelõs.

Az ózonréteg a bõröm leégetéséért!
    

lendvai 2267 29. März 2012 11:27   reply to: 2265
Óóóóó, ez fáj! :-))))))
    

qqriq64 2266 29. März 2012 11:11   reply to: 2263
Na jó ez nekem már magas.
    

CJKrisz 2265 29. März 2012 10:24   reply to: 2264
Aki nem ismerné a viccet:

Mitõl zakatol a vonat?

Ahhoz, hogy erre a kérdésre válaszolni tudjunk, meg kell vizsgálnunk a
vonatot. Mibõl is áll a vonat? Van egy mozdony, és van sok - vagy csak egy
- kocsi. Namármost a mozdony ugyanúgy zakatol, mint a vagonok, így elég
csak a vagonokat vizsgálnunk, a mozdonyt el is hagyhatjuk. Ha megnézzük a
kocsikat, akkor ugye mindegyik egyforma zakatolás szempontjából, így elég
egy kocsit megnézni, a többit elhagyhatjuk. De mibõl áll egy vagon? Van egy
felsõ (utas, vagy rakodó) rész, és van az alsó rész, azaz az alváz. A felsõ
rész ugye nem zakatol, tehát ezt elfeledhetjük, elegendõ az alsó részt
vizsgálni. Az alsó rész felépítését tekintve áll egy alvázból, és a
kerekekbõl. Innen az alváz ugye megint nem zakatol, tehát azzal sem kell
foglalkoznunk, elég megnézni a kerekeket. Kerékbõl is van azonban egy vagon
alatt általában 4 pár, melyek mindegyike egyformán viselkedik zakatolás
szempontjából, tehát elegendõ egy párt is megnéznünk, a többivel nem
foglalkozunk. Egy pár kerék felépítését nézzük meg! Áll magából a két
kerékbõl, és van a tengely. A tengely viszont nem zakatol, tehát
elhagyható. Marad két darab kerék, ami viszont megint teljesen egyforma,
így az egyiket elhagyhatjuk. A továbbiakhoz kell egy kis matematika, hiszen
nézzük meg a kereket! Az kör alakú! A kör területét úgy számítjuk ki, hogy
r^2*Pí (r a négyzeten szorozva Pí-vel). A képletbõl a Pí=3,14, ami nem
zakatol, tehát nem foglalkozunk vele tovább. Az r az a sugár, ami mivel
állandó, így megintcsak nem zakatol. Mi maradt meg? Hát a NÉGYZET! És ahogy
ez a négyzet billen egyik oldaláról a másikra, na ATTÓL szól a vonat
kereke!
    

CJKrisz 2264 29. März 2012 10:19   reply to: 2263
Ja és ugye a négyzet miatt zörög a vonat kereke! :)))))))))))))
    

CJKrisz 2263 29. März 2012 10:13   reply to: 2262
Azaz, a kerék. :))) Illetve annak az a pereme, ami a sínen vezeti a vonatot. Annak ugye nagyobb az átmérõje, mint a futófelületnél mért átmérõ, tehát ha kijelölünk rajta egy pontot, akkor az bizonyos szögeket a vonathoz képest hátrafelé tesz meg. Persze 180 fokkal továbbfordulva meg már ugyanannyival elõbbre jár. :)
    

lendvai 2262 29. März 2012 10:10   reply to: 2260
Ja, a kerekek adott pontjai adott pillanatban, ha a vonat a vonatkoztatási pont. :-))) No meg a pincér a büfékocsiban, ha hátrafelé ballag :-))))) De ha rosszul gondolkodtam, kíváncsi vagyok :-)))
    

qqriq64 2261 29. März 2012 10:08   reply to: 2260
Nem, nem tudom.
    

CJKrisz 2260 29. März 2012 09:42   reply to: 2259
És a rakétákat is az Egyenlítõhöz közeli földrajzi szélességekrõl (Florida, Francia Guyana) indítják, hiszen itt kapásból van egy közel 450m/s kezdõsebessége. Kivéve az oroszokat, akik Bajkonurból nyomják. :)

Egyébként ha már vonat: azt ugye tudjuk, hogy a vonatnak mindig van olyan pontja (illetve több is), ami a vonattal ellenkezõ irányban halad? :))
    

lendvai 2259 29. März 2012 09:31   reply to: 2258
Annyi érdekesség még, hogy a gömb ugye a tökéletes forma, a Föld viszont kissé lapos a tengely körüli forgás okozta centrifugális erõk miatt. Ugyanezen erõ miatt mutatunk a mérlegen kevesebbet, ha az Egyenlítõ környékén kolbászolunk. Persze normál mérleggel ezt nem tudjuk mérni, de számítható. Ugyanígy, ha egy vonat azon a környéken a Föld forgásirányával megegyezõ irányba halad, kisebb súlya (nem tömege!) van, mint amikor a forgásiránnyal ellentétesen halad.
    

CJKrisz 2258 29. März 2012 09:22   reply to: 2257
Ez így van, ahogy leírtad. Az ellipszis alakú pálya tartja fenn (hellyel-közzel) azt a lendületet, amit a kialakulás idején az ütközésekbõl összeszedett.
A Föld tengely körüli forgása pedig tisztán lendület, amit a Hold és a Nap is lassít. Ez a forgás megállni nem fog soha, csupán kötött lesz a Nappal, Pont úgy, mint a Föld-Hold között. A Holdnak nem azért látjuk mindig ugyanazt a felét, mert nem forog a tengelye körül, hanem azért, mert pont annyi idõ alatt fordul meg egyszer, mint amennyi alatt egyszer megkerüli a Földet. Valamikor sok év múlva a Föld és a Nap között ugyanilyen viszony lesz: annyi idõ lesz a Földön egy év, mint egy nap; annyi idõ alatt fordul majd meg egyszer a tengelye körül, mint amennyi alatt egyszer körbeér a Nap körül. Számítósok szerint a kialakulás idején kb. 17 óra volt egy nap. Ez lassult le mára kb. 24 órára. Ne feledjük, hogy itt óriási lendületrõl van szó, amit közvetlen fizikai kapcsolat révén semmi nem lassít.
    

lendvai 2257 29. März 2012 08:30   reply to: 2256
A Nap körül a gravitációs erõ hajszolja, olyan módon, hogy a pálya nem kör, hanem ellipszis alakú. A Nap nem középen van, hanem az ellipszis egyik gyújtópontjában, mondhatjuk úgy is, hogy az egyik csúcshoz közelebb. A tömegvonzás törvénye alapján két test, ha tömeggel rendelkezik, akkor vonzza egymást, minél közelebb van egymáshoz, annál nagyobb erõvel. A Föld így egyre gyorsulva közeledik a Nap felé, ha most a Naptól legtávolabbi ponttól indulunk el. A távolság egyre csükken, a vonzóerõ, ezáltal a gyorsulás és a sebesség egyre nagyobb. Amikor a legközelebb "süvít el" a Nap mellett, azt várhatnánk, hogy elrepül a francba, mint a parittyából kilõtt kõ. De ekkor a vonzóerõ már olyan nagy, hogy szépen visszarántja, majd a maradék lendület visszaküldi az ellipszis másik vége felé. Arrafelé folyamatosan nõ a távolság, ezáltal csökken a vonzóerõ, de a sebesség és ezáltal a lendület is, míg eljut abba a pontba, hogy elfogy a lendület és a csökkent vonzóerõ szépen visszafordítja és kezdõdik minden elölrõl.
A saját tengely körüli forgás miértjére nem emlékszem, utána kell nézni, de szerintem Krisz majd elmondja :-)))
    

qqriq64 2256 29. März 2012 07:57   reply to: 2254
Krisz.
Ugye addig eljutottunk hogy a föld kb 4,6milliárd éves. Mi az az erö ami ennyiszer képes körbezavarni a nap körül meg még 365x4,6 milliárdszor a saját tengelye körül? Honnan nyeri az energiát?
    

afis 2255 29. März 2012 07:57  
Sziasztok!

Beleolvastam picit a hozzászólásokba. 2 dolog ami szerintem fontos, ha nem akartok hajba kapni:

1/ mindkét tézis elfogadásához hit szükséges (aki azt gondolja hogy az ateizmushoz nem, nagyon téved), márpedig ha ennek a topiknak az a célja hogy tudományosan bizonyítson, akkor ez elég reménytelen.
2/ ha ezt elfogadjuk,következik belõle hogy a hitvitáknak nem sok értelme van (mivel nem lehet bizonyítani). KB olyan mint az oviban mikor arról veszekednek a delikvensek hogy kinek erõsebb az apukája (bocsi, annál is rosszabb, mert az ha összeverekednek az rögtön kiderül).

A fentiek logikus következtetések, de történetesen megtalálhatóak a Bibliában is.

Peace:

Robi



    

CJKrisz 2254 29. März 2012 07:23   reply to: 2250
Az ózonréteg sérülésének nincs túl sok köze felmelegedéshez, vagy lehûléshez. Legfeljebb több káros sugárzás éri el a bolygófelszínt, de attól se melegebb, se hidegebb nem lesz.
    

kocosfater 2253 28. März 2012 22:43  
Én pihizni térek,legyen szép álmotok!
    

kocosfater 2252 28. März 2012 22:21   reply to: 2245
Ha csak az elmult 50 év változásait nézem,már sok negativ dolgot lehet felfedezni a légkörváltozásban. Én napimádó voltam,és minden évben barnára süttettem magam. És még napozni is kifeküdtem azért hogy egyformán érjen minden szögbõl. Idõvel annyira megnõtt az ÚV-sugárzás,hogy a bõrõm egy része foltos lett. Azóta nem napozom,csak ha muszáj.
Azt hogy a piramisokat magyarok épitették? A most ott élõ emberek elõdjei biztosan nem!
    

lendvai 2251 28. März 2012 21:55   reply to: 2247
Mindenhol vannak elmeroggyantak. Elméleteket könnyû gyártani, megfelelõen tálalva abszolút hihetõnek is tûnhet. De a magam részérõl ilyen jellegû forrásokból nem tudnék hinni benne.
    

kocosfater 2250 28. März 2012 21:42   reply to: 2237
Ezt túlzottan nagyléptékû megfogalmazásnak tartom. Elég csak annyi,hogy nagyobb mértékben megsérül az ózonréteg,esetleg becsapódik egy "kissebb kõzet". Már nem magamra gondolok a globális felmelegedésre vonatkozóan,mert én utálok fázni,hanem az unokáimra és dédunokáimra.
Már nem tudom hol olvastam,de magyar tudós nyilatkozta,hogy a magyaroknak csak jól jöhet a mediterrán éghajlat! Elképesztõ!-még számomra is,pedig egyszerû "parasztlegény"vagyok.
    

Previous page
Hoterkep

Member count: 22132
5.614 tours so far
14.222.326 km
34073 stat_participants