| kanyar | 1834 | 2010. december 12. 17:45 | Válasz erre: 1833 |
|
Amikor darabokban lefagy, ráesik a hó és mögöttem 2m-re jön egy balfék autós. akkor vagyok beszarva mert nem tud megállni csak rajtam!
|
| vaszabi | 1833 | 2010. december 12. 17:36 | Válasz erre: 1832 |
|
Fõleg akkor f@stam be párszor mikor az eleje kezdett elmenni.. hopp és már tíz cm el arrébb volt :-)..De a hó az jó ..legyen nagy!!!
|
| kanyar | 1832 | 2010. december 12. 17:33 | Válasz erre: 1831 |
|
Hát igen. jégen csak szögesgumival vagánykodhatsz
|
| vaszabi | 1831 | 2010. december 12. 17:28 | Válasz erre: 1830 |
|
azért nem olyan nagy!! Észrevettem hogy igen bátortalan voltam a jeges csúszós úton..vagy inkább óvatos!?
|
| vaszabi | 1830 | 2010. december 12. 17:26 | Válasz erre: 1829 |
|
A tengerpart kutya F@sza ,most már egy komplett szigeten sem fér el :-)
|
| vaszabi | 1828 | 2010. december 12. 17:17 | Válasz erre: 1825 |
|
A szárad a cucc az a csimmám meg a gatyóm mert a tócsa közepétõl leszállva segédkeztem az elsõ kerék elõtt a jégtörésben .. tudod hogy szedtem ki megemeltem a hátulját eléraktam a lábam ,Spárga, elértem a kormányt, 2-es gáz kuplung ki, és pár löket és kint is volt jól fog a bütykös guma a csizmán :-)
|
| vaszabi | 1825 | 2010. december 12. 17:06 | Válasz erre: 1824 |
|
ez nem volt olyan durva csak edzek néha hogy az arcom nehogy össze zsugorodjon :-) ma is 1 órás kerülõvel értem haza melóból!Pedig nem akartam én összesározni magam de hát így alakult ..szárad a cucc, idén már marad sáros:-)
|
| kanyar | 1824 | 2010. december 12. 17:02 | Válasz erre: 1823 |
|
Hollóval mi is beragadtunk a 6-os és 7-es fõút között valami árterületen. 10-12km volt és 2óra alatt ki is másztunk. Nem volt kedvünk fényképezni!
|
| vaszabi | 1823 | 2010. december 12. 16:55 | Válasz erre: 1822 |
|
Igen sikerült! Láttam én hogy áll rajta a jég ,meg hogy kissé mély de gondoltam Á azért nem olyan mély az! Csak az alján nem számoltam a 40cm iszappal meg a tetején a vastag jéggel ami megfogja az elsõ kereket :-) mindig tanul az ember! De legalább sokat erõsödtem mire kijött :-D |
| kanyar | 1822 | 2010. december 12. 16:49 | Válasz erre: 1821 |
|
Jaaaa azt nem tudtam! Beragadtál valahova sárba? |
| vaszabi | 1821 | 2010. december 12. 16:37 | Válasz erre: 1820 |
|
te mint mester Japánul Sziszi tudja õ Karatéka :-)
|
| vaszabi | 1815 | 2010. december 12. 15:55 | Válasz erre: 1812 |
|
Meg ezt! :-D Infantry hol voltál vártalak!? Még a kipufogót is megdörzsöltem homokkal de nem jött a Jin :-) Szedhettem ki egyedül !! |
| kanyar | 1813 | 2010. december 12. 13:43 | Válasz erre: 1806 |
|
Elég problemás mert engem mindig azzal baxog@tnak miért van ilyen szarom! :-D mondjam azt hogy csöves vagyok? mondjuk ez így is van
|
| kanyar | 1809 | 2010. december 12. 13:33 | Válasz erre: 1798 |
|
Félre értettél valszinüleg rosszul fogalmaztam.Nem vita képp irtam a dolgot és nem akarom isteníteni a domit, csak úgy probáltam meg közelíteni a dolgot hogy az olcsó mindenre jó igáslovat hogy hívják ha nincsennek nagy igényeid. Egyébként te ültél már domin? Mert én az összés említett tipust kiprobáltam, még utassal is! |
| vaszabi | 1808 | 2010. december 12. 13:29 |
|
Ma vicces volt reggel melóba jönni, minden le volt fagyva, de finoman eljutottam a terepig onnan már frankó volt a hóban csak egy két pocsolya viccelt meg a hó alatt amire nem ,számítottam..egy kettõ beszakadt alattam ..pedig még nem is reggeliztem:-)) Egyszer le is ért a kormányvég, fura pedig nem is döntöttem :-D Most meg minden tocsog..,a ruhatesztet elhalasztom jövö hétre ilyen melegben felesleges, reggel is csak -2 volt most meg +5! Na megyek is haza, hó helyett sárba :-( Na azért ez sem rossz:-) |
| vaszabi | 1807 | 2010. december 12. 13:18 |
|
Gyerekek ne "veszekedjetek" az exotik új nagylemeze még kapható a boltokban :-D Nem kell itt összehasonlítani semmit!!! Az alpok királya teszt is baromság..minden motor más és más!! Az egyiket erre tervezték a másikat arra és ez a lényeg..hogy ahová és amire tervezték ott hogy állja meg a helyét!! És a motorunkat ha arra használjuk amire tervezték, ott abban a közegben õ lesz legjobb! A Vara Gésa (én véleményem szerint) Egy világjáró gép felülni rá és irány Swájc vagy Afrika ,erõs blokk ,magas felszereltség, nagy hatótáv ,kényelmes ülés stb. bár megállja a helyét terepen, szerpentinen ,pályán azért elsõsorban nagy tereptúramotor!!! A domi lehet Funmoto Túraenduró ..de elsõsorban öszvér megállja a helyét mindenhol! de ne akarjunk más környezetbe ültetve legjobbnak kikiálltani a gépünket mert ott mások ülnek a trónon!!!! A Hungaroringen a 600..1000 sportgépek, a kis pályákon a supermotók, a terepen a kisebb endúrók, falramászni a triál gépek..és még sorolhatnám.. (persze egyenlõ tudású pilóták függvényében áll ez az állítás) lehet hogy egy béna Speedest lenyomok a Hringen domival de az nem azért van mert a domi jobb a ringre, lehet lenyomsz Varával egy Drz-t terepen de az nem a motor miatt van! Meg kell érteni és feldolgozni azt hogy egy motor sem csodagép nem a leg jobb mindenhol és nem is lesz ..bár a szerelem vak :-DDD Az a lényeg te élvezd és használd ott és úgy ahogy érzed hogy jó neked és neki is! Tehát a maga nemében minden motor szuper a saját helyén és közegében ;-D A Domi speciel mindenhol Király :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD |
| infantri | 1806 | 2010. december 12. 10:14 | Válasz erre: 1804 |
|
Fú bakker valóban! Azért mi hondások tartsunk össze. |
| Macko | 1805 | 2010. december 12. 10:13 | Válasz erre: 1804 |
|
Dehogy is unalom! Együttgurulás, örömebódottá, satöbbi... |
| Zsifi | 1804 | 2010. december 12. 10:08 | Válasz erre: 1803 |
|
Ha elfogadjuk a másik véleményét nincs is baj. Akkor vége is a világnak...))))) Unalom on. |
| infantri | 1803 | 2010. december 12. 09:53 |
|
Mindenkinek igaza van. Ha elfogadjuk a másik véleményét nincs is baj. Van amit másképp látok,de elfogadom kinek a pap kinak a paplan. |
| Macko | 1801 | 2010. december 12. 09:42 | Válasz erre: 1800 |
|
Egyébként meg ebben a fórumban ugyanúgy tök fölösleges összehasonlítani a motorokat, mint az összes többiben. Csak egy dolog számít: mindenki legyen boldog és elégedett a saját motorjával, és tudjunk minél többet együtt gurulni. Amúgy "meg kell mutatni hogy én vagyok a leggyorsabb" szemlélet is egyre távolabb van tõlem, pedig egy idõben meghatározó volt. :-))) |
| Zsifi | 1800 | 2010. december 12. 09:37 | Válasz erre: 1799 |
|
A motorosok többsége 98,5 % nem is ült nagyon más motoron, mint a sajátján. Persze, hogy az a legjobb, mikor azt sem tudja a másik milyen..)))) |
| Zsifi | 1798 | 2010. december 12. 09:09 | Válasz erre: 1793 |
|
Jó, azért ne kezd el isteníteni azt a 20 éves technikát, mert a szerpentint nem erõvel nyeri meg a motoros, hanem féktávval.. azt meg ne kezdjük el összehasonlítgatni, hogy a BMW-n meg a Varán milyen a fék a Dominátorhoz képest. Szóval én nem vagyok versenyzõ, de bármikor megkerülöm a Domit...Nem hiszem, hogy jobb a féke és a blokkja mint a700-as TA-nak...pedig az nekem elfogyott viszonylag hamar az alpokpan, úgy, hogy nagyságrendekkel jobb mint a 2szeres alpok királya Dl 650. Egyébként ez egy meddõ vita..ugyanis Én és Mackó már ültünk pár csodán hidd el, van összehasonlítási alapunk bõven... Nem tudom mennyit mentél GS-el vagy Varaderoval... Nincs olyan hely ahova a gésa meg a vara elmegy, de a domi nem tud, viszont fordítva már necces! Fentiek tükrében azért ezzel is óvatosan... |
| Macko | 1797 | 2010. december 12. 08:07 | Válasz erre: 1793 |
|
Amúgy ez a soknullás szám nem egyszerû amit belerejtettél a szövegbe...
|
| Macko | 1796 | 2010. december 12. 08:06 | Válasz erre: 1793 |
|
Én ezt, amit írsz a tesztmotorokon éltem át. Volt az eddigi 80 motor között minden. Mondjuk a chopperes fíling az nem annyira érintett meg... :-))) Amúgy egyetértek veled: nekem sem kell már erõs motor, gyors motor. Viszont kényelmes és sokoldalú motor, vagyis endúró az igen! :-) |
| Macko | 1795 | 2010. december 12. 08:04 | Válasz erre: 1792 |
|
Azt elõrebocsátom, hogy presztízscsatába nem megyek bele. Kakucson is a biztonság az elsõ, egy zakót nem vállalok. Pláne most. Két éve úgy voltam, ha elesek, majd megcsináltatom. Most ez nem opció. A Gésát amúgy nem drága fenntartani (Ekonak hála), de összetörni bizony az lenne. Úgyhogy motorozhatunk egy jót ÉSSZEL, viszont versenyezni azt nem fogunk. :-) |
| infantri | 1794 | 2010. december 12. 07:08 | Válasz erre: 1790 |
|
Aszfalton jöttem +3 fok.Ennyit a holnapi hó motorozásról:(
|
| kanyar | 1793 | 2010. december 12. 01:23 |
|
Szerintem a motor választása az ember pillanatnyi lelki és társadalmi befolyáltságától nagymértékben függõ esemény! Nekem meg volt a speed (200 alatt szédülök), naked(kell a szél), choper (lobog a hajam a szélben). 1100000km után mindegyik értelmét vesztette! Nincs sok élmény ezek után csak aszfalton motorozni és sietni. 130 felett már rohanás az élet, és az is csak pályán.Ha 150 alatt kell enduró minden nagy motor extra! Rugalmasságban csak köbcentivel lehet megverni a domit úgy hogy 100000km-re képes legyen! Szerpentinen átlag felhasználók nem tudják lerázni 100Le felett sem! Hangsúlyozom átlag motorosok! nem versenyzõk!!! Nincs olyan hely ahova a gésa meg a vara elmegy, de a domi nem tud, viszont fordítva már necces! |
| Macko | 1791 | 2010. december 11. 22:17 | Válasz erre: 1787 |
|
Mondjuk így utólag végiggondoltam, hogy én mi a gyíkból akarok menni. :-D Szerintem még nézõnek SEM! |
| vaszabi | 1790 | 2010. december 11. 20:49 | Válasz erre: 1789 |
|
Kevés a hó, de holnap géppel megyek melózni és terepen..:-)
|
| infantri | 1789 | 2010. december 11. 20:38 | Válasz erre: 1788 |
|
Ezt nagyon szépen mondtad! Így van a többség vele szerintem. |
| vaszabi | 1788 | 2010. december 11. 20:22 | Válasz erre: 1780 |
|
Az biztos hogy mindenki a saját lovát dicséri(én is) és ez így is van jól ..mert csak az nem teszi aki nem szereti kedvencét, de az olyan az nem igazi motoros!!! Nem is gondolnák sokan, hogy egy motor is hogy hozzá tud nõni az ember szívéhez..a sok szép túra és a hozzá fûzõdõ emlékek stb.. És természetesen vannak "legenda motorok" Amit sokan elfelejtenek a motor választásnál...Mire fogom használni!Na én ezért szeretem mert pont kielégíti minden igényem az univerzalitásával ;-) (pedig nem vagyok igénytelen :-) és szerintem ez a lényeg egy motornál!!! Én pl. a Gésára, Varára, úgy tekintek mint egy világjáró motorra ami arra való ,hogy felülök rá és meg sem állok Swájcig..vagy Afrikáig. Nem való kisvárosba szaladgálni.. elugrani a postára.. csak úgy poénból dagonyázni..stb.. mert nem erre "méltó" olyan mint egy nemes arisztokrata ,de ez csak az én szuverin véleményem! Egy szó jellemzi a domit ahogy egy csopperes haverom mondta mikor hazajöttem Erdélybõl..: Ez egy kib@szott igásló b@zd meg ez az :-DDD És ez így van csak "húz és alig kér" |
| infantri | 1787 | 2010. december 11. 20:21 | Válasz erre: 1786 |
|
Jelenleg nm engedi a költségvetés. Kéne szponzor. |
| Macko | 1786 | 2010. december 11. 20:07 | Válasz erre: 1782 |
|
JA!!! Amúgy meg tessék jönni a Yetire, ott motorozhatunk egy kurvajót! :-))) |
| Macko | 1785 | 2010. december 11. 20:06 | Válasz erre: 1783 |
|
Kakucson remélem még körbetalálok. Talán még az Eringen is. A Hringen már béna vagyok, mert oda kellene némi bátorság... :-)
|
| Macko | 1784 | 2010. december 11. 20:05 | Válasz erre: 1782 |
|
Semmi akadálya. :-) Bütykössel nem vállalom, de amikor lesz aszfaltgumim, hadd szóljon. (Bütykössel azért nem, mert nagyon gáz a kanyarbemeneti viselkedése, ha sietni kell. Az csak "eltötyögésre" jó.) |
| Zsifi | 1783 | 2010. december 11. 19:44 | Válasz erre: 1782 |
|
ezen a szinten 40% a motor...még 60% a vezetõ...
|
| infantri | 1782 | 2010. december 11. 19:43 | Válasz erre: 1780 |
|
"egy szerpentinen nyomában nem lehet a Gésának" Ha még tavasszal meglesz kakucson megnéznék egy Gésa vs dominator menetet.Csak úgy tét nélkül. |
| Macko | 1781 | 2010. december 11. 19:11 | Válasz erre: 1779 |
|
Mondogasd sokat (mondjuk teszed is), hátha elhiszed! :-)))
|
| Macko | 1780 | 2010. december 11. 19:11 | Válasz erre: 1776 |
|
Azt azért ne próbáljátok bebizonyítani, hogy elõrelépés lenne a Domi! :-) Véletlen nem akarom leszólni, de hidd el, hogy egy szerpentinen nyomában nem lehet a Gésának. Ettõl még persze nagyon jó motor, és ha úgy alakul, nagyon tudnám szeretni. Sok szempontból nyilván felül is tudja múlni, például terepen a súlya, kerékmérete nagyon nagy elõny, ez kétségtelen. De azért a Gésa az Gésa. :-))) Amúgy ha összejön ez a teszt, reményeim szerint motorral jövök, és akkor kipróbálhatod a Gésát. Persze ha hó lesz, sok köszöneted nem lesz benne. ;-) |
| Zsifi | 1779 | 2010. december 11. 19:01 | Válasz erre: 1776 |
|
A BMW után mindenképpen elõrelépés a Honda!!!!.....))))
|
| KT | 1778 | 2010. december 11. 17:47 | Válasz erre: 1776 |
|
ha eu.ban vagy az usaban olyan durva ado lenne a 400 felettiekre ott sem lenne nagyobb !
|
| vaszabi | 1776 | 2010. december 11. 14:40 | Válasz erre: 1773 |
|
Jobbulást a kollégádnak, egyébként sem sürgõs ..bár gondolom már kíváncsi vagy ,hogy milyen jövõ elé nézel ha a Domit választod mint Gésa utódot..Bár én még soha nem ültem Gésán egyet tudok ,a Domiban nem fogsz csalódni!!!! Más dimenzió nem olyan gyors, nem olyan felszerelt, nem olyan erõs, de ellenben egyszerû ,jól motorozható, jól alakítható, és a végletekig megbízható, Ja és nem utolsó sorban olcsó a fenntartása!!!!! Sokan cseszegettek már ismerõsök nagy gépekkel, vegyek erõsebbet mert ez kevés,..de én még mindig tudom ,hogy a motor képességei elõttem járnak ..Okoztam már meglepetést egy két Menõ Jenõ-nek :-) A Japánok sem bénák mégis 400ccm-nél nagyobb vas ritka náluk azt mondják Európa és Amerika a köbcenti ,lóerõ mániás terület!!! Úgyhogy ne úgy tekintsd mint valami visszalépést..hanem mint elõre lépést ,ezt biztosan jobban ki tudod használni mint a Gésát valaha ;-) Ja és mondtam már hogy milyen jó fej Domisok vannak.. meg persze Africások is (meg ne sértõdjön Infantry barátom :-D ) |
| Macko | 1774 | 2010. december 10. 22:14 | Válasz erre: 1745 |
|
Totál szar. Úgy lehet vele menni, hogy ne lépje át a fordulat a 2000-et. Abban a pillanatban ugyanis úgy elmegy a hátulja, hogy elesel. Legalábbis KarooT-vel így viselkedik, de sokkal jobb gumi meg nincs rá. Volt, hogy nagyon óvatosan felkapcsoltam 4.-ig, akkor ott estem, amint 2000 lett a fordulat. :-) |
| Macko | 1773 | 2010. december 10. 22:11 | Válasz erre: 1742 |
|
Dani kollégámnak tüdõgyulladása van. :-( Úgyhogy bizonytalanság van, sajnos mindenképpen meg kell várnunk, hogy felépüljön. Ezért lapulok... |
| vaszabi | 1770 | 2010. december 10. 21:38 | Válasz erre: 1768 |
|
Te 1650Eur-ból kiköltözhetnék Erdélybe egy fél évre...;-)
|
| infantri | 1769 | 2010. december 10. 21:36 | Válasz erre: 1768 |
|
Nem vágyom az ilyen steril motorozásra. A nyári erdély szerintem jó volt. Jóccakát. |
| vaszabi | 1768 | 2010. december 10. 21:35 | Válasz erre: 1767 |
|
Ja ha eladnám a motort az árából talán ki jönne, és milyen frankó lenne csupa milliomos pudinggal motorozni!
|
| infantri | 1767 | 2010. december 10. 21:32 | Válasz erre: 1766 |
|
Repülõvel motorostúrára? Nem rossz ha nyerek a lottón megyek. |
| vaszabi | 1766 | 2010. december 10. 21:29 | Válasz erre: 1764 |
|
Akkor jóóóóóó! Kaptam e-mailbe egy túra ajánlatot..még gondolkozom rajta :-DDD http://www.karasna.hu/index.php?nid=66 |
| infantri | 1764 | 2010. december 10. 21:25 | Válasz erre: 1763 |
|
Köpönyegen 15 napra elõre vannak adatok. Biztató! |
| vaszabi | 1763 | 2010. december 10. 21:22 | Válasz erre: 1762 |
|
Dec 30.-ra ha nem lesz hó felkötök a domira egy hóágyút :-) |
| vaszabi | 1761 | 2010. december 10. 21:12 | Válasz erre: 1760 |
|
Én is melózom Délelõtt de vasárnap 14:00 után mennem kell egyet..
|
| infantri | 1760 | 2010. december 10. 21:06 | Válasz erre: 1759 |
|
Most hétvégén dolgozom.Pedig mennék a környéken egy lazát.
|
| vaszabi | 1749 | 2010. december 10. 20:43 | Válasz erre: 1748 |
|
Ez mindig megnyugtat ,hogy vannak nálam pihent-agyúbbak!
|
| vaszabi | 1744 | 2010. december 10. 20:24 |
|
Ez igen látsz különbséget :-D http://www.youtube.com/watch?v=AmMeqzVMPRc&feature=related |
| vaszabi | 1739 | 2010. december 10. 20:19 |
|
Ezt figyeld el van a csóka! http://www.youtube.com/watch?v=NNYhl4BCh98 |
| vaszabi | 1738 | 2010. december 10. 20:17 | Válasz erre: 1737 |
|
Ebbe én is benne lennék!!! A ruha tesztet vasárnapra tervezem, addig hátha lesz egy kis hó is :-) |
| infantri | 1737 | 2010. december 10. 20:11 |
|
http://www.youtube.com/watch?v=n9DpE9Uf8RI Valami ilyesmi akciót bevállalnék! Hogy áll a teszt? |
| vaszabi | 1736 | 2010. december 10. 20:08 | Válasz erre: 1735 |
|
Hát biztos akció volt! de nem olyan Outletes, hanem katonai :-) |
| vaszabi | 1734 | 2010. december 10. 19:58 | Válasz erre: 1733 |
|
De ennyire nem :-) http://www.youtube.com/watch?v=3ykPzm_6Kmk |