| SZICSU | 3343 | 2011. január 28. 14:11 | Válasz erre: 3342 |
|
Én már megvettem a gázolajat is!Biztos ami biztos!Lehet,hogy addigra nem is lehet kapni.Bökök egy lukat a földbe,belocsolom gázolajjal,hogy még a kutyák se találjanak rá!:-D
|
| vaszabi | 3342 | 2011. január 28. 14:01 | Válasz erre: 3341 |
|
Én is kinéztem már a tömb mögötti füves placcot..tömegsírnak :-)
|
| SZICSU | 3341 | 2011. január 28. 13:58 | Válasz erre: 3340 |
|
Kinyírom mindet!Az õzsörétet részesítem elõnyben.Az elég ütõs.:-))
|
| vaszabi | 3340 | 2011. január 28. 13:57 | Válasz erre: 3337 |
|
Addig örülj ..ha majd a pasijaikkal kell megküzdened az már más tészta!
|
| SZICSU | 3338 | 2011. január 28. 13:56 | Válasz erre: 3336 |
|
Én nem szeretem a testi fenyítést...A sörétest részesítem elõnyben.
|
| SZICSU | 3337 | 2011. január 28. 13:54 | Válasz erre: 3333 |
|
Igen!De most is közelharcot kell velük folytatnom a billentyûzetért.Együttérzésbõl õk is elkapták a nyavalyát!
|
| vaszabi | 3336 | 2011. január 28. 13:53 | Válasz erre: 3332 |
|
És baseball ütõt megvetted már!Nekem már van..
|
| vaszabi | 3335 | 2011. január 28. 13:50 | Válasz erre: 3332 |
|
Igazán foglyul papírral, Aug. 7.-én abból a 12. lesz idén :-)
|
| SZICSU | 3332 | 2011. január 28. 13:45 | Válasz erre: 3317 |
|
Gratula!Akkor téged 360 nappal hamarabb ejtettek foglyul mint engem!Viszont nekem 3 leányzó nyújtogatja be a rácson a kocsonyát.:-))
|
| vaszabi | 3331 | 2011. január 28. 13:43 | Válasz erre: 3330 |
|
Nem..csak tudományosan motorozunk..nem úgy mint egyesek....:-DDDDDDD
|
| vaszabi | 3329 | 2011. január 28. 13:40 | Válasz erre: 3325 |
|
Köszönöm! És boldog névnapot a Karcsiknak!!! Fõleg a Seemayereknek :-) |
| vaszabi | 3328 | 2011. január 28. 13:37 | Válasz erre: 3327 |
|
Téged is ezért ver néha oda a gép mert tehetetlen vagy ..nem bírod felvenni az oldalirányú gyorsulási együttható reciprokának hányadosával egyenértékû derivált függvény cosinusának a görbületét :-DDDDDD
|
| infantri | 3327 | 2011. január 28. 13:34 | Válasz erre: 3324 |
|
Ezt mondom én is.Legyen anyag,erö és energia ha ez van minden van.Persze majd késõbb megvizsgáljuk a bolygóközi térbe!
|
| vaszabi | 3326 | 2011. január 28. 13:33 | Válasz erre: 3324 |
|
A test tehetetlenségének mértéke a tömege, aminek mértékegységei a kg, g, mázsa Ebbõl következik ..hogy 50kg-os pilóta egy babettán legideálisabb ,Dinnye a Transalpon=nagy tehetetlenség mázsában :-) |
| vaszabi | 3324 | 2011. január 28. 13:28 | Válasz erre: 3320 |
|
Ehhez mit szólsz! A motorozás fizikája :-) 1.Newton I. a tehetetlenség törvénye: minden test nyugalomban marad, vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, amíg a rá ható erõk nem kényszerítik ezen állapot megváltoztatására. (megcsúszás esés ) Az inerciarendszer olyan vonatkoztatási rendszer, ahol teljesül a tehetetlenség törvénye. A testek tehetetlensége egy olyan tulajdonságuk, ami megszüntethetetlen.(ezt észrevettem) Két test közül annak nagyobb a tehetetlensége, amelynek azonos feltételek mellett kisebb mértékben változik meg a sebessége(tehát az én vagyok a motoron) (azonos feltétel az egyenlõ ideig tartó egyenlõ nagyságú erõhatás) . A test tehetetlenségének mértéke a tömege, aminek mértékegységei a kg, g, mázsa(a mázsa jele q, 100kg), tonna (a tonna jele t, 1000kg) pl. Az SI mértékegység a kg. Két anyag közül annak nagyobb a tömege, amelyiknek kisebb térfogaton nagyobb a sûrûsége, a sûrûség jele ρ, ρ = m/V, mértékegysége kg/m3, vagy g/cm3. inerciarendszernek tekintjük a Földet, inerciarendszer pl. egy egyenes vonalú egyenletes mozgást végzõ test, de a törvény nem teljesül a gyorsuló koordináta-rendszerekben. 2. Newton II törvénye: A mozgásállapot, azaz a lendület, impulzus megváltozása arányos a külsõ mozgatóerõvel, és mindig annak az egyenes vonalnak az irányában történik, amelyben az erõ hat. Az erõ egyenlõ a lendületváltozás sebességével.(és a gázkar elcsavarásával) F=∆I/∆t, így a tömeg és sebesség szorzata a test mozgásállapotát dinamikai szempontból jellemzõ mennyiség, ami a lendület, ez vektormennyiség és igaz rá a lendületmegmaradás törvénye, azaz zárt rendszert alkotó testek lendületének összege állandó. Zárt rendszert alkotnak azok a testek, amelyeknél csak az egymásra gyakorolt hatás érvényesül, és a környezetüké nem. A legtöbb esetben (a mechanikai feladatokban) a tömeg állandónak tekinthetõ, így F = m•a. |
| infantri | 3320 | 2011. január 28. 13:19 | Válasz erre: 3318 |
|
Két dolog érdekel az életben: Az állapot térmodel alkalmazása az irányítás elméletben és a pin@! |
| SZICSU | 3319 | 2011. január 28. 13:08 | Válasz erre: 3316 |
|
�Ez a módszer van nálam is.Bár nekem már csak a csövekkel van gond.
|
| vaszabi | 3318 | 2011. január 28. 13:03 | Válasz erre: 3315 |
|
Két szerelem van az életemben a család, meg a motor ..többre nem is vágyom!!!! ;-)
|
| vaszabi | 3317 | 2011. január 28. 13:01 | Válasz erre: 3315 |
|
Kettõ már van itthon akinek sikerült..az idõsebbikkel pont ma vagyunk 13 éve együtt!
|
| vaszabi | 3316 | 2011. január 28. 13:00 | Válasz erre: 3309 |
|
Attól függ mennyire rohad, ha nem ette meg az anyagot drótkorong és hõálló spray!Én minden évben ezt teszem a kezdõdõ rozsdafoltokkal és bevált! De ha már nincs mit lepucolni, azaz nincs anyagvastagság akkor foltozás, vagy csere .És utána évente egyszer odafigyelés ;-) |
| zsola72 | 3315 | 2011. január 28. 12:59 | Válasz erre: 3314 |
|
�Csak aztán vigyázz , nehogy õk ejtsenek rabul !
|
| kanyar | 3311 | 2011. január 28. 12:00 | Válasz erre: 3309 |
|
Agyári dob boltban drága! Nem E szabványos dob 25e Ft-ér van!
|
| squirrel | 3309 | 2011. január 28. 10:57 | Válasz erre: 3299 |
|
Ja, köszönöm a kijavítást, arról is olvastam már itt a topikban. Az nekem lehet, hogy most kicsit messze van (idõben, és pénzben is:( ), de addig még van egy kis idõ, hátha változik a helyzet. És egy beígért másik kérdés. :) Téli leállításkor vettem észre, hogy a bal oldali kipufogódob alja elkezdett rohadni, és mielõbb kéne neki egy javítás, vagy csere... Szerintetek hogyan lehetne rendesen és esztétikusan megjavítani? Kérdeztem az egyik Honda márkakereskedést, hogy mennyibe kerül a gyári dob, de nem tudott értelmesen válaszolni. Ti tudtok árakat gyárira, vagy esetleg egy szolidabb "sport" kipufogóra? Üdv. K. |
| vaszabi | 3308 | 2011. január 28. 10:41 |
|
Tehát Mecsek Túra idõpontja 2011.Április 9.(szombat) Szicsu addigra legyen szabid!!!!! |
| vaszabi | 3307 | 2011. január 28. 10:40 |
|
Beszéltem a Muskátli vendéglõvel..pont 9.-én nyitnak..és következõ héten lesz a Medvehagyma fesztivál..tehát szuper az idõpont!!!Már csak jó idõ legyen a szerpentinezéshez..elõtte 3-nappal meg esõ a terephez :-) http://www.orfumuskatli.hu/programok.html |
| vaszabi | 3304 | 2011. január 28. 09:56 | Válasz erre: 3302 |
|
Na na kérem a beteg csak pihenjen.. ne izgassa fel magát ;-)
|
| kanyar | 3300 | 2011. január 28. 08:04 | Válasz erre: 3295 |
|
Az a rögzítési pont arra van! A domi oldalt fel foglyok támasztani! |
| vaszabi | 3299 | 2011. január 28. 00:44 | Válasz erre: 3298 |
|
Nem! Dominatoros Mecsek túra!! A #2841 hozzászólás..és utána még felfelé le van írva pár részlet és kép!Ha van kedved hozzá szívesen látunk! |
| squirrel | 3298 | 2011. január 28. 00:29 | Válasz erre: 3297 |
|
Doky-féle túrára gondolsz? :) Hirtelen azt hittem, hogy az péntek, akkor nem biztos, hogy ráértem volna, de most láttam, hogy szombaton lesz, úgyhogy úgy tervezem akkor, hogy ráérjek. Apropó! Szegedrõl van valaki? Most az idõm 80%-át ott töltöm (egyetem), ha jobb idõ lesz, lehetne ott is motorozni egyet.
|
| vaszabi | 3297 | 2011. január 28. 00:05 | Válasz erre: 3295 |
|
Április 9.-én van rá lehetõség ,hogy bemutatkozz ;-)
|
| vaszabi | 3296 | 2011. január 28. 00:04 | Válasz erre: 3295 |
|
Már én is láttam,kb. 5 hónapja fel is hívtam felejtsd el, már rég eladták csak lusták leszedni a hirdetést !!!!:-( Mi van mindenki ,csak én melózok :-) |
| squirrel | 3295 | 2011. január 27. 23:33 |
|
Szia Szabolcs! Köszönöm a segítséget! :) A rögzítési pontokra nekem is ez lett volna az elsõ tippem, holnap meg is nézem, hogy hogy lenne a legjobb. És köszi a tippet a sárvédõ típusára is, eszembe sem jutott, hogy az XT-é rámegy. Nem szeretném reklámozni, de a supermotoshop.hu-n találtam xt660-ashoz elsõ sárvédõt, 5 ezer ft.-ért. Ez szerintetek nyerõ lehet? Máshol 20ezer forint körül láttam... A klub szerverét pedig sajnálom, volt rajta pár érdekesség, de akkor én is átköltözöm ide. Bár, ha nem haragszotok, inkább majd a valóságban mutatkoznék be. :) Üdv. K. |
| vaszabi | 3294 | 2011. január 27. 22:50 | Válasz erre: 3292 |
|
A kilométeróra spirál terelõ mûanyag helyére szerintem szinte bármilyen fel rögzíthetõ én is oda csavaroztam...+ átfúrtam a sárvédõt és csináltam egy járatot a spirálnak a mozgáshoz.
|
| vaszabi | 3293 | 2011. január 27. 22:41 | Válasz erre: 3292 |
|
Szia Kristóf! A server meghalt azóta jobb híján itt gyûlünk! Nekem egy xt660 supermoto sárvédõ van fent, + a gyári fele! De a többieknek krossz sárvédõ majd õk is segítenek ;-) |
| squirrel | 3292 | 2011. január 27. 21:34 |
|
Sziasztok! Próbálkoztam már 2-3 hete, de nem sikerült a Dominator Klub honlapjára belépnem... Tudjátok, hogy mi történt vele, esetleg megszûnt? Egy másik kérdésem: Néhány Dominatoron láttam olyan elsõ sárvédõt, amelyik nem közvetlenül a kerék fölött van rögzítve, hanem a lámpatest alatt, így nehezebben ragad be a sár. Ilyet közületek csinált már valaki? Milyen fajtájú sárvédõt, és hogyan lehet ilyen módon rögzíteni? Lesz még 1-2 kérdésem, de egyelõre ennyi, nem akarok túlzásokba esni. :) Elõre is köszi a segítségeket! Üdv. Kristóf |
| vaszabi | 3290 | 2011. január 27. 21:30 | Válasz erre: 3288 |
|
Szia dinnye ..a mérleggel és lékelõkéssel vigyázz :-!
|
| dinne | 3281 | 2011. január 27. 21:23 | Válasz erre: 3280 |
|
én is remélem. csak ha letérdelek elõtte letépi azt az okos buksikámat
|
| vaszabi | 3280 | 2011. január 27. 21:22 | Válasz erre: 3278 |
|
Majd idén remélem megmutatod hogy kell ráadni egy térdvédõt :-)
|
| dinne | 3278 | 2011. január 27. 21:20 | Válasz erre: 3274 |
|
Akkor hogy fér el rajta a szemüveg? Védõfelszerelés kell a macinak is.
|
| vaszabi | 3271 | 2011. január 27. 21:16 | Válasz erre: 3268 |
|
De az mögém akar ülni, nem fér el a mûszerfalnál
|
| Figo222 | 3269 | 2011. január 27. 21:14 | Válasz erre: 3105 |
|
Én is kb. így gondoltam. Elõször az én cuccom, és ha marad hely....:)
|
| vaszabi | 3266 | 2011. január 27. 21:12 | Válasz erre: 3262 |
|
A maci csak Erdélybe hajlandó velem utazni..azt mondta õrültségekben nem vesz részt :-D
|
| Figo222 | 3264 | 2011. január 27. 21:11 | Válasz erre: 3107 |
|
Köszi fiúk! Nekem az jobban tetszik, ami most van akcióban, bár, ha ez lenne 6500-ért akkor tuti ezt venném :)
|
| vaszabi | 3258 | 2011. január 27. 21:09 | Válasz erre: 3256 |
|
Az biztos !A fejidomnál 3-4 Réteg üvegszál szövet van egymáson minimális gyantával de túrta már párszor a földet esésnél...nem látszik rajta semmi bár a fejidomkonzolt már felhajtotta 2×
|
| kanyar | 3257 | 2011. január 27. 21:07 | Válasz erre: 3255 |
|
Azé voltál hogy tanuljunk! Hét errõl van szó! :-)
|
| vaszabi | 3255 | 2011. január 27. 21:05 | Válasz erre: 3251 |
|
Hcc-n is majdnem kivittem a bakkanó tetején a fát:-)
|
| vaszabi | 3253 | 2011. január 27. 21:04 | Válasz erre: 3249 |
|
Azzal az a baj ,hogy nehezebb vele dolgozni mert akkor igazán erõs ha minél kevesebb gyanta van rajta..pont csak annyi amit a szövetei felvesznek! |
| kanyar | 3252 | 2011. január 27. 21:03 | Válasz erre: 3248 |
|
Úgy van! Ahol a gyári 2-ben elfogy ez még 3.-ban tól!!!
|
| zsola72 | 3251 | 2011. január 27. 21:03 | Válasz erre: 3245 |
|
Azt hittem csak motorozni akarsz, nem "behatolni"!
|
| kanyar | 3249 | 2011. január 27. 21:02 | Válasz erre: 3245 |
|
Karbon nem sokkal drágább, s talán lehetne belõle vékonyabb. nem tank kell :-) az 40tonna!
|
| zsola72 | 3248 | 2011. január 27. 21:01 | Válasz erre: 3243 |
|
nem is az a lényeg ,de a nyomaték ami alul keletkezik jól jön néha
|
| vaszabi | 3245 | 2011. január 27. 20:59 |
|
Még terveim közt szerepel oldalidom gyártás üvegszálból(persze kissé más forma olyan Dakaros )a fejidom is elpusztíthatatlan lett ,falat lehet törni vele!!
|