Please log in

Registration Forgot password

Suzuki Inazuma 400 750 1200
Comment
Előző oldal Következő oldal
inazuma400 (msg) 15992 Aug. 2, 2018, 6:10 p.m.   reply to: 15991 x
Értem! Hát jó úgy nem öreg, de annak azért meg is kérik az árát... Bár nemtom mennyi a keret.... Az első példányok 1misirol indulnak egy 10 éves már 2 milla közelétől indul... A csúcs is 8 éves és vmi 2,6m azért az nem kevés lóvé... (csak a hahun néztem) Akkor már a bmwknek sem a 2000 előtti példányait nézné, azért mondtam h öreg a busa is...
Az enyémet enis pont ezért akarom megtartani, azt hiszem egy jó példányt fogtam ki, jó lesz ez öreg koromra amikor alacsony motor kell, meg megelegszem ezzel a teljesítménnyel! :) de ha másnem veteranozni jó lesz. Gyönyörűszep időtálló forma! Kár h már nem gyárt ilyet a szuszka... Pedig ebben a nagy retro örületben igazán leporolhattak volna az Ina terveit...
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15991 Aug. 1, 2018, 9:44 p.m.   reply to: 15986 x
A gyártás elején akadtak visszahívások, vezláncfeszítő és környéke, hamarabb elfáradó kuplungok, stb, annyira nem vészes.
Hájasbusa mitől lenne öreg, nyilván nem az eleje évjáratokat kell venni... Pár éves, kevés kilométeres példányokat is ki lehet fogni.

" meg az inak is öregek :D"
Ez kétségtelen. Egyre kevesebb a szép és jó példány, a felhozatalt figyelgetve az utóbbi 6-8 évben alaposan el is fáradt a 80%-uk...
     Reply to this

cblaci (msg) 15990 Aug. 1, 2018, 9:21 p.m.   x
A motorozás újrakezdésének idején én is sok tanácsot kaptam. Vegyek Kawát, igaz hogy egy kicsit zajosabbak mint az átlag, de azok azért jók mert gyorsak. Volt aki olaszt ajánlott, talán egy kicsit több törődést igényel, de azok meg azért jók mert szépek. Aztán volt aki a Suzukit javasolta, ami lehet nem a legmodernebb, de az meg azért jó mert megbízható.
Rendesen elbizonytalanodtam akkor, mert valahol mindenkinek igaza volt. Végül vettem egy Hondát, ami -mint kiderült- azért jó, mert jó.
Azóta ez már a harmadik... de közben teltek múltak az évek, a lényeg viszont nem változott, mert ami jó, az jó.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15989 Aug. 1, 2018, 5:31 p.m.   reply to: 15965 x
Sokszorosat hozta volna vissza, a csávó egy komentbe azt írta "800 pénz" a motor, amúgy meg kurva gáz h ilyen megtörténhet egy motoros talin... Hallottam már tavalyról is sirokról h sisakokra meg kabátokra utaztak, és nyúltak is le.... Vhogy el is vette a kedvem siroktol... Mondjuk én amúgy se vagyok híve az ilyeneknek, jobban szeretem az egy napost, v ami közel van és el lehet ugrani, aztán este a saját ágyamban aludni :D
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15988 Aug. 1, 2018, 5:26 p.m.   reply to: 15987 x
Értem! Ezt nem tudtam! Hát akkor cseréld le 1200esre :D bár nem értem hogyan lehet egy 750es motor kevés :D szerintem ha van az embernek utcára 80 lova, az bőven elég mindenre, hacsak nem egyfolytában utasa van, meg felpakolva a fél motor. Nemtudom h h motorozol, de az is szokott segíteni ha elkezdi az ember a felső fordulatszám tartományban használni a motort :) bár ez csak a teljesítményre megoldás, azt elhiszem h a futómű kevés, enis gondolkodtam h babrálkodom vele, de mivel csak 400as hagyom a francba...
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15987 Aug. 1, 2018, 3:56 p.m.   reply to: 15984 x
A Falconak nem sok köze van az olaszokhoz, a blokk rotax, ami szinte hibátlan az önindító bendix lánc szabadon futóját kivéve, a futómű meg a fékek az inához képest űrtechnológia!
De természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a légolajos gixxer blokkot kevesen tudják felülmúlni megbízhatóságban és ha 1200-as lenne, akkor valószínűleg maradnék a pcsámon:-))
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15986 Aug. 1, 2018, 8:19 a.m.   reply to: 15980 x
Hat nemtom, lehet hülyeség, de az első szériás busakkal nem volt vmi gebasz?! Meg azokat széthajtottak mind nem? Meg pláne össze csuktak őket... Nemtom találna e értelmes példányt... Plussz h az előtte lévő kommentre reagáljak az is öreg, mint a többi! :) meg az inak is öregek :D azokat csak 2002ig gyártottak, (meg szerintem ezek az "öreg"
motorok tovább fogják bírni mint a mostani újak) azért svből 2006-7 esetleg 8, kb 800 száz és egy milla között mozog, bár nemtom mi a keret, de én továbbra is azt mondom h ezek közül azzal járna a legjobban ha már váltani akar, nem igazán hallottam rosszat róluk, talán annyit egy teszt kapcsán h a 650es ügyesebb, az 1000 meg kicsit esetlen mert nehéz v nemtom, vmi ilyen rémlik, de meghibásodásról nem nagyon hallottam, de javítsatok ki ha nem így van.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15985 Aug. 1, 2018, 8:03 a.m.   reply to: 15984 x
Azon kívül h kínpad az "s" kivitel*
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15984 Aug. 1, 2018, 8:01 a.m.   reply to: 15975 x
Az az r1100r nekem mindig nagyon fura volt összképre, szerintem bután néz ki, az rt jobb, de az se az igazi, ha már bmw akkor hp4, vagy az abszolút kedvenc, az első szériás r ninet! Annak nem hiszem h baj lenne a megbízhatóságaval és a vezethetősegevel, csak gondolom annak meg az áraval van baj! :D a falcot sejtettem h ez, biztos h kuriózum lenne, dehat olasz.... :D az sv valszeg nem lenne melléfogas, azon kívül h egy kínpad az a kivitel.... Bár vki a csutkara bukik, nekem is bejön, csak épp nem tudom elviselni :D
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15983 Aug. 1, 2018, 4:46 a.m.   reply to: 15978 x
Nem akarta érteni szép beszédem, meg hát mindkettőnk ablaka fel volt húzva:-))
De Te azt nem látod a videón ami mögöttem történt, mert akiknek még szopni kellett emiatt a jóember miatt az mindkét kocsi német volt és az egyik kocsiból kiszállva egy nő igen emelkedett hangnem adta tudtára nemzettársának nemtetszését!
Amennyit értek németül, valamint a hangerő és hangsúly, az pont elég volt ennek megértéséhez:-)))
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15982 July 31, 2018, 11:40 p.m.   x
De van aki nem motrot vesz, hanem gumit:-) Az egyetlen gyártó aki ilyen mintával hajlandó gyártani előre 17-es robogókerék-méretben:-) TKC80
Már csak az a kérdés hogy befér-e előre, és ha igen akkor hogyan lehet vele kanyarodni aszfalton:-)
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15981 July 31, 2018, 11:36 p.m.   reply to: 15968 x
Viszont igaz hogy van ám több előnye, pl a futómű. A japán gyártók futóművei azért sehol sincsenek a Bömberhez képest.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15980 July 31, 2018, 11:32 p.m.   reply to: 15966 x
Ja hogy Hájasbusa is szóba jöhet, hát az lenne a legésszerűbb választás amivel a legkevesebb esély aknára futni.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15979 July 31, 2018, 11:29 p.m.   reply to: 15975 x
Hátöö van kockázati tényező mindháromnál, öreg Aprilia Falco, öreg R1100R RT, öreg SV... Bömbinél jórészt a 2000 előtti gyártásúak vannak eladók, ezekből korosat megvenni...hm, mindenképp a gyártás végéről érdemes mazsolázni a kisebb szopásfaktor miatt.
Falco elég ritka gép. Tökös V2-es, hasonlóan az SV-hez, bár maradjunk annyiban hogy a Suzukit nem az SV miatt szeretjük:-)
     Reply to this

cblaci (msg) 15978 July 31, 2018, 10:37 p.m.   reply to: 15977 x
Megnéztem mindkét vidit, de inkább most nem idéznék :-) Az első végén jól megmondtad a németnek tesvírem, jól is van az, hadd tudja hol terem a kutyafitty!
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15977 July 31, 2018, 9:56 p.m.   x
Itt a belépés (3X50 kuna:-) , de ennyi adrenalin nem terem minden bokorban, bár a korlátépítők unott pofáját látva elbizonytalanodtam:-))
https://www.youtube.com/watch?v=gkzBh_FIdD8
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15976 July 31, 2018, 9:51 p.m.   x
Na, itten vagyon, nem túl míves beszéddel, de hát a körülmények.......(meg ritkán tolatok 20%-os lejtőn, szakadék szélén, bár itt volt némi szalagkorlát nyomokban:-)

https://www.youtube.com/watch?v=O2ML1HCjEBY
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15975 July 31, 2018, 9:46 p.m.   reply to: 15974 x
BMW R1100R , vagy R1100RT 99"-2005 körüliek, vagy a Aprilia Falco V2 SV-1000, stb...
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15974 July 31, 2018, 9:30 p.m.   reply to: 15966 x
Pontosan melyikek a szóban forgó motorok? Tudnál képet küldeni? V esetleg évjáratot mondani?
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15973 July 31, 2018, 9:27 p.m.   reply to: 15964 x
Hát az első gumival nem játszanák, jó nagy köcsögség volt az előző tulaj részéről....
Amikor én vettem engem tájékoztattak h a.hátsó javítva van kukaccal.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15970 July 31, 2018, 9:19 p.m.   reply to: 15963 x
Értem! Nem csak w-s gumit nem lehet ragasztani, hanem hivatalosan semmilyen motorgumit sem. szerelőm azt mondta csavarjak bele lemezcsavart és vigyem fel lábon hozzá (40km) de én inkább kivettem a kereket, ő Balatonról úgy ment haza Gödöllőre r6tal :D
Nem vagy semmi Peti bácsi :D ám jövőre úgyis cserélem, bár még Elment volna pár ezret sztem, de kukacos gumival nem akarom elhagyni az országot.
     Reply to this

cblaci (msg) 15969 July 31, 2018, 9:16 p.m.   reply to: 15967 x
Jöhet a videó, de a hangot azon is hagyd rajta! :-)
     Reply to this

cblaci (msg) 15968 July 31, 2018, 9:14 p.m.   reply to: 15966 x
Csak fura volt hogy a streetfighter-es múlt után, egy viszonylag eleven sor4-es jelenből, egy nehéz és nem túl jó hírű motorra vágysz. Nyilván meleg van, meg huzatot kaphat az ember, vagy belázasodhat... gondoltam majd kialszod és elmúlik :-)
A forma egyébként nekem is tetszik, sőt az ára is eléggé lent van (a szerintem túlzó presztízshez képest), de azért gondold ezt át még egyszer, vagy ha teheted hagyd meg az Inát, amellett lehet próbálgatni az egyéb motorokat, ha viszont egy jó motorozásra vágysz az Ina ott lesz neked mindig aranytartaléknak ;-)
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15967 July 31, 2018, 9:05 p.m.   reply to: 15959 x
:-))) nem véletlen hagytam meg alatta a szöveget! A kép nem adja vissza, de az az emelkedő első, max második sebesség végig felfelé padlógázon! Persze lehet, hogy az én autóm a gyenge ehhez a hegyhez és kevés a 110 lovas Peugeot Partner:-))))) Amúgy a sebesség látszik a kamera bal alsó sarkában!
A szakadék értelmezéséhez azt sem árt tudni, hogy a kamera a középen, a tükör alatt van, tehát én a szakadék szélén szédölögtem........ Bevallom férfiasan, néha igen be voltam szarva, az adrenalinom fullon volt, mert hát síkvidéki vadmotorosként ritkán járok ilyen helyeken:)!
Hogy miért volt ki a f@szom a tolatástól? Majd felteszek egy videót az előzményról is, amikor vissza kellett tolatnom a szakadék szélén vagy 150-200 métert egy idióta miatt.....
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15966 July 31, 2018, 8:53 p.m.   reply to: 15964 x
Igen, kis kitérő japó s4-ről, de nem biztos..... Az a helyzet, hogy nem én vagyok a vasért, hanem az van értem, nem vagyok hűséges fajta! Most éppen egy ilyen tapogatódzás zajlik, olyanon gondolkodtam, ami még nem volt a boxer nagyon bejön, de sok szarságot hallottam a váltójáról, meg a szöghajtásról! Játszik még a V2 is, de a hájasbusán is esz a penész:-)))) , majd még kiforrja magát! Persze egyik variáns sem jelenti azt, hogy eladom az Inát, de azt sem, hogy nem! Attól függ, mennyi az annyi:-)
     Reply to this

cblaci (msg) 15965 July 31, 2018, 8:49 p.m.   x
Szeretnék a napokban emlegetett nevetségesen olcsó kínai riasztóra visszatérni egy pillanatra. Szerintetek az árának hányszorosát hozta volna vissza, ha akkor abban a helyzetben megszólal?
https://www.sportmotor.hu/magazin/sirok-lopott-motor
Persze, ezt is lehet hatástalanítani, de ahhoz hozzá kell nyúlni a motorhoz. A sajátomat se tudnám elnémítani, pedig én szereltem be, vagyis eltudnám, de közben szólna egy darabig. Az meg már elég tökös gyerek aki abban a zajban szerelget, nyilván azzal a tudattal, hogy bármelyik pillanatban hátba ba..hatja valaki!
Egy dologtól tartottam egy kicsit, emiatt napok óta méregetem az akku feszültségesését nyugalmi állapotban, hála az égnek nem viselkedik a kütyü fantomfogyasztóként, úgyhogy teljesen jó annyi pénzért!
     Reply to this

cblaci (msg) 15964 July 31, 2018, 9:04 a.m.   reply to: 15962 x
Ha jól értesültem akkor R1100 R vagy RT, de majd az érintett elmeséli nekünk ha akarja.

Más, egyik gumisműhelyben történt egy eset amikor gumicserekor derült ki, hogy 2 kukac is van az első gumiban! A tulajdonos nem is tudta... szóval olyanok már a gumik is mint pl. a szílva, férgesedik.
A teljes igazság persze az, hogy vett egy motort szinte új gumikkal, csak már korábban volt két defekt elől, amit elhallgatott a régi tulaj, ő meg szépen elhasználta azzal a tudattal hogy teljesértékű abroncsokon fut...
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15963 July 30, 2018, 11:04 p.m.   reply to: 15939 x
Igen, tettek rá egy foltot, centír, meg biztonság kedvéért új szelep. W-s gumit elméletileg nem lehetne ragasztani, de még nem volt bent a góré, úgyhogy mondtam a gumiszerelőnek hogy gyorsan tegyen rá egy foltot aztán slussz:-)
Egyik se tragédia, ilyen kis sérüléssel naponta fújkálva lehet még menni (Alpok túrát is abszolváltam már hogy hasonlóan rá kellett fújni naponta) ha nagyobb szög, csavar csinál bajt, azt meg lehet kukacolni az út mellett defektjavító készlettel. Akkor van baj ha valami nagyobb tárgy kivágja, azt már nem lehet megoldani az út mellett.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15962 July 30, 2018, 10:55 p.m.   reply to: 15959 x
EEfogyott a cérnája:-)
BMW mi, GS?
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15961 July 30, 2018, 10:53 p.m.   reply to: 15958 x
Hűha, itt se voltam még.
Motorral azért jobb lehet, ahogy nézem kb elférni a szembejövő autók mellett.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15960 July 30, 2018, 10:47 p.m.   x
Meleg volt ma a pusztában:
     Reply to this

cblaci (msg) 15959 July 30, 2018, 10:24 p.m.   reply to: 15958 x
"Mosmá' remélem nem jön semmi, mer' a faszom má' ki van a tolatással"
Micsoda költői gondolatokat ébreszt egy ilyen szép táj... teljesen meghatódtam :-)
Na és mi van a BMW-s törekvésekkel? Japán motorról akarsz átülni.... hát nooormális? :-)))
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15958 July 30, 2018, 9 p.m.   x
Igaz családdal tele kocsival, de nem rossz:-)))
Biokovo nemzeti park, Sveti Jure , Horvátország legmagasabb pontja és második legmagasabb hegycsúcsára vezető látvány (és félelem) út:-))) amúgy 22Km, de majdnem két óra kocsival......
https://www.youtube.com/watch?v=wFXUYn-sxLE
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15957 July 29, 2018, 10:44 p.m.   reply to: 15956 x
Naggyon kemény! :D 2006os gsr-be is már van hiss.

énis úgy gondoltam h kb annyi lehet. jó lenne ha 50 körül kijönne...
     Reply to this

cblaci (msg) 15956 July 29, 2018, 6:41 p.m.   reply to: 15953 x
Ez egy olcsó 5 ezer Ft-os mozgásérzékelős riasztó, hogy őszinte legyek nem is nagyon bíztam benne. Igazából a távkapcsolót és a mozgásérzékelőt akartam belőle felhasználni, aztán relével bonyolítani egy kicsit és tovább hangosítani. Akkor lepődtem meg amikor a bolt udvarán egy személyautó akkumulátoráról kipróbálás céljából megszólaltattuk, basszus olyat szólt hogy a gatya majdnem leesett rólam... így aztán nem bonyolítottam a dolgot hanem egy az egybe szereltem be, jól eldugva a vezetékeit. Csináltam egy rövid videót róla, nagyon érzékeny, az első riasztásnál csak egy rövidet szól, ha tovább matatják akkor ő is cifrázza a szólamot. Egy koppintás elég ahhoz hogy megszólaljon, így nyugodtabban hagyom ott a motort ha sétálni akarok egy kicsit, idegen helyen hallótávolságnál úgy se megyek messzebb tőle, ez a 125dB meg elég messzire elhallatszik.
A Hondába egyébként nagyon szuper indításgátló rendszer van (HISS), ami megakadályozza, hogy az eredeti kulcson kívül bármi mással beindítsák a motort. A gyári kulcsok egy programozott jeladót tartalmaznak, a kulcsfelismerő rendszer jelet ad a gyújtás és a befecskendező rendszer elektronikájának, ahol a két kódnak szintén egyeznie kell, csak ekkor indítható a motor. Ha ez nem jön létre bénítja a gyújtást, amit nem lehet megkerülni semmilyen módon. Ha viszont valaki babrálja a motort -netalán el szeretné tolni- arra legalább ez a hangjelzés felhívja a figyelmet, így a kettő együtt már egy kicsit megnyugtatóbb.
https://www.youtube.com/watch?v=bFGeX_O-3Rc&feature=youtu.be

Egy kombinált túlfeszvédelem (ami ér is valamit) nem filléres dolog. Ezt jobb ha felméri egy szaki, mert függ a lakás belső hálózatától és az igényektől is. Nézegetve az árakat ez nálam anyagköltségben olyan 50+-os lenne, úgy hogy nem is kellene nagy átalakítás mert van hely a mérőszekrényben.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15955 July 29, 2018, 5:57 p.m.   reply to: 15954 x
Azért annyira énse voltam biztos a dolgomban, azért nyögtem be a most hétvégét mert sejtettem h ugyse lesz belőle semmi...
viszont ezt a zárójelben lévő dolgot nem értem, vagy hülye vagyok v meleg van v mind2 :D bár érzek benne utalást a pestel kapcsolatos gondolataimra...
     Reply to this

Rick (msg) 15954 July 29, 2018, 4:51 p.m.   reply to: 15953 x
Na még jó, hogy nem jelentkeztem. Milyen kiábrándult lennék most. ( nem érdekel, hogy értik, szeretik-e, pesti vagyok;)
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15953 July 28, 2018, 9:59 p.m.   reply to: 15952 x
Értem! Honnan és milyet? Mennyi votl? :D szerintem nekem ez a hétvége off lesz motorozás szempontjából, de még nemtudom hogy alakul a vasárnap délután.

Értem! Köszönöm! És mi a véleményed a villany órába szerelhető cuccrol? És azt esetleg nem tudod h az menyibe fáj?
     Reply to this

cblaci (msg) 15952 July 27, 2018, 10:30 p.m.   reply to: 15951 x
A holnapi Galyatető nekem is elmarad, de a motorozás az nem. Rendeltem egy riasztót a motorhoz, azért kell elmenni, aztán meg beszerelni. Vasárnap még nem tudom pontosan merre lesz a menet, de valamerre biztosan.

Annyiféle túlfeszvédő kütyü van mint utcán a bolond, úgyhogy így látatlanban nehéz okosnak lenni. Általában egy változó ellenállású rendszerből áll ami magasabb feszültségnél szigetelőként működik, ezt egy komolyabb túlfesz simán kinyírhatja, illetve idővel a sok kicsi is. A lednek üzemállapot jelző funkciója van, ha nem világít az jelenthet üzemképtelenséget is. Legtöbb szart se ér de ez maradjon köztünk.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15951 July 27, 2018, 9:13 p.m.   reply to: 15950 x
Örülök h írtál, de sajnos szombaton dolgozom, vasárnapra meg csináltak pogramot... Mivel nem volt jelentkező motorozni, nem nagyon ellenkeztem.. Sofőrködnön kell, családi ügyben... Bár vasárnap akár a délután jó lehet...

Amúgy jövő héten hétvégén 3 napos motoros rendezvény lesz Balassagyarmaton, ha érdekel vkit! :)
Laci, Te mint villanyász, lenne egy kérdésem ezekkel a túlfeszültség védelmes elosztókkal kapcsolatban.
Néhány napja feltűnt h már nem világít, ez mit jelent? Túláramot kapott és megadta magát? Mert volt rajta egy zöld led ami egyfolytában világított eddig.... Meg ezek egyszer használatosak? Működik amúgy, v az nem jelent semmit?! A védelmi feladatát már nem látja el? Választ köszi! Aki vágja ezt a témát írjon nyugodtan! Mert én nem értek hozza...
     Reply to this

cblaci (msg) 15950 July 26, 2018, 8:14 p.m.   reply to: 15944 x
Van már terv Ricsi? Nekem a szombat ígérkezik jobbnak, egy Galyatető környéki kanyarra.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15949 July 23, 2018, 10:57 p.m.   reply to: 15943 x
Most hogy így írod, rémlik.
Szép történet volt, amikor a Fogaras és Brassó közötti főúton a tükörbe nézve csak annyit láttam hogy egy vadbarom előzésnél majdnem elsodorja a mögöttem motrozó cimbit asszonyostól VFRestül. Utólag mondta hogy azt kívánta neki a sisak alatt hogy szállna bele valamibe az autójával. Kérése meghallgatásra talált... vagy 10 km múlva kezdődő torlódás, baleset, az iménti autó beleszállva egy másik hátuljába, amiben gábor cigányok utaztak négyen-öten. Már kiszállt mind és hevesen gesztikuláltak annak a fejét fogó fiatal hülyegyereknek aki vezetett hogy mit csinált az autójukkal, miközben a hülyegyerek utasai próbálták lecsillapítani a háborgó gáborokat.
Bevallom nem szép dolog -de bizony az történt- mikor kikerültük őket, felhajtottuk a sisakrostélyt és hatalmasat ordítottunk feléjük: Bravó fiúk!
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15948 July 23, 2018, 10:42 p.m.   reply to: 15941 x
Nem jellemző:-)
Nem volt még vészfékezés, no de azért olyan szép kényelmesen, ráérősen, szőkenősen kanyarodott ki, tehát magyarul 'csak' béna, arról meg nem tehet.
Másik kategória ha valaki vadbarom módjára vezet, arról azért általában tehetnek az ombrék.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15947 July 23, 2018, 6:25 p.m.   reply to: 15946 x
Rendben, nincs semmi akadálya! vmit majd csak összehozunk! :)
     Reply to this

kantorbalu (msg) 15946 July 22, 2018, 10:47 p.m.   reply to: 15944 x
A kutya mindenit..
Én még 3 hétig cizellálom a zeneművészeti turnét Svájcban. Pedig szeretnélek Benneteket személyesen is megismerni. Augusztus második felétől már itthon leszek, egy jó kis gurulásban benne vagyok!
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15945 July 22, 2018, 7:54 p.m.   reply to: 15943 x
Sajnos enis sok rosszat hallok a románok vezetési stílusáról.... :( a tanár úr részéről meg ez a minimum! :D Énis bőszen szoktam integetni a középső ujjammal, amikor oylan a szitu... Sajnos velem is előfordult már nem egyszer h majdnem kivasaltak....
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15944 July 22, 2018, 7:50 p.m.   reply to: 15942 x
Köszönöm! Megfogadom! :) akkor részemről, jövőhét vasárnap! :D úticél még nincs, csak a motorozás fix!
     Reply to this

cblaci (msg) 15943 July 22, 2018, 6:51 p.m.   reply to: 15941 x
Egyszer Erdélyben mintha láttam volna egy ilyen mutogatást. Egy román autós hajmeresztő előzése komoly veszélybe sodorta a Tanár urat, sőt egy kicsit engem is. Szemből is jöttek, de ennek ellenére előzésbe kezdett az autós, sőt be is fejezte azt, velünk persze nem törődve. Necces szituáció volt, csak vészfékezéssel és komoly kormánymanőverrel lehetett kivédeni... engem ez eléggé felidegesített, sőt először úgy láttam sikerült felhúzni a mindig úrként viselkedő zeneművész barátomat is.
Persze nem ez történt, ő csak azért tartotta fel a középső ujját kinyújtott karral, mert jelezte, hogy esőfelhők gyülekeznek, ugyanis ott a Bihar-hg környékén sűrűn előfordulnak efféle meteorológiai jelenségek.
     Reply to this

cblaci (msg) 15942 July 22, 2018, 6:44 p.m.   reply to: 15937 x
Jó dolog ha valakinek csapat összetartó törekvései vannak, régen nekem is voltak, csak kinőttem, pontosabban kiöregedtem belőle.
Ha elfogadsz egy tanácsot akkor nem vársz a jelentkezésekre (legutóbb 3 embert szólítottál meg, de csak egy válaszolt), inkább jelölj ki egy napot valamelyik hétvégére, aztán aki tud elmegy, ha pedig nem megy senki, te akkor is motoroztál egy jót.
     Reply to this

hacse (msg) 15941 July 22, 2018, 7:56 a.m.   reply to: 15935 x
Egy ilyen rendezvényt megszervezni nem kis feladat és gondolom minden más járt ennek a hölgynek a fejében csak nem a közlekedési szabályok betartása . Ez természetesen nem menti fel őt az esetleges felelősség alól. Ökölrázás , középső ujj , anyukázás volt ? Bár te nem vagy az a fajta . :o))
     Reply to this

hacse (msg) 15940 July 22, 2018, 7:47 a.m.   reply to: 15932 x
Na, simán megállná ott a helyét ez a szépség , sőt jelenlétével emelné a rendezvény fényét .
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15939 July 21, 2018, 11:07 p.m.   reply to: 15934 x
Hat nemtom melyik a rosszabb, de az biztos h egyik sem jó! Akkor azt neked csak simán ragasztottak? Én hétfőn viszem "gilisztáztatni"... De nekem majdnem akkora lyukat hagyott a szög mint a gyári vízelvezető lyukacska.... Rendesen látszik... Akartam képet feltölteni, de telorol nemtudok, amit nem értek h miért, nah mind1.... Ha gép közelben leszek majd teszek fel!
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15938 July 21, 2018, 11:02 p.m.   reply to: 15933 x
Ja, pláne! :D de még mindig az a legjobb h értsük mi a viccet csak nem szeressük! :D
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15937 July 21, 2018, 11 p.m.   reply to: 15930 x
Hat én megvallom az őszintét utalom Pestet, meg ott az embereket is, úgy a 90%át... :D de ez a pár inazumas foszer, szimpatikus! :) egyébként nincs semmi baj az agyhuzassal, csak nemtom h komoly e vagy nem, mert azért én tudom magamról h megosztó személyiség vagyok, meg a stílusomat se sokan szeretik, és itt meg nem jön át h most vicceles van e vagy sem e... :D meg hát ugye én előbb beszélek, és csak utána gondolkodom... Meg az is itt van ugye h írom és nem mondom, de én nem szeretek oylan prózaiul fogalmazni mint ahogy te szoktál, én csak le írom tajparasztba és kész! :D
Mindekit szívesen látok, örülnék ha el tudnál jönni, csak tudom h a környékről könyebb egynapos kis kiruccanasokat ossze hozni mint az ország másik végéből össze szedni az embereket.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15936 July 21, 2018, 10:38 p.m.   reply to: 15932 x
Na ezzel kéne egy kis driftelést nyomatni:-)
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15935 July 21, 2018, 10:37 p.m.   reply to: 15928 x
Ezt a találkozót szervező szőke cicababa ollan' szépen kihajtott ma elém a Hőforrás-Rákóczi sarkon a stop tábla alól hogy csak na. Remélhetőleg a kamionos találkozót jobban szervezi mint ahogy vezet:-)
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15934 July 21, 2018, 10:34 p.m.   reply to: 15918 x
Nekem annyira kis alattomos lyuk volt a gumin hogy nem bírtam megtalálni szappanos lével sem. Talán túl sűrű volt a lé, vagy túl híg, na mindegy, a gumisnál azzal a speckó piros folyadékkal bepermetezve már látszott hogy hol jön a luft. Legközelebb ha megyek, kérek is egy fél litert. Kívülről semmi nem látszott, gumit leszedve belülről volt egy injekcióstű vékonyságú drótocska. Használat esetén eleresztett napi fél bart, ha állt akkor kevesebbet.
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15933 July 21, 2018, 10:22 p.m.   reply to: 15907 x
Vagy esetleg olyan, hogy szeressük mi a viccöt csak nem értcsük:-)
     Reply to this

cblaci (msg) 15932 July 21, 2018, 9 p.m.   reply to: 15931 x
Micsodaaa? Nem csak megnéznék, össze is huggyoznák magukat! 25 tonna üresen és 20 méter magasra tud felnyúlni. Néhány éve hazajöttem vele, azóta arról beszél a falu, még az államosítást is elfelejtették :-)
     Reply to this

hacse (msg) 15931 July 21, 2018, 8:16 p.m.   reply to: 15928 x
Ha elmennél a találkozóra avval a te szolgálati Ivecoddal , lehet hogy azt is megnéznék a népek , persze nem tom milyen felszerelés van rajta , de az is majdnem kamion . :o)
     Reply to this

cblaci (msg) 15930 July 21, 2018, 4:12 p.m.   reply to: 15929 x
Jóvanna! értem én, a pestiek szép emberek, szoktam őket látni a TV-ben, érthető ha azokkal szívesebben motoroznál. Na meg azok okosak is, van egy nagy házuk a Duna partján, ott szoktak konferenciázni és mindenféle okos döntéseket hozni, mondjuk az a vidéki emberen annyit segít mint az ecetes víz a fosáson... de ez lényegtelen.
Ha úgy alakul én is szívesen csatlakozok, Galyatető, Kékestető, Hollókő nekem se olyan nagy távolság.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15929 July 21, 2018, 10:51 a.m.   reply to: 15928 x
Elnézést kívánok! Aztat nem úgy gondoltam! Én örülnék ha havonta össze tudna járni az egész csapat, de gondolom kivitelezhetlen... Nyilván könnyebb össze hozni azokat akik egy kupacban vannak, de aki úgy érzi természetesen jöhet nyugodtan! :) Laci bácsi értsd jól amit mondok vala! :D
     Reply to this

cblaci (msg) 15928 July 21, 2018, 8:56 a.m.   x
Ha valakit megérintett Bogácson a kamionos találkozó hangulata, akkor Hajdúszoboszlón újra átélheti. Ez nem csak a pestieknek és az inazumásoknak szól! :-)
Vagyis ide még én is elmehetek! :-)
https://hajduszoboszlo.hu/rendezvenyek/vii-orszagos-hajduszoboszloi-kamionos-talalkozo-es-drift-bemutato
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15927 July 20, 2018, 10:59 a.m.   reply to: 15926 x
Oksa! :) azé szóltam most, meg gondoltam h nem olyan egyszerű a dolog pikk pakk meg lehet oldani! :)
     Reply to this

jimy_L (msg) 15926 July 20, 2018, 9:13 a.m.   reply to: 15925 x
Nyugalom, hamarosan látom, hogy is alakul az augusztus.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15925 July 19, 2018, 11:42 p.m.   reply to: 15924 x
Én benne vagyok! Többség dönt, lehet más alternatívát is! Dobjon be bárki bármit! Aztán majd kitalaljuk! Aki érdekelt még benne, Rick, Penge, Jimy, vmit írjátok ti is, kinek mikor lenne jó meg hova! :)
     Reply to this

kantorbalu (msg) 15924 July 19, 2018, 3:20 p.m.   reply to: 15923 x
Hali!

Augusztus 13-tól ráérek...!!!
Nekem nagyon bejött legutóbb Szlovákia közelebbi része. Vannak kanyarok, jók az utak. Egy napba teljesen belefér.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15923 July 18, 2018, 11:48 p.m.   reply to: 15921 x
Értem én a viccet, meg eszembe jutott rögtön amit fenyő kitett, de a... Smiley nélkül megzavart, azt hittem komolyan gondolja h úgy amúgy látszik e vmi ha lapos a motor gumi.

Nah de egy komolyabb kérdés, Pesti inazumások hozzatok szólanek! :D vmi gurgigat össze hozthatnank agusztusba... Ki hogy ér rá? Illetve ötletek várok, fater bedobta Galyatetőt, kékestetőt, Visegrádot, de felőlem akár lehetne Hollókő, v én pl még nem voltam a Nógrádi várnál pedig itt van nem messze... De én nyitott vagyok bármire, csak lehetne vmi közös guriga! :)
     Reply to this

fenyooldrider (msg) 15922 July 18, 2018, 8:24 p.m.   reply to: 15920 x

Reply to this

hacse (msg) 15921 July 18, 2018, 3:56 p.m.   reply to: 15920 x
:o)) Lazíts , lazíts ...! :o))
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15920 July 17, 2018, 10:15 a.m.   reply to: 15919 x
Hat alul ült össze a fal, de megnyomtam és puha volt mint a szar... Mert ugye hiába engedi el a levegőt azé van egy tartása neki, és nem olyan szembe tűnő h az most lapos...
     Reply to this

jimy_L (msg) 15919 July 16, 2018, 11:48 p.m.   reply to: 15917 x
De a gumi csak alul volt lapos....?
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15918 July 16, 2018, 11:38 p.m.   reply to: 15915 x
Mostmàr.... Azért reggel nem volt őszinte a mosolyom, a rossz idegrendszeremre tekintettel még egy miatyánkot is el mondtam.... Sikerült az összes járművet lenullazni... Kocsi szerelőnél... A robogót péntek reggel nyírtam ki... Az azóta már kész van... Most meg ez.... :(
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15917 July 16, 2018, 11:35 p.m.   reply to: 15916 x
Toltam ki a motort, mondom itt vmi nem kóser, mert rohadt nehezen gurul, meg is nyomtam a hátsó gumit, puha volt mint állat, de amúgy a fala is gyanús volt h nagyon lapít... Elkezdtem keresni a sérülést a futó felületen, pont úgy állt a motort h a sárvédő alatt fent meg is találtam a fényes fejet, ami már le volr koptatva...
     Reply to this

jimy_L (msg) 15916 July 16, 2018, 8:25 p.m.   reply to: 15914 x
És honnan tudtad, hogy benne van?
     Reply to this

cblaci (msg) 15915 July 16, 2018, 6:24 p.m.   reply to: 15914 x
Egészséges életszemlélet, sőt követendő példa, az apró örömök értékelése!
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15914 July 16, 2018, 10:40 a.m.   x
Nah jólvan.... Megvan az öröm.... Egy 4 centis szöget húztam ki a hátsó gumiból ma reggel...
     Reply to this

jimy_L (msg) 15912 July 11, 2018, 6:29 p.m.   reply to: 15911 x
Mán nincsen, asszony kiverte, ő, izé, a fejemből....
     Reply to this

cblaci (msg) 15911 July 11, 2018, 4:40 p.m.   reply to: 15910 x
Még álmos vagy :-)
Jimynek van ilyen gondolata, nem nekem!
     Reply to this

Rick (msg) 15910 July 11, 2018, 3:49 p.m.   reply to: 15909 x
Most ébredtem fel. Laci! Akkor vigyél haza egy szőkét!
     Reply to this

cblaci (msg) 15909 July 11, 2018, 2:21 p.m.   reply to: 15908 x
Szerintem az én feleségem se örülne ha egy néger nőt akarnék hazavinni...
:-)))
     Reply to this

jimy_L (msg) 15908 July 11, 2018, 1:12 p.m.   reply to: 15905 x
Nálunk is ez a helyzet, a kocsi is fekete, a motor is. Mondtam is az asszonynak, hogy
csak az összhang miatt. Nem kéne ide egy fekete leányzó is?
Aznap este valamiért fájt a feje, pedig nem szokott. Kiérti ezt?
     Reply to this

jimy_L (msg) 15907 July 11, 2018, 12:13 p.m.   reply to: 15901 x
Köszönöm! Sejtettem, azé írtam ilyen kacifántosan.

Akkó ez olyan volt, hogy értcsük mink a viccöt, csak nem szeressük.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15906 July 11, 2018, 7:26 a.m.   reply to: 15904 x
:D
     Reply to this

cblaci (msg) 15905 July 10, 2018, 9:42 p.m.   reply to: 15902 x
Mert a fekete hordozza az univerzum minden színét, misztikus, elegáns, de ugyanakkor félelmetes is, én még néha most is megijedek amikor váratlanul bemegyek a garázsba :-)
mer' az autóm is fekete!
     Reply to this

cblaci (msg) 15904 July 10, 2018, 9:37 p.m.   reply to: 15900 x
Ez a viadal nagyon titkos volt, kifejezetten véres és elszánt. Két erős és bátor férfi feszült egymásnak, de csak az egyik maradhatott... többet nem mesélhetek, mert én sem emlékszem :-)
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15903 July 10, 2018, 8:15 p.m.   reply to: 15902 x
Azigen :D
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15902 July 10, 2018, 7:44 p.m.   x
Az öreg Henry Ford aszonta': Autóvásárlóink mindenféle színigényét ki tudjuk elégíteni, ha fekete kocsit rendelnek:-)
     Reply to this

Kovacspeter (msg) 15901 July 10, 2018, 7:41 p.m.   reply to: 15884 x
Segítő szándékú hozzászólás akart lenni, de úgy látom nem sikerült. Nem baj.
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15900 July 10, 2018, 7:04 p.m.   reply to: 15892 x
Én lemaradtam a versenyről... Ez mikor volt?! :D
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15899 July 10, 2018, 7:03 p.m.   reply to: 15891 x
Ja, csak furi volt h bekapcsolodasz ilyen sebesség hajhasz témába :D Értem! Hát igen... Az elég szar tud lenni, de az olyan nem értem miért megy túra vezetőnek... Hát mind2nek megvan a maga szépsége, az meg h 10ezer fölött van a fordulat nem jelenteni azt h száguldozik vki! :D vannak részek ahol jó kenni, de van olyan is ahol érdemes lelassitani, és a tájban gyönyörködni, 2 ilyen esetre határozottan emlékszem, az egyik tavaly votl, amikor a Tátra mellett jöttünk egy 600millio kmter egyenes úton 0 forgalommal, és nem tudtam levenni a hegyekről a szemem amik az úttal párhuzamosan területek el, a másik idén volt, amikor mentünk el horvátbol Bosznia felé, és balra mellettünk csak a tenger votl, nah az vmi csodalatos! Amúgy szeretem enis a természetet, meg a szép tájakat, de azért időnként szeretem kihasznalni az oda vezető utakat is!
     Reply to this

inazuma400 (msg) 15898 July 10, 2018, 6:56 p.m.   reply to: 15888 x
Jó hat azért a 407 nem kozutra való.... :D ott tényleg nincs semmi esélyed, nah nem mintha 160nal lenne... De 407nel... 2kmterrel odébb vki kijon és bumm, v sávot volt v bármi...
     Reply to this

jimy_L (msg) 15897 July 10, 2018, 12:31 p.m.   reply to: 15895 x
Má megin ez a rasszizmus, mindig a feketék.....
     Reply to this

Rick (msg) 15896 July 10, 2018, 10:52 a.m.   reply to: 15895 x
Há'!
     Reply to this

cblaci (msg) 15895 July 10, 2018, 10:21 a.m.   reply to: 15894 x
Ráadásul feketét, azok amúgy is gyorsabbak :-)
     Reply to this

Rick (msg) 15894 July 10, 2018, 10:13 a.m.   reply to: 15893 x
Persze, hogy nem láttad. Visszaéltél azzal, hogy erősebb motort vettél.
     Reply to this

cblaci (msg) 15893 July 10, 2018, 10:08 a.m.   reply to: 15892 x
Mégse láttam a sor végét annyira leszakadoztatok egyszer kétszer, pedig volt hogy 60-al mentem... mondjuk az út az gyalázatos volt!
     Reply to this

Rick (msg) 15892 July 10, 2018, 10:04 a.m.   reply to: 15891 x
Ez mindenki számára kiderült, miután megnyerted a szkander versenyt. De azóta már többször megnéztem a Stallone filmet ( Túl a csúcson - 1987 ) és jövőre technikásabb leszek.
     Reply to this

cblaci (msg) 15891 July 10, 2018, 9:56 a.m.   reply to: 15886 x
Tudom kiről volt szó, elég jó voltam a gimiben szövegértelmezésnől :-) csak gondoltam én is hozzáteszek a témához.
Egyébként nem feszegettem egyik motorommal sem a felső határokat, ezért csak a gyári adatokat tudom. A Hornettel egyszer sikerült kellemetlenül gyorsan menni, de az is messze volt a végétől, én zártam a sort (a túravezető meg egy fasz volt) úgyhogy húzni kellett rendesen, de ez is csak a következő megállóig tartott...
Engem egy erdős rész, vagy egy nagy víztükör, esetleg egy sziklás szoros sokkal jobban felizgat mint a betonon 10 ezres fordulat feletti eszetlen száguldozás.
     Reply to this

Rick (msg) 15890 July 10, 2018, 9:54 a.m.   reply to: 15889 x
Ez egészen biztosan így van. Itt nálunk kb. 300 méterre van egy TESCO, és az oda vezető úton két helyen is szoktak mérni. Azt még nem figyeltem meg, hogy a méréseket a csirkefarhát akcikókhoz igazítják-e, de mostantól nem dobom ki egyből a reklámújságokat, és megpróbálom összevetni.
     Reply to this

Hoterkep
Hirdetések

Member count: 26731