10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7

Please log in

Registration
Forgot password
Van aktualitása a Bibliának?
Next page

Sandokan13 2048 29. Februar 2012 00:55   reply to: 2029
Penzi!
Sajnálom, de ennyit az õ Istenérõl! Meg a bálványokkal teli templomáról. Nem akarom megsérteni senki Istenkeresését, de most is azt mondom: ha nem hajlandó olvasni a Bibliát és megvizsgálni, hogy tényleg úgy vannak-e a dolgok, ahogy le vannak írva, akkor nagyon félre tudnak menni a dolgok. Mikor hallottatok utoljára gyógyításról a katolikus templomban, csodálatos gyógyulásról? Azon kellene gondolkodni, hogy van-e egyáltalán kapcsolata Istennel az embernek és most nem csak a nagynénédre gondolok, vagy csak vallásos tettek: "lelkes templombajáró". Az újjászületésrõl vajon hányszor hallott a templomban? Úgyhogy nem az én Istenemmel van a baj, hanem az övével.
    

lendvai 2047 27. Februar 2012 20:50   reply to: 2046
Nekem van hívõ ismerõsöm. A SOTE egy teljes szemesztert leoktathatna rajta, sajnos nem egy sikeres élet van mögötte. Persze biztosan rosszul hisz :-))))
    

Yossarian 2046 27. Februar 2012 20:44   reply to: 2041
Isten nem áll senki mellé. Az egész vallás sztori egy önszuggesszió, hogy ne érezze az ember annyira egyedül magát. Kéne már egy statisztika, miszerint a vallásos és ateista emberek mennyivel egészségesebbek, boldogabbak, gazdagabbak, stb. mint a másik tábor tagjai. Gyanítom, hogy nemigen lenne különbség. A többi mese.
    

kocosfater 2045 27. Februar 2012 20:06   reply to: 2039
A toxikáló szerek minden vallásban jelen voltak. Az újakat nem igazán ismerem,de azt tudom hogy már mindenki ezellen küzd.
Az alkohol és külömbözõ drogok fellelhetõek az elmult történelem minden régióában. Vannak jó és rossz hatásai is./kimondottan nem a megélhetési tényezõit szeretném forcirozni az árak miatt/hanem a szerek jótékony esetleg káros hatásait az agy mûködésére. Amire konkrétan emlékszem:"az alkohol öl butit és nyomorba dönt". Akkor mi a francért iszunk?= Azért mert finom.
Azért mert véd bizonyos betegségek ellen.azért mert a további mellékhatások bizonyos jó érzéssel töltenek el. Ha a kontrol elszál,akkor kezdõdnek a problémák. De ez egyébb más hasonló szerekre is vonatkozik. Ha kipróbálod,nem azt jelenti hogy fûggõ leszel tõle. Ez csak egy kiváncsiság a tájjellegû ételek iránt.
    

kocosfater 2044 27. Februar 2012 19:39   reply to: 2043
"megpróbálja elkerülni". Mit?- Ha nem tudsz gyermeket nemzeni,vagy nem esel teherbe bizonyos okok miatt,az is az Isten büntetése? Szerintem egyszerû genetikai problémák sorozata. És már itt is lehetne szélesiteni a kört bizonyos önpusztitó elméletek sorozatára. Ha csak Csernobilt emlitem,mire ide eljutott a hire,bezabáltam tiz fej salátát,ami nem biztos hogy le lett ugy mosva,ahogy ilyenkor illik.
    

tsanyi 2043 27. Februar 2012 19:08   reply to: 2042
Épp aki hisz benne az nem kérdezi mert felcsapja a könyvet és addig keres benne míg nem talál rá egy jó kis magyarázatot valahol....aki nem hisz az meg széttárja a karjait és belenyugszik vagy tudományos magyarázatot keres és megpróbálja elkerülni....
    

kocosfater 2042 27. Februar 2012 18:59   reply to: 2041
Igen! Aki hisz benne,az joggal kérdezheti!Aki nem az mit csináljon?
    

tsanyi 2041 27. Februar 2012 18:53   reply to: 2040
És akkor Õk joggal kérdik, hol az Isten?....vagy az csak az erõsek mellé áll?...legalábbis az egyházak szerint..
    

kocosfater 2040 27. Februar 2012 18:42   reply to: 2029
Penzi! A balsors nem az isteneken múlik! Ehez Szandokánnak semmi köze! A környezetemben is élnek és éltek olyan családok,akiket kisért a balsors.Pedig rendes normális jószivû emberek. Most példákat nem szivesen sorolnék fel.
    

Bubó Doki 2039 27. Februar 2012 17:07  
Hát igen, mikor a kardfogú tigris metilalkoholt iszik, akkor vala õ duplán hátrányos helyzetû.....

És az Úr az õ nagy kegyelmében megalkotta a detoxot vala, ahol az rettenetes nagy erõt kivonják a zemberbûl.....minta zoxigént is.....
    

lendvai 2038 27. Februar 2012 15:44   reply to: 2037
Na ja, mert a kardfogú tigris mintájára a metil-alkoholt is megteremté, nem kell mindennek tökéletesnek lennie.
Asszem lesz itt este nemulass, idézetek meg példabeszédek. Pedig csak mókás kedvem van, a világért se akarom senki hitét megingatni :-)))))
    

CJKrisz 2037 27. Februar 2012 14:30   reply to: 2036
És amikor láták, hogy valaki metil alkoholt iszik, akkor röhögének rajta! :))))))
    

lendvai 2036 27. Februar 2012 14:14   reply to: 2035
Rájöttem! Istennek jó, mert teremté az alkoholt az ember örömére, s mert örömet szerezni jó, Isten és az etil alkohol együtt örvendezének :-)))))
    

CJKrisz 2035 27. Februar 2012 13:09   reply to: 2034
Ez csak egyoldalú szimbiózis. Egyféle élõsködés. :)))))))
    

lendvai 2034 27. Februar 2012 12:55   reply to: 2033
A szimbiózis a kölcsönösen elõnyös viszony. Kérdés, hogy az etil-alkoholnak mi elõnye származik abból, ha valaki ledönti a torkán :-))))))
    

CJKrisz 2033 27. Februar 2012 12:52   reply to: 2032
:)))))))) Azok szimbiózisban élnek az említett anyaggal. :))))
    

lendvai 2032 27. Februar 2012 12:39   reply to: 2031
Az élet "Isten lehellete", lentebb megírták.
Én ismerek olyan létformákat is, amelynek a létezéséhez etil-alkohol kell, anélkül már nem megy nekik :-))))))
    

CJKrisz 2031 27. Februar 2012 11:16   reply to: 2028
A vizet azért keressük, mert azt már tudjuk, hogy vannak létformák, amelyek mûködéséhez víz kell. Ilyenek a földi létformák, tehát tudjuk, hogy ilyen van. Azt viszont nem tudjuk, hogy más bolygókon milyen élet lehetséges, milyen anyagokon alapul. Pl. salétromsavat csak nem keresünk, hiszen nem tudjuk, hogy abban bármilyen létforma megélhet. Lehet, hogy igen. A földiek mindenesetre biztosan nem. Nagyjából egy éve már nem csak oxigént, hidrogént, szenet, nitrogént és foszfort keresünk az életre alkalmasnak gondolt helyeken, hanem arzént is. Mert tavaly felfedeztek egy olyan baktériumot, aminek a DNS-ében a foszfor helyett arzén van. Amirõl azt hittük, hogy lehetetlen, hiszen az arzén az eddig ismert földi létformák számára mérgezõ.
Az az érzésem, hogy az élet, mint olyan, eléggé túldimenzionált fogalom az elképzelésed szerint. Pedig nem más, mint a természet törvényein alapuló folyamatok sokasága. Így mûködik a természet.
Viszont engem érdekelne, hogy akár a Biblia, akár a hit, akár egyéb "szakirodalom" hogyan definiálja az életet. Mi az, ami élõlénynek tekinthetõ, és mi az a határvonal, amin túl már nem?
    

tsanyi 2030 27. Februar 2012 10:53  
Arra kíváncsi lennék, hogy az örökkévalóság mettõl medig tart?....mert ugye voltak õsemberek akik elkezdtek hinni valakikben késõbb a fejlettebbek mint a sumérok vagy egyiptom és a többiek akik messze nem 1 istenben hittek hanem volt egy halom belõlük......azokkal az idõkkel mi van?....vagy az még az örökkévalóság elõtt volt?......vagy csak hagyta hadd tévelyegjenek az emberek a maguk egyszerûségükben és egyszercsak megunta és elõbújt?....na meg amit már kérdeztek elõttem.....mi a bánatot csinált egymagában mondjuk 100billiárd éven át(a többit meg sem kérdem)?.......nem csoda ha magába fordult és azért teremtett minket, hogy jól kiszórakozza magát....vagy van erre elfogadható magyarázat a Bibliában(hát hol máshol?)?.....
    

Penzi 2029 27. Februar 2012 10:47  
Nagynéném 48 éves , gyermekkora óta lelkes templombajáró. Imával kezdi és fejezi be a napot . Mit kapott Istentõl ? egy down kóros gyermeket ( már 24 éves ) most meg rákot a vastagbelére :-((((((( ennyit a Te Istenedrõl Sandokan13 .....
    

Sandokan13 2028 27. Februar 2012 10:38   reply to: 2026
Te sem az én véleményemre vagy kíváncsi, csak ne kelljen Istennel szembesülnöd, még ha a Biblián keresztül is. Mindig, mindegyikõtök csak a kibúvókat keresi, hogy miért NE KELLJEN valamit tenni, vagy nem tenni. Ezért kötözködtök állandó jelleggel, mert véletlenül sem akarjátok olvasni. Ezért rühelled az idézeteket.
Lendvai!
Te meg ha azt gondolod, hogy ezzel a dumával be lehet tömni a szádat, hát tévedsz. Viszont te sem tudod elképzelni az örökkévalóságot, képtelen vagy rá. Elfogadni meg nem akarod. Akkor ne fogadd el. De ne engem cinkelj azért, mert te nem vagy képes rá. Megsúgom: én is képtelen vagyok rá. Isten Szelleme nélkül meg továbbra is az lennék.
CJKrisz:
Nem vittem végig a gondolatot, csak a vízig jutottam, mert mai tudósok is az alapján próbálnak elõbbre jutni, hogy találnak-e még valahol életet, hogy találnak-e vizet, vagy vízre utaló nyomokat? Ez tény. Ám élettelenbõl élõt akkor sem tud elõhozni senki, bármennyire akarja is. Nincs meg az evolúcióban az esszencia, amirõl lejjebb beszéltem.
Kawa70:
Kérdezd meg magától Istentõl!
Amúgy a Biblia nem beszél az ember elõtti idõkrõl, legalábbis arról nem, hogy mi volt. De miért is tenné? Az ember üdvtörténete szempontjából pont tök mindegy, hogy mi volt x millió/milliárd évvel ezelõtt. Az aktuális kérdés az, hogy MOST mi van veled ember? Hol tartasz Isten megismerésében?
Bibliatudósok megegyeznek abban, hogy a teremtéstörténet elsõ és második mondata közt akár több millió év is eltelhetett. Érdekes, nem?
    

kawa70 2027 26. Februar 2012 21:30   reply to: 2025
Szerintem is. De ezt ilyen szépen és ilyen hosszan én nem tudtam volna leirni :-)
Még annyit az oxigénrõl, hogy tiszta formájában (tehát nem levegõként - ami gázkeverék) az ember számára is méreg. Mivel égést (oxidációt) tápláló anyag, szét égetné a tüdõt illetve a sejteket.
    

qqriq64 2026 26. Februar 2012 21:16  
Figyeljetek ide.
Én úgy vagyok ezzel az Istenhit dologgal hogy eszem ágában sincs kutatni a miérteket meg kérdéseket feltenni.
Miért kellene mögé látni?
Egy mesének vagy egy regénynek, filmnek sem kutatjuk a valóságtartalmát.
Amíg nézzük olvassuk beleéljük magunkat és kész. Ennyi.
Aki Istenben hisz tegye. Mondjuk az idézeteket rühellem de azért próbálok néha beszélgetni Sandokánnal hogy a saját gondolatait is megismerjük.
    

CJKrisz 2025 26. Februar 2012 21:15  
Egyébként az élet kialakulásáról tudni kell, hogy az idõk folyamán sosem változott az, hogy mi kell a hozzá. A szén alapú életnek öt építõköve van: hidrogén, oxigén, nitrogén, szén, foszfor. Ez mind kell a mai élõlények túlnyomó többségének, ezen anyagok nélkül nem jöhetnek létre. Ezek a DNS-ük építõkövei úgy a vírusoknak, az embernek, mint a 300 millió évvel ezelõtti kétéltûeknek, vagy a 3 milliárd évvel ezelõtt élt baktériumoknak. Mindnek ugyanaz, ami ezen a nyomorult sárgolyón valaha is élt.
Amikor az élet (életnek azokat az anyagi rendszereket nevezzük, melyen önszabályozók, önfenntartók és önreprodukcióra képesek, ha ezek közül bármelyik hiányzik, azt nem nevezhetjük élõlénynek) megjelent a Földön nagyjából 3,8 milliárd évvel ezelõtt, akkor a Föld légkörében szinte nem volt oxigén. Az akkori kezdetleges életformáknak nem volt szükségük oxigénre, hovatovább az oxigén egyenesen méreg volt számukra! Bármilyen meglepõ, bizonyos esetekben sejtszinten ez ma is így van, közönséges oxigénnel el lehet pusztítani élõlényeket! A kékalgák fotoszintézis lévén keletkezõ mellékterméke volt az oxigén, melynek mennyisége nagyjából 2,5 milliárd évvel ezelõtt nõtt meg jelentõsen a légkörben, ami azért is volt fontos, mert ezáltal alakult ki az ózonréteg is, mely lehetõvé tette, hogy kb.500 millió évvel ezelõtt a szárazföldön is megjelenjen az élet, lévén a háromatomos oxigénmolekula kiszûri a Nap káros UV sugárzását.
Bõven van még felfedezni való dolog a világunkban. 2-3 évvel ezelõttig nem tudtuk, hogy az, hogy egy csillag körül bolygók vannak, vajon kivétel, vagy szabály? Hiszen nem volt ismeretünk arról, hogy más csillagok körül is vannak bolygók, csak azt tudtuk, hogy a Napnak van nyolc is. Ma már tudjuk, hogy szabály. Ugyanígy vagyunk jelenleg az élettel is. Csak a saját bolygónkon levõt ismerjük, így nem tudjuk, bizonyosan, hogy az élet kialakulása vajon kivétel, vagy szabály? Remélem, hogy még az én életemben felfedezzük, hogy ez is egy szabály.
    

lendvai 2024 26. Februar 2012 21:00   reply to: 2022
Érteni tényleg nem értek hozzá. De ezzel az "öröktõl fogva létezett" dumával remekül be lehetett fogni anno és most is a nép száját. Kivéve, aki gondolkodik. De a hatalom ugye nem tûri a gondolkodókat, sajnos itt is látom a párhuzamot :-))))
    

qqriq64 2023 26. Februar 2012 20:59   reply to: 2020
Én errõl nem hallottam. Egyébként nekem mint volt vízmûvesnek egybõl feltûnt hogy itt a csõtörések ha nem okoznak kárt akkor hetekig olykor hónapokig folydogál mire megcsinálják. Akkor mégse olyan nagy a vízhiány.
Viszont a Temze itt nem olyan mint otthon a Duna a belvárosban elég széles de nyugat Londonban már át lehet gázolni rajta.
    

kawa70 2022 26. Februar 2012 20:56   reply to: 2021
Nem értesz hozzá:) Öröktõl fogva létezet (csak épp azt nem tudjuk hogyan keletkezett, illetve ki teremtette vagy lehellte tele élettel) és minden bizonnyal teremtett egy csomó világegyetemet, és most is épp tudását tökéletesiti valahol, mert a jelenlegi földi lét is egy gyakorló példány volt. Az elõttünk lévõket képzeld el, azok milyen szerencsétlenek lehettek :)
    

lendvai 2021 26. Februar 2012 20:48  
Ha Isten öröktõl fogva létezett, akkor mi a fenét csinált addig, míg az embert meg nem teremtette? Ha a Biblia csak és kizárólag az emberrõl szól, akkor ugye mi vagyunk a csúcsteremtmények. Miket alkotott a mi teremtésünkig? Más embereket más világegyetemekben? És mibõl? És ha annyira tökéletes, miért teremtett annyi tökéletlen élõlényt? A szerencsétlen kardfogú tigrist például, aki orbitálisat szívott a félelmetesnek tûnõ agyaraival, amivel mindent lehetett, csak éppen harapni nem :-))))
    

kawa70 2020 26. Februar 2012 20:42   reply to: 2019
Azt mondták a rádióban, hogy angolországban kezd vizhiány lenni, és a lakosok ingyen tojásfõzõ órát kapnak vizálló kivitelben, hogy használják zuhanyozás közben, mivel az 4 perc után jelez, és addig pocsékolják a vizet. Lassan locsolási tilalom bevezetésén gondolkodnak. Valószinûleg ezzel akarták a következõ hir értékét gyengiteni, miszerint nálunk meg 500 ft is lehet egy liter gázolaj a tavasz végére, de mindenesetre jelentõsebben illetve nagyobb mértékben fognak drágulni az üzemanyagok idén, mint a tavalyi évben.
    

qqriq64 2019 26. Februar 2012 20:36   reply to: 2018
Miért?
    

kawa70 2018 26. Februar 2012 20:29   reply to: 2017
Vízrõl jut eszembe, azzal most csak óvatosan nálatok, 4 percet kapsz a zuhanyzásra :-) Jobban jársz, ha hazajársz tisztálkodni:)
    

qqriq64 2017 26. Februar 2012 20:24   reply to: 2016
Így van.
    

CJKrisz 2016 26. Februar 2012 20:22   reply to: 1999
"a víz magában nem elég, még mindig nem ad választ az élet keletkezésére, tehát már a legelején bukik az evolúcióelmélet."

????? :))))) Ezek hogy következtek egymásból? Kb. úgy, hogy a hús önmagában még nem elég a pörkölthöz, nem ad választ a pörkölt keletkezésére, tehát a pörkölt elkészítésének folyamata elbukott. :)
    

qqriq64 2015 26. Februar 2012 20:22   reply to: 2012
Az egyik példa az evolúció mellett a másik pedig ellene szól.
    

kawa70 2014 26. Februar 2012 20:21   reply to: 2003
Nem kötekedek...Csak a lehellet mikor és hogyan kezdõdött........
    

kocosfater 2013 26. Februar 2012 19:59  
Én csak egy rövid történetet irok le az ötvenes évek közeréröl. A történet hiteles,anyám mesélte el a születésem körülményeit.
Egy szombat este fogantam meg.Elõzménye az volt hogy nem mentek el a szüleim egy esküvõre,mert összevesztek azon hogy mennyi pénzt adjanak a fiataloknak. Az esti békülés kapcsán jöttem én a képbe. Még azt hozzá kell tenni hogy gumival védekeztek a terhesség ellen. Anyám hamar rájött,hogy terhes,de nemigazán voltam kivánatos a körülményeikhez viszonyitva.Mivel az abortusz tiltva volt,kapcsolatok utján akadt egy orvos aki bevállalta a kaparást. Idõpont megbeszélve,anyám hajnalok hajnalán indult a vonathoz,hogy idõbe Pestre érjen. A fater utánnalépett az utcára,és "gyere vissza megtartjuk" kiáltással állitotta meg. Mi ez ha nem véletlen?
Ezért is hivják ezt a korosztályt Ratkógyerekeknek. Éva szüntette be az abortuszt,és mellette lukas kotont is árultak a patikában.
Azért is volt az a nagy demográfiai hullám. A 74-75-ös másodhullám is a mi korosztályunknak köszönhetõ. Õket nevezik a Ratkóunokáknak". Ez csak egy példája a "szerencse "-sorozatának.
    

Sandokan13 2012 26. Februar 2012 19:43   reply to: 2011
Fel nem bírom fogni, hogy (többek között) az alábbi két esetben mi a baj a tervezettséggel?
    

qqriq64 2011 26. Februar 2012 19:30  
Az evolúcióval nekem az a problémám hogy bizonyos állati tulajdonságokat és viselkedésformákat vizsgálva arra a következtetésre jutottam hogy az a tulajdonság olyan mintha készen kapott lenne mert a kezdeti stádiumában egyszerûen mûködésképtelen. Ha pedig mûködésképtelen akkor nem tud tovább tökéletesedni mert nem biztosít elõnyt a tulajdonosának.
Vegyük a klasszikus példát. A zsiráf nyaka. A zsiráf az õsidõkben egy okapihoz hasonló állat volt rövid nyakkal. Talán a mai Szahara területén élt dús vegetáció között. Aztán az éghajlat elkezdett szárazabb lenni és az õserdõbõl szavanna lett. Mivel a fûevésben nagy a konkurencia a zsiráf õse elkezdett a fák levele felé orientálódni. Az az álla lett az alfa hím és az örökített tovább amelyik jobban táplált volt. Az volt jobban táplált amelyiknek ha csak egy centivel is hosszabb nyaka volt. Az utódainak is hosszabb lett de az utódok között is az örökített tovább akinek még hosszabb nyaka lett. Világosan lekövethetõ a folyamat és az is világos hogy bármelyik korai állapot amiben csak egy kicsivel is hosszabb nyaka volt valamelyik egyednek az elõnyt biztosított neki.
Csak érdekességként szúrom közbe hogy minden emlõsállatnak 7nyakcsigolyája van a disznótól a zsiráfig. Ha jól tudom akkor a lajhárnak meg a hangyásznak van 9.
Na szóval a zsiráf az egyik példa.
Másik az ázsiai lövõhal. Van neki egy módosult kopoltyúja és szájszerve amivel vizet köpve egyszerûen lelövi a rovart a faágról aztán a vízben megeszi.
Elõször is kell neki a lövõszerkezet és matematikai számítást is kell neki végezni mert a légy nem ott van ahol a víz alól látja hanem a víz fénytörése miatt kicsit arrább.
Na most ezt az egész dolgot nem tudom elképzelni kezdeti stádiumban úgy hogy abból a halnak elõnye legyen. Hogy tud kialakulni? Köp gy félcentit? Attól nem lesz alfahím. Mik az átmenet állomásai amik elõnyt biztosítanak?
Mindezt azért írtam le hátha lesz itt valaki aki nem Isten létezésével magyarázza hanem tudja a valódi választ.
    

Sandokan13 2010 26. Februar 2012 18:33   reply to: 2009
Qqriq64!
Ez neked szólt, nem saját magamnak...
Bocsesz.
Szerintem nem kevésbbé logikátlan, mint más. Abban viszont határozottan különbséget látok, hogy míg az egyik a pszihikai ember számára is felfogható, addig Isten dolgait, csak csupán/pusztán ésszel, intellektuálisan nem lehet felfogni.
    

Sandokan13 2009 26. Februar 2012 18:29   reply to: 2005
Ráadásul pont te voltál az, aki anno belinkelte, most találtam meg.... :-)))

    

qqriq64 2008 26. Februar 2012 18:28  
Bár úgy tûnik hogy az evolúcióban kételkedem ez nem így van.
Mindössze kételyeim vannak néhány általam hangsúlyozom általam megmagyarázhatatlan dologgal kapcsolatban.
Na most ettõl még nem fogok hinni Istenben mert az meg aztán pláne nélkülöz minden logikai folyamatot.

    

Sandokan13 2007 26. Februar 2012 18:21   reply to: 2005
Persze ez a saját maga címû rész, csak akkor áll, ha ezt tényleg õ mondta. A lényegen tulajdonképpen nem sokat változtat, mert ha jól emlékszem, akkor anno, mindössze egy képet kaptam valami szárnyas átmenetrõl, a többi aludt és alszik azóta is...
    

Sandokan13 2006 26. Februar 2012 18:18   reply to: 2004
Nna és meddig jutottál a táplálkozáselméleti kurzuson? :-)))
    

Sandokan13 2005 26. Februar 2012 18:17   reply to: 2004
Magyarul saját maga mondta ki a megbuktatásra vonatkozó "szabályt". Ezt most nem akartam belevenni, mert anno már beszéltünk errõl. Néha elfelejtem azonban sajnos, hogy kivel és kivel nem. Bocs.
    

qqriq64 2004 26. Februar 2012 18:10  
Nekem az evolúcióelmélettel egészen más bajom van.
Az evolúció állítólag lekövethetõ a kezdeti stádiumtól kezdve a mai állapotig a köztes állapotokkal.
Állítólag maga Darwin mondta hogy amennyiben egy állapotnak vagy tulajdonságnak nincs meg az köztes átmeneti állapota akkor megbukik az egész elmélet.

    

Sandokan13 2003 26. Februar 2012 18:02   reply to: 2002
Ne kötekedj!
Amúgy nem "tünt el nyomtalanul és végérvényesen.... ", maximum ott ahol te keresed, ott számodra sem megtalálható. Mert ugye bárhol képes lennél keresni, csak egyedül a Bibliában nem.
Az élet keletkezése csak az evolúcióelméletben sántít, a teremtéstörténetben teljesen tiszta. Azt mondja, hogy életek lehelleteit lehelte az emberbe, így lett az ember élõ lélekké. Minden élet Istentõl származik, az õ lehelletébõl, nem csak úgy véletlenül. Nem megmagyarázhatatlan, csak maximum az emberi értelem, ész számára felfoghatatlan. Az én Isten fogalmamba ugyanis tökéletesen belefér az öröktõl fogva való létezés, aminek nincs kezdete és nincs vége, épp ezért már annak feltételezése, hogy Istent is alkotta valaki próbál kikeveredni az örökkévalóságból és az emberi léptékre akarja levetíteni azt, amit nem ért. Az örökkévalóság, az öröktõl fogva való létezés nem errõl szól, ebbe nem fér bele, ezért nehéz az embernek megemészteni. Viszont megvan az a reménységem, hogy amit nem értek, azt majd tökéletesen fogom tudni, mert azt is mondja, hogy Isten Szelleme elvezet minden igazságra. Amúgy Pál a Rómaiakhoz írt levélben írja a következõt: 1. fejezet
19 Mert ami az Isten felõl tudható nyilván van õ bennök; mert az Isten megjelentette nékik:
20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az õ örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétõl fogva az õ alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy õk menthetetlenek.
21 Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsõítették õt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az õ okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az õ balgatag szívök megsötétedett.
22 Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;
23 És az örökkévaló Istennek dicsõségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.
24 Annakokáért adta is õket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplõsítsék;
25 Mint akik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtõ helyett, aki mind örökké áldott. Ámen.
    

kawa70 2002 26. Februar 2012 17:25   reply to: 2001
Akkor csak a nagy alkotó tünt el nyomtalanul és végérvényesen.... De vajon õt ki alkotta? És akkor máris a tyuknál és a tojásnál tartunk. Csak azt ne mondd, hogy az Isteni beavatkozó joga a megmagyarázhatalan keletkezés....mondjuk véletlenül.......
    

Sandokan13 2001 26. Februar 2012 16:38   reply to: 2000
Nem kell figyelmen kívül hagyni, de akkor átfogalmazom: engem nem gyõzött meg az evolúcióelmélet azon része, ami az eleje: az élet keletkezésére nem sikerült általam is elfogadható magyarázatot adniuk, még akkor sem, ha nem egy emberöltõben gondolkodom. Rakosgathatom az elemeket jobbról balra, balról jobbra, meg még ahogy tetszik, hiányzik belõle az az "esszencia" (amit én isteni beavatkozásnak nevezek) ami miatt vagy ami által élõvé lett. Próbálkoztak már különféle tudósok életet "lehelni" az élettelenbe, de mindeddig nem sikerült modellezniük a dolgot. Egy rakás élettelenbõl nem sikerült még élõt elõállítani. Megfelelõen tiszta, baktériumokkal nem szennyezett környezetben. Isteni beavatkozás nélkül egyszerûen lehetetlen. Ezért nem sikerült már a kezdõ lépést sem modellezni eddig. "Csak úgy" nem lesz semmi élõvé.
    

qqriq64 2000 26. Februar 2012 16:25   reply to: 1999
Már miért kellene figyelmen kívül hagyni az élet keletkezését?
Persze hogy a víz kevés hozzá. De a föld az egy hatalmas vegykonyha ami évmilliárdok alatt kifõzött egy kezdetleges élõlényt ami lehetett valami baktérium is akár.
Miért is ne lehetne minden a véletlen mûve ha nem egy emberöltõben gondolkodunk? A lotto 5-ös is véletlen mégis létezik. A föld nagyságát az élõlények parányiságát valamint az eltelt idõt figyelembe véve a véletlennek végtelen lehetõségei vannak.
    

Sandokan13 1999 26. Februar 2012 16:04   reply to: 1997
Ezen kívül nem logikus. Az élet nem a véletlen mûve. Semmi sincs véletlenül. Az élet létrejöttével az evolúció nem tud mit kezdeni. Minden élethez kell víz is. Eddig oké, de a víz magában nem elég, még mindig nem ad választ az élet keletkezésére, tehát már a legelején bukik az evolúcióelmélet. Hja, hogy hagyjuk figyelmen kívül az élet keletkezését, és onnantól kezdve mûködhet? Már bocsánat, hogy nem vagyok hajlandó figyelmen kívül hagyni...
Röviden.
    

qqriq64 1998 26. Februar 2012 16:00   reply to: 1997
A magamfajta liberálbolsi õskommunistának a "Lenin összes" a Bibliája:))))))) Az hatott rám igazán.

Azért az élõlények életciklusát figyelembe véve azért volt néhány millió év esélye a véletlennek.

    

Sandokan13 1997 26. Februar 2012 15:49   reply to: 1996
Mi van, félsz, hogy esetleg hat rád? :-)
Komolyra fordítva:
Nincs benne intelligens tervezettség. Minden a véletlen mûve lenne? Mennyit kell várnom arra, hogy a véletlenek összjátékaként mondjuk egy mûködõképes ûrhajóvá álljanak össze az elemek? Egy élõ teremtménnyé? Sokkal nagyobb hit kell az elfogadásához, mint nekem a teremtés elfogadásához.
    

qqriq64 1996 26. Februar 2012 14:29  
Sandokan hagyjuk a rizsát.
Mi a véleményed az evolúcióról?
Ha kérhetném akkor saját gondolatokkal.
    

Sandokan13 1995 26. Februar 2012 14:23  
Példabeszédek 12
1 A jó ember jóakaratot nyer az Úrtól; de a gonosz embert kárhoztatja õ.
2 Nem erõsül meg ember az istentelenséggel; az igazaknak pedig gyökerök ki nem mozdul.
3 A derék asszony koronája az õ férjének; de mint az õ csontjaiban való rothadás, olyan a megszégyenítõ.
4 Az igazaknak gondolatjaik igazak; az istentelenek tanácsa csalás.
5 Az istenteleneknek beszédei leselkednek a vér után; az igazaknak pedig szája megszabadítja azokat.
6 Leomlanak az istentelenek, és oda lesznek; az igazak háza pedig megáll.
7 Az õ értelme szerint dicsértetik a férfiú; de az elfordult elméjû útálatos lesz.
8 Jobb, akit kevésre tartanak, és szolgája van, mint aki magát felmagasztalja, és szûk kenyerû.
9 Az igaz az õ barmának érzését is ismeri, az istentelenek szíve pedig kegyetlen.
10 Aki míveli az õ földét, megelégedik eledellel; aki pedig követ hiábavalókat, bolond az.
11 Kivánja az istentelen a gonoszok prédáját; de az igaznak gyökere ád gyümölcsöt.
12 Az ajkaknak vétkében gonosz tõr van, de kimenekedik a nyomorúságból az igaz.
13 Az õ szájának gyümölcsébõl elégedik meg a férfi jóval; és az õ cselekedetének fizetését veszi az ember önmagának.
14 A bolondnak úta helyes az õ szeme elõtt, de aki tanácscsal él, bölcs az.
15 A bolondnak haragja azon napon megismertetik; elfedezi pedig a szidalmat az eszes ember.
16 Aki igazán szól, megjelenti az igazságot, a hamis bizonyság pedig az álnokságot.
17 Van olyan, aki beszél hasonlókat a tõrszúrásokhoz; de a bölcseknek nyelve orvosság.
18 Az igazmondó ajak megáll mind örökké; a hazugságnak pedig nyelve egy szempillantásig.
19 Álnokság van a gonosz gondolóknak szívében; a békességnek tanácsosiban pedig vígasság.
20 Nem vettetik az igaz semmi bántásba; az istentelenek pedig teljesek nyavalyával.
21 Útálatosok az Úrnál a csalárd beszédek; akik pedig cselekesznek hûségesen, kedvesek õ nála.
22 Az eszes ember elfedezi a tudományt; a bolondok elméje pedig kikiáltja a bolondságot.
23 A gyorsaknak keze uralkodik; a rest pedig adófizetõ lesz.
24 A férfiúnak elméjében való gyötrelem megalázza azt; a jó szó pedig megvidámítja azt.
25 Útba igazítja az õ felebarátját az igaz; de az istentelenek útja eltévelyíti õket.
26 Nem süti meg a rest, amit vadászásával fogott; de drága marhája az embernek serénysége.
27 Az igazságnak útjában van élet; és az õ ösvényének úta halhatatlanság.
    

Sandokan13 1994 26. Februar 2012 14:20  
Példabeszédek 11
1 Az álnok font útálatos az Úrnál; az igaz mérték pedig kedves néki.
2 Kevélység jõ: gyalázat jõ; az alázatosoknál pedig bölcseség van.
3 Az igazakat tökéletességök vezeti; de a hitetleneket gonoszságuk elpusztítja.
4 Nem használ a vagyon a haragnak idején; az igazság pedig kiragad a halálból.
5 A tökéletesnek igazsága igazgatja az õ útát; de önnön istentelenségében esik el az istentelen.
6 Az igazaknak igazságok megszabadítja õket; de az õ kivánságokban fogatnak meg a hitetlenek.
7 Mikor meghal az istentelen ember, elvész az õ reménysége; a bûnösök várakozása is elvész.
8 Az igaz a nyomorúságból megszabadul; az istentelen õ helyette beesik abba.
9 Szájával rontja meg a képmutató felebarátját; de az igazak a tudomány által megszabadulnak.
10 Az igazak javán örül a város; és mikor elvesznek az istentelenek, örvendezés van.
11 Az igazaknak áldása által emelkedik a város; az istentelenek szája által pedig megromol.
12 Megútálja felebarátját a bolond; az eszes férfiú pedig hallgat.
13 A rágalmazó megjelenti a titkot; de a hûséges lelkû elfedezi a dolgot.
14 Ahol nincs vezetés, elvész a nép; a megmaradás pedig a sok tanácsos által van.
15 Teljességgel megrontatik, aki kezes lesz idegenért; aki pedig gyûlöli a kezességet, bátorságos lesz.
16 A kedves asszony megtartja a tiszteletet, a hatalmaskodók pedig megtartják a gazdagságot.
17 Õ magával tesz jól a kegyes férfiú; a kegyetlen pedig öntestének okoz fájdalmat.
18 Az istentelen munkál álnok keresményt; az igazságszerzõnek pedig jutalma valóságos.
19 Aki õszinte az igazságban, az életére -, aki pedig a gonoszt követi, az vesztére míveli azt.
20 Útálatosok az Úrnál az álnok szívûek; kedvesek pedig õ nála, akik az õ útjokban tökéletesek.
21 Kézadással erõsítem, hogy nem marad büntetlen a gonosz; az igazaknak pedig magva megszabadul.
22 Mint a disznó orrában az aranyperec, olyan a szép asszony, akinek nincs okossága.
23 Az igazaknak kivánsága csak jó, az istentelenek várakozása pedig harag.
24 Van olyan, aki bõven adakozik, és annál inkább gazdagodik; és aki megtartóztatja a járandóságot, de ugyan szûkölködik.
25 A mással jóltevõ ember megkövéredik; és aki mást felüdít, maga is üdül.
26 Aki búzáját visszatartja, átkozza azt a nép; annak fején pedig, aki eladja, áldás van.
27 Aki jóra igyekezik, jóakaratot szerez: aki pedig gonoszt keres, õ magára jõ az.
28 Aki bízik az õ gazdagságában, elesik; de mint a fa ága, az igazak kivirágoznak.
29 Aki megháborítja az õ házát, annak öröksége szél lesz; és a bolond szolgája a bölcs elméjûnek.
30 Az igaznak gyümölcse életnek fája; és lelkeket nyer meg a bölcs.
31 Ímé, az igaz e földön megnyeri jutalmát; mennyivel inkább az istentelen és a bûnös!
32 Aki szereti a dorgálást, szereti a tudományt; aki pedig gyûlöli a fenyítéket, oktalan az.
    

Sandokan13 1993 26. Februar 2012 14:16  
Példabeszédek 10
1 Salamon bölcs mondásai. A bölcs fiú örvendezteti az õ atyját; a bolond fiú pedig szomorúsága az õ anyjának.
2 Nem használnak a gonoszság kincsei; az igazság pedig megszabadít a halálból.
3 Az Úr nem hagyja éhezni az igaznak lelkét; az istenteleneknek kivánságát pedig elveti.
4 Szegénynyé lesz, aki cselekszik rest kézzel; a gyors munkások keze pedig meggazdagít.
5 Gyûjt nyárban az eszes fiú; álomba merül az aratás idején a megszégyenítõ fiú.
6 Áldások vannak az igaznak fején; az istentelenek szája pedig erõszaktételt fed be.
7 Az igaznak emlékezete áldott; a hamisaknak neve pedig megrothad.
8 A bölcs elméjû beveszi a parancsolatokat; a bolond ajkú pedig elveszti magát.
9 Aki tökéletességben jár, bátorsággal jár; aki pedig elferdíti az õ útát, kiismertetik.
10 Aki szemmel hunyorgat, bántást szerez; és a bolond ajkú elesik.
11 Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erõszaktételt fedez el.
12 A gyûlölség szerez versengést; minden vétket pedig elfedez a szeretet.
13 Az eszesek ajkain bölcseség találtatik; a vesszõ pedig a bolond hátának való.
14 A bölcsek tudományt rejtegetnek; a bolondnak szája pedig közeli romlás.
15 A gazdagnak marhája az õ megerõsített városa; a szûkölködõknek romlása az õ szegénységök.
16 Az igaznak keresménye életre, az istentelennek jövedelme bûnre van.
17 A bölcseség megõrizõnek útja életre van; a fenyítéket elhagyó pedig tévelyeg.
18 Aki elfedezi a gyûlölséget, hazug ajkú az; és aki szól gyalázatot, bolond az.
19 A sok beszédben elmaradhatatlan a vétek; aki pedig megtartóztatja ajkait, az értelmes.
20 Választott ezüst az igaznak nyelve; a gonoszok elméje kevés érõ.
21 Az igaznak ajkai sokakat legeltetnek; a bolondok pedig esztelenségökben halnak meg.
22 Az Úrnak áldása, az gazdagít meg, és azzal semmi nem szerez bántást.
23 Miképpen játék a bolondnak bûnt cselekedni, azonképpen az eszes férfiúnak bölcsen cselekedni.
24 Amitõl retteg az istentelen, az esik õ rajta; amit pedig kivánnak az igazak, meg lesz.
25 Amint a forgószél ráfuvall, már oda van az istentelen; az igaznak pedig örökké való fundamentoma van.
26 Minémû az ecet a fogaknak és a füst a szemeknek, olyan a rest azoknak, akik azt elküldötték.
27 Az Úrnak félelme hosszabbítja meg a napokat; az istenteleneknek pedig esztendeik megrövidülnek.
28 Az igazaknak reménysége öröm; az istenteleneknek várakozása pedig elvész.
29 Erõsség a tökéletesnek az Úrnak úta: de romlás a hamisság cselekedõinek.
30 Az igaz soha meg nem mozdul; de az istentelenek nem lakják a földet.
31 Az igaznak szája bõségesen szól bölcsességet; a gonoszság nyelve pedig kivágatik.
32 Az igaznak ajkai azt tudják, ami kedves; az istenteleneknek szája pedig a gonoszságot.
    

Sandokan13 1992 24. Februar 2012 20:09  
Példabeszédek 9
1 Bölcseség megépítette az õ házát, annak hét oszlopát kivágván.
2 Megölte vágnivalóit, kitöltötte borát, asztalát is elkészítette.
3 Elbocsátá az õ leányit, hivogat a város magas helyeinek tetein.
4 Ki tudatlan? térjen ide; az értelem nélkül valónak ezt mondja:
5 Jõjjetek, éljetek az én étkemmel, és igyatok a borból, melyet töltöttem.
6 Hagyjátok el a bolondokat, hogy éljetek, járjatok az eszességnek útán.
7 Aki tanítja a csúfolót, nyer magának szidalmat: és aki feddi a latrot, szégyenére lesz.
8 Ne fedd meg a csúfolót, hogy ne gyûlöljön téged; fedd meg a bölcset, és szeret téged.
9 Adj a bölcsnek, és még bölcsebb lesz; tanítsd az igazat, és öregbíti a tanulságot.
10 A bölcseségnek kezdete az Úrnak félelme; és a Szentnek ismerete az eszesség.
11 Mert én általam sokasulnak meg a te napjaid, és meghosszabbítják néked életednek esztendeit.
12 Ha bölcs vagy, bölcs vagy te magadnak; ha pedig csúfoló vagy, magad vallod kárát.
13 Balgaság asszony fecsegõ, bolond és semmit nem tud.
14 És leült az õ házának ajtajába, székre a városnak magas helyein,
15 Hogy hívja az útonjárókat, akik egyenesen mennek útjokon.
16 Ki együgyû? térjen ide, és valaki esztelen, annak ezt mondja:
17 A lopott víz édes, és a titkon való étel gyönyörûséges!
18 És az nem tudja, hogy ott élet nélkül valók vannak; és a pokol mélyébe esnek az õ hivatalosai!
    

Sandokan13 1991 24. Februar 2012 20:04  
Példabeszédek 8
1 Avagy a bölcsesség nem kiált-é, és az értelem nem bocsátja-é ki az õ szavát?
2 A magas helyeknek tetein az úton, sok ösvény összetalálkozásánál áll meg.
3 A kapuk mellett a városnak bemenetelin, az ajtók bemenetelinél zeng.
4 Tinéktek kiáltok, férfiak; és az én szóm az emberek fiaihoz van!
5 Értsétek meg ti együgyûek az eszességet, és ti balgatagok vegyétek eszetekbe az értelmet.
6 Halljátok meg; mert jeles dolgokat szólok és az én számnak felnyitása igazság.
7 Mert igazságot mond ki az én ínyem, és útálat az én ajkaimnak a gonoszság.
8 Igaz én számnak minden beszéde, semmi sincs ezekben hamis, vagy elfordult dolog.
9 Mind egyenesek az értelmesnek, és igazak azoknak, kik megnyerték a tudományt.
10 Vegyétek az én tanításomat, és nem a pénzt; és a tudományt inkább, mint a választott aranyat.
11 Mert jobb a bölcseség a drágagyöngyöknél; és semmi gyönyörûségek ehhez egyenlõk nem lehetnek.
12 Én bölcsesség lakozom az eszességben, és a megfontolás tudományát megnyerem.
13 Az Úrnak félelme a gonosznak gyûlölése; a kevélységet és felfuvalkodást és a gonosz útat, és az álnok szájat gyûlölöm.
14 Enyém a tanács és a valóság, én vagyok az eszesség, enyém az erõ.
15 Én általam uralkodnak a királyok, és az uralkodók végeznek igazságot.
16 Én általam viselnek a fejedelmek fejedelemséget, és a nemesek, a földnek minden birái.
17 Én az engem szeretõket szeretem, és akik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak.
18 Gazdagság és tisztesség van nálam, megmaradandó jó és igazság.
19 Jobb az én gyümölcsöm a tiszta aranynál és színaranynál, és az én hasznom a válogatott ezüstnél.
20 Az igazságnak útán járok, és az igazság ösvényének közepén.
21 Hogy az engem szeretõknek valami valóságost adjak örökségül, és erszényeiket megtöltsem.
22 Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.
23 Örök idõktõl fogva felkenettem, kezdettõl, a föld kezdetétõl fogva.
24 Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.
25 Minekelõtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak elõtte születtem.
26 Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezõket, és a világ porának kezdetét.
27 Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;
28 Mikor megerõsíté a felhõket ott fenn, mikor erõsekké lõnek a mélységeknek forrásai;
29 Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az õ parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:
30 Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörûsége valék mindennap, játszva õ elõtte minden idõben.
31 Játszva az õ földének kerekségén, és gyönyörûségemet lelve az emberek fiaiban.
32 És most fiaim, hallgassatok engemet, és boldogok, akik az én útaimat megtartják.
33 Hallgassátok a tudományt és legyetek bölcsek, és magatokat el ne vonjátok!
34 Boldog ember, aki hallgat engem, az én ajtóm elõtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit õrizvén.
35 Mert aki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot.
36 De aki vétkezik ellenem, erõszakot cselekszik az õ lelkén; minden, valaki engem gyûlöl, szereti a halált!
    

Sandokan13 1990 24. Februar 2012 19:59  
Példabeszédek 7
1 Fiam, tartsd meg az én beszédeimet, és az én parancsolataimat rejtsd el magadnál.
2 Az én parancsolatimat tartsd meg, és élsz; és az én tanításomat mint a szemed fényét.
3 Kösd azokat ujjaidra, írd fel azokat szíved táblájára.
4 Mondd ezt a bölcseségnek: Én néném vagy te; és az eszességet ismerõsödnek nevezd,
5 Hogy megõrizzen téged a nem hozzád tartozó asszonytól, és az õ beszédivel hizelkedõ idegentõl.
6 Mert házam ablakán, a rács mögül néztem,
7 És láték a bolondok között, eszembe vevék a fiak között egy bolond ifjat,
8 Aki az utcán jár, annak szeglete mellett, a házához menõ úton lépeget,
9 Alkonyatkor, nap estjén, és setét éjfélben.
10 És ímé, egy asszony eleibe jõ, paráznának öltözetében, álnok az õ elméjében.
11 Mely csélcsap és vakmerõ, akinek házában nem maradhatnak meg az õ lábai.
12 Néha az utcán, néha a tereken van, és minden szegletnél leselkedik.
13 És megragadá õt és megcsókolá õt, és szemtelenségre vetemedvén, monda néki:
14 Hálaáldozattal tartoztam, ma adtam meg fogadásimat.
15 Azért jövék ki elõdbe, szorgalmatosan keresni a te orcádat, és reád találtam!
16 Paplanokkal megvetettem nyoszolyámat, égyiptomi szövésû szõnyegekkel.
17 Beillatoztam ágyamat mirhával, áloessel és fahéjjal.
18 No foglaljuk magunkat bõségesen mind virradtig a szeretetben; vígadjunk szerelmeskedésekkel.
19 Mert nincs otthon a férjem, elment messze útra.
20 Egy erszény pénzt võn kezéhez; holdtöltére jõ haza.
21 És elhiteté õt az õ mesterkedéseinek sokaságával, ajkainak hizelkedésével elragadá õt.
22 Utána megy; mint az ökör a vágóhídra, és mint a bolond, egyszer csak fenyítõ békóba;
23 Mígnem átjárja a nyíl az õ máját. Miképpen siet a madár a tõrre, és nem tudja, hogy az az õ élete ellen van.
24 Annakokáért most, fiaim, hallgassatok engem, és figyelmezzetek az én számnak beszédeire.
25 Ne hajoljon annak útaira a te elméd, és ne tévelyegj annak ösvényin.
26 Mert sok sebesültet elejtett, és sokan vannak, akik attól megölettek.
27 Sírba vívõ út az õ háza, amely levisz a halálnak hajlékába.
    

RENEGADE 1989 24. Februar 2012 11:38   reply to: 1981
A masik nagy igazsag minden roszban van valami jo,csak ki kell piszkalni! Pl. en 1 ilyen fereg tettenek koszonhetem,hogy elsodort az elet onan.( de azert halas nem leszek erte)
    

qqriq64 1988 24. Februar 2012 09:46   reply to: 1987
Persze.
Fennkölt gondolatok nélkül dugok:))))
    

Penzi 1987 24. Februar 2012 09:24   reply to: 1984
qqriq64! Neked elég ritkán vannak fennkölt gondolataid , ez jelent valamit ? :-))))))
    

qqriq64 1986 24. Februar 2012 09:22   reply to: 1985
Na akkor csak van aktualitása a Bibliának:)))))))))))
    

tsanyi 1985 24. Februar 2012 08:14   reply to: 1983
..ááá, a lányom azzal vert és ez felért egy oktatással...:)
    

qqriq64 1984 24. Februar 2012 08:09   reply to: 1983
Vagy csak volt valami a hegyére:))))))))))
Nekem akkor támadnak ilyen fennkölt gondolataim:)))))))))
    

lendvai 1983 24. Februar 2012 08:04   reply to: 1982
Szerintem te Bibliát olvasgattál tegnap este :-)))))
    

tsanyi 1982 24. Februar 2012 08:00   reply to: 1980
Ez jó, de ezt most mondjuk vegyük komolyan, sokan sõt szinte mindenki egy csomó embert tart féregnek alapból sokszor csak hallomás vagy bármi olyan okból amibõl igazából nem is ismerheti a féregnek tartott ember tulajdonságait. De ha pl. ezen túllépnénk és alapból tisztelettel viselkednénk mindenkivel(akár fõnökkel, beosztottal, bárkivel legalábbis addig amíg be nem bizonyosodik valóban a gyûrûs külsõ hám valódisága) akkor talán sikerülne közelebb kerülni is egymáshoz mivel nem egy elutasítással kezdenénk(én sem vagyok jobb, de igyekszem:)).
    

qqriq64 1981 24. Februar 2012 05:50   reply to: 1980
De én jót röhögtem rajta mert nagy igazság:)))))))
    

RENEGADE 1980 23. Februar 2012 22:32   reply to: 1979
Tudok nehany emberrol is aki igy johetett a vilagra. Tudom ez nem a vicc oldal.Sajnos nekem ez ugrott be errol.
    

qqriq64 1979 23. Februar 2012 22:09  
Ha elgondolkodtató dolgokat keresünk akkor nézzünk körül a természetben.
Belegondoltatok már hogy hogy van az hogy egy csontkukac vagy bármilyen hernyó egyszercsak növeszt egy kemény burkot és ezen belül a sejtjei lebomlanak majd teljesen más sejtekké átalakulva más formát öltve kialakul egy légy vagy egy pillangó. És mindez úgy hogy közben ÉL.
Ez valami ésszel felfoghatatlan dolog.
    

tsanyi 1978 23. Februar 2012 21:05   reply to: 1977
Régebben sci-fi rajondó voltam, ma már csak azért nem mert olyat egy író sem tud kitalálni mint ami most történik a világban így maradtam realista....:))...Nem csak Lõrincnek volt ilyesmi írása hanem szinte mindegyik nagy szerzõnek is....na meg Daniken-nek...:)
    

CJKrisz 1977 23. Februar 2012 20:45   reply to: 1975
Ehhez hasonlóra is tudok mondani könyvet! :) Lõrincz L. László - A Nagy Kupola szégyene címû sci-fi novelláját. Három, vagy négy rövid történet van benne. Az egyik pl. egy hangya szemszögébõl mutatja be a világot, egy másik pedig egy idegen világból a Földre csöppent ûrutazók szemszögébõl, akik ugyan rettentõen intelligensek, viszont az emberekhez képest nagyon aprók, gyengék és leginkább valamiféle rovarokra hasonlítanak...
    

CJKrisz 1976 23. Februar 2012 20:40   reply to: 1974
Nem nagyon tudok mit nyomni. :) Csak leírtam, hogy én hogy gondolom. Aki meg már oda-vissza átrágra a Bibliát és már unja is kicsit, az vegye kézbe Stephen Hawking - Az idõ rövid története címû könyvét. Egyáltalán nem száraz tudomány, nincsenek benne képletek, hanem konyhanyelven, józan paraszti ésszel felfoghatóan próbálja elmagyarázni a körülöttünk levõ világot, illetve mindazokat a dolgokat, amiket nem értünk, nem tudunk felfogni.
    

tsanyi 1975 23. Februar 2012 18:44   reply to: 1965
Ez érdekes lehet, hogy ma már jobban tágul a világ...könnyen lehet, hogy mi csak egy sima robbanó szerkezet lakói vagyunk és ezért éljük meg tágulóként a világunkat miközben az csak egy ûrlénycsata egyetlen robbanása...
    

qqriq64 1974 23. Februar 2012 18:11   reply to: 1967
Ez jó volt Krisz. Tetszik amit és ahogyan írsz.
Nyomjad még.
    

kocosfater 1973 23. Februar 2012 18:00   reply to: 1971
Szandokán!-mielõtt azt mondanád hogy mindenütt ott van,ezt elõre nem hiszem el.
    

CJKrisz 1972 23. Februar 2012 17:51   reply to: 1969
Az ám! És amikor mutogatja, hogy látják, ebbõl egyértelmûen látszik, hogy....
És a hallgatóság meg les, hogy "He?????? Mi látszik itt egyértelmûen???? Hol???" :))))))))
    

kocosfater 1971 23. Februar 2012 17:34   reply to: 1968
A ráksejtek kutatásához kellett egy nagyitó,amit Kovács Ádám meg is oldott a fénymikroszkoppal. Azóta már vannak fejlettebbek is,de még mindig kiaknázatlanabbak mint amit elértek az ûrkutatásban. Akár az Isten létezhet a mikrovilágban ugyanúgy mint az univerzumban.
    

kocosfater 1970 23. Februar 2012 17:16   reply to: 1963
A 44-es tetszik! Alig marad idõ arra,hogy szeretteinknek kifejezzük viszonzásunkat.,Nem még foglalkozni az ellenségeinkel.
-48- A tökéletestõl meg már egyre távolabb találom magam,az idõ rohanó mivolta miatt! Még egy "Isten "sem lehet tökéletes,a szó szerinti értelmében. A tökéletesség az adott témának a csúcsa,amit nem lehet tovább fokozni. De van ilyen?
    

lendvai 1969 23. Februar 2012 16:17   reply to: 1968
Ó, a jó öreg kvantumfizika jutott eszembe. Ott is az volt a konklúzió, hogy nem fehér embernek való és amit tanulunk, az nem a valóság, csak egy modell, ami ahhoz kell, hogy a magunkfajta fölhözragadt is fel tudja fogni legalább egy szeletét.
Meglehet, a Biblia sem a valóságot mutatja, csak egy olyan modellt, ami alapján legalább hinni tudnak az emberek olyasmiben, amit sem érzékelni, sem felfogni nem tudnának a maga valójában.
    

CJKrisz 1968 23. Februar 2012 15:34   reply to: 1967
Egészen hétköznapinak mondható pl. egy mágnes. Van neki északi és déli pólusa, semmi bonyolult. Leejtem, kettétörik. Az a rész, ahol elváltak egymástól pólusokká válnak. Mennyi idõ alatt? Hogyan történik? 10000 emberbõl jó, ha 1 tudja, hogy milyen fizikai jelenség zajlik le olyan rövid idõ alatt, amit elképzelni sem tudunk. Pedig csak a természet mûködését tapasztaljuk meg.
Másik példa. Hétköznapi világunkban megszoktuk, hogy ha van egy tárgyunk, akkor azt legrosszabb esetben is elég 360 fokkal elfordítanom egy tengelye körül, hogy ugyanolyannak lássam. A kockát pl. elég csak 90-el és megint olyannak fogom látni, mint az imént. Egy amorf testet már 360-al kell. Fel sem tudjuk fogni, hogy milyen az, hogy valamit nem elég 360 fokkal elfordítani. Pedig a részecskefizikában vannak ún. 2-es spinû részecskék, amiket 720 fokkal kell elforgatni, hogy ismét olyannak látszódjon, mint a kiindulási állapotban láttuk. Természetesen a részecskefizika egy, a megszokott világunktól teljesen eltérõ világ. Ezért nagyon nehéz felfogni és megérteni, mert hát ki hallott már olyan hülyeséget, hogy a kezembe veszek egy tárgyat és azt kétszer meg kell forgatni egy tengelye körül, ha ugyanolyannak akarom látni, mint amikor a kezembe vettem. Pedig nagyon kicsiben létezik ilyen.
    

CJKrisz 1967 23. Februar 2012 15:11   reply to: 1965
Pedig nem nehezebb elképzelni, mint egy felsõbb hatalom létezését. :)
A nagy különbség abban van, hogy míg a felsõbb hatalom létezését saját magának el tudja magyarázni egy 90 éves parasztbácsi és elképzeli olyannak, amilyennek látni akarja, addig utóbbit nem elég elképzelni, fel is kell fogni. Azt meg rettenetesen nehéz, mert jelenlegi tudásunk határán van. Nem egy olyan megfigyelt és igazolt jelenség létezik a világunkban, amit csupán maroknyi ember képes felfogni és megérteni, mert zsenik, olyan tudás van a fejükben, ami messze magasabban van egy átlagember tudásánál. Az átlagemberek többsége nagyon sokszor hétköznapi használati tárgyak mûködését sem érti (amiket naponta használ õ is), nem várható el, hogy megértse olyan egzotikus dolgok létezését, amikre nem látott még példát, mert elképzelni sem tudja, hogy milyen lehet, nincs kiindulópontja.
Tipikusan az az eset, mint az olyan embernél, aki süketen és vakon született. Nem tudja elképzelni a körülötte levõ világot, mert nincs információja róla. Be van zárva a saját maga világába, de elképzelni nem tuja, hogy milyen lehet pl. egy szín.
    

Sandokan13 1966 23. Februar 2012 15:02  
Krisztus feltámadása elõttig lehet arról beszélni, hogy a menny is "földközeli volt", legalábbis abban az értelemben, hogy a meghaltak lelkei és szellemei hol voltak.
Lukács 16:
19 Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:
20 És vala egy Lázár nevû koldus, ki az õ kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.
21 És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljõvén, nyalják vala az õ sebeit.
22 Lõn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.
23 És a pokolban felemelé az õ szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.
24 És õ kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az õ ujjának hegyét vízbe, és hûsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.
25 Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az õ bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.
26 És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.
27 Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el õt az én atyámnak házához;
28 Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy õk is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.
29 Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.
30 Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!
31 Õ pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem gyõzi meg õket, ha valaki a halottak közül feltámad.

De az a Menny, ahol Isten trónja áll, biztosan nem, mert arról azt mondja a Biblia, hogy a harmadik égben van. Ez utóbbi pedig, a szintén nálam okosabb Bibliatudósok szerint az "látható, felismerhetõ világegyetemen kívüli hely".
    

kocosfater 1965 23. Februar 2012 14:38   reply to: 1964
Ma már annyira tágul a világ,hogy nem gondolkodhatunk csak a föld gravitációában,hanem a világegyetem hozzánk közelesõ részeit,/amit eddig felfedeztünk/-is,magunknak kell tekinteni.
Bár ezzel kapcsolatos elméletekkel még mindig szkeptikus vagyok,mert azt hiszem hogy a semmi mögött is van valami!
    

kocosfater 1964 23. Februar 2012 14:31   reply to: 1959
A pokolt és a menyt talán csak egy dimenzió válassza el. "Addig kinlódjunk itt e földön,mig meg nem érdemeljük a mennybe-kerülést" Ilyen szempontból valóban létezik "pokol".-bár ki hogy fogja fel. Életem során többször éreztem magam "pokolian" szarul,de többször voltam menyországközeli szituációkban is. Az arányok idõközönként változtak,de soha nem adtam fel.
    

Sandokan13 1963 23. Februar 2012 14:18   reply to: 1955
kocosfater!
Már mire ne lenne esélyed? Az áldásokra?
Máté 5:
43 Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyûlöld ellenségedet.
44 Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyûlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.
45 Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az õ napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esõt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedõk is nem ugyanazt cselekeszik-é?
47 És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedõk is nem azonképpen cselekesznek-é?
48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

    

Sandokan13 1962 23. Februar 2012 14:13  
Példabeszédek 6
1 Fiam! ha kezes lettél a te barátodért, és kezedet adván, kötelezted magadat másért:
2 Szádnak beszédei által estél tõrbe, megfogattattál a te szádnak beszédivel.
3 Ezt míveld azért fiam, és mentsd ki magadat, mert a te felebarátodnak kezébe jutottál; eredj, alázd meg magadat, és kényszerítsd felebarátodat.
4 Még álmot se engedj szemeidnek, se szunnyadást szemöldökidnek,
5 Szabadítsd ki magadat, mint a zerge a vadász kezébõl, és mint a madár a madarásznak kezébõl.
6 Eredj a hangyához, te rest, nézd meg az õ útait, és légy bölcs!
7 Akinek nincs vezére, igazgatója, vagy ura,
8 Nyárban szerzi meg az õ kenyerét, aratáskor gyûjti eledelét.
9 Oh te rest, meddig fekszel? mikor kelsz fel a te álmodból?
10 Még egy kis álom, még egy kis szunnyadás, még egy kis kéz-összefonás, hogy pihenjek;
11 Így jõ el, mint az útonjáró, a te szegénységed, és a te szûkölködésed, mint a paizsos férfiú!
12 Haszontalan ember, hamis férfiú, aki álnok szájjal jár,
13 Aki hunyorgat szemeivel; lábaival is szól, és ujjaival jelt ád.
14 Álnokság van az õ szívében, gonoszt forral minden idõben, háborúságot indít.
15 Annakokáért hirtelen eljõ az õ nyomorúsága, gyorsan megrontatik, s nem lesz gyógyulása.
16 E hat dolgot gyûlöli az Úr, és hét dolog útálat az õ lelkének:
17 A kevély szemek, a hazug nyelv, és az ártatlan vért ontó kezek,
18 Az álnok gondolatokat forraló elme, a gonoszra sietséggel futó lábak,
19 A hazugságlehelõ hamis tanú, és aki szerez háborúságokat az atyafiak között!
20 Õrizd meg, fiam, atyád parancsolatját, és anyád tanítását el ne hagyd.
21 Kösd azokat szívedre mindenkor, fûzd a nyakadba.
22 Valahová mégysz, vezérel téged, mikor aluszol, õriz téged, mikor felserkensz, beszélget te veled.
23 Mert szövétnek a parancsolat, és a tudomány világosság, és életnek úta a tanító-feddések.
24 Hogy a gonosz asszonytól téged megõrizzenek, az idegen asszony nyelvének hizelkedésétõl.
25 Ne kivánd az õ szépségét szivedben, és meg ne fogjon téged szemöldökeivel;
26 Mert a parázna asszony miatt jut az ember egy darab kenyérre, és más férfi felesége drága életet vadász!
27 Vehet-é valaki tüzet az õ kebelébe, hogy ruhái meg ne égnének?
28 Vagy járhat-é valaki elevenszénen, hogy lábai meg ne égnének?
29 Így van, valaki bemegy felebarátjának feleségéhez, nem marad büntetlen, valaki illeti azt!
30 Nem útálják meg a lopót, ha lop az õ kivánságának betöltésére, mikor éhezik;
31 És ha rajta kapatik, hétannyit kell adnia, az õ házának minden marháját érette adhatja;
32 Aki pedig asszonynyal paráználkodik, bolond; aki magát el akarja veszteni, az cselekszi ezt!
33 Vereséget és gyalázatot nyer, és az õ gyalázatja el nem töröltetik.
34 Mert a féltékenység a férfiú haragja, és nem cselekszik kegyelmességgel a bosszúállásnak napján.
35 Nem gondol semmi váltsággal, nem nyugszik meg rajta, még ha nagy sok ajándékot adsz is néki.
    

Sandokan13 1961 23. Februar 2012 14:08  
Példabeszédek 5
1 Fiam! az én bölcseségemre figyelmezz, az én értelmemre hajtsd a te füledet,
2 Hogy megtartsd a meggondolást, és a tudományt a te ajakid megõrizzék.
3 Mert színmézet csepeg az idegen asszony ajka, és símább az olajnál az õ ínye.
4 De annak vége keserû, mint az üröm, éles, mint a kétélû tõr.
5 Az õ lábai a halálra mennek, az õ léptei a sírba törekszenek.
6 Az életnek útát hogy ne követhesse, ösvényei változókká lettek, anélkül, hogy õ eszébe venné.
7 Most azért, fiaim, hallgassatok engem, és ne távozzatok el számnak beszéditõl!
8 Távoztasd el attól útadat, és ne közelgess házának ajtajához,
9 Hogy másoknak ne add a te ékességedet, és esztendeidet a kegyetlennek;
10 Hogy ne az idegenek teljenek be a te marháiddal, és a te keresményed más házába ne jusson.
11 Hogy nyögnöd kelljen életed végén, amikor megemésztetik a te húsod és a te tested,
12 És azt kelljen mondanod: miképpen gyûlöltem az erkölcsi tanítást, és a fenyítéket útálta az én elmém,
13 És nem hallgattam az én vezetõim szavát, és az én tanítóimhoz nem hajtottam fülemet!
14 Kevés híja volt, hogy minden gonoszságba nem merültem a gyülekezetnek és községnek közepette!
15 Igyál vizet a te kútadból, és a te forrásod közepibõl folyóvizet.
16 Kifolyjanak-é a te forrásid, az utcákra a te vized folyásai?
17 Egyedül tied legyenek, és nem az idegenekéi veled.
18 Legyen a te forrásod áldott, és örvendezz a te ifjúságod feleségének.
19 A szerelmes szarvas, és kedves zerge; az õ emlõi elégítsenek meg téged minden idõben, az õ szerelmében gyönyörködjél szüntelen.
20 És miért bujdosnál, fiam, az idegen után, és ölelnéd keblét az idegennek?
21 Mert az Úrnak szemei elõtt vannak mindenkinek útai, és minden ösvényeit õ rendeli.
22 A maga álnokságai fogják meg az istentelent, és a saját bûnének köteleivel kötöztetik meg.
23 Õ meghal fenyíték híján, és bolondságának sokasága miatt támolyog.
    

Sandokan13 1960 23. Februar 2012 14:04  
Példabeszédek 4
1 Halljátok meg, fiaim, atyátok erkölcsi tanítását, és figyelmezzetek az értelemnek megtudására.
2 Mert jó tanulságot adok néktek; az én tudományomat el ne hagyjátok.
3 Mert én atyámnak fia voltam, gyenge és egyetlenegy az én anyám elõtt.
4 Tehát tanított engem, és mondá nékem: tartsa meg az én beszédemet a te elméd, hogy megtartván az én parancsolatimat, élj;
5 Szerezz bölcseséget, szerezz eszességet; ne felejtkezzél el, se el ne hajolj az én számnak beszéditõl.
6 Ne hagyd el azt, és megtart téged; szeresd azt, és megõriz téged.
7 A bölcseség kezdete ez: szerezz bölcseséget, és minden keresményedbõl szerezz értelmet.
8 Magasztald fel azt, és felmagasztal téged; tiszteltté tesz téged, ha hozzád öleled azt.
9 Ád a te fejednek kedvességnek koszorúját; igen szép ékes koronát ád néked.
10 Hallgasd, fiam, és vedd be az én beszédimet; így sokasulnak meg néked a te életednek esztendei.
11 Bölcseségnek útára tanítottalak téged, vezettelek téged az igazságnak ösvényin.
12 Mikor jársz, semmi nem szorítja meg a te járásodat; és ha futsz, nem ütközöl meg.
13 Ragaszkodjál az erkölcsi tanításhoz, ne hagyd el; õrizd meg azt, mert az a te életed.
14 A hitetleneknek útjára ne menj, se ne járj a gonoszok ösvényén.
15 Hagyd el, át ne menj rajta; térj el tõle, és menj tovább.
16 Mert nem alhatnak azok, ha gonoszt nem cselekesznek: és kimegy szemükbõl az álom, ha mást romlásra nem juttatnak.
17 Mert az istentelenségnek étkét eszik, és az erõszaktételnek borát isszák.
18 Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig.
19 Az istentelenek útja pedig olyan, mint a homály, nem tudják miben ütköznek meg.
20 Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet.
21 Ne távozzanak el a te szemeidtõl, tartsd meg ezeket a te elmédben.
22 Mert életök ezek azoknak, akik megnyerik, és egész testöknek egészség.
23 Minden féltett dolognál jobban õrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet.
24 Vesd el tõled a száj hamisságát, és az ajkak álnokságát távoztasd el magadtól.
25 A te szemeid elõre nézzenek, és szemöldökid egyenest magad elé irányuljanak.
26 Egyengesd el lábaid ösvényit, s minden te útaid állhatatosak legyenek.
27 Ne térj jobbra, se balra, fordítsd el a te lábadat a gonosztól.
    

Sandokan13 1959 23. Februar 2012 13:51   reply to: 1958
Érdekes a kérdés, elsõre az jutott eszembe, hogy a fa, ami kivággattatik az hova kerül? A tûzbe. Az Újszövetségben is van arról szó, hogy a gonoszok a külsõ sötétségre kerülnek, az örök tûzre... ahol lesz sírás és fogcsikorgatás. Még arra gondolok, hogy a majd a jövõben megszentelendõ földön nem lesz a gonoszoknak része a közösségbõl.
A versre válaszul Jób 18:
17 Emlékezete elvész a földrõl, még az utcákon sem marad fel a neve.
18 A világosságról a sötétségbe taszítják, a föld kerekségérõl elüldözik õt.
19 Sem fia, sem unokája nem lesz az õ népében, és semmi maradéka az õ tanyáján.
20 Az õ pusztulásától megborzadnak, akik következnek és rettegés fogja el a most élõ embereket.
21 Ilyenek az álnok embernek hajlékai, és ilyen annak lakóhelye, aki nem tiszteli Istent.

Hogy fizikailag hol lesz, arra nem tudok válaszolni, de abban biztos vagyok, hogy nem lesz közösségük se Istennel, se az õket szeretõkkel.
A mai idõben a pokol egyértelmûen a föld belsejében van a Biblia szerint, de a menny nem a földön van.
    

tsanyi 1958 22. Februar 2012 17:56   reply to: 1957
De itt amit érdekesnek találok, hogy kivágattatnak és kiszaggattatnak a...földrõl!....,de hová?....a világûrbe?...másik bolygóra?....mert a pokol és menny a földön van nem?...:)
    

lendvai 1957 22. Februar 2012 17:11   reply to: 1956
Hát hogy éltükben hova, az jó kérdés. Haláluk után mennek Luci Ferihez a nagy lekvárfõzõ üstbe...állítólag :-))))
    

tsanyi 1956 22. Februar 2012 16:54   reply to: 1952
"22 A gonoszok pedig a földrõl kivágattatnak, és a hitetlenül cselekedõk kiszaggattatnak abból. "

....hova?
    

kocosfater 1955 22. Februar 2012 15:16   reply to: 1954
Az élet Téged igazoljon vissza!
Ha igy nézzük nekem semmi esélyem.!? De én sem adom fel,mig út az út,és gyalogolható az ösvény.Most nincs idõm részletezni ,már indulok is.
    

Sandokan13 1954 22. Februar 2012 14:29  
Az újságcikkeket ezután is linkelni fogom.
Legyen áldott napotok!
    

Sandokan13 1953 22. Februar 2012 14:28  
Példabeszédek 3
1 Fiam! az én tanításomról el ne felejtkezzél, és az én parancsolatimat megõrizze a te elméd;
2 Mert napoknak hosszú voltát, és sok esztendõs életet, és békességet hoznak néked bõven.
3 Az irgalmasság és igazság ne hagyjanak el téged: kösd azokat a te nyakadra, írd be azokat a te szívednek táblájára;
4 Így nyersz kedvességet és jó értelmet Istennek és embernek szemei elõtt.
5 Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédbõl; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.
6 Minden te útaidban megismerd õt; akkor õ igazgatja a te útaidat.
7 Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól.
8 Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak.
9 Tiszteld az Urat a te marhádból, a te egész jövedelmed zsengéjébõl.
10 Ekképpen megtelnek a te csûreid elégséggel, és musttal áradnak el sajtód válúi.
11 Az Úrnak fenyítését fiam, ne útáld meg, se meg ne únd az õ dorgálását.
12 Mert akit szeret az Úr, megdorgálja, és pedig mint az atya az õ fiát, akit kedvel.
13 Boldog ember, aki megnyerte a bölcseséget, és az ember, aki értelmet szerez.
14 Mert jobb ennek megszerzése az ezüstnek megszerzésénél, és a kiásott aranynál ennek jövedelme.
15 Drágább a fényes kárbunkulusoknál, és minden te gyönyörûségeid nem hasonlíthatók hozzá.
16 Napoknak hosszúsága van jobbjában, baljában gazdagság és tisztesség.
17 Az õ útai gyönyörûséges útak, és minden ösvényei: békesség.
18 Életnek fája ez azoknak, akik megragadják, és akik megtartják boldogok!
19 Az Úr bölcseséggel fundálta a földet, erõsítette az eget értelemmel.
20 Az õ tudománya által fakadtak ki a mélységbõl a vizek, és a felhõk csepegnek harmatot.
21 Fiam, ne távozzanak el a te szemeidtõl, õrizd meg az igaz bölcseséget, és a meggondolást!
22 És lesznek ezek élet a te lelkednek, és kedvesség a te nyakadnak.
23 Akkor bátorsággal járod a te útadat, és a te lábadat meg nem ütöd.
24 Mikor lefekszel, nem rettegsz; hanem lefekszel és gyönyörûséges lesz a te álmod.
25 Ne félj a hirtelen való félelemtõl, és a gonoszok pusztításától, ha eljõ;
26 Mert az Úr lesz a te bizodalmad és megõrzi a te lábadat a fogságtól.
27 Ne fogd meg a jótéteményt azoktól, akiket illet, ha hatalmadban van annak megcselekedése.
28 Ne mondd a te felebarátodnak: menj el, azután térj meg, és holnap adok; holott nálad van, amit kér.
29 Ne forralj a te felebarátod ellen gonoszt, holott õ együtt ül bátorságosan te veled.
30 Ne háborogj egy emberrel is ok nélkül, ha nem illetett gonosszal téged.
31 Ne irígykedjél az erõszakos emberre, és néki semmi útát ne válaszd.
32 Mert útálja az Úr az engedetlent; és az igazakkal van az õ titka.
33 Az Úrnak átka van a gonosznak házán; de az igazaknak lakhelyét megáldja.
34 Ha kik csúfolók, õ megcsúfolja azokat; a szelídeknek pedig ád kedvességet.
35 A bölcsek tisztességet örökölnek; a bolondok pedig gyalázatot aratnak.
    

Sandokan13 1952 22. Februar 2012 14:23  
Példabeszédek 2
1 Fiam! ha beveszed az én beszédimet, és az én parancsolatimat elrejted magadnál,
2 Ha figyelmeztetvén a bölcsességre a te füleidet, hajtod a te elmédet az értelemre,
3 Igen, ha a bölcseségért kiáltasz, és az értelemért a te szódat felemeled,
4 Ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt:
5 Akkor megérted az Úrnak félelmét, és az Istennek ismeretére jutsz.
6 Mert az Úr ád bölcseséget, az õ szájából tudomány és értelem származik.
7 Az igazaknak valóságos jót rejteget, paizst a tökéletesen járóknak,
8 Hogy megõrizze az igazságnak útait, és kegyeseinek útját megtartja.
9 Akkor megérted az igazságot, és törvényt és becsületességet, és minden jó útat.
10 Mert bölcseség megy a te elmédbe, és a tudomány a te lelkedben gyönyörûséges lesz.
11 Meggondolás õrködik feletted, értelem õriz téged,
12 Hogy megszabadítson téged a gonosznak útától, és a gonoszságszóló férfiútól;
13 Akik elhagyják az igazságnak útát, hogy járjanak a setétségnek útain.
14 Akik örülnek gonoszt cselekedvén, vígadnak a gonosz álnokságokon.
15 Akiknek ösvényeik görbék, és akik az õ útaikban gonoszok.
16 Hogy megszabadítson téged a nem hozzád tartozó asszonytól, az idegentõl, aki az õ beszédével hizelkedik,
17 Aki elhagyja az õ ifjúságának férjét, és az õ Istenének szövetségérõl elfelejtkezik;
18 Mert a halálra hanyatlik az õ háza, és az õ ösvényei az élet nélkül valókhoz.
19 Valakik mennek ahhoz, nem térnek meg, sem meg nem nyerhetik az életnek útait.
20 Hogy járj a jóknak útjokon, és az igazaknak ösvényeit kövessed.
21 Mert az igazak lakják a földet, és a tökéletesek maradnak meg rajta.
22 A gonoszok pedig a földrõl kivágattatnak, és a hitetlenül cselekedõk kiszaggattatnak abból.
    

Sandokan13 1951 22. Februar 2012 14:20   reply to: 1950
Akkor tessék: ne menj másik linkre, maradj a Motorozz.hu-n:
Példabeszédek 1. fejezet:
1 Salamonnak, Dávid fiának, Izráel királyának példabeszédei,
2 Bölcseség és erkölcsnek tanulására, értelmes beszédek megértésére;
3 Okos fenyítéknek, igazságnak és ítéletnek és becsületességnek megnyerésére;
4 Együgyûeknek eszesség, gyermeknek tudomány és meggondolás adására.
5 Hallja a bölcs és öregbítse az õ tanulságát, és az értelmes szerezzen érett tanácsokat.
6 Példabeszédnek és példázatnak, bölcsek beszédeinek és találós meséinek megértésére.
7 Az Úrnak félelme feje a bölcseségnek; a bölcseséget és erkölcsi tanítást a bolondok megútálják.
8 Hallgasd, fiam, a te atyádnak erkölcsi tanítását, és a te anyádnak oktatását el ne hagyd.
9 Mert kedves ékesség lesz a te fejednek, és aranylánc a te nyakadra.
10 Fiam, ha a bûnösök el akarnak csábítani téged: ne fogadd beszédöket.
11 Ha azt mondják: jere mi velünk, leselkedjünk vér után, rejtezzünk el az ártatlan ellen ok nélkül;
12 Nyeljük el azokat, mint a sír elevenen, és egészen, mint akik mélységbe szállottak;
13 Minden drága marhát nyerünk, megtöltjük a mi házainkat zsákmánnyal;
14 Sorsodat vesd közénk; egy erszényünk legyen mindnyájunknak:
15 Fiam, ne járj egy úton ezekkel, tartóztasd meg lábaidat ösvényüktõl;
16 Mert lábaik a gonoszra futnak, és sietnek a vérnek ontására.
17 Mert hiába vetik ki a hálót minden szárnyas állat szemei elõtt:
18 Ezek mégis vérök árán is ólálkodnak, lelkök árán is leselkednek;
19 Ilyen az útja minden kapzsi embernek: gazdájának életét veszi el.
20 A bölcseség künn szerül-szerte kiált; az utcákon zengedezteti az õ szavát.
21 Lármás utcafõkön kiált a kapuk bemenetelin, a városban szólja az õ beszédit.
22 Míglen szeretitek, oh ti együgyûek az együgyûséget, és gyönyörködnek a csúfolók csúfolásban, és gyûlölik a balgatagok a tudományt?!
23 Térjetek az én dorgálásomhoz; ímé közlöm veletek az én lelkemet, tudtotokra adom az én beszédimet néktek.
24 Mivelhogy hívtalak titeket, és vonakodtatok, kiterjesztém az én kezemet, és senki eszébe nem vette;
25 És elhagytátok minden én tanácsomat, és az én feddésemmel nem gondoltatok:
26 Én is a ti nyomorúságtokon nevetek, megcsúfollak, mikor eljõ az, amitõl féltek.
27 Mikor eljõ, mint a vihar, az, amitõl féltek, és a ti nyomorúságtok, mint a forgószél elközelget: mikor eljõ ti reátok a nyomorgatás és a szorongatás.
28 Akkor segítségül hívnak engem, de nem hallgatom meg: keresnek engem, de meg nem találnak.
29 Azért hogy gyûlölték a bölcseséget, és az Úrnak félelmét nem választották.30Nem engedtek az én tanácsomnak; megvetették minden én feddésemet.
31 Esznek azért az õ útjoknak gyümölcsébõl, és az õ tanácsokból megelégednek.
32 Mert az együgyûeknek pártossága megöli õket, és a balgatagoknak szerencséje elveszti õket.
33 Aki pedig hallgat engem, lakozik bátorságosan, és csendes lesz a gonosznak félelmétõl.
    

lendvai 1950 22. Februar 2012 13:53   reply to: 1949
Ismerõs látvány ez a fajta hozzászólás a linkekkel, csak más fórumokon a linkekhez sokkal könnyedebb tartalmak tartoznak...fuj, micsoda egy tisztátalan lélek vagyok! :-)))))
    

Sandokan13 1949 22. Februar 2012 13:39   reply to: 1948
Amit belinkeltem már az is "kivonatos" volt. Még a kivonatot is kivonatolva olvasnátok. Hi(he)tetlen fazonok vagytok. :-)
Mivel annyit úgy sem olvastok, mint én, legyen egy kis Ószövetség, a kedveltebb és könnyebb fajtából, Példabeszédek. Belinkelve.
http://biblia.hit.hu/bible/21/PRO/1
http://biblia.hit.hu/bible/21/PRO/2
http://biblia.hit.hu/bible/21/PRO/3
Nem az egész, csak három fejezet, egyenlõre, hogy azért haladni is lehessen vele. :-)
    

Previous page
Hoterkep

Member count: 22131
5.614 tours so far
14.222.326 km
34073 stat_participants